Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Haviarová Magdaléna
aj ja mám panickú poruchu - 5 rokov, tiež sa liečim SEROXATOM - 20 mg, l tabletka ráno, a mám pokoj. Je to vlastne taká choroba, že váš organizmus si v dostatočnej miere nevytvorí hormón serotonín, a nasledujú potom fiziologické symptómy - ako tras, zúfalstvo, strach z umretia, a pod. Sú to akési chemické procesy v mozgu. Ale v terajšej dobe sú dostupné lieky, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky ako priberanie, alebo ospalosť, preto treba navštíviť psychiatra, ktorý to odborne podchytí,nestačí ísť len obvodnému lekárovi, ktorý predpíše lieky iba na upokojenie a potom sa Vám bude iba driemať, ale nevylieči problém
Ahoj, a ty to beries uz 5 rokov? Alebo si skusila byt aj bez toho a znova sa ti to vratilo? Preco je dolezite brat ten liek rano? Ja beriem Citalon druhy mesiac ale vecer, lebo sa bojim, ze by som z toho bola cez den utlmena.
Napis, ak budes mat cas. Papa.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

SEROXAT aj ja beriem ráno, tak sa odporúča. Po ňom nie som ospalá, takže cez deň normálne pracujem. Keď som brala pred tým XANAX, tak po ňom som bola ospalá.
0 0
Hituš Hituš

Hituš je offline (nepripojený) Hituš

Marcela91
Ahoj, a ty to beries uz 5 rokov? Alebo si skusila byt aj bez toho a znova sa ti to vratilo? Preco je dolezite brat ten liek rano? Ja beriem Citalon druhy mesiac ale vecer, lebo sa bojim, ze by som z toho bola cez den utlmena.
Napis, ak budes mat cas. Papa.
Ahoj, preto ráno, lebo od rána som sa cítila vždy slabá a bez nálady a a v strachu, že čo ma bude čakať ešte celý deň. To je to, že ten serotonín sa vzbudzuje v mozgu automaticky ráno dostatkom svetla, alebo ešte lepšie keď svieti slnko - máme akoby dobrú náladu, ale keď je táto porucha - to znamená že ten serotoním sa v dostatočnej miere nevytvára, treba ho dodať a najlepšie ráno - vlastne tak doporučil lekár a je tak aj na pribalovom lektáku.
Mala som aj prestávku asi po roka, ale vrátilo sa to. Lekár povedal, že budem to musieť užívať stále, ako napr. cukrovkári musia brať inzulín celý život. Lebo môj mozog už ten serotonín nevylučuje prirodzene, treba mu ho umelo dodávať. Aj napr. ľudia s chorobou štítnej žľazy niektorí aby moholi žiť musia brať hormóny/napr. Moravcová - plavkyňa/.
A nie som vôbec utlmená, šoférujem pracujem a normálne fungujem. Ahoj, maj sa
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Keď čítam vaše príbehy v tejto téme, nikdy som si nemyslela, že je to porucha a nieto ešte choroba. Môj strach o deti, vnúčatá, manžela a celú rodinu ako aj mne blízkych ľudí som brala ako niečo, čo k životu patrí. Aj teraz hovorím deťom, už dospelým keď odchádzajú hoci kde :"dávaj si pozor".
Ale v posledných týždňoch mám pocit, ak čítam túto tému, že aj zásluhou iných môže fakt prísť k už chorobe ako je tu opísovaná- panickej poruche. Neviem, či k nej nespejem vďaka mojej lekárke, ktorá ma lieči po vlaňajšom srdcovom kolabse. Vždy pri každom stretnutí mi pripomína, aby som nezomrela, že som fajn a je rada, že ma spoznala a pod. Podľa nej môžem v hoci ktorom okamžiku odpadnúť. Čakajú ma síce ešte vyšetrenia. Ak by som mala rakovinu a povedali by mi, koľko asi budem žiť, to beriem, ale teraz neviem, či ma straší, aby som si dávala pozor, alebo tým sleduje niečo, čomu nerozumiem. Stretli ste sa už s niečím podobným? Musím sa priznať, že po návšteve u nej nám zmiešané pocity.Mám za sebou niekoľko vážnych oparácii a takéto problémy som nemala.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ALDA
Keď čítam vaše príbehy v tejto téme, nikdy som si nemyslela, že je to porucha a nieto ešte choroba. Môj strach o deti, vnúčatá, manžela a celú rodinu ako aj mne blízkych ľudí som brala ako niečo, čo k životu patrí. Aj teraz hovorím deťom, už dospelým keď odchádzajú hoci kde :"dávaj si pozor".
Ale v posledných týždňoch mám pocit, ak čítam túto tému, že aj zásluhou iných môže fakt prísť k už chorobe ako je tu opísovaná- panickej poruche. Neviem, či k nej nespejem vďaka mojej lekárke, ktorá ma lieči po vlaňajšom srdcovom kolabse. Vždy pri každom stretnutí mi pripomína, aby som nezomrela, že som fajn a je rada, že ma spoznala a pod. Podľa nej môžem v hoci ktorom okamžiku odpadnúť. Čakajú ma síce ešte vyšetrenia. Ak by som mala rakovinu a povedali by mi, koľko asi budem žiť, to beriem, ale teraz neviem, či ma straší, aby som si dávala pozor, alebo tým sleduje niečo, čomu nerozumiem. Stretli ste sa už s niečím podobným? Musím sa priznať, že po návšteve u nej nám zmiešané pocity.Mám za sebou niekoľko vážnych oparácii a takéto problémy som nemala.
Alda, zober kartu a odíď k inému lekárovi. Predtým však doporuč pani doktorke túto tému. Tiež riešim momentálne svoj neposluch voči môjmu zdravíčku. Aj keď nad výsledkami nevyskakujem, zdravotníci sú mojimi fandami a optimistami. Vec riešime s nadhľadom, ja ako- kedy. Lekári podobní tej Tvojej terajšej sú pre mňa minulosťou. Čím skôr, tým lepšie. A všetko dobre dopadne. Lekár Ti musí byť barličkou. A nie naopak. Držím palce. Veľmi. A všetkým v tejto téme. Opäť som sa presvedčila, že som zdravá ako ryba. Uf.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Danila
Alda, zober kartu a odíď k inému lekárovi. Predtým však doporuč pani doktorke túto tému. Tiež riešim momentálne svoj neposluch voči môjmu zdravíčku. Aj keď nad výsledkami nevyskakujem, zdravotníci sú mojimi fandami a optimistami. Vec riešime s nadhľadom, ja ako- kedy. Lekári podobní tej Tvojej terajšej sú pre mňa minulosťou. Čím skôr, tým lepšie. A všetko dobre dopadne. Lekár Ti musí byť barličkou. A nie naopak. Držím palce. Veľmi. A všetkým v tejto téme. Opäť som sa presvedčila, že som zdravá ako ryba. Uf.
Dani áno, takto som to prežívala vždy super. Po zobudení z narkozy sa ma opýtali ako sa cítim, ako v interhoteli a smiali sme sa. Vždy som verila, že to všetko prekonám, vlastne musím pozitívne myslieť a aj sa mi to darilo. Nechápala som pacientov, ktorí sa stále sťažovali a stonali.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ALDA
Dani áno, takto som to prežívala vždy super. Po zobudení z narkozy sa ma opýtali ako sa cítim, ako v interhoteli a smiali sme sa. Vždy som verila, že to všetko prekonám, vlastne musím pozitívne myslieť a aj sa mi to darilo. Nechápala som pacientov, ktorí sa stále sťažovali a stonali.
Si moja odnož. Keď som sa prebrala z narkózy, tak som pokurizovala lekárovi, že to bola najúčinnejšia predohra aj dohra, a otočila som sa dovychutnávať radosť, že som sa vôbec prebrala. Vieš, rozmýšľala som aj nad tým Tvojím strachom o dospelé deti. Aj v tom si ako ja. Presne. Keď vnúča bolí zub, div nebežím k zubárovi, keď majú moji dospeláci chrípku, tak ja za nich kýcham. A vieš, ako im s tým lezieme na nervy? Ale iné už nebudeme. Alduška, ale to našťastie nie je panická porucha. To je naša panická blbosť. Chválabohu. Ale poviem Ti, táto téma je pre mňa psychoterapia. Prevencia. A veľmi účinná. Preto všetkým držím palce a verím, že sa z toho úspešne vyhrabú. Sú to pre mňa borci. To ja som väčšie poserko. Radšej nech pichá celé telo, ako kúsok duše. Tak veru!
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahpjta poradaci...ozyvam sa po tyzdni.nie je mi velmi do smiechu...beriem vyssiu davku seroxatu,no zavraty mam stale po cely den,k veceru sa to zhorsuje.pred chvilou som sa z toho fane zrevala,co sa mi casto nestava...zacinam vazne pochybovat,ci je toto psychickeho povodu...moja psychologicka len nad tym kruti s hlavou...a uz ked sa ma aj psychiatricka spytala,ci nemam prolem s krcnou chrbticou,len ma to doviedlo do uvah,ci aj ona nepochybuje.pravda je ze uzkost a panika ma presli,len ten pocit vlnenia chodnika a obrazu..pocit ako na lodi...ci ako Hurvinek na NITIACH, VEDENA CUDZOU OSOBOU,je to priserne...a ja uz dalej nevladzem.je mi aj na zvracanie.rano sa chystam za obvodnou,ta ma urcite oznaci za hypochondra,ale nepohnem sa od nej,pokial nenavrhne nejake alternativy...nejake vysetrenie a tak....inac mi z toho sibne naozaj.prosim vas...ma niekto podobne stav?nemoze mi niekto poradit?nie su to tocky ako ked prudko vsavate,je to nepretrzite,vdaka za vsetky odpovede....
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

hmm, mila wayan, ked tak citam tento tvoj posledny prispevok, rozmyslam, ci to mas naozaj psychickeho povodu. mozno su to skor tocaky a z toho panika. mozno by to chcelo vystrenie u ineho neurologa, ortopeda, reumatologa atd. musia predsa zisit, co ti je. ved ked beries lieky na PP a neprechadza, tak je jasne, ze tie tocaky nie su psychickeho povodu.
aj ked som ti pisala SS, ze ja som mala zo zaciatku taketo stavy, ze som nedokazala prejst ani meter, pretoze som mala pocit, ze ma niekto taha do strany. no teraz sa to uz vyskytne len raz za cas. a to viem, ze je to z krcnej chrbtice. nerotuje mi vraj dajaky stavec, ci co.

drziiiim palce. a nech sa to rychlo vyriesi.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
wayan, vôbec nemáš dôvod na paniku. Ak máš krčnú chrbticu v neporiadku a nejaké blokády navrch, tak o závrate nemáš najmenšiu núdzu. Ležala som s takým problémom na neurlógii. Poviem Ti, že je to veľmi nepríjemný pocit, ale infúzky, rehabilitácia a kus optimizmu to vyriešili. Závrate prešli. Ale v živote je to už raz tak, že jeden problém vyriešiš a ďalších päť je už na ceste. Takže hlavu hore, nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť aj horšie. Ver, že na každú dieru sa nájde záplata. Chce to trpezlivosť a nie si s tým sama. Keď Ti bude pod psa, tak sem nazri, a zistíš, koľko spriaznených duší bude stáť pri tebe. Ja už som tu. Tak makaj na sebe a nič nezanedbaj. Držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

pisala som ti ss prave,ale uz ked si tu,tak vdaka za dalsie slova...som hotova...nie som blba...a uz trochu nieco z mediciny viem,len ti lekari su nejaki pomali..a stale vsetko zhadzuju na stres a podcenuju pacientove probemy..a presne to som im tvrdila,ze mne sa zacali zavraty a z toho PP,no oni po svojom...a na neurologii som bola v Saci,tam ma prezreli dokladne myslim,...dufam...
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

DANILA,si tiez zlata...co tam tak neskoro robite?no k tej krcnej...vraj to nemam az take hrozne,aby mi z toho bolo takto,to tvrdila primarka neurologie,a tvrdila to aj z dovodu toho,ze mi v nemocnici nezaberali ziadne lieky ani infuzie ani rehabilitacie,urobila zaver psychiatricky...no na zblaznenie baby...prave ku mne ide kolegyna spat,som sama doma...a pre pocit bezpecia,lebo ja son uz na riadnych pochybach,ci ma tu nevystrie...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Wayan, ešte Ti doporučujem vyšetriť uši. A to bez srandy. Zápaly uší, alebo nedostatok nejakej tekutiny v oblasti, kde sú uložené ušné telieska, spôsobuje závraty. Hovorí sa tomu tuším nejaký syndróm, ale názov si už presne nepamätám. Ja mám už roky problémy s krčnou chrbticou a keď mi začali takéto točky, absolvovala som aj ušné vyšetrenie. Vtedy sa našťastie ušiar vzácne zhodol s obvoďáčkou a obaja mi napísali rovnaké lieky.
U mňa to bola tá chrbtica, nie uši, ale skús aj to.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Mila Wayan, myslela som na teba, co je s tebou, ked nepises, lebo tie tvoje posledne maily neboli velmi optimisticke. Ja mam tiez tocky,
ale hlavne rano, pred odchodom do prace som si sla zapalit a jak som
kvocala, tak som dostala balanc a spadla som , potom ma este aj
autobusar privrel do dveri.... No hrozne rano.... Mala by si si dat
urobit CeTecko hlavy a krcnej chrbtice, trvaj na tom aj ked na to vysetrenie lekari neradi posielaju, lebo je to velmi drahe. Mojej krstnej
nasli nejaky vyrastok na krcnej chrbtici a problem bol vyrieseny.
Aj ty budes potom spokojnejsia, a aj komplet hormonalne vysetrenie,
lebo hormony v neporiadku su svina, tiez viem o tom svoje a jedna
moja kolegyna ani nehovorim...
0 0
stela5 stela5

stela5 je offline (nepripojený) stela5

žena
Ahojte dievčence, so rada ža som konečne našla niekoho kto má tiež tú PP.Mám ju tiež a prevažne v zime.Chodila som pred 2 rokmi k psychiatrovi a ten mi povedal, že mám popôrodnú depresiu/bola som na materskej/.Nevedela som čo to je nemohla som jest a vobec nie spať.A potom to prišlo schudla som za mesiac 6 kil a už som ani nemohla stát na nohách.Bola sompri rôznych liečiteloch vysolila vela penazí ale mi nepomohli.Pomohol mi až psychiater , brala som antidepresíva -Citalec.Za 4 mesiace som bola fit tak som ich prestala brať a teraz sa to znova vrátilo.Ale ked to zoberiem spatne tak asi viem kedy to začína-vascinou v zime.Zima je dosť depresívne obdobie.Teraz beriem lieky Citalec ale nebola som pri psychiatrovi ale mi ich už predpísala moja obvodáčka.Prosím napíšte mi čo prsne robí tá kineziologička a či nejakú nepoznáte blízkosti Michaloviec a čo to stojí.Dakujem
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

stela5
Ahojte dievčence, so rada ža som konečne našla niekoho kto má tiež tú PP.Mám ju tiež a prevažne v zime.Chodila som pred 2 rokmi k psychiatrovi a ten mi povedal, že mám popôrodnú depresiu/bola som na materskej/.Nevedela som čo to je nemohla som jest a vobec nie spať.A potom to prišlo schudla som za mesiac 6 kil a už som ani nemohla stát na nohách.Bola sompri rôznych liečiteloch vysolila vela penazí ale mi nepomohli.Pomohol mi až psychiater , brala som antidepresíva -Citalec.Za 4 mesiace som bola fit tak som ich prestala brať a teraz sa to znova vrátilo.Ale ked to zoberiem spatne tak asi viem kedy to začína-vascinou v zime.Zima je dosť depresívne obdobie.Teraz beriem lieky Citalec ale nebola som pri psychiatrovi ale mi ich už predpísala moja obvodáčka.Prosím napíšte mi čo prsne robí tá kineziologička a či nejakú nepoznáte blízkosti Michaloviec a čo to stojí.Dakujem
Stela, kineziologičky sa nemusíš báť. Najprv popíšeš svoj problém, určíš si prioritu, čoho sa v prvom rade potrebuješ zbaviť. Kineziologička pomocou svalového testu zistí, kedy asi ten problém vznikol a predpokladaný pôvod vzniku. Potom pomocou energie prúdiacej cez jej ruky, sa Ty sama vrátiš v podvedomí do doby vzniku problému a vedome hľadáš vhodnejšie riešenie nielen vtedajšej situácie, ale aj súčasnej. Ako keby si tú starú situáciu, ktorá to spustila, preprogramovala. Na záver kineziologička znovu robí svalový test, či to prebehlo tak, ako malo a či si v poriadku. Môže vytestovať aj to, či potrebuješ ďalšie odblokovania. Odblokovanie spolu s rozhovorom trva asi 1 hodinu a platí sa rôzne. Od 500 do 1000 korún za jedno odblokovanie. Výhodou je, že pri odblokovaní si plne pri vedomí, nemôže s Tebou nikto manipulovať, robíš len to, čo cítiš, že Ti pomáha. Niekto sa nedokáže zdôveriť s tým, čo mu odhalí podvedomie, tak si to rieši v mysli, niekomu naopak pomôže, keď to dostane zo seba von aj slovami. Už som tu písala oficiálnu stránku kineziológov - www.amicusmind.sk. Ale zadaj si aj cez google heslo kineziológia a nájdeš aj stránky, ktoré si založili mnohí kineziológovia samostatne. Drž sa.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

ahojte vsetci,tak sa znova ozyvam.co mam nove?dnes som bola u kineziologicky,ta mi par veci odhalila a odblokovala na mesiac,po mesiaci sa mam ukazat.neviem,mala som zvlastny pocit...trochu sa s tym neviem stotoznit,citila som sa alo u psychologa.navrhla mi aj rodinne konstalacie...mam si ti premysliet...trochu sa obavam...aj zdovodu,ze velmi neverim na spojenie sa s minulostou,a ze sa dozviem nieco co ma poznaci este viac.zavraty mam stale,ale poriadne ma aj boli krcna chrbtica,som cela stuhnuta.rada by som vedela,ci niekto ma aj negativne skusenosti s kineziologiou?ak tu niekto taky je,dajte mi vediet.zatial vdaka za vasu pritomnost....
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

a este...bola som u svojej lekarky s tymi zavratmi,pokrutila hlavou,zmerala tlak,samoska ze bol nizky ako vzdy,ale nikdy mi to nerobilo potiaze,tak mi pichla torecan a predpisala cipky ak budu stavy horsie.tak ma fakt potesila,riesit nieco cipkami,ak nevieme pricinu?mam sa ukazat,ak mi to neprejde,nemam vsak naladu behat po lekaroch,od septembra stacilo.
Ked som bola hospit.robili mi komplet vysetrenie,aj vnutorne ucho,mam ho len hyperaktivne.aj MR hlavy a krcnej chrbtice,sluchove a zrakove drahy,eeg..atd.tak ja uz fakt neviem.kineziologicka mi jednoznacne odporucila znizit davku seroxatu.mam pocit,ze sa zamotavam do bludneho kruhu...fnuk
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan
a este...bola som u svojej lekarky s tymi zavratmi,pokrutila hlavou,zmerala tlak,samoska ze bol nizky ako vzdy,ale nikdy mi to nerobilo potiaze,tak mi pichla torecan a predpisala cipky ak budu stavy horsie.tak ma fakt potesila,riesit nieco cipkami,ak nevieme pricinu?mam sa ukazat,ak mi to neprejde,nemam vsak naladu behat po lekaroch,od septembra stacilo.
Ked som bola hospit.robili mi komplet vysetrenie,aj vnutorne ucho,mam ho len hyperaktivne.aj MR hlavy a krcnej chrbtice,sluchove a zrakove drahy,eeg..atd.tak ja uz fakt neviem.kineziologicka mi jednoznacne odporucila znizit davku seroxatu.mam pocit,ze sa zamotavam do bludneho kruhu...fnuk
Wayan, nie fňuk - ale hor sa do boja To by v tom bol čert, aby si sa z toho nedostala. Skús popísať, v čom si mala tie negatívne pocity pri kineziol.odblokovaní. Napíš aj cez SS, skúsime sa na to pozrieť.
A hlavu hore. Zase bude svietiť slnko.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

pisala som ti ss
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať