Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

a tie tocaky, busenie srdca, triaska a ostatne ustupilo?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

dara Pozri príspevok
a tie tocaky, busenie srdca, triaska a ostatne ustupilo?
Točáky ani triašku som nemávala...zle mi ostane,len keď sa maximálne rozčúlim ale inak som v pohode
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Katarína_1 Pozri príspevok
A nielen cez most SNP! Skús prejsť cez most z Hainburgu smerom na Marcheg. Hrôza!!! ( Ak by si to vyskúšala na bicykli, máš pocit, že si sa premenila na prút v rukách prútkara.)
V mojom prípade viem úplne presne kedy táto porucha vznikla. Žiaľbohu vybudilo ju celoživotné správanie sa mojej matky ku mne. Musím sa s tým naučiť žiť, hoci to je nesmierne ťažké, nepríjemné a v zásade neprekonateľné.
Ani o 100 rokov to neprekonám, lebo to nezáleží na mojej vôli.
Takto to vyzerá keď výchovnou metódou sa stane držanie detí v permanentnom napätí a strachu.( Nehovoriac o "iných" tzv. ""výchovných metódach."
to je dosť nepríjemne
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahojte, psycholog mi povedal, ze mam panicku poruchu
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

dara Pozri príspevok
ahojte, psycholog mi povedal, ze mam panicku poruchu

A ako prebiehalo to vyšetrenie,ak sa môžem spýtať...ja len že na základe čoho tak usúdil....slovo panika je podľa mňa veľký strach...a ako sa to rozhodol liečiť??
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

ahoj dara,tie príznaky čo opisuješ, som mala aj ja, vtedy som ani nevedela,že sa to volá panická porucha., ráno,resp.nadránom som sa zobudila so strachom,spotená,srdce mi búšilo a moja jediná myšlienka bola-schovať sa,kde ma nikto neuvidí., alebo utiecť z prostredia, kde som, nevedela som si to vysvetliť,že ja môžem mať strach z ľudí, celý život pracujem s ľudmi a svoju prácu som vždy milovala., Tomu môjmu stavu predchádzala veľká zmena, ktorá nedopadla tak ako som to od nej očakávala., a potom prišli tie stavy, milá dara,všetko je to o psychike, liečiť sa môžeš liekmi-antidepresíva,alebo nájdeš v sebe silu, zmeníš svoje myslenie,vyrovnáš sa s realitou,alebo ju zmeniš ty!!! ja ti držím palce, veľmi rada ti poviem viac, ako som to prekonala ja, keď budeš mať záujem., lieky neberiem.
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

Na panicke poruchy a na duševne problemy je najvačšia pomoc joga po stranke telesnej aj s jej prijatim vnutornej harmonie...joga ma užasnu moc, pretože mimo fyziologickych nedostatkov, kedy som po par mesiacoch cvičenia zaznamenala, že moja stitna zlaza zase funguje ako predtym, čo je zazrak...mimo toho, že robi krasne telo a v podstate nie až s takou namahou, aby vas boleli po každom cvičeni klby...tak po pochopeni celej tej filozofie pridete na to, že žit sa da aj uplne inak...začnete inak mysliet...je to všetko o mysleni...a ak stretneš jogina povie ti...nie ty sa nevyhybaj miestam, kde by panicka porucha mohla prist...ty schvalne na take miesto chod..a povedz si, že tentokrat to zvladneš...neviem k tomu viac napisat, lebo je toho vela...ale takto asi to je...samozrejme nemožem sudit, pretože som to nezazila, ale SNAD s jogou ani nezažijem
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

syrik Pozri príspevok
A ako prebiehalo to vyšetrenie,ak sa môžem spýtať...ja len že na základe čoho tak usúdil....slovo panika je podľa mňa veľký strach...a ako sa to rozhodol liečiť??
no popisala som mu moje stavy, pisal si to na papier a nakoniec to skonstatoval, ale poviem vam je to tazke. Niekedy nemozem prejst peso ani kusok zda sa mi, ze odpadnem, prosto sa vybicujem k yomu tak, ze dostavam z toho az migrenozmy stav, mam obrovske bolesti krcnej chrbtice a nic moc nezabera. Psycholog sa rozhodol to liecit sedeniami raz mesacne, je to flha doba podla mna, uz som tak odrovnans, ze sa bojim ist ak do prace, lieky nejem, obvodnami predpisala elenium, ma s tym niekto skusenodti? Okrem toho mi trpne uz aj ruka sk noha, boli ma oko sk ucho, co sa tyka ten jogy, zacala som, celkom na chrbticu zaberalo, ale dusu to nevyliecilo a tie stavy uzkostne mi nevymizli, takze kto ma rady den s nimi, u mna to nevyvolsl ziaden velky atres nic take, prosto bum bac a bolo to tu. Prosim poradte uz som bezradna bola som plna zivota a teraz sa citim ako taka troska
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

dara Pozri príspevok
no popisala som mu moje stavy, pisal si to na papier a nakoniec to skonstatoval, ale poviem vam je to tazke. Niekedy nemozem prejst peso ani kusok zda sa mi, ze odpadnem, prosto sa vybicujem k yomu tak, ze dostavam z toho az migrenozmy stav, mam obrovske bolesti krcnej chrbtice a nic moc nezabera. Psycholog sa rozhodol to liecit sedeniami raz mesacne, je to flha doba podla mna, uz som tak odrovnans, ze sa bojim ist ak do prace, lieky nejem, obvodnami predpisala elenium, ma s tym niekto skusenodti? Okrem toho mi trpne uz aj ruka sk noha, boli ma oko sk ucho, co sa tyka ten jogy, zacala som, celkom na chrbticu zaberalo, ale dusu to nevyliecilo a tie stavy uzkostne mi nevymizli, takze kto ma rady den s nimi, u mna to nevyvolsl ziaden velky atres nic take, prosto bum bac a bolo to tu. Prosim poradte uz som bezradna bola som plna zivota a teraz sa citim ako taka troska
Dara, znovu Ti doporučujem kompletné vyšetrenia a popri tom aj psychiatra. Ak je to panická porucha, aspoň na začiatok, kým zaberie psychoterapia u psychológa, by možno bolo dobré aj nejaké lieky od psychiatra.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dakujem za rady, k psychiatricke idem, aby mi teda nieco ohladom tej pp poradila, ale bpjim sa tych proznakov ako ste ti pisali, ze vam nerobia lieky dobre, ale poradtw take, ktore si oka. Mam urobene echo, eeg, interne, orl zatial neviem vysledok z rtg, ct lavej strany hlavy a vsetko bez nalezu a v norme, beriem lieky na chudokrvnost, uz 3 mesiace, ale nie je mi lepsie, hlava sa mi toci jak na kolotoci a najlepsie, je mi ked mam chrbat o nieco oprety a akoby ma staletahalo dozadu aj nohy a hlavu aj chrbat. No a uz som z toho pekne na nervy, som mlafy clovek a nikdy som nemala taketo problemy a vzdy som vladala sk sa troch. Prosim kto mate rady sem s nou.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

dara Pozri príspevok
dakujem za rady, k psychiatricke idem, aby mi teda nieco ohladom tej pp poradila, ale bpjim sa tych proznakov ako ste ti pisali, ze vam nerobia lieky dobre, ale poradtw take, ktore si oka. Mam urobene echo, eeg, interne, orl zatial neviem vysledok z rtg, ct lavej strany hlavy a vsetko bez nalezu a v norme, beriem lieky na chudokrvnost, uz 3 mesiace, ale nie je mi lepsie, hlava sa mi toci jak na kolotoci a najlepsie, je mi ked mam chrbat o nieco oprety a akoby ma staletahalo dozadu aj nohy a hlavu aj chrbat. No a uz som z toho pekne na nervy, som mlafy clovek a nikdy som nemala taketo problemy a vzdy som vladala sk sa troch. Prosim kto mate rady sem s nou.
Prečítaj si celú tému, už sme tu popísali kopec svojich skúseností a spôsobov, ako s touto potvorou bojujeme. Kým sa dostaneš k psychiatričke skús si variť čaj z medovky lekárskej, je na upokojenie a lepšie zaspávanie. A dostať na voľno v lekárni Persen - je to tiež rastlinný liek na upokojenie. Skúšaj tie dychové cvičenia, čo sme tu popísali, toto celkom dobre zaberá a dá sa s tým zvládnuť ten prvý obrovský nával strachu. A rozhodne sa nenechaj odradiť lekárkou a vybav si komplexné vyšetrenia. Z vlastnej skúsenosti viem, že mi aj na psychiku veľmi pomohlo, keď som vedela, že po fyzickej stránke mám všetky výsledky O.K.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Dakujem, ja som celu temu precitala skor ako som tu nieco napisala, takze tolko, persen som si na zaklade doporuceni odtoalto kupila, ale nezaberal vobec, neviem ako u vas. Chcela som aj nejake nove aktualne ak ma niekto preto som chcela o tom troska podebatovat.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Da sa z toho vobec dostat? Ja som precitala kopec diskusii o tomto a vacsina sa iba stazuje, ze nie. Verim vsak, ze to pojde. A, ze ako prislo tak aj odislo, teda dufajme.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

dara Pozri príspevok
Da sa z toho vobec dostat? Ja som precitala kopec diskusii o tomto a vacsina sa iba stazuje, ze nie. Verim vsak, ze to pojde. A, ze ako prislo tak aj odislo, teda dufajme.
Neviem, či sa z toho dá dostať, ale dá sa to zvládať tak, aby si mohla normálne žiť.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no aspon, ze tak, lebo uz mam problemy aj v robote nedokazem byt v pohode. A fakt mi to otravuhe zivot nemozem chodit vsade z doprovodom, a doma to nik nechape ako partner, vraj si to len namyslam.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

dara Pozri príspevok
no aspon, ze tak, lebo uz mam problemy aj v robote nedokazem byt v pohode. A fakt mi to otravuhe zivot nemozem chodit vsade z doprovodom, a doma to nik nechape ako partner, vraj si to len namyslam.
Posad ho pred PC a donúť ho, aby si prečítal celú túto tému. Nech potom povie, či si to len namýšľaš.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dara Pozri príspevok
no aspon, ze tak, lebo uz mam problemy aj v robote nedokazem byt v pohode. A fakt mi to otravuhe zivot nemozem chodit vsade z doprovodom, a doma to nik nechape ako partner, vraj si to len namyslam.
Ten doprovod sa mi nepozdáva .......prečo potrebuješ všade doprovod .....pociťuješ strach ?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zita5 Pozri príspevok
Ten doprovod sa mi nepozdáva .......prečo potrebuješ všade doprovod .....pociťuješ strach ?
Zituš, verím tomu, že bez doprovodu niektrorí ľudia s PP nejdú pomaly ani sami smeti vyhodiť. Mám priateľku, ktorá bola v tomto stave tiež, nevedela ísť na nákup, cestovať v MHD, odpadávala, mala závrate a úzkostné stavy.
Dnes už pracuje ako predavačka v potravinách a zvláda kontakt s okolím, ale dlhodobo sa lieči u psychiatričky.
Netušila som, že PP je takáto pliaga. Moja kolegyňa tiež užíva lieky na túto diagnózu a už dva mesiace je úplne mimo. Vraví, že vždy je to u nej zlé cez zimné obdobie a teší sa na jar.
Celkovo nedostatok svetla, čvirik vtáčikov a pochmúrne počasie nevplýva dobre na ľudí a pre pacientov s PP a depresiou - to je hotové nešťastie.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

dara Pozri príspevok
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
Dara, nehnevaj sa, ale keď nenájdeš u svojho priateľa pochopenie pre takéto sprievodné znaky tohto ochorenia, nenájdeš uň v budúcnosti pochopenie pre mnoho iných jasných a úplne samozrejmých vecí. Priateľa posaď k internetu, nech číta o tejto chorobe, vezmi ho so sebou aspoň raz k psychológovi a psychiatrovi a buď to pochopí, alebo od neho utekaj !
PP je choroba so svojimi jasnými znakmi ako iné ochorenia.
Ak normálny človek pochopí, že deravý zub bolí, neličený spôsobí opuch a tak ďalej..., tak uvedomelý a normálny človek pochopí, že PP spôsobuje práve Tvoje ťažkosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať