Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Baby čo je to CCCC? Skúsili ste cvičiť 5 tibeťanov? Ja som zistila, že keď cvičím, tak mi je oveľa lepšie, nemusí to byť nejaké skákanie, joga, pilates a podobne, aj sa mi tep znížil, mávala som veľmi vysoký.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

sybila3
Baby čo je to CCCC? Skúsili ste cvičiť 5 tibeťanov? Ja som zistila, že keď cvičím, tak mi je oveľa lepšie, nemusí to byť nejaké skákanie, joga, pilates a podobne, aj sa mi tep znížil, mávala som veľmi vysoký.
Moja, musíš prelúskať skoro tristo strán témy Ak sa cítiš zle, sekcia zdravie. Ale neboj, čo to je CCCC sa dozvieš podstatne skôr. A ručím Ti za to, že sa vôbec nebudeš na mňa hnevať, že chcem po Tebe, aby si prečítala celú téme.:p Pá a stretneme sa v CCCC.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Včera v nemenovanej televízii rozoberali tému panická porucha vo večernej relácii (reflex ). Presne rozprávali o pani, resp. rozprávala ona, ako 16 rokov trpela panickým strachom o svoju rodinu, ako nakoniec navštívila lekára, ktorý jej nasadil lieky. Dnes sa cíti lepšie, len si kladie otázku - prečo sa tých 16 rokov musela tak trápiť?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marianna01
Včera v nemenovanej televízii rozoberali tému panická porucha vo večernej relácii (reflex ). Presne rozprávali o pani, resp. rozprávala ona, ako 16 rokov trpela panickým strachom o svoju rodinu, ako nakoniec navštívila lekára, ktorý jej nasadil lieky. Dnes sa cíti lepšie, len si kladie otázku - prečo sa tých 16 rokov musela tak trápiť?
Marianka, pozerala som to, a len Ťa doplním. Cítila sa lepšie za tri týždne!!!!!!!!!!!!!! Lekárka sa trafila....
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čaute, tak som to chcela pozerať a zabudla som na to. Skúsim to pozrieť na internete.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Danila
Marianka, pozerala som to, a len Ťa doplním. Cítila sa lepšie za tri týždne!!!!!!!!!!!!!! Lekárka sa trafila....
Danilka, ale podľa mojich skúseností sa tento problém lieči aj roky... Tiež som to pozerala, lebo ma to veľmi zaujímalo, len to zázračné vyliečenie mi nejde do hlavy.
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Ahojte,
Vaše zdravotné problémy mám aj ja, už asi 15 rokov. Viete, že podobné prejavy ako pri panickej poruche, môžeme mať, ak je nejaký problém so štítnou žľazou? Asi by nebolo od veci pozrieť sa na to aj z tejto stránky, hlavne, ak sme si chorobu diagnostikovali sami.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

zuzanavo
Ahojte,
Vaše zdravotné problémy mám aj ja, už asi 15 rokov. Viete, že podobné prejavy ako pri panickej poruche, môžeme mať, ak je nejaký problém so štítnou žľazou? Asi by nebolo od veci pozrieť sa na to aj z tejto stránky, hlavne, ak sme si chorobu diagnostikovali sami.
Toto je zaujímavé, to som ešte nepočula, ale dobre vedieť. Zuzka, ak máš viac informácii, daj to, prosím, sem. Ja to mám síce diagnostikované viacerými lekármi, ale možno to pomôže iným. A okrem toho s ubúdajúcimi hormónmi sa môžu pridať aj takéto problémy.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Podobné príznaky sú aj pri hypoglykémii, nedostatok cukru v krvi. Lebo sa mi stalo párkrát, že mi zostalo blbo jak pri pp a dala som si cukrík a prešlo to. Áno aj pri štítnej žľaze sú podobné príznaky.
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

Asi pre troma rokmi mi robili vyštrenie štítnej žľazy, ale nepotvrdil sa žiadny nález. Už sa presne nepamatám, aké to bolo vyšetrenie, ale počula som, že je viac "druhov" vyšetrení a nie vždy sa to musí jednoznačne potvrdiť napr. len pri jednoduchom odbere krvi. Takže mám v úmysle požiadať ďalšie - podrobnejšie vyšetrenie. Stále sa s tou panickou poruchou neviem a nechcem zmieriť a hľadám iné príčiny. Na štítnu žľazu som si spomenula ešte v lete, keď som mala problémy chodiť počas horúčav napr. po meste, aj keď som mala dostatočný prísun tekutín, rýchlo som strácala pri normálnej chôdzi kondíciu, srdce mi búšilo ako divé, ledva som dorazila do práce. Ináč môj problém je aj v tom, že ak mi čosi v organizme nefunguje ako má, napr. stačí mierne zvýšená teplota, tak hneď automaticky očakávam, že mi bude určite zle, ak by som mala napr. niekde stáť v rade a podobne. Horšie sa mi dýcha a už očakávam, že sa zadusím, tlak mi vyskočí na 220, aj keď normálne ho mám veľmi nízky.
Tak bojujem, snáď to nebude až také zlé!
1 0
zuzana84ah zuzana84ah

zuzana84ah je offline (nepripojený) zuzana84ah

navštív homeopata...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
zuzanavo
Asi pre troma rokmi mi robili vyštrenie štítnej žľazy, ale nepotvrdil sa žiadny nález. Už sa presne nepamatám, aké to bolo vyšetrenie, ale počula som, že je viac "druhov" vyšetrení a nie vždy sa to musí jednoznačne potvrdiť napr. len pri jednoduchom odbere krvi. Takže mám v úmysle požiadať ďalšie - podrobnejšie vyšetrenie. Stále sa s tou panickou poruchou neviem a nechcem zmieriť a hľadám iné príčiny. Na štítnu žľazu som si spomenula ešte v lete, keď som mala problémy chodiť počas horúčav napr. po meste, aj keď som mala dostatočný prísun tekutín, rýchlo som strácala pri normálnej chôdzi kondíciu, srdce mi búšilo ako divé, ledva som dorazila do práce. Ináč môj problém je aj v tom, že ak mi čosi v organizme nefunguje ako má, napr. stačí mierne zvýšená teplota, tak hneď automaticky očakávam, že mi bude určite zle, ak by som mala napr. niekde stáť v rade a podobne. Horšie sa mi dýcha a už očakávam, že sa zadusím, tlak mi vyskočí na 220, aj keď normálne ho mám veľmi nízky.
Tak bojujem, snáď to nebude až také zlé!


no neviem, či si čítala tieto príspevky pozorne, ale tie príznaky môžu byť aj z toho, že v mozgu sa nevylučuje tá látka SERATONÍN a v tom Ti jedine pomôžu lieky od psychiatra. Hovorím zo skúsenosti. Ja som sa pýtala tej psychiatričky, či by mi nestačili nejaké bylinky z lekárne a povedala, že nie, že tie lieky sú práve nato, aby pomohli v mozgu tej látke. Ale ja ajtak som si ešte kúpila to MagneB6, Ginkoprimm , takže teraz som jako rybyčka.
alebo si daj horkú čokoládu aj v tej sú nejaké látky.
ináč tie príznaky čo píšeš, že stáť v rade, alebo ísť niekde, že Ti príde zle, tie pocity som mávala aj ja. Ináč ešte je účinný liek aj oxazepam. Dá sa to aj bez receptu kúpiť. Aspoň u nás v DS.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte vsetci,som velmi rada,ze som nasla ludi, ktori mi urcite budu rozumiet,lebo prechadzaju podobnym problemom ako ja.som tu nova,vratila sa mi PP,tentokrat spojena s uzkostnou depresiou.som velmi citlivy tvor,na vsetko hned rychle reagujem,mam hyperaktivnejsiu povahu.v praci by mi nikto neveril,ze mam takyto problem,tam sa javim vesela,zabavcka kolektivu.doma vsak padam od unavy,z celodenneho kontrolovania sa a potlacania strachu co ak zasa nieco pride...som vnurorne nekludna,tazsie sa mi dycha uz aj pocas celeho dna.momentalne beriam Seroxat a xanax,xanax chcem vysadit,nejak sa nedari.na liekoch som mesiac apol,cakam kedy uz budem konecne fit.nedavno som mala 29,rada by som pocala babo,no vraj nemozem kvoli liekom....mam problem aj so stitnou,vraj to tiez vplyva na depky...som si vsak vedoma ze mojim spustacom bolo umrtie blizkej osoby(bola som s nou do konca-leukemia),lebo pred rokmi to bolo tiez tak,drzala som za ruku umierajucu babicku na ARE....no tentokkrat to malo divnu podobu...strasne zavrate ako na lodi na mori,tak uzlik v hrdle pre ktory som nemohla jest,uykost,nocne budenie pre busenie srdca,strach ist do prace...obcas pocit,ze mi preskoci,raz dokonca stav,ze ruka nie je moja...no hroza.ale je nas vela..aj v mojom okoli,kazdy mi vsak radi len antidepresiva...nie je nieco ine?nepocul niekto o homeopatickej liecbe?4.1 idem na akupunkturu do KE k nejakej znamej Armenke posobiacej v SR 15 rokov.dam vam vediet ako som dopadla.tak zatim
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
wayan
Ahojte vsetci,som velmi rada,ze som nasla ludi, ktori mi urcite budu rozumiet,lebo prechadzaju podobnym problemom ako ja.som tu nova,vratila sa mi PP,tentokrat spojena s uzkostnou depresiou.som velmi citlivy tvor,na vsetko hned rychle reagujem,mam hyperaktivnejsiu povahu.v praci by mi nikto neveril,ze mam takyto problem,tam sa javim vesela,zabavcka kolektivu.doma vsak padam od unavy,z celodenneho kontrolovania sa a potlacania strachu co ak zasa nieco pride...som vnurorne nekludna,tazsie sa mi dycha uz aj pocas celeho dna.momentalne beriam Seroxat a xanax,xanax chcem vysadit,nejak sa nedari.na liekoch som mesiac apol,cakam kedy uz budem konecne fit.nedavno som mala 29,rada by som pocala babo,no vraj nemozem kvoli liekom....mam problem aj so stitnou,vraj to tiez vplyva na depky...som si vsak vedoma ze mojim spustacom bolo umrtie blizkej osoby(bola som s nou do konca-leukemia),lebo pred rokmi to bolo tiez tak,drzala som za ruku umierajucu babicku na ARE....no tentokkrat to malo divnu podobu...strasne zavrate ako na lodi na mori,tak uzlik v hrdle pre ktory som nemohla jest,uykost,nocne budenie pre busenie srdca,strach ist do prace...obcas pocit,ze mi preskoci,raz dokonca stav,ze ruka nie je moja...no hroza.ale je nas vela..aj v mojom okoli,kazdy mi vsak radi len antidepresiva...nie je nieco ine?nepocul niekto o homeopatickej liecbe?4.1 idem na akupunkturu do KE k nejakej znamej Armenke posobiacej v SR 15 rokov.dam vam vediet ako som dopadla.tak zatim
Milá moja, napísala si to veľmi tragicky. Máš 29, krásne roky a pocity, ktorých som mala v živote viac ako dosť. Ver mi, že som dala do úst antidepresívum jeden jedinýkrát. Za to tri balenia mám v pracovnom stole. Roky. A skúšam, kto sa skôr poddá. A ostali v hanbe antidepresíva. Nebolo to jednoduché. Ale pevná vôľa je prvoradá. Behať, plávať, zamestnať sa hoci aj tu na Porade s ľuďmi, ktorí Ťa chápu. Pridať Jogu, kaderníčku, kozmetičku, a všetko, čo Ti zdvihne sebavedomie. Mesiac je prikrátka doba na závery. Ale začať niečo robiť mimo antidepresív začni hneď. A my Ti dodáme apetít. Tak len sa drž!!!!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Wayan, prečítaj si pomaly ešte raz celú tému, už je tu dosť všelijakých rád a návodov. Každý z nás je individualita, každému pomôže niečo iné, každý máme iné chemické zloženie tela. Najdôležitejšie je, nenechať to tak a skúšať. Tiež sa mi zdá málo mesiac a pol na liečenie tejto choroby. Ale snáď Ti pomôže už vedomie, že v tom nie si sama, je nás viac a tu sa vzájomne povzbudzujeme a držíme si palce. Táto koťuha panika sa rada vracia, keď už si človek myslí, že je za vodou, zrazu príde atak a zdá sa Ti, že si na začiatku. Tragická udalosť môže byť spúšťačom, ale môže to byť aj kadečo iné. Ak budeš potrebovať podporu, len sa tu ozvi, neboj, nenecháme Ťa padnúť, sme v tom spolu .
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

zdravim Vas dievcence, nic v zlom,ale niekedy sa clovek proste dostane do stavu, ked uz ani silna vôla nepomoze....to je aj môj pripad...strasne dlho som sa trapila sama, nechcela som byt zavisla na liekoch, ale nezvladla som to...teraz beriem antidepresiva /v minimalnom množstve/ a je zo mna uplne iny clovek..netvrdim, ze je vsetko 100% ale viem normalne fungovat.....takže netreba sa bat dat si pomôct, na to tie lieky su....
0 0
zuzanavo zuzanavo

zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

wayan
Ahojte vsetci,som velmi rada,ze som nasla ludi, ktori mi urcite budu rozumiet,lebo prechadzaju podobnym problemom ako ja.som tu nova,vratila sa mi PP,tentokrat spojena s uzkostnou depresiou.som velmi citlivy tvor,na vsetko hned rychle reagujem,mam hyperaktivnejsiu povahu.v praci by mi nikto neveril,ze mam takyto problem,tam sa javim vesela,zabavcka kolektivu.doma vsak padam od unavy,z celodenneho kontrolovania sa a potlacania strachu co ak zasa nieco pride...som vnurorne nekludna,tazsie sa mi dycha uz aj pocas celeho dna.momentalne beriam Seroxat a xanax,xanax chcem vysadit,nejak sa nedari.na liekoch som mesiac apol,cakam kedy uz budem konecne fit.nedavno som mala 29,rada by som pocala babo,no vraj nemozem kvoli liekom....mam problem aj so stitnou,vraj to tiez vplyva na depky...som si vsak vedoma ze mojim spustacom bolo umrtie blizkej osoby(bola som s nou do konca-leukemia),lebo pred rokmi to bolo tiez tak,drzala som za ruku umierajucu babicku na ARE....no tentokkrat to malo divnu podobu...strasne zavrate ako na lodi na mori,tak uzlik v hrdle pre ktory som nemohla jest,uykost,nocne budenie pre busenie srdca,strach ist do prace...obcas pocit,ze mi preskoci,raz dokonca stav,ze ruka nie je moja...no hroza.ale je nas vela..aj v mojom okoli,kazdy mi vsak radi len antidepresiva...nie je nieco ine?nepocul niekto o homeopatickej liecbe?4.1 idem na akupunkturu do KE k nejakej znamej Armenke posobiacej v SR 15 rokov.dam vam vediet ako som dopadla.tak zatim
Ahojte. Arménsku lekárku v KE som navštívila s týmto problémom asi pred troma rokmi - osobne nič lepšie by som ti nevedela doporučiť. Som jej veľmi vďačná.
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

Podeľte sa so skúsenosťami, ak vám to neprekáža
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte.trosku som vas zanedbala...to asi preto,ze neviem kde mi poslednu dobu stoji hlava-seroxat zabera...no nie je to uplne ono,armenska lekarka mi "slubila",ze mi pomoze.citim sa ozaj lepsie a to som u nej bola na 4 sedeniach,este ma caka 6,je to financne narocne...diagnostika 1100sk a terapia 3900,ale ak to ma pomoct tak nech.tep mam stale dost rychly,stve ma to,nuti ma to sa kontrolovat,citim ho vsade...aj v klude ho mam tak 90...ale prestala ma boliet chrbtica,aj tlak v hrudi zmizol...lieci mi aj stitnu zlazu,detoxikuje hrube crevo,a doliecuje chronicky zapal dutin.nevie mi niekto poradit kineziologa v PO?drzim vam vsetkym palce.lieky chcem vysadit po pol roku a pokusit sa o babatko,v decembri mi odbije 30,a ak sa mi uzkost vrati...budem ju liecit dlhsie ale babatko musi byt akonahle mi bude lepsie.
zajtra idem na jogu,dufam,ze ma to bude bavit,som dost energicka.no,napisala som to tu dost chaoticky,...snad porozumiete.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

tamara,sme asi na tom rovnako.tym,ze som panicku poruchu zdolala pred 3 rokmi som lepsie vedela reagovat aj teraz ked sa mi to vratilo v tazsej forme spolu s uzkostou.som dost silny clovek,vela veci viem zvladnut,no toto sa realne zvladnut bez liekov nedalo...clovek je ako v pasci,neovlada myslienky,telesne pocity,je to ako chripka...skuste to ovladnut a citit sa lepsie...takze som vedela,ze mi pomozu len lieky a popri tom terapia..sport..priatelia..porada..a tak.v pondelok idem k psychologicke..je to uz tretia v poradi co sa posnazi mi pomoct definitivne pomocou KBT.svoje pocity a dojmy vam dam vediet,ak by to niekoho zaujimalo...poradte mi prosim co je CCC a ako sa tam dostat...z prispevkov som nevysla..vdaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať