Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

wayan, ako pokračuješ bez liekov? Užívala som 5 rokov seroxat. Je vôbec možné v zdraví prežiť tie stavy sebaľútosti? Ja prechádzam troma periódami. Nervové, hysterické nálady, ktoré keď si potom uvedomím, tak mi je veľmi ľúto, ako som sa správala, potom sa samozrejme veľmi rada ľutujem a posledná je apatia, všetko mi jedno, nech sa deje čo chce. Myslíte, že to súvisí s absťákom alebo s psychickou poruchou. Priateľ mi dlho tvrdil, že som mala ťažký život, že mám na to právo, no myslím, že už aj jemu začínam pekne liezť na nervy. Mám obavy, že si zlikvidujem vzťah. Anita, hlavu hore!!!Tieto stavy sme tu prežili myslím všetci, sú nepríjemné, ale dajú sa liečiť, držím palce vštkým. Marcelka si stále bez liekov?
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte,
Aima,snazim sa uplne vysadit Seroxat.beriem uz len obcas,raz za tri dni stvrtku,myslim,ze uz to mam za sebou.myslim to znizovanie...ale..ALE: v piatok som bola na jednej zurke,malo som spala,v sobotu cestovala na skolenie a dosla az vecer,ze si konecne oddychnem,ale ja som namiesto oddychu bojovala s uzkostou.veeeelmi ma to vystrasilo,v pondelok a nedelu mi bolo cely den na zvracanie,volala som lekarka,ta mi odporucila zotrvat,vydrzat,dokonca cim skor otehotniet,co som zase ja pokladala za extrem.dva dni mi je teraz okey,len som fest nervna,vcera som vyskocila na par ludi.a obcas ma chyta sebalutost,je mi do revu,ale skor zo zufalstva.a som dost hyperaktivna,stale sa niecim zamestnavam.apatiu moc nepoznam.mojmu partnerovi sa uz radsej stazujem co najmenej,aj tak tomu nechapu ludia,ktori si tym napresli.
tak idem,mam hodinu,som vam k dispozicii aj na ss.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

esta otazka na Aimu,ako dlho si bez liekov?mozno si to uz pisala no nepostrehla som.od toho by sme vedeli posudit ci ide o abstak.abstaky pri vysadzovani seroxatu urcite su,pytala som sa na to kamosky psychiatricky,no a vraj to mame vsetko hlave,vraj to nie je telesny abstak ale psy&chicky.sice si to neviem vysvetlit...ale budis...
Aima,ja beriem v mojom zivote seroxat po terti krat,stale sa mi PP vracia,stale som vsak maximalne po roku vysadzovala liek,vtedy to bolo bez akychkolvek problemov.a zivot som nemala tiez ruzovy,je to aj o tom,partner ma pravdu a este sme dokonca velmi vnimave typy,citlive,hlboko zmyslajuce,analyzujuce ap.......
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

AIMA, som stale uplne bez liekov, uz 5 mesiacov, v kabelke nocim stale Xanax, keby nahodou...ale nepouzivam. Niekedy mam pocit, ze mi sibe, mam poruchu koncentracie, akoby mimo reality, ale to je len z uzkosti.
Je to neprijemne. Stale chodim k liecitelovi a na cinsku medicinu,
mam pocit, ze sa to lepsi krok po kroku. Ide to do penazi, ale co by som mala z ich, keby som bola nestastna doma na gauci. Keby sa mi stalo, ze by sa to nejak zhorsilo nahle, mam este v rezerve homeopatiu, tej dost verim,
ale musi to byt skutocny odbornik, ziaden diletant, aby mi pomohol.
Wayan ta lekarka je asi mimo uz s tym tehotenstvom, neviem na com slape. Odkedy je tehotenstvo liek na psychicke poruchy? Ved by si bola este viac v soku , ako to zvladnes vsetko, aspon ja by som tak uvazovala.
Najprv vysad celkom, potom urcite chod na nejake mediciny alternativne,
lebo ani mne nebolo najlepsie po vysadeni. Myslela som vtedy, ze som za vodou a po case zase divne stavy. Treba s tym pocitat.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Přírodní léčiva z oblasti fytoterapie a homeopatie doplním o gemmoterapii. Bližší viz video na: //archiv.markiza.sk/playlist.php?video=214568&ad= a můj článek, který by mohl některé z vás oslovit:
"Gemmoterapia v liečbe psychických porúch"
Najčastejšie predpisovanými liekmi sú tzv. trankvilizéry (napr. Diazepam), ktoré navodzujú ukludnenie, tlmia úzkosť a psychické napätie. Tieto liečivá sú vysoko návykové a pri dlhšom používaní zanechávajú v organizme nezvratné zmeny, predovšetkým v medzimozgu. Druhou skupinou stále viac predpisovaných liekov sú antidepresíva, ktoré sú omnoho menej návykové, majú však veľmi pomalý nástup účinku (až tri týždne). Vyskytuje sa preto otázka, či je možné liečiť depresiu i panickú poruchu bylinnými prostriedkami, zvlášť gemmoterapeutiky.
Bylinných drog, ktoré môžu ovplivňovať psychický stav nie je veľa. Zaujímavé je, že pôsobia podobne ako chemické lieky, vrátane oneskoreného nástupu účinku.
Trankvilizéry - proti úzkosti: vnať medovky lekárskej, monarda dvojmocná a mučenka pleťová.
Thymoleptika - proti depresi i PP: vnať železníka lekárskeho, pamajorán obyčejný, gotu-kola(T10) a list kypriny úzkolistej (T43).
IMAO - mierni depresiu a energetizujú: vnať ľubovníka bodkovaného (T40) a mexickej damiány.
Sedatíva - ukľudňujú: koreň valeriány lekárskej (T18), vnať srdcovníka obyčajného a kvet levandule.
Gemmopreparát často pôsobí inak ako klasická bylinná droga. Nechtík lekársky (P32) napríklad dokáže po dlhšom podávaní zvýšiť prah citlivosti, takže sa človek stáva menej citlivým na rušivé vplyvy. Lipa (P28) taktiež priamo neovplivňuje psychiku, ale dokáže výrazne posilniť nervy. Nechtíkovým ani lipovým čajom sa to isté nedá dosiahnuť! Tiež vresový čaj ukľudňuje iba mierne, po pridaní vresového gemmoterapeutika (P48), ale pôsobí oveľa silnejšie, hlavne u onkologických pacientov. Ku zvýšeniu odolnosti vôči stresu je skupina bylinných drog, tzv. adaptagény, harmonizéry alebo antistresory . Hlavným predstaviteľom tejto skupiny je koreň žen-šenu (T46), dalej sem patrí koreň eleuterokoku (T6), aralka mandžuská (P59), koreň a vnať schizandry čínskej (T38), koreň leuzei (T24), zlatý koreň čiže koreň rhodioly a dalšie. Žiadna z týchto drog nepôsobia na ukľudnenie, ani nezlepšujú náladu, ale pomáhajú organizmu bojovať proti stresu, harmonizujú a tým podporujú jeho adaptáciu na prežívané situácie. Kúry Mgr. Jarmily Podhornej z ČR K20 – ľubovník bodkovany, kyprina úzkolistá, breza, lipa. Alebo kúra NEUROGEN - kyprina, ježibaba guľatohlavá, breza, lipa sú na zlepšenie činnosti a regeneráciu nervovej sústavy, harmonizáciu a upokojenie organizmu a tlmenie neuralgií.
Dlhodobý stres, aj keď malej intenzity, totiž často spôsobuje zhoršenie nálady a psychické napätie. Dochádza tiež k rýchlejšiemu opotrebovaniu regulujícich mechanizmov a v dôsledku toho okrem iného k rýchlejšej sklerotizacii ciev a starnutiu organizmu.
Gemmoterapeutika – tinktúry (sú uvedené v zátvorkách) z púčikov sú účinnejšie ako byliny.
Podrobné informace získáte na www.infoturiec.sk/gemmon. Petr
0 0
wermon wermon

wermon je offline (nepripojený) wermon

Skuste na http://www.panickaporucha.szm.sk
0 0
aima2 aima2

aima2 je offline (nepripojený) aima2

Ahojte všetci, som rada, že som sa sem konečne dostala, ste mi naozaj chýbali a stále na Vás myslím.
Bez liekov som druhý týždeň, chvalabohu už mi pominuli točáky hlavy, aj keď niekedy mám pocit, že trepem mimo (mám problém sa koncentovať a vypadáva mi úplne bežná slovná zásoba). Stavy ľútosti, hystérie, beznádeje a nechuti do života ma neviem, či ešte niekedy opustia.
Tiež si myslím, že tehotenstvo je vážna zmena v organizme a hlavne aj v živote a mala by si byť Wayan úplne v pohode a pripravená zvládať psychicky aj fyzicky možné prekážky a komlikácie (ktoré sú dnes úplne bežné) v tehotenstve.
Pschoĺóg si zlatý, ďakujem za tip na tie bylinky, práve som sa o ne začala zaujímať. Pripravila som si medovkovo-ľubovníkov-rozmarínový čaj a myslím, že mi pomáha, neužívam zatiaľ žiadne iné lieky, čo je cekom úspech po šiestich rokoch. Aj keď mi nie je úplne najlepšie, spoň nemám ten pocit že sa idem "scvoknúť", ten je najhorší a vtedy som najvďačnejší človek na svete, že existujú lieky. Všetkým držím palce a prajem pohodový víkend, slnko nás naplní pozitívnou energiou - má bť slnečný
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Aké máte skúsenosti s psychoterapiou KBT.Psychiatrička mi povedala že lieky sú dobré ale sú vedľajšie hlavná je podľa nej terapia prostredníctvom ktorej už veľa ľudí vyliečila a fungujú roky bez liekov a strachu sú proste vyliečení.Až sa mi tomu nechcelo veriť.Bolo by to super keby to šlo ako ona hovorý.No neviem.Alex
0 0
Lucka5 Lucka5

Lucka5 je offline (nepripojený) Lucka5

Ahojte,uz 3tyzden mam priznaky panickej poruchy,aspon myslim.Zacalo mi to tak,ze som sa bala smrti,bala som sa,co bude nasledovat po nej alebo,ze moja babka zomrie a tak.Prvy tyzden som to ani nevnimala,no potom v piatok na mna prisli horzne pocity uzkosti,velmi som sa bala,triasla...no,po vikende mi bolo uz lepsie a odvtedy,uz nemam take silne navaly,ani pocity na odpadnutie,ani nic podobne..Len mam proste v sebe strach,hlavne,ked som sama.Ked na to nemyslim,je to ok,ale automaticky,ked sa zobudim,hned mi pridu myslienky na to...Neviem,ci si to len nenamyslam...Mam 17rokov...Prosim o radu,dakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Len mam proste v sebe strach,hlavne,ked som sama.Ked na to nemyslim,je to ok,ale automaticky,ked sa zobudim,hned mi pridu myslienky na to...Neviem,ci si to len nenamyslam...Mam 17rokov...Prosim o radu,dakujem[/quote]

Si ešte mladučká, strach zo smrti máme každý a v Tvojom veku ešte stále hľadáš a spoznávaš svet a veci okolo nás, hľadáš odpovede na mnohé otázky a to ťa občas môže vystrašiť aj viac. Snaž sa nemyslieť na to, čo Ťa tak rozrušuje, vyhýbaj sa tým myšlienkam ako sa len dá a určite to prejde. Ak by to však nepomohlo, treba sa obrátiť na psychológa, ktorý Ti určite poradí. (Ja som v Tvojom veku mala skúsenosť s obťažovaním (asi mi inak nevedel prejaviť náklonnosť ) tiež sa mi objavili podobné príznaky. Ja som mala strach byť sama, keď som mala prejsť cez uličku, v ktorej nikoho nebolo chytali ma rovnaké pocity. Ale najskôr som sa s tým naučila žiť a potom to samé od seba prešlo.
0 0
Lucka5 Lucka5

Lucka5 je offline (nepripojený) Lucka5

Dakujem za radu,Jajka...Ked,ja uz ani nemam ten strach zo smrti,ale mam proste v sebe strach a neviem z coho,musim na to stale mysliet a tym si to asi aj privolavam...Len dufam,ze mi to prejde,lebo mam velky strach z toho,ze ma to bude prenasledovat do konca zivota...Problem je aj v tom,ze si velmi namyslam,mamka mi to vzdy hovorila,ked som bola mala,tak som sa rozplakala,ked som videla v telke,ze hovoria o nejakej chorobe a hned som si myslela,ze ju mam aj ja...Asi si namyslam...Mamka mi hovori to iste,teraz o tomto probleme,co mam.Tak dufam,ze je to len tym.Zijem vo Svajciarsku a studujem dialkovo na Slovensku,velmi casto som sama doma,mozno je to aj tym,neviem...Ked mi este odpises,budem velmi rada...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Lucka5 Pozri príspevok
Dakujem za radu,Jajka...Ked,ja uz ani nemam ten strach zo smrti,ale mam proste v sebe strach a neviem z coho,musim na to stale mysliet a tym si to asi aj privolavam...Len dufam,ze mi to prejde,lebo mam velky strach z toho,ze ma to bude prenasledovat do konca zivota...Problem je aj v tom,ze si velmi namyslam,mamka mi to vzdy hovorila,ked som bola mala,tak som sa rozplakala,ked som videla v telke,ze hovoria o nejakej chorobe a hned som si myslela,ze ju mam aj ja...Asi si namyslam...Mamka mi hovori to iste,teraz o tomto probleme,co mam.Tak dufam,ze je to len tym.Zijem vo Svajciarsku a studujem dialkovo na Slovensku,velmi casto som sama doma,mozno je to aj tym,neviem...Ked mi este odpises,budem velmi rada...
Lucka, u Teba to môže byť aj ešte neustálenou hladinou hormónov. Ak si po fyzickej stránke v poriadku (dosť sa tu spomínala štítna žľaza, ktorá spôsobuje podobné problémy), skús sa obrátiť na nejakého psychológa, možno by stačilo zopár sedení, rozbor situácie a ujasnila by si si to. Alebo sa obráť na lekára, ku ktorému máš dôveru. Držím palce, aby to nebolo nič vážne a aby si bola rýchlo veselá, v dobrej nálade, tak ako má byť každá správna sedemnástka.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lucka5 Pozri príspevok
Dakujem za radu,Jajka...Zijem vo Svajciarsku a studujem dialkovo na Slovensku,velmi casto som sama doma,mozno je to aj tym,neviem...Ked mi este odpises,budem velmi rada...
Keď to čítam, trochu sa usmievam. Mám doma 18-ročného syna, ktorý má podobné problémy ako ty. Tiež sa bojí chorôb, teraz je to už lepšie, ale keď bol menší a pozerali sme pohotovosť a náhodou prišiel do izby, hneď sa bál, či takú chorobu môže dostať aj on. (raz tam dávali aj ženu, ktorá mala nejaké ženské problémy a on sa bál, že to dostane) Rovnako má fóbiu z mravcov a červíkov. Dcéra má problémy keď vidí pavúka. Jednoducho povedané, každý človek má nejaú fóbiu. Najlepší spôsob ako sa s tým vyrovnať je bojovať proti nej, alebo sa s tým vyrovnať. Máš mamu, vždy sa na ňu môžeš spolahnúť, lebo chápajúci rodič je vždy najlepší lekár - psychológ. A ak to nestačí, vždy sú tu aj lekári, ktorí vedia pomôcť.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
K této tématice přidám převzatý článek ze slovenského tisku. Rozhodnutí je pak na každém z vás. Petr
0 0
Lucka5 Lucka5

Lucka5 je offline (nepripojený) Lucka5

Dakujem... Tak co mi odporucate robit?Mam ist hned k lekarovi alebo sa s tym vyskusat vysporiadat sama?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lucka 5, ty sama najlepšie vieš, či to dokážeš sama, alebo potrebuješ pomôcť. Ak Ti je lepšie vyrozprávať sa, skoč k nejakému psychológovi a on najlepšie vie zhodnotiť, čo treba robiť. Možno Ti postačí jedno sedenie a možno budeš musieť ísť viackrát. Čo na to Tvoja mamina?
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ano, fakt treba ist k lekárovi, porobit vysetrenia. Ale na druhej strane sa stále zamýšlam, nad tým ze pribuda ludí co maju takéto depky. Uvažujem ze fakt to nie je sranda. Viete ked ma clovek strach zvyčajne to býva z nevedomosti. Napríklad sa vecer zlaknete ze na ceste je had. Prídete bližšie a je to len konár zo stromu. teda sme nasli vysvetlenie. Ale asi nik z nás nevie co bude ked opustí svoje telo. Je to fakt, ze strach zo smrti je ten najsilnejší strach. Pritom nás od mala očkujú rôznymi peklami a podobne. Sam som sa dosť zaujmal o tuto temu, cital som rozne knihy....o klinickej smrti, reinkarnácii.....ale je fakt ze nik z nás nemoze mat istotu co bude potom. A to v nás vyvoláva stach...strach zo smrti,z toho ...co bude potom. Budeme vôbec existovať? Možno na jednej strane nás to zaujma...ved je to jedno z najvačších tajomstiev. A na druhej strane máme z toho strach. Možno keby sme s istotou vedeli čo bude....???...To je možno to tajomstvo. ....Má niekto serioznu odpoveď???
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Možno keby sme s istotou vedeli čo bude....???...To je možno to tajomstvo. ....Má niekto serioznu odpoveď???[/quote]

Serióznu odpoveď nemá nikto, jedine tí, ktorí sú už na druhej strane a od tých sa to už nedozvieme.
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ano, súhlasím s Vami.....Mám ale výborné skúsenosti s dýchacími cvikmi. Nacvičiť si hlboké dýchanie..takzvané dýchanie do brucha, hovorí sa tomu plný jogový dych a potom v pripade uvedenej paniky to praktizovať. Samozrejme pozitívne myslenie, pohyb v prírode. Treba sa v živote skúsit zamerat na pozitívne a krásne veci a vynechat a nevšímat si negatíve situácie. Alebo brať ich z nadhladom. Pomáha aj cvičenie, ale nie moc namáhavé. Pravidelný životný režim, dobrý spánok.Najlepšie je ak sme tak o 21hod v posteli a nemusíme spať, čítanie príjemnej literatúry. Žiadne televízne horory, ani moc smutné. Dalej dobrá spoločnosť.Dobrá strava. Vyvážený celodenný režim.....čo ja viem čo ešte. Ked ma napadne zase napíšem ...Možno dáke domáce zvieratko. A samozrejme vsetko co spominali tý čo malia maju s PP skusenosti...Zatial
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

[strach zo smrti,z toho ...co bude potom. Budeme vôbec existovať? Možno na jednej strane nás to zaujma...ved je to jedno z najvačších tajomstiev. A na druhej strane máme z toho strach. Možno keby sme s istotou vedeli čo bude....???...To je možno to tajomstvo. ....Má niekto serioznu odpoveď???[/quote]

Co tak verit tomu, ze zijeme vecnym zivotom, lenze teraz je nasa dusa v hmote a v hmotnom svete. Po smrti stratime len telo a potom si znova mozeme vybrat, kym a cim sa narodime, lenze po pocati uz o byvalom zivote nevieme, len ked dusa opusti telo sa rozpamatame.
Takze si myslim, ze smrti sa netreba bat. Aj ked odchod blizkeho je bolestny, lebo zrazu sa clovek citi nejako prazdno....
Aj ja mam strach, ale neviem z coho, dufam len, ze to zase niekedy bude ako predtym.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať