Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ahojte,
dakujem za povzbudenie.

Evka chcela by som sa ta spytat - ten Cipralex ti zabral do akej doby. Potom si uz nemala ziadne problemy - nepocitovala si paniku na verejnosti.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ahojte všetci,
vidím, že depresívne obdobie momentálne neprežívam len sama, včera som si zdárne dala opäť po dvoch týždňoch Seroxat (a je opäť po sexe), stavy boli neznesiteľné.
Ďakujem za číslo na kineziologičku, už som objednaná na piatok, som zvedavá, jedno sedenie 600,- Sk, neviem posúdiť, či je to veľa alebo málo.
Saša Pablo mi na môj dotazník odpovedal, že vnútorne nemá pocit, že by vedel pomôcť, vraj mám hľadať pomoc ďalej. No uvidíme...
Čo sa týka tých hormónov, je možné že seroxat spôsobuje nepravidelný menzes? máte s tým niekto skúsenosti? Ja som mala posledný asi v marci (už aj to mi možno udiera na mozog).
Ani si neviete predstaviť, aká som rada, že existuje táto téma, pomáha mi viac ako moja psychiatrička, tak sa všetci držme. Prajem veľa síl!!!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Jantana Pozri príspevok
Ahojte,
dakujem za povzbudenie.

Evka chcela by som sa ta spytat - ten Cipralex ti zabral do akej doby. Potom si uz nemala ziadne problemy - nepocitovala si paniku na verejnosti.
Nástup účinkov každého takéhoto lieku je pozvoľný, lekár mi to vysvetlil, že sa musí dosiahnuť určitá hladina lieku v krvi - podobne ako u antibiotík. Trvá to rozdielne, asi tak 1-2 týždne, kým pocítiš zlepšenie. Ja som začínala s jednou tabletkou a po mesiaci mi lekár pridal ešte polovičku. Na tejto dávke fungujem už viac ako rok a je to v pohode. Samozrejme, v období stresov sa stav zhoršuje aj pri liekoch, ale dá sa to ľahšie zvládnuť. Za ten čas som mala taký poriadny záchvat, ktorý som už sama nezvládla a musela som ísť na pohotovosť len raz. Aj to bolo v období veľkého vypätia citového stresu a mala som šťastie na pohotovostného lekára, ktorý takýto prípad má v rodine, tak mi skutočne veľmi pomohol. Inak fungujem normálne, zvládam pomerne veľký nápor v robote a bez problémov chodím "na verejnosť". Podľa príbalového letáčika je Cipralex zameraný práve na PP, ale aj tak, každý z nás je iný, môže sa stať, že niekomu Cipralex nesadne, treba sa potom poradiť s lekárom. Rozhodne zlepšenie nie je zo dňa na deň, pár dní to môže trvať, kým začne účinkovať. A okrem toho už som tu viackrát písala, že je to vždy beh na dlhé trate.
Držte sa a neklesajte na mysli. Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie

P.S. Ešte k tej necitlivosti počas užívania liekov - už som tu písala o tom, že sa takto obrnilo aj moje podvedomie, jednoducho odmietalo prijímať akékoľvek citové podnety, pretože niekde v hĺbke bol zakódovaný strach, že každý silnejší podnet vyvolá záchvat paniky. Nevedela som sa zasmiať, nevedela som plakať, precítiť radosť ani smútok. Vegetovala som a nežila. Tu mi veľmi pomohla práve kineziológia.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Eulalia Pozri príspevok
Práve som v archíve našla tému SRT - veľmi dobrá metóda alternatívnej medicíny. Prečítala som si ju a je tam veľa vecí, ktoré by Vám všetkým mohli pomôcť. Skúste sa na to mrknúť.
evka, akú tému?
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte.sledujem,ze zacalo fakt nejake divne obdobie,tolko sa nas tu zislo.Ja som bola za lekarkou ohladom mojho problemu s vysadzanim seroxatu,som naspat na polke denne,vraj som na to sla rychlo,znizuje to aj krvny tlak a k tomu horucavy a podobne.podla mna su to typicke abstaky....panenku..a ja ze som zavisla len na nikotine...haha...prepacte za nadsazku,ale mne sa to uz ani inac neda brat.pred ropkmi ked som vysadzovala seroxat mi nebolo vobec nic,aspon si nepamatam aby som citila take stavy ako teraz.
Marceli,JEDNOZNACNE chod za lekarkou,alebo ju zmen...rob nieco,ak su to abstaky,tak nech ta upokoji,len nech sa to neprevali.
AIMA,vysadzas seroxat....akym sposobom?po polke ci aj po stvrtkach?a ked si si po 2 tyz sypla zase tbl ucinkovala ti hned?
DRZOM vsetkym palce-----vela sil....pozrite sa na to aj pozitivne,nie sme smrtelne chore...medicina napreduje,mozno nas raz zachrania,a mozno bez liekov.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Marcelka, presne poznám tie pocity, ktoré popisuješ, teplota stúpa, netreba ju ani merať, ja mám pocit, že ma páli celé telo. Dva týždne som brala štvrťku seroxatu, potom nič, no keď chce človek aspoň priemerne vychádzať so svojim okolím, tak bez tabletky to asi nejde (aspoň mne nie), mám pocit, že keď ich vysadím, zrúti sa mi všetko, čo ako-tak pomaly budujem (taká som precitlivelá). Takže teraz to opäť polka seroxatu istí (najviac ma mrzí že nie som sama sebou).
Wayan, tabletka mi zaberá hneď, keď si ráno dám na obed mi je lepšie.
Štvrťku ani necítim, tak idem skúsiť inak - dám polku obdeň, včera som si nedala, večer to priateľ zhodnotil, že niečo so mnou nie je v poriadku, dnes zvažujem, či vydržím, ruky ma príšerne pália ako ťukám do klávesnice, rovnako ako celé telo, srdce búši a v kancelárii sa schyľuje k búrke, stačí ešte jedno nevhodné slovo od šéfky). No skúsim vydržať, večer skočím cvičiť Pilatesa, potom pivo, no a zajtra idem ku kineziologičke prvý krát, mám obavy, neviem ako to bude prebiehať, ale na druhej strane sa celkom teším, lebo cítim aspoň malú nádej.
Pevné nervy Vám všetkým, bude lepšie, len musíme veriť!!!!! Sila pozitívneho myslenia to istí...
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Aima,mne moja lekarka radi vysadzovat tak, ako si prave pisala..polku obden,skus...od kineziologicky pojdes lahka,volna..ako po spovedi,hoc som ja na spovedi v mojich pomaly 30 rokoch este nebola..ale asi taky pocit to je,a bude sa ti zdat,ze zacinas odznova...skus k nej chodit pravidelne...nie ako ja...kaslala som na to....a teraz by som k nej chcela chodit,ale je mimo mojho mesta az do Septembra.vsetkym drzim paluchy...zvladneme to..pozrite kolko ludi tu prispievalo predtym,a uz nepisu,asi je im dobre...urcite...tak pa
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

wayan Pozri príspevok
Aima,mne moja lekarka radi vysadzovat tak, ako si prave pisala..polku obden,skus...od kineziologicky pojdes lahka,volna..ako po spovedi,hoc som ja na spovedi v mojich pomaly 30 rokoch este nebola..ale asi taky pocit to je,a bude sa ti zdat,ze zacinas odznova...skus k nej chodit pravidelne...nie ako ja...kaslala som na to....a teraz by som k nej chcela chodit,ale je mimo mojho mesta az do Septembra.vsetkym drzim paluchy...zvladneme to..pozrite kolko ludi tu prispievalo predtym,a uz nepisu,asi je im dobre...urcite...tak pa
...no nemám zrovna veľkú chuť sa spovedať cudzej osobe (nakoniec ani blízkej veľmi nie), ako to vlastne prebieha?
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Ahojte,
Wayan, k ziadnej lekarke nepojdem, ani za nic.... Nemam ich rada.
To prejde, aj tak by mi nepomohla, jedine zas tabletami a to nechcem.
Ja to od jedu vydrzim bez liekov....V auguste idem homeopatke do Blavy,
uvidim, ci mi to pomoze. Pekny den vsetkym, papa.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

AIMA, popis potom , ako to dopadlo u tej kineziologicky,
ja tomu moc neverim, ale vyskusaj, ja som to neskusila.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Eulalia Pozri príspevok
Práve som v archíve našla tému SRT - veľmi dobrá metóda alternatívnej medicíny. Prečítala som si ju a je tam veľa vecí, ktoré by Vám všetkým mohli pomôcť. Skúste sa na to mrknúť.
Citujem samu seba - toto je názov témy A kineziologického sedenia sa netreba báť, je to celé o tom, že kineziológ Vám len pomôže dostať sa k blokom, ktoré sú spúšťačom problémov. Opakujem, ste pri plnom vedomí, nikto s Vami nemôže manipulovať.
Ak má niekto problém zdôveriť sa cudzej osobe, vôbec nemusí hovoriť o tom, čo mu podvedomie ukazuje, môže si to s pomocou kineziológa "preprogramovať" potichu, v mysli. Ak zistíš, že môžeš kineziológovi dôverovať, potom Ti nebude robiť problém, povedať svoj pocit aj nahlas a týmto akosi "dostať blok zo seba von". Už len to, že si tu vymieňame svoje skúsenosti a názory, je pre mnohých pomocou, čo svedčí o tom, že zdieľaná radosť je dvojnásobná a zdieľaná bolesť polovičná. Ale podľa mojich skúseností sa dá z každým kineziológom - kineziologičkou vopred dohodnúť a povedať - viete, ja som typ, čo sa tak ľahko nedokáže zdôveriť, takže radšej si budem riešiť problémy potichu. A je to.
Držím palce.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marcela91 Pozri príspevok
Ahojte,
Wayan, k ziadnej lekarke nepojdem, ani za nic.... Nemam ich rada.
To prejde, aj tak by mi nepomohla, jedine zas tabletami a to nechcem.
Ja to od jedu vydrzim bez liekov....V auguste idem homeopatke do Blavy,
uvidim, ci mi to pomoze. Pekny den vsetkym, papa.
Marcelka, vráť sa k niektorým starším príspevkom a skús ešte raz popozerať, čo sa tu o lekároch popísalo. Už som to tu niekde spomínala, že ak máš zlomenú nohu, potrebuješ barle a odložíš ich, až keď dokážeš stáť aj na boľavej nohe. Podobne je to aj s liekmi. Ak máš zlomenú nohu, tiež nepovieš, že to od jedu vydržíš aj bez sádry a barlí Ale ak sa Ti podarí dostať sa z toho bez liekov, budem Ti držať palce.
Pekný deň.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
S PP sa borím už fakt dlho ...mám závraty/občas aj pády/, búšenie, tlak mám zväčša nízky no pri záchvate vysoký.....Beriem SEROXAT cca 9-10 mesiacov, je to lepšie ale nie som úplne fit. Mám tiež niečo z krčnou chrbticou ale že vraj to nie je také aby ma to tak "hádzalo" No ja mám občas...aj dne sa mi to stalo....že z ničoho nič akokeby som dostal do krku elektrickú šľahu a hodí ma to...zatočí sa mi prudko hlava....za chvíľu to prejde ale ten pocit je hrozný. Máte to niekto tiež takto?
0 0
yarisa yarisa

yarisa je offline (nepripojený) yarisa

Ahojte. Včera som hľadala na nete niečo o pp a tak som sa dostala nahodou na túto stránku. Ani som netušila, koľko ľudí ma tiež takéto problémy. Ja s ňou bojujem asi 4 roky. Najprv som to chcela skúsiť bez liekov, len pomocou psychóloga. Naučila som sa ju držať ako tak pod kontrolou. Ale keď mi pred 2 mesiacmi zomrela mama, všetko sa to vratilo. Ataky boli čoraz hroznejšie. Musela som si dať predpísať antidepresíva - Alventu a oxazepan. Hneď po 2 tabletke som musela odísť z práce domov, bolo mi hrozne zle.Zobrala som si PN a týždeň som nedokazala vstať s postele. Ako by mi tie lieky tú pp privolávali. Teraz po dvoch týždnoch to je podsatne lepšie. Čítala som tu, že pri vysadzovaní liekov to tiež nie je jednoduché. No snáď to nebude horšie ako teraz. Čítanie vašich príbehov, skúseností a rád mi dodáva silu s tou potvorou bojovať a dúfam, že sa jej raz zbavím.
Držím vám všetkým palce.

PS: Pripájam linku - akupresúrny bod pri panickej úzkosti. Možno niekomu pomôže.
Naposledy upravil yarisa : 27.07.07 at 20:26
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No ešte keby som tomu rozumela, nezistila som čo si mám masírovať, či zápästie....?
0 0
M (Em) M (Em)

M (Em) je offline (nepripojený) M (Em)

To je neuveritelne, ja hladam na porade ako sa stat dobrovolnym platcom DPH a nakoniec sa zacitam do problemu, ktorym sa trapim uz takmer 3 roky a doteraz som mala pocit, ze sa postupne stavam blaznom Doteraz ma vobec nenapadlo, ze by som mala pohladat nejaku diskusnu skupinu a poradit sa ohladom PP. U mna to prepuklo v case Vianoc, ked sa v praci nahromadil stred. Ale uz par rokov pred tym som pocitovala, ze neznasam autobusy, trpim klaustrofobiou, az to vypuklo v silny ATAK. Najhorsie na tom je, ze som ani len netusila, co mi je, utekali sme s manzelom na pohotovost a este lepsie na tom je, ze ani na pohotovosti to netusili a samozrejme v najhorsom case - mesiac na to som otehotnela. Samozrejme som sa dostala do ruk psychiatricke asi 60 rocnej a keby som uz vtedy navstivila doktorku, ktoru poznam teraz - aj tehotenstvo som mohla lepsie zvladnut pomocou uz dnes bezpecnych liekov.Teraz mam uz takmer 2 rocnu dcerku, lieky som pravidelne zacala uzivat pred pol rokom, ataky som mala slabsie, ale nemam pocit, ze to zabera (cipralex + rivotril). jediny kladny ucinok - schudla som 6 kg. Pravda je taka, ze zanedbavam aj psychologa, lebo tato choroba je stavou mysle a nasich neriesenych problemov. Zatial som precitala len prvych 10 stran a myslim, ze idem citat dalej, ako bojujete s touto civilizacnou chorobou. dobru noc
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ahojte dievčatá,

tak po dvoch týždňoch nevoľnosti je mi trošku lepšie. Užívam Cipralex 10 jednu tabletku ráno. Je dôležité užívať to aj presne v nejakú hodinu? Neurologička mi radila aby som to vysadila keď mi bude lepšie a neužívala ale ja sa necítim byť úplne fit. Úzkostné pocity pretrvávajú u mňa už 15 rokov. Nikdy som sa s tým nikomu nezverila. Toto obdobie keď sa rozvádzam sa stav hrozne zhoršil - nedokázala som nastúpiť ani do autobusu a v obchode pri nákupoch - no hruza. Po nasadení Cipralexu -pociťujem návaly horúčav pri strese a tŕpnutie rúk - tieto stavy som doteraz nepoznala a žalúdok ako keby ani môj nebol. Máte aj vy takéto stavy. Dnes ráno som sa zobudila - ruku mám stŕpnutú už druhý deň a ráno som mala strašne navreté žily. Asi sa moc pozorujem. Neviete mi niekto poradiť kineziologičku v Hlohovci? Budem rada -keby mal niekto taký istý problém z môjho okolia a kontaktoval ma. Viem že neurologička nestačí a preto idem aj psychiatrovi. Ona nemá čas mi ani nič vysvetliť - najradšej by bola keby som žiadne lieky nebrala.
Chcela som ešte spýtať - po akej dobe ste prestali byť citlivé a začali mať problémy v sexe. Dosť ma to straší.
Želám Vám veľa síl do ďalšieho boja ...
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Ahoj Jantana,
na tvojom mieste by som rychlo vyhladala dobrého psychiatra aj psychológa, uvažuješ správne, keď si sa tam rozhodla ísť, veď je to lekár ako každý iný a neurologička Ti v tomto moc nepomôže,čo sa týka Cipralexu, ja ho beriem už 3roky. Mne ho predpisuje psychiatrička, na začiatku užívania cca 2 mesiace som mala tiež takéto stavy, návaly horúčav, nechutilo mi jesť, mala som upchatý nos, v hrdle pocit hrče a nemohla som prehĺtať, ale to všetko pominulo po 2 mesiacoch, teraz ho znášam v pohode, tá neurologička nemá pravdu, keď Ti radí, aby si ho neužívala, keď Ti je dobre, takto sa Ti stav neupraví, Cipralex sa má užívať min. pol roka, kým nezaučínkuje, u niekoho zaberie skôr, u niekoho neskôr, každí sme iní, ale rozhodne by sa mal užívať pravidelne, najlepšie ráno, ja beriem tiež 10 mg 1 tabl. ráno a vysadiť by sa mal až po pol roku/ 1 roku, postupne počas niekoľko týždňov, aby si na to tvoj organizmus zvykol a tieto stavy sa Ti už nevrátili.
Čo sa týka toho sexu, tak problémy mám stále a tá citlivosť sa stratila už vtedy, keď som sa psychicky zrútila po pôrode a pri tých liekoch je to stále rovnaké. Riešim to tak, že si cez víkend nedám tabletku Cipralexu, keď mám istotu, že som doma a nič sa mi nemôže stať, aby som z "toho" niečo mala a užijem ju až večer. Rozvod je nepríjemná vec, rozhodne by som Ti radila navštíviť aj psychológa. Drž sa, napíš ako to zvládaš. AVRIL.
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ďakujem AVRIL za odpoveď, takže ma ešte čaká mesiac a pol menšieho trápenia.
Chcela by som ísť aj na dovolenku do zahraničia - ale bojím sa toho, čo ak sa mi tam stav zhorší. Viem treba myslieť hlavne pozitívne. Aj tu na Slovensku mám problém - byť v pohode. Mám to ťažšie aj tým, že keď prídem domov z práce tak som úplne sama. Aj v práci som väčšinou sama - lebo v kancelárii som tu len ja. Mám aj kamošky ale tie majú dosť svojich starostí. Takže aspoň tu sa vyžalujem. Snažím sa nájsť si aj nového partnera - ale čo potom -povedať mu o mojej chorobe - ale to je ešte vo hviezdach.
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Jantana Pozri príspevok
Ďakujem AVRIL za odpoveď, takže ma ešte čaká mesiac a pol menšieho trápenia.
Chcela by som ísť aj na dovolenku do zahraničia - ale bojím sa toho, čo ak sa mi tam stav zhorší. Viem treba myslieť hlavne pozitívne. Aj tu na Slovensku mám problém - byť v pohode. Mám to ťažšie aj tým, že keď prídem domov z práce tak som úplne sama. Aj v práci som väčšinou sama - lebo v kancelárii som tu len ja. Mám aj kamošky ale tie majú dosť svojich starostí. Takže aspoň tu sa vyžalujem. Snažím sa nájsť si aj nového partnera - ale čo potom -povedať mu o mojej chorobe - ale to je ešte vo hviezdach.
Neboj sa ísť na dovolenku, tieto pocity som mala aj ja, ale už to prešlo, povedala som si však budem mať pri sebe lieky a hlavne si oddýchnem, lebo to už potrebujem. Dobre by bolo, keby si na tú dovolenku išla s niekým blízkým, aby si sa mohla vyrozprávať, hlavne nechoď sama, neboj bude Ti lepšie, oddýchneš si a môžeš sa niekomu zveriť. Držím Ti palce.
PS:Kedy to ideš na dovolenku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať