Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

JAJA11 Pozri príspevok
Možno keby sme s istotou vedeli čo bude....???...To je možno to tajomstvo. ....Má niekto serioznu odpoveď???
Serióznu odpoveď nemá nikto, jedine tí, ktorí sú už na druhej strane a od tých sa to už nedozvieme. [/quote]


co tak skusit navrat do minulych zivotov??
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marcela91 Pozri príspevok
Serióznu odpoveď nemá nikto, jedine tí, ktorí sú už na druhej strane a od tých sa to už nedozvieme.

co tak skusit navrat do minulych zivotov??[/QUOTE]

A čo ak tie spomienky z minulých životov sú len zdedené genetické informácie? Čítala som zaujímavé knihy od americkej psychologičky Edith Fiore Nejsme tady poprvé a Tajemství zbloudilých duší. Opisuje v nich skúsenosti zo sedení so svojimi klientami. Z tých kníh sa zdá, že reinkarnácia je samozrejmosťou. Záleží asi na každom z nás, čomu bude veriť. A každý bude veriť tomu, čo mu viac vyhovuje, k čomu ho viac ťahá jeho výchova, vnútorné presvedčenie. Ale myslím, že mnohé aj psychické aj zdravotné problémy sú dedičstvom, zakódovaným v génoch, ktoré sme dostali od našich predkov.
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ano, zda sa že mnohé psychické a iné poruchy su zakodované genticky. Ale na druhej strane, ak existuju reinkarnacie, hovorí sa ze sa znovu vraciame k tým ludom s ktorými sme boli spojení v minulých životoch.Ktorí nam boli najbližší, ktorým sme ublížili, ktorým sme pomohli.....Nakoniec, možno že si chodíme zapálit sviečky na vlastné hroby....Bože to je nápad..Hmmm
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

drozdi Pozri príspevok
Ano, zda sa že mnohé psychické a iné poruchy su zakodované genticky. Ale na druhej strane, ak existuju reinkarnacie, hovorí sa ze sa znovu vraciame k tým ludom s ktorými sme boli spojení v minulých životoch.Ktorí nam boli najbližší, ktorým sme ublížili, ktorým sme pomohli.....Nakoniec, možno že si chodíme zapálit sviečky na vlastné hroby....Bože to je nápad..Hmmm
Veľmi zaujímavý nápad. Čo keby sme práve pri tých sviečkach skúsili odpustiť všetkým, čo nám kedy ublížili? Možno by sa nám žilo ľahšie.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Eulalia Pozri príspevok
Veľmi zaujímavý nápad. Čo keby sme práve pri tých sviečkach skúsili odpustiť všetkým, čo nám kedy ublížili? Možno by sa nám žilo ľahšie.
...áno... a požiadali o odpustenie tých, ktorým sme ublížili....
0 0
Lucka5 Lucka5

Lucka5 je offline (nepripojený) Lucka5

Lucka 5, ty sama najlepšie vieš, či to dokážeš sama, alebo potrebuješ pomôcť. Ak Ti je lepšie vyrozprávať sa, skoč k nejakému psychológovi a on najlepšie vie zhodnotiť, čo treba robiť. Možno Ti postačí jedno sedenie a možno budeš musieť ísť viackrát. Čo na to Tvoja mamina?


Mamka mi hovori,ze pockame nejaky cas,ci mi to neprejde a,ak nie,tak zajdeme k lekarovi...Pred pol rokom som zacala brat antikoncepciu,hormon.tabletky a vcera som sa docitala ohladom stitnej zlazy,ze ak telo dostava privela estrogenu,tak potom ta stitna zlaza prestane vyrabat nejaky svoj hormon,ci co...Lenze tabeltky som uz vysadila,tento mesiac ich neberiem a nepreslo mi to,tak neviem,ci to moze byt spojene s tym...
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ano...odpustiť druhým, odpustiť sebe...ano
Lucka, ak Ti to nebude prechádzať, treba ísť k lekárovi. Ale zase to neodkladaj, čím skôr tým lepšie. Lieky vedia pomocť. A zase, nespoliehaj sa len na lieky. Skus zaroven tie dychove cvičenia a tak...
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Lucka5, si taká mlaďučká a počínaš si tak múdro... Povedala si o svojom probléme na porade a mohla si si prečítať rôzne názory a odporúčania.
Vôbec nepochybujem o tom, že o nejaký čas budeš presne vedieť, či treba s tým zájsť k lekárovi, alebo budú stačiť rozhovory s mamou, alebo priateľkami.
Uvedom si však, že si v krásnom veku, kde strach zo smrti - v takej miere, ako to popisuješ - nemá čo robiť!!
Zo srdca ti prajem, aby si bola šťastná.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lucka5 Pozri príspevok
Lucka 5, ty sama najlepšie vieš, či to dokážeš sama, alebo potrebuješ pomôcť. Ak Ti je lepšie vyrozprávať sa, skoč k nejakému psychológovi a on najlepšie vie zhodnotiť, čo treba robiť. Možno Ti postačí jedno sedenie a možno budeš musieť ísť viackrát. Čo na to Tvoja mamina?


Mamka mi hovori,ze pockame nejaky cas,ci mi to neprejde a,ak nie,tak zajdeme k lekarovi...Pred pol rokom som zacala brat antikoncepciu,hormon.tabletky a vcera som sa docitala ohladom stitnej zlazy,ze ak telo dostava privela estrogenu,tak potom ta stitna zlaza prestane vyrabat nejaky svoj hormon,ci co...Lenze tabeltky som uz vysadila,tento mesiac ich neberiem a nepreslo mi to,tak neviem,ci to moze byt spojene s tym...
Lucka5 aj ja sa pripájam k tým čo radia navštíviť doktora, isto pôjde s Tebou aj mamina a netreba čakať .Pokiaľ to mamina neprežije neuverí .Aj moja mi nechcela veriť .Bude vhodné sa s tým zaoberať hneď zo začiatku .
Tiež viem o čom hovorím , zvyčajne to bývajú dlhodobé problémy , ale na druhej strane ,veľmi záleží od človeka ako si s tým poradí a netreba sa dať blbému strachu , netreba dovoliť aby si s Tebou robil čo chce- sú to iba pocity . Jednoducho si povedz , že to nedovolíš a stále si to aj mysli .

Mne keĎ začali tieto problémy som sa možno za to hambila , po čase som si uvedomila , koľko len veľa ľudí , čo bežne denne stretávam trpí PP .Začína to byť chorobou ľudstva a začula som v jednej besede v TV , že takýchto prípadov bude pribúdať čím ďalej tým viac .

Držím Ti palčeky a drž sa Mamina nech načúva čo jej hovoríš .
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Reaguji na otázku, zda jít k doktorovi, co mám dělat?
Auto z poloviny minulého století bylo jednoduché a případnou poruchu na něm, jsem jako mladý chlap dokázal opravit pomocí kladiva, šroubováku a pár klíčů. Tenkrát mi každý, kdo jel okolo mohl poradit co s karburátorem, či převodovkou. Bylo to jednoduché a funkční. Dnešní auto je plné elektroniky, řídí jej počítač a při poruše nikdo nezaváhá a zaveze jej do odborného servisu. Nejde na něj s kladivem! Ani servisman neví hned, kde je porucha, připojí testovací zařízení a po vyhodnocení auto seřídí nebo opraví. My jsme rádi, že jsme s ním nejezdili dál a neriskovali zničení „drahého“ vozu. Máme jej rádi. (Víc než sebe!?)
Dnešní člověk je obklopený nejnovější technikou, krvavými informacemi z televizních novin. Je pod tlakem a stresem v zaměstnání i doma. Pod vlivem reklamy konzumuje nezdravé potraviny. Je obklopen elektronickým i jiným smogem a myslí si, že na své problémy a poruchy ve svém počítači – mozku může jít s kladivem a pár klíči. Pár rad z okolí nám musí jen potvrdit, že již nežijeme v polovině minulého století, ale v 21.století, rozumný člověk neváhá a svěří se (tak jak auto) do péče odborníka. Ten dokáže odstranit závady. Čím dříve, tím lépe. I vy jezdíte na prázdné pneumatice? Ne? A proč jdete k zubaři, když vás bolí zub? Necháte si zasádrovat zlomenou nohu? Ano? A duši? Je všeobecně známo, že 98% fyzických onemocnění má původ ve zlém psychickém stavu. Ani tu nohu si nezlomíte, pokud jste pohodě! (Nepočítám-li uklouznutí na banánové slupce.) Jsme jako lidé horší než ta „drahá“ auta? Máme se rádi? Máme rádi své nejbližší? Tak nečekejte, že někdo s vámi má něco udělat, to musíte udělat vy sami. Bez vás a vaší osobní pomoci se jen se servismanem míjíte a odstranění problému se neřeší. Proč za mnou jezdí lidé z celé Evropy a zdejší lidé jen řešení svých problémů stále odsouvají? Tak zahoďte kladivo a konzervativní myšlení Rakouska-Uherska a probuďte se! Máte se rádi a víte proč žijete? Petr
Naposledy upravil Psycholog : 02.11.07 at 04:43 Dôvod: Příloha z tisku
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ahojte panikári,

bola som v stredu drduhý krát u kineziologičky a chcela by som sa s Vami poradiť. Odchádzala som od nej s veľmi zlým pocitom a doteraz som v totálnej depke, zasa som si nasadila seroxat, asi po troch týždňoch. Mala som pocit, akoby niečo nedokončila, akoby mi rozvŕtala staré rany a nechala tak.
Naposledy sa dostala postupne k odblokovaniu od súčasnosti až do veku môjhe detstva, teda vlastne skoro po narodenie.
Teraz sa pristavila v mojich ôsmich rokoch, kedy od nás odišiel môj otec, zahlásila, že pravá polovica môjho ja je prázdna, mám pohľadať svojho otca, ak ešte žije a bolo po sedení. Som totálne rozbitá, nechce sa mi žiť...
Keď som dnes prišla predpísať si seroxat, tak zastupujúca lekárka zahlásila, či nikoho nemám a to ma dorazilo. Máte niekto skúsenosti s kineziológiou?
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ano...
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

To Ano bolo vseobecne , ako odpoved ze suhlasim ..ale AIMA ma predbehla. AIMA pamataj, ze nikdy nie si sama, už len tu a ze Ti niekto odpiše. Videla si film " SECRET" ? je to dokument o sile pozitívneho myslenia ale aj negatívneho myslenia. Jednoducho myslenia. Dostávame spät vsetko na co myslíme. Aj to co nechceme. Mne to dost pomohlo...aj ked sa niekedy hnevám, že stále neviem mysliet čisto a pozitívne. Stále nas to jednoducho stahuje dolu...Neboj sa sme vsetci s Tebou. Pod, pod pod..myslením hore, hore..Oki??,...Zatial..
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ozaj, mam znamu kineziologičku. Je to moja kamoška. Ale v Martine. Zaleží odkiaľ si...pa
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

drozdi Pozri príspevok
Ozaj, mam znamu kineziologičku. Je to moja kamoška. Ale v Martine. Zaleží odkiaľ si...pa
presne u tej v Martine som bola, tento druhý krát som tam išla naozaj dosť rozbitá, preto mi to možno nepomohlo, práve naopak, akoby sa mi niekto ostrým nožom vŕtal v starých ranách. Ten prvý krát, som od nej išla uvoľnená, ale tiež som musela časom nasadiť opäť seroxat.
Aké máš skúsenosti ty, drozdi?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

AIMA Pozri príspevok
presne u tej v Martine som bola, tento druhý krát som tam išla naozaj dosť rozbitá, preto mi to možno nepomohlo, práve naopak, akoby sa mi niekto ostrým nožom vŕtal v starých ranách. Ten prvý krát, som od nej išla uvoľnená, ale tiež som musela časom nasadiť opäť seroxat.
Aké máš skúsenosti ty, drozdi?
Aima, kineziológ by nemal pacienta pustiť zo sedenia, pokiaľ sa načatý problém neodblokuje, nevyrieši, nepreprogramuje. Ak Ti toto spravila, zavolaj jej a povedz jej, akú máš reakciu. A snaž sa hneď dohodnúť termín na nápravné sedenie. Ak Ti táto konkrétna kineziologička nesadla, hľadaj ďalej. Mne osobne kineziológia veľmi pomáha, ale tiež som hľadala, kým som natrafila na tú, s ktorou sme si sadli. Už som to tu niekde písala, že nestačí jednorázové odblokovanie. V podvedomí má každý z nás kopec blokov. Je to ako cibuľa - tiež musíš dať dolu niekoľko suchých šupiek, kým je pekná, biela. Moje skúsenosti sú také, že každé sedenie kineziologička končí svalovým testom, pri ktorom kontroluje, či je odblokovanie ukončené, či prebehlo v poriadku a či netreba ešte niečo doplniť. Až keď je test O.K., pustí ma domov.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Eulalia, záverečný test prebehol, síce rýcho, ale kinez.sa tvárila že v pohode. Plánovanú hodinu sa mi venovala, o dvadsať minút mala ďalšie sedenie, chcela si kúpiť ešte niečo jesť, takže bola asi v časovom strese, mala sedenia až do večera.
Tiež ma zaráža že keď robila svalový test pred tým prvý krát, zastavila sa pri veku 28 a 8 a teraz pri 25 a 12 (prečo tam nevidela ten blok v 25 a 12 minule?). Asi som nedôverčivá po tejto skúsenosti, priateľ ktorý ma tam viezol, bol zhrozený,keď videl moju utrápenú tvár (neviem, ako by som zvládla cestu autom sama). Poobede som mala ísť do práce, no nevedela som poriadne osebe ešte na druhý deň.
Eulalia, skúšaš aj inú alternatívnu cenovo dostupnú medicínu (600,-/hod. sa mi zdá vzhľadom na výsledok dosť). Pozná niekto kineziológa v stredosl. kraji?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

AIMA Pozri príspevok
Eulalia, záverečný test prebehol, síce rýcho, ale kinez.sa tvárila že v pohode. Plánovanú hodinu sa mi venovala, o dvadsať minút mala ďalšie sedenie, chcela si kúpiť ešte niečo jesť, takže bola asi v časovom strese, mala sedenia až do večera.
Tiež ma zaráža že keď robila svalový test pred tým prvý krát, zastavila sa pri veku 28 a 8 a teraz pri 25 a 12 (prečo tam nevidela ten blok v 25 a 12 minule?). Asi som nedôverčivá po tejto skúsenosti, priateľ ktorý ma tam viezol, bol zhrozený,keď videl moju utrápenú tvár (neviem, ako by som zvládla cestu autom sama). Poobede som mala ísť do práce, no nevedela som poriadne osebe ešte na druhý deň.
Eulalia, skúšaš aj inú alternatívnu cenovo dostupnú medicínu (600,-/hod. sa mi zdá vzhľadom na výsledok dosť). Pozná niekto kineziológa v stredosl. kraji?
Aima, tie rôzne roky, sú práve "tými šupkami", ktoré musia ísť dolu. A Tvoje podvedomie určuje, ktoré sú prioritné. Čiže ono rozhodlo, teraz treba riešiť toto a teraz toto. A záleží aj na tom, ako sa definuje problém na začiatku sedenia. Čo sa týka tých peňazí - 600 korún za sedenie sa Ti možno zdá veľa, ale v BA sa berie aj 2 tisíc za sedenie. Skús si pozrieť stránku wwww.amicusmind.sk a zavolať tam, či Ti vedia poradiť niekoho z okolia. A hľadaj cez google. Zadaj si heslo kineziológia, stránky písané po slovensky a budeš prekvapená, koľko informácií zistíš.
Držím palce.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahoj Aima a vsetci,
Aima,ako dlho si mala stavy?myslim depky atd?nedalo sa to vydrzat bez seroxatu?uz to bol pokrok,ze si ho vysadila.mne je obcas este blbo,ale k seroxatu sa vratit nechcem,pokial to budem zvladat.som bez neho asi 2 tyzdne,po ruke mam vzdy xanax a lebo neurol pre pripad nudze,nechcela si to riesit takto?neviem,ci ja spravna volba vratit sa k lieku,co ti povedala lekarka ked si si ho bola predpisat?
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

wayan Pozri príspevok
Ahoj Aima a vsetci,
Aima,ako dlho si mala stavy?myslim depky atd?nedalo sa to vydrzat bez seroxatu?uz to bol pokrok,ze si ho vysadila.mne je obcas este blbo,ale k seroxatu sa vratit nechcem,pokial to budem zvladat.som bez neho asi 2 tyzdne,po ruke mam vzdy xanax a lebo neurol pre pripad nudze,nechcela si to riesit takto?neviem,ci ja spravna volba vratit sa k lieku,co ti povedala lekarka ked si si ho bola predpisat?
Wayan depky som začala mať po tej terapii s kinez. Po vysadení seroxatu som mala stavy sebaľútosti, nervozity až hystérie, apatie a niekedy aj celkom pohody.
S tým neurolom alebo xanaxom som to riešila (tak mi poradila aj lekárka), no neviem, asi som to nezvládla, teraz je aj depresívne obdobie.... A mám aj milión ďalších výhovoriek, ako si to zjednodušiť s liekmi ...
Skúsim to so štvrťkou seroxatu? Neviem. Tie stavy boli také silné, že som sa bála, aby som nespadla tam, kde som bola pred piatimi rokmi.
Skúsim sa poradiť s kineziologičkou a uvidím.
Držím palce Wayan aj vy ostatní, držte sa!!!
Ešte jeden tip (ktorý mi poradila kineziologička): keďže je teraz málo slnka a svetla: 2 x denne po 5. minút svietiť svetlom medzi oči (pozerať do sviečky)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať