Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Lenka, aj keď si neprečítala celú tému, určite si zaregistrovala, že prvou pomocou pri takýchto prípadoch je vždy lekár. Bola si na vyšetrení? Si po fyzickej stránke v poriadku? Ak áno, tak doporučujem hneď navštíviť psychiatra a začať sa liečiť. Raz mi jedna lekárka povedala, že liečenie psychických problémov trvá zhruba dvakrát tak dlho, ako sa vytvárali. Takže vo vlastnom záujme čo najskôr bež lekárovi. Vie Tvoj priateľ o týchto Tvojich problémoch? Ak áno, povzbudzuje Ťa? Niet lepšieho lieku ako niekto, kto stojí pri Tebe a nezľahčuje Tvoje problémy, naopak, pomáha Ti ich prekonať. Ale s návštevou u lekára neváhaj a choď tam čím skôr.
A tá posledná Tvoja veta je super. Presne takto by si mala začať bojovať so svojimi problémami. Pozrieť sa ráno z okna a potešiť sa, že je vonku slniečko. Pozrieť sa na prvé kvietky a potešiť sa z ich krásy. Skrátka, vedome vyhľadávaj všetky podnety, ktoré Ti môžu zlepšiť náladu.
Držím Ti palce a keď sa budeš potrebovať vyrozprávať, vždy tu niekoho nájdeš.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Milá Lenka, tiež si myslím, že by si mala navštíviť lekára, ale ja by som povedala, že by si mohla na začiatku vyskúšať psychológa.Tam tiež môžeš ísť bez zdravotnej karty a psychologička by odhadla čo ďalej. Možno by pomohlo niekoľko sedení s ňou, aby si sa zorientovala, čo sa s Tebou deje. Ja si myslím, že máš málo sebadôvery a máš pocit, že niekto od teba niečo očakáva a Ty to nezvládneš. Keď si bola na vysokej škole, tam si bola sama sebe pánom, keby si mala problém nič by sa nedialo, školu by si prerušila.Ale v zamestnaní je to už o niečom inom, tu už začína život ten skutočný - vačšia zodpovednosť. Panická porucha potrebuje spúšťač a u Teba to bol nástup do práce.V detstve si prežívala niečo podobné, lebo tam si plnila očakávania rodičou a učiteľov.Vysokú školu si si zvolila sama, možno si nemala až taký pocit tlaku, že to musíš dokázať za každú cenu. Neviem, to sú len moje pocity, možno je to o inom, psychologička by asi prišla na koreň veci.Je dobre, že máš takého výborného priateľa, ktorý Ťa povzbudzuje. Napíš zase, ako sa Ti darí a prajem Ti prijemné Veľkonočné sviatky.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Nie zložito riešiteľný problém s trvalým efektom.Zdravotný problém ako potichu prišiel tak zmizne a s ním všetky príznaky.
V prípade záujmu s dôverou požiadajte o kontakt SS
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

dusansl Pozri príspevok
Nie zložito riešiteľný problém s trvalým efektom.Zdravotný problém ako potichu prišiel tak zmizne a s ním všetky príznaky.
V prípade záujmu s dôverou požiadajte o kontakt SS
Kludne to napis sem
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

tina1 Pozri príspevok
Kludne to napis sem
Nemôže, už tu bol sfúknutý za spamovanie a propagáciu vlastnej činnosti. Takže už len potichúčky cez SS
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Panická porucha – možnosti přírodní terapie
Panická porucha je deprimující indispozice charakterizovaná intenzivní skepsí či strachem anebo výrazné duševní i fyzické nepohody. Vznikající nenadálé panické záchvaty se mohou opakovat několikrát denně. Možnosti léčby jsou například pomocí přírodní terapie.
Pokud jste zažili nejméně 4 příznaky současně prožili jste akutní záchvat paniky. Akutní záchvaty bývají zpravidla způsobeny nadměrným psychickým zatížením, nečekanými nebo nezvyklými životními situacemi. Opakující se záchvaty svědčí o rozvinutém stadiu Panického onemocnění. Jedná se již o zničující chronické onemocnění, které musí být léčeno pod dohledem lékaře. Příčina nemoci může být způsobena genetickými faktory, nerovnováhou a nedostatkem neurotransmiterů a vitálních aminokyselin a minerálů (draslík, hořčík, zinek a selen). Panické porucha může být logickým vyústěním syndromů chronické únavy, bakteriálních či virových onemocnění(chlamydie, borelie). Panická porucha je zpravidla dlouhodobě léčena antidepresivy a anxyolitiky při současné individuální či skupinové terapii psychiatra či psychologa.
Další možnosti přináší v současnosti přírodní terapie potravinovými doplňky III. generace, tzv. novel food. Významným přípravkem tohoto typu jsou pitné ampule PM 21.
• PM 21 obsahuje přírodní vyvážený zdroj serotoninu, melatoninu a damianinu. Jedná se mozkové transmitery, u kterých byla prokázaná účinnost u poruch psychiky a spánkového režimu.
• PM 21 je rovněž významných zdrojem adaptogenních složek a antioxidantů, které umožňují svou nutriční hodnotou stabilizaci psychiky.
• Praktické zkušenosti s PM 21 při podání dvou ampulí denně jsou schopny zmírnit posléze potlačit atak panického záchvatu.
• V intervalu 24 hod až 5 dní jsou zmírněny nebo potlačeny dechové potíže, třes, závratě, pocení a stavy úzkosti. Do osmi dnů jsou normalizovány mozkové funkce, prostorové vnímaní, paměťové a pohybové funkce.
U chronické formy nemoci lze záchvatům předcházet dlouhodobým užíváním 1 amp. denně odpoledne. Přípravek PM 21 je dobře snášen jako potravinový doplněk klasické léčby anxyolitiky či antidepresivy. Svými adaptogenními (omlazujícími) vlastnostmi může přirozeně přispět i zmírnění vedlejších účinků podávaných léčiv.
U těžkých onemocnění lze efekt PM 21 potencovat zdrojem vitálních aminokyselin – PM Aminoprogess 120cps.( 2 cps. denně před spaním) a zdrojem minerálů Ca,Mg, K, Zn s vit. D (zpravidla 3 až 6 tablet denně).
Lze doporučit rovněž užívání přírodního anxyolitika AnxoProtect ( 3 až 6 tablet denně).
Zdroj: Ing. Jiří Novotný, PURUS MEDA
Zdraví vás Petr
0 0
mimina12 mimina12

mimina12 je offline (nepripojený) mimina12

si mlady nato aby si sa takto trapil ale zvladnes to .neboj a cudoval by si sa kolko ludi z umeleckej a muzikantskej "brandže" ide na liekoch a trpi panickymi zachvatmi... takze pohoda , klidek a vela sil . skusme sa prestat bat strachu alebo ho aspon ignorovat. ja to skusam no ale uz aj pomocou liekou. lebo inak to neslo... a radsej si vyberiem myslienku ze to zvladnem ako nie. takze ty to proste zvladnes.
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Je tu niekto z KE???
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Áno Alex sme tu viacerí z Košíc. Potrebuješ poradiť alebo by bolo dobré stretnúť sa aj z ostatnými čo sú z Košíc a vymeniť si skúsenosti a názory. Takže Košičania čo sa nehanbia ozvite sa .
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Som rad Monika ze aj ty mš podob.názor ako ja je dobré sa stretnuť a porosprávať o problemoch taká skup.teratia.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Áno Alex to by bolo najlepšie nakoľko viac ľudí viac názorov ešte počkajme kto sa prihlási daktorí tu chodia len raz za týždeň tak uvidíme.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Som tiež "panikár"a 8 rokov som s tým bojovl cez homeo, cez prírodnú liečbu, "sebazaprenie" , ezoteriku, liečivé kamene a včetko iné a možné, len aby som nemusel brať lieky- antidepresíva SSR ale počas tých rokov som trpel ako kôň a dokonca som prišiel aj o prácu a dopracoval som sa k agorafóbii....potom som si našiel prácu ktorá ma baví a skutočne ju nechcem stratiť a tak som chtiac -nechtiac išiel k "cvokárovi" ten mi dal lieky - prvý mesiac, kým som na ne nabiehal to nebolo nič moc-dokonca sa mi zdalo, že mi je horšie, ale povedal som si, že toto je moja posledná šanca....teraz frčím na liekoch už 2 roky u cvokára sa stavím iba po recept a to tak, že zavolám sestričke a poviem že si prídem po lieky - lekára ani nevidím / pokiaľ si sním nechcem pokecať - čo zatiaľ nepotrebujem/

Týmto som chcel len povedať všetkým - zahoďťe predsudky či pocit že ste "blázni"....chodťe k psychiatrovi a tam zistíte, že tam v čakárni sedia normálny ľudia ako Vy.

Prajem pekný deň.


PS: No nemyslite si, že som úpne v pohode, občas aj mňa prepadne "záchvat" ale lepšie a rýchlejšie ho prekonám...teda aspoň zatial......klop-klop na drevo
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Týmto som chcel len povedať všetkým - zahoďťe predsudky či pocit že ste "blázni"....chodťe k psychiatrovi a tam zistíte, že tam v čakárni sedia normálny ľudia ako Vy.


sa len opakujem, lebo som už o tom písala v iných príspevkoch. To keď mám depresiu ešte neznamená, že som cvok. Raz som sa spýtala psychiatričky, že čo je to vlastne tá depresia a ona mi vysvetlila, že to v mozgu chýba látka serotonín a preto treba užívať tie antidepressívá, ktoré tú látku obsahujú.
A netreba odkladať návštevu lekára, lebo keď sa to neliečí, tak to bude len a len zhoršovať.
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ahojte,

chcela by som sa Vás spýtať kto má už skúsenosť s vysadzovaním antidepresív. Užívala som Cipralex 1 tabletku 1x denne pol roka a potom som to začala vysadzovať. Po dvoch mesiacoch bez tabletiek som začala pocitovať v tomto období - také stavy úzkosti, strach niekam ísť, bolesti krčnej chrbtice, únavu, šumenie v ušiach, závrate... Bojím sa toho že sa mi to opäť vracia. Neviem či je to len prechodné obdobie,že telo sa zbavuje úplne toho lieku a treba to prekonať a bude lepšie. Keď som brala Cipralex tak som sa cítila perfektne - ale chcem mať časom bábätko - tak to nechcem brať a najradšej by som bola bez liekov. Nemá niektorá z Vás skúsenosti že brala antidepresíva aj počas tehotenstva? Zdá sa mi že AVRIL spomínala že jej lekárka predpíše v máji nové antidpresíva ktoré by nemali spôsobovať sex. problémy. Mohla by si mi napísať názov tých antidepresív. Má niekto z vás skúsenosť že sa po určitej dobe vrátil k tým istým antidepresívam? Účinkovali, alebo bolo potrebné nasadiť úplne iné. Neviem či mám navštíviť opäť psychiatra alebo určitý čas počkať či sa to nezlepší. Nemám dobré skúsenosti s návštevou psychiatra, ničím mi nepomohol - len tým že mi predpisoval lieky a bral veľké peniaze. V malom meste nie je moc na výber - komu ísť. Neviem či aj psychologička sa zaoberá týmto problémom.
budem rada ak poradíte
Ahojte
Naposledy upravil Jantana : 26.05.08 at 07:01
0 0
ESTERHAZI ESTERHAZI

ESTERHAZI je offline (nepripojený) ESTERHAZI

Momentálne si užívam so svojou 6 mesačnou buchtičkou :-). ...viac
ahoj ,, ja som tým peklom prešla a môžem Ti povedať , že jedine pevná vôľa všetko zdolá , naučila som sa čeliť problému ,,, bol to môj bývalý muž alkoholik . Rozviedla som sa a začala na sebe pracovať . Brala som lieky na upokojenie ale po čase som si uvedomila , že myslím len na to kedy ich zjem aby my nebolo zle . Chodila som k fantastickej psychologičke do Bratislavy na pár sedení a dala mi knihu na dychové cvičenia a svalové cvičenia . Robila som ich hlavne pred spaním a keď som mala pocit uzkosti. Ja som sa totiž dusila nemohla som dýchať svaly mi sťahovali hrdlo uvoľnilo to iba po injekcii. Po tých terapiách som prišla na veľa veci , že nik a nič na tomto svete nestojí za to aby som si takto ubližovala . Znižovala som si dávku liekov a hlavne som myslela kladne . Dnes som na tom dobre . Neberiem lieky . Niekedy keď mám kus problém tak si dám sedatíf to sú homeopatika . Skús dobrú psychologičku aby prišla na to čo spôsobuje tvoj problém a potom sa všetko vyrieši. Viem , čo to je . Ja som musela utiecť z reštaurácie a mala som objednané von sa mi polepšilo . Tak Ti držím palce a hlavne skúšaj tie dychové cvičenia pri záchvate je to lepšie ako lieky a ja som po nich spala večer ako v narkoze, netrebalo ani prášky :-). Dnes mám krásnu dcérku a viem , že sa oplatí žiť pre ňu a nie pre stres :-). Je balzam na moju dušu .
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Monika C. Pozri príspevok
Áno Alex sme tu viacerí z Košíc. Potrebuješ poradiť alebo by bolo dobré stretnúť sa aj z ostatnými čo sú z Košíc a vymeniť si skúsenosti a názory. Takže Košičania čo sa nehanbia ozvite sa .
Ja nie som z Košíc, ale rada prekonám aj 120 km vzdialenosť, ktorá má delí od Košíc.
0 0
ata0907 ata0907

ata0907 je offline (nepripojený) ata0907

Ahojte vsetci. Som velmi rada, ze som nasla tuto stranku. Ja mam podobne problemy od minuleho leta kedy som odpadla. Po niekolkych vysetreniach a mojich naliehaniach som sa dozvedela, ze mam Tetaniu s panickou chorobou. Alebo nieco podobne. A az od januara som zacala uzivat Sertralin a stav sa mi zlepsil. No prve 4 tyzdne to bolo katastrofalne ale zvladla som to a tak s tym pokracujem dalej. ale obcas mam sa citim uplne vygumovana ako keby som to nebola ja a pozeram dost nepricetne. Alebo aspon ja sa tak citim. Niekedy som uplne beznadejna z toho ci toto "obdobie" skonci. To mavam raz tak do 2 tyzdnov alebo aj menej alebo aj viacej. Ako kedy. Neviem, co to ovplyvnuje. Vsetkym Vam drzim palce urcite sa z toho dostaneme. Mne ked je velmi, velmi zle tak myslim na mojho synceka ktory ma 4 roky. Urcite sa ozvem. Mne pomaha pesnicka Par dni zvladnem - aspon sa v tom utvrdzujem, ze mi to pomaha.
0 0
janula12345 janula12345

janula12345 je offline (nepripojený) janula12345

ahoj mas pravdu aj ja ich beriem no somich vysadila a do roka pocit spat otras ble..proste zaberaju este ich beries? ajjasom z topikov
0 0
janula12345 janula12345

janula12345 je offline (nepripojený) janula12345

viem o com hovoris skoro mi zomrela sestra pred ocami po operacii proste uzlik v krku nejedla som otras pritom som pol roka bola bez liekov a vratilo sa to, vsetko sa nakopilo a bum uzskost je tu
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Neviem či tu padla taká rada, ale možno by stálo za úvahu vyskúšať odblokovanie pomocou kineziológie. Poznám viacerých ľudí, ktorí mali problémy podobného druhu a kineziológia im pomohla, dokonca to malo pozitívny dopad okamžite aj na ich rodinu.
Držím palce a prajem veľa šťastia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať