Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
cccc- nájdeš v tejto téme, skús si prečítať zopár príspevkov, je ich tam dosť.
http://www.porada.sk/t30550-p411-ak-sa-cti-zle.html
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

wayan
tamara,sme asi na tom rovnako.tym,ze som panicku poruchu zdolala pred 3 rokmi som lepsie vedela reagovat aj teraz ked sa mi to vratilo v tazsej forme spolu s uzkostou.som dost silny clovek,vela veci viem zvladnut,no toto sa realne zvladnut bez liekov nedalo...clovek je ako v pasci,neovlada myslienky,telesne pocity,je to ako chripka...skuste to ovladnut a citit sa lepsie...takze som vedela,ze mi pomozu len lieky a popri tom terapia..sport..priatelia..porada..a tak.v pondelok idem k psychologicke..je to uz tretia v poradi co sa posnazi mi pomoct definitivne pomocou KBT.svoje pocity a dojmy vam dam vediet,ak by to niekoho zaujimalo...poradte mi prosim co je CCC a ako sa tam dostat...z prispevkov som nevysla..vdaka
Čo je to KBT?A psychologička môže predpísať aj lieky?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

vema
Čo je to KBT?A psychologička môže predpísať aj lieky?
Čo je KBT by zaujímalo aj mňa. A psychologička bohužiaľ, lieky predpisovať nemôže. V tejto téme som niekde pripla link na stránku, kde nájdeš kineziológov, aj návod. Pozriem a znova pripojím.

Našla som, je to www.amicusmind.sk. Ak nenájdeš v zozname kineziológa vo svojom okolí, zavolaj na telefónne čísla tam uvedené, budú vedieť poradiť niekoho v blízkosti. Držím palce.
Naposledy upravil Eulalia : 14.01.07 at 05:54
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dievčence, určite sa všetky z toho dostanete. Na betón. Lebo ste silné, odvážne a čo Vám budem hovoriť. Asi nikto z nás nie je na tom na 100%.
Držím Vám palce a nazriem, ako sa Vám darí.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

KBT je kognitívno behaviorálny tréning....trénujú sa sa myšlienky,resp.myšlienkové pochody a ich vplyv na správanie a následné telesné prejavy...aspoň tak si to vysvetľujem ja...budem vás o tom postupne informovať.stretla som sa s viacerými psychológmi a psychiatrami, ktorý to odporúčajú pri PP.držte sa všetci...idem skúsiť tú stránku ohľadom kineziológie
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

wayan, daj mi prosim ta vediet ako ti ide ta KBT.....môžes aj cez SS budem rada...a držím palce :-)
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

ahojte.dnes som bola u psychologičky,robili sme analýzu môjho doterajšieho života asi 2 hodiny.Celkom sa mi vidí, aspoň sa k veci stavia realisticky,dala mi úlohu do budúceho stretnutia a to zapisovať všetky otázky,ktoré mi počas dňa najčastejšie prebiehajú hlavou...po 3 dňoch sa mam pokúsiť na ne odpovedať,vždy keď sa znovu objavia následne použiť odpoveď,nenechať to bez odpovede otvorené.otázky na ktoré odpovedať neviem mám do budúceho sedenia potláčať.ešte mi ide robiť nejaké vyšetrenie,asi testy,potom začneme s KBT.V pár sukromných, či intímnych oblastiach mi dala pár rád,pokúsim sa toho držať.potešila ma tým, že na PP trpí 12 ľudí zo 100 na GAD ( úzkosť ) 5.pri dobrej terapii a správnych liekoch je úspech na vyliečenie dosť vysoký,vraj aj akupunkútura ja fajn a dokáže odblokovať psychiku...tak zatím
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan
ahojte.dnes som bola u psychologičky,robili sme analýzu môjho doterajšieho života asi 2 hodiny.Celkom sa mi vidí, aspoň sa k veci stavia realisticky,dala mi úlohu do budúceho stretnutia a to zapisovať všetky otázky,ktoré mi počas dňa najčastejšie prebiehajú hlavou...po 3 dňoch sa mam pokúsiť na ne odpovedať,vždy keď sa znovu objavia následne použiť odpoveď,nenechať to bez odpovede otvorené.otázky na ktoré odpovedať neviem mám do budúceho sedenia potláčať.ešte mi ide robiť nejaké vyšetrenie,asi testy,potom začneme s KBT.V pár sukromných, či intímnych oblastiach mi dala pár rád,pokúsim sa toho držať.potešila ma tým, že na PP trpí 12 ľudí zo 100 na GAD ( úzkosť ) 5.pri dobrej terapii a správnych liekoch je úspech na vyliečenie dosť vysoký,vraj aj akupunkútura ja fajn a dokáže odblokovať psychiku...tak zatím
Wayan, už to má pozitívny nádych . Drž sa a my Ti budeme držať palce, aby terapia zabrala .
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

ahojte, dnes mi predpisala doktorka tabletky xanax a paretin. predpisala mi sice mysacie davky, ale pytala som sa jej ci k nim mozem uzivat aj lieky na alergiu - antihistaminika. povedala, ze ano. ale teraz som si precitala v pribalovom letaku, ze xanax by sa nemal pouzivat s antihistaminikami. neuziva niekto xanax spolu s antihistaminikami? viete mi poradit? dakujem.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahoj,ja som brala tiez Xanax,občas si ho ešte dám ak mi nie je najlepšie a beriem aj antihistaminiká.zatiaľ žijem, všetky symptómy pripisujem momentálne psychike, takže ma raz možno vystrie z toho,že som si neprečítala príbalový leták.no lekárka sa ma na žiadne lieky nepýtala.antihistaminiká chcem vysadiť a skúsiť liečiť alergiu homeopatikami.
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

wayan,a ako dlho si brala xanax.mne pani doktorka povedala, ze asi pol roka,alebo az rok by som ho mala brat.ale to vsetko zavisi od toho,ako sa budem citit.ja mam uzkostnu poruchu.mam to asi styri roky,ale az teraz som to zacala riesit cez lekarov.mozem povedat,ze po psychoterapii sa mi stav a pohlad na moje "pocity" zmenil k lepsiemu.som naozaj rada a kazdemu by som priala,aby zlepsenie prislo coskoro.tie pocity vsak este obcas pridu,preto mi pani doktorka dala xanax a paretin.ja som sa jej dnes pytala,ci mozem antihistaminika a povedala,ze ano.v pribal. letaku som si vsak precitala,ze pouzivanie antihist. a xanaxu moze vyvolat aditivne depresivne pocity. a keby ja znala,ze co to? :-) tak jej zajtra asi skusim este raz zavolat a opytam sa este raz ci mozem kombinovat.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

letuska...
wayan,a ako dlho si brala xanax.mne pani doktorka povedala, ze asi pol roka,alebo az rok by som ho mala brat.ale to vsetko zavisi od toho,ako sa budem citit.ja mam uzkostnu poruchu.mam to asi styri roky,ale az teraz som to zacala riesit cez lekarov.mozem povedat,ze po psychoterapii sa mi stav a pohlad na moje "pocity" zmenil k lepsiemu.som naozaj rada a kazdemu by som priala,aby zlepsenie prislo coskoro.tie pocity vsak este obcas pridu,preto mi pani doktorka dala xanax a paretin.ja som sa jej dnes pytala,ci mozem antihistaminika a povedala,ze ano.v pribal. letaku som si vsak precitala,ze pouzivanie antihist. a xanaxu moze vyvolat aditivne depresivne pocity. a keby ja znala,ze co to? :-) tak jej zajtra asi skusim este raz zavolat a opytam sa este raz ci mozem kombinovat.
Rozhodne sa jej opýtaj, budeš mať Ty väčšiu istotu. Ale aj keď to je v letáčiku napísané, konkrétne na Tebe sa nemusia prejaviť žiadne problémy. V letáku musia byť popísané všetky možnosti, aj keď sa vyskytnú v jednom z pol milióna prípadov. antihistaminiká väčšinou majú tlmivý účinok, preto spolu s liekmi na psychické problémy môžu mať "spavý účinok". A už som sa stretla aj s tým, že v letáku bolo napísané, že v prvých dňoch užívania lieku sa príznaky choroby dokonca zhoršia - kým sa nedosiahne potrebná hladina lieku v tele. Ja to robím tak, že ak dostanem liek, ktorý nepoznám, po prvý krát si ho vezmem v sobotu, keď viem, že som doma a nikam nemusím ísť. Za víkend sa môžu prejaviť príznaky a viem, na čom som.
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

ja tie lieky na alergiu nemusim pouzivat kazdy den, takze ich vezmem len ked to budem potrebovat. vcera som ich akurat potrebovala a zaroven som vzala aj xanax. nic sa nedialo. ani dnes. tak snad to bude v poriadku. od prvej tabletky xanaxu som viac ospala. ale to mi aj doktorka vravela, ze zatial mi da po pol tabletke a uvidime, co to so mnou urobi. a pri dalsej kontrole davku pripadne upravime. dakujem za odpovede.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Zaujimalo by ma kto aká lekárka ti predpísala lieky.ak trpiš uzkostnou poruchou najvhodnejsie su dobre anxiolitika,xanax som mala len na zaciatku pokial mi nezabral seroxat,teraz ho uz neberiem.nie je navykový?napr.neurol sa nema brat dlhsie ako 2-3 mesiace.drzim ti palce nech sa z toho co najskor dostanes..
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

mne lekarka predpisala lieky este len tuto stredu. a preto sa este ani nedalo odhadnut aka davka bude najvhodnejsia. dala mi po pol tabl. z xanaxu 3x denne a po pol tabl. paretinu prvych 5 dni a potom dalsie dni uz celu, ale len rano. tak neviem. o 14 dni mam ist na kontrolu. a uvidime ako sa budem citit a podla toho upravime s pani lekarkou davky.
pevne verim, ze doktorka musi vediet, co mi predpisala.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Pridávam aj ja svoju skúsenosť. Ja som 1 mesiac brala XANAX 1 tabletku denne ráno, potom ďalší mesiac len 1/2 tabletky a tak som 6 mesiacov brala SEROXAT 1 tabletku ráno. Teraz od pondelka beriem po kontrole už len 1/2 SEROXATu a lekár mi povedal, že uvidíme, čo to so mnou urobí a po 2 mesiacoch, ked pôjdem na kontrolu, tak možno vysadíme lieky. Mne sa totiž celkový stav zmenil. Pár krát so začiatku som ešte mala tie stavy, ale teraz je to celkom v pohode, len uvidím do kedy. Hlavne keď prídu trochu stresovejšie situácie, mám pocit, že to príde, ale snažím sa hneď niečo robiť, alebo lúštim krížovky. Ináč mi lekár povedal, že je to teraz tak rozšírená choroba, že uvažujú, že depresie a panické poruchy sa asi zaradia na 1.miesto v chorobách.
Prajem všetkým, aby sme sa z toho dostali a fungovali ďalej ako predtým.
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

ahoj MILKA58, poviem pravdu,ze mna si potesila. jednak preto,ze sa mas lepsie a jednak preto,ze si vo mne vzbudila nadej,ze vyliecit sa da. ja na to psychicky nie som az tak zle. urobila som sama zo sebou pokroky. pozeram sa na clu vec uz inac. ostali mi vsak vedlajsie prejavy ako busenie srdca a pod. a este vo mne ostal pocit,ze aj ked teraz zle pocity nie su,tak raz sa este vratia.drzim vam vsetkym palce.podari sa nam to!!!pekny dnik.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Myslím, že v týchto prípadoch je najlepšie riešenie nečakať, že to prejde samo a hľadať pomoc čo najskôr. Chvalabohu sa už mení pohľad verejnosti aj na psychické choroby. Ešte pred pár rokmi bol každý, kto musel ísť psychiatrovi, pre ostatných jednoducho cvok a bol odpísaný. Ale aj naše problémy jasne ukazujú, že to nie je pravda. Aj popri týchto problémoch dokážeme logicky myslieť, robiť si vynikajúco svoju prácu, starať sa o rodinu, zastávať kadejaké aj vyššie pracovné pozície a veľa ďalších vecí. Len to máme sťažené, že na to potrebujeme trochu viac duševných síl a máme viac problémov. Ale rozhodne nie sme cvoci . A najdôležitejšie je, aby sa začala tomuto trendu prispôsobovať aj naša psychiatria, pretože si myslím, že tu je ešte dosť medzier a vzdelanie poznamenané minulým obdobím. Takže si navzájom držme palce a povzbudzujme sa.
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

úplne súhlasím. veď keď niekoho bolí zub, tak ide k zubárovi a nikto sa nad tyým ani nepozastaví. ale ak niekoho bolí duša a vyberie sa k psychológovi/psychiatrovi,tak si hneď ľudia o ňom myslia, že je šibi-ryby.ja osobne som čakala na návštevu psychológa 4 roky. neskutočne to ľutujem. mala som ísť už skôr. no na druhej strane nepozerám do minulosti,ale snažím sa zo všetkých síl riešiť môj problém teraz,pretože sa chcem cítiť opäť dobre a viesť plnohodnotný život. a s tým tiež súhlasím, že ľudia s nejakým psychickým problémom môžu kľudne vykonávať aj riadiace práce. ja som napr. až minule prišla na to, že aj moja kolegyňa chodí k psychiatrovi. obe sme to o sebe nevedeli a bolo to pre nás "vzácne" zistenie. zrazu sme sa necítili samé.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

letuska...
úplne súhlasím. veď keď niekoho bolí zub, tak ide k zubárovi a nikto sa nad tyým ani nepozastaví. ale ak niekoho bolí duša a vyberie sa k psychológovi/psychiatrovi,tak si hneď ľudia o ňom myslia, že je šibi-ryby.ja osobne som čakala na návštevu psychológa 4 roky. neskutočne to ľutujem. mala som ísť už skôr. no na druhej strane nepozerám do minulosti,ale snažím sa zo všetkých síl riešiť môj problém teraz,pretože sa chcem cítiť opäť dobre a viesť plnohodnotný život. a s tým tiež súhlasím, že ľudia s nejakým psychickým problémom môžu kľudne vykonávať aj riadiace práce. ja som napr. až minule prišla na to, že aj moja kolegyňa chodí k psychiatrovi. obe sme to o sebe nevedeli a bolo to pre nás "vzácne" zistenie. zrazu sme sa necítili samé.
V tom máš pravdu, zbližujú nielen rovnaké názory, ale aj rovnaké problémy . Človek sa má aspoň s kým porozprávať, s niekým, kto vie, o čom hvoríš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať