Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Ten doprovod sa mi nepozdáva .......prečo potrebuješ všade doprovod .....pociťuješ strach ?
"Človek môže byť dospelý na všeličo možné, no na strach nikdy."
Juraj Buchač



Juraj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dara Pozri príspevok
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
Vymeň priateľa , keď už teraz a v takých stavoch na Teba , sorry, serie ......
Čo bude , keď sa dostaneš ...................a , hm , radšej mlčím .............!!!!


Juraj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
dara odvtedy čo si tu písala http://www.porada.sk/937470-post648.html do témy , si to mohla mať už všetko za sebou , aj vyšetrenia aj vyšetrenie u psychiatra .
A to je všetko stres,prepracovanosť a vidím , že ešte aj študuješ .
To povie aj doktor .
Pri stave slovenského zdravotníctva , keď aj na odber krve sa objednáva aspoň týždeň dopredu ??????????


Juraj
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Ja som túto situáciu zažila pred dvomi rokmi u manžela. Prvá psychiatriačka - liečba systémom recept s Xanaxom do ruky a to bolo všetko. Druhý psychiater super človek ale liečba v štýle, veď vy viete ako sa cítite - podľa toho si dávkujte lieky.....Samozrejme nastúpila závislosť od liekov, až kým si manžel povedal, že dosť........zmenil štýl života a hlavne jeho vnímanie - to je najdôležitejšie! Darí sa mu bez liekov už rok! Medzi ľudí chodíme ešte pomenej, ale už nemá záchvaty paniky. Dôležitým liekom je aj trpezlivý partner! Ja som bola vážne chorá pred 14 rokmi, vtedy mal on na pleciach zodpovednosť za deti, chod domácnosti a firmy, teraz ja som bola ten, kto to musel zvládať keď on bol chorý. Život je naozaj o tom...v bohatstve aj chudobe, zdraví aj chorobe......ale musí tam byť tá láska... Ale som sa rozpísala...takže naozaj - nájsť toho pravého lekára a veľa trpezlivosti - krok po kroku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dara

Po dnešnej konzultácii som sa dozvedel nasledovné :

Psychiatria a psychológia ide ruka v ruke !

1. PSYCHOLÓG – čím skôr , lebo potom už nasleduje
2. PSYCHIATER – a medikamentom sa nevyhneš !!!!!!!!

Len tak na začiatok , zvyšok inde - "ss"


Juraj

P.S.:
For Syrik

http://www.porada.sk/987474-post29.htmlona

Všetko som zažil a hovorím zo SVOJICH skúsenosti a nie podľa agentúry JPP ..............

Bóóóóóóóóže , len sa zasa neuraz !

UŽ SA STALO ..............
Naposledy upravil buchač : 19.03.09 at 11:30
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

buchač Pozri príspevok
Dara

Po dnešnej konzultácii som sa dozvedel nasledovné :

Psychiatria a psychológia ide ruka v ruke !

1. PSYCHOLÓG – čím skôr , lebo potom už nasleduje
2. PSYCHIATER – a medikamentom sa nevyhneš !!!!!!!!

Len tak na začiatok , zvyšok inde - "ss"


Juraj

P.S.:
For Syrik

http://www.porada.sk/987474-post29.htmlona

Všetko som zažil a hovorím zo SVOJICH skúsenosti a nie podľa agentúry JPP ..............

Bóóóóóóóóže , len sa zasa neuraz !
Ja som s tou témou už skončila,neviem,prečo to zase rozoberáš..nechceš to rozoberať v každej téme??
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
dara Pozri príspevok
no nie doslovne, ale ked ma chyti ta panika, ten strach tak sa sana vybicujem k tomu, ze idem odpadnut a bojim sa sama ist, ze kdesi odkvacnem alebo si urobim hanbu, mam uz taku neistotu ist von medzi ludi, bus, zacnem sa potit s som v tom, moj priatel tvrdi, ze to neni choroba a odmieta sa somnou na tuto trmu vobec bavit v tomto u neho nenajdem pochopenie
Povedz svojmu psychológovi nech ťa naučí pozitívne myslieť. Presne tieto stavy pred nedávnom trápili aj mňa. Všetko je to o psychike a potom sa k tomu pričlení aj ten strach a je to hotová katastrofa. Strach je poriadna mrcha a vie narobiť riadnu šarapatu.ale nemôžeš predsa zvyšok svojho života prežiť takto v strachu a nie si v tom sama je nás viac..treba len pozitívne myslieť... povieš že to sa tak ľahko nedá? no všetko sa dá keď sa chce.....a to že ťa tvoj priateľ v tomto nevie pochopiť je pre teba určite smutné,ale jeho ľútosť ti v tomto nijako nepomôže...
Naposledy upravil piggos : 19.03.09 at 13:38
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

piggos Pozri príspevok
Povedz svojmu psychológovi nech ťa naučí pozitívne myslieť. Presne tieto stavy pred nedávnom trápili aj mňa. Všetko je to o psychike a potom sa k tomu pričlení aj ten strach a je to hotová katastrofa. Strach je poriadna mrcha a vie narobiť riadnu šarapatu.ale nemôžeš predsa zvyšok svojho života prežiť takto v strachu a nie si v tom sama je nás viac..treba len pozitívne myslieť... povieš že to sa tak ľahko nedá? no všetko sa dá keď sa chce.....a to že ťa tvoj priateľ v tomto nevie pochopiť je pre teba určite smutné,ale jeho ľútosť ti v tomto nijako nepomôže...
no ja by som k tomu len toľko, nikdy nesúdim keď sám nezažijem, keď sám neviem, aké to je, ako niekomu je.....neviem podľa čoho si zistil,zistala, že sa nesnažím myslieť pozitívne, snažím, vieš, je ťažké sa k tomu vyjadrovať, lebo tvoja odpoveď je.....luskneš prstom a všetko sa zrazu zmení, nie je to také jednoduché možno ako si to ty predstavuješ, potom by tu toľko ľudí nehľadalo pomoc, vlastne by neexistovali, psychológovia atď.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No a ešte jedna čerstvá skúsenosť, volala som si k inému lekárovi, že by som sa chcela objednať, či je potrebné znova odporúčanie k lekárovi, tu mi však sestrička povedala, že doktor ma nevezme, nakoľko mám už iného, hovorím, že nemám, veď som bola iba raz a keď som nebola spokojná tak hľadám ďalej, sestrička zahlásila, že to je jedno, ja už mám svojho lekára a oni ma nevezmú, hovorím, že môžem vedieť prečo, dôvod? že veď je slobodná voľba lekára? no a nedostala som ho, nakoľko si opakovala svoje. Takže moji milí pokiaľ nie je snaha u lekárov, čo nie je, som mladá baba a vidím, že teraz keď má človek za celé tie roky nejaký problém a chce dostať služby za to čo si platíme zdravotné a nie malé, ale vysoké tak nedostane. Jednajú s Vami zle a napriek tomu môžem povedať, že ústretového lekára, som stretla iba raz. Aj to v endokr. ústave v Lubochni, jednu pani doktorku. Inak som sa stretla iba s arogantným vystupovaním. Teraz prosím múdre hlavy, aby komentovali. Podotýkam, že nie som žiadny blázon, mala som smolu na psychológa, psychiatra, som z malého mesta, nie je z čoho vyberať, čakáte mesiace kým vás objednajú, potom vás odfláknu a za pať minút vybavia s xanaxom bez dia´gnozy, bez toho, že by Vás lekárka vypočula. Prosto nula bodov. Teraz mi poradte, ja som len chcela zistiť, či sa jedná o PP naozaj, či ju mám, či je treba liečiť aj liekmi alebo nie, jednoznačné vyjadrenie, nie domienky.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
dara Pozri príspevok
no ja by som k tomu len toľko, nikdy nesúdim keď sám nezažijem, keď sám neviem, aké to je, ako niekomu je.....neviem podľa čoho si zistil,zistala, že sa nesnažím myslieť pozitívne, snažím, vieš, je ťažké sa k tomu vyjadrovať, lebo tvoja odpoveď je.....luskneš prstom a všetko sa zrazu zmení, nie je to také jednoduché možno ako si to ty predstavuješ, potom by tu toľko ľudí nehľadalo pomoc, vlastne by neexistovali, psychológovia atď.
Ty vravíš že by psychológovia neexistovali keby šlo tak všetko ľahko lusknutím prsta....no ale povedz: psychológovia existujú a na čo sú ti keď ti nevedia pomôcť a poradiť....dajú ti do ruky xanax a povedia ti, na moja dáko sa z toho dostaň....
Naposledy upravil piggos : 19.03.09 at 15:55
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no je pravda aj to aj to, je to ťažké naozaj, verím, že to chce len pevené nervy, chce to zaprenie a kúsok šťastia nájsť aspoň odpovede na tie otázky čo si kladieme. Prajem TI pekný deň
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Informuj sa vo svojej poistovni.Ja mám taku skusenosť,že ked pacient mení lekára,tomu druhému lekárovi poistovna nezaplatí,opakovane sme to po dohovore s poistovnami riešili tak,že prvé vyšetrenie ,ktoré už poistovna platila prvému lekárovi,tomu druhému zaplatil pacient, a kontroly už potom boli ochotní platiť.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no volala som tam opať a už ma vzali, nehovorili mi, že si mám opať doniesť aj odporúčanie od lekára, ale skúsim si ho pre istotu vypýtať, čo vy na to?
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
dara Pozri príspevok
no je pravda aj to aj to, je to ťažké naozaj, verím, že to chce len pevené nervy, chce to zaprenie a kúsok šťastia nájsť aspoň odpovede na tie otázky čo si kladieme. Prajem TI pekný deň
Pekný deň aj tebe a ešte ti prajem také pevné zdravie, aby si služby psychológa nikdy nepotrebovala.......drž sa....!!!!
0 0
SMOCHTOS22 SMOCHTOS22

SMOCHTOS22 je offline (nepripojený) SMOCHTOS22

VIEM ČO TO JE A MAL SOM S TÝM ZA MLADI PORIADNE FOFRY...SKÚS XANAX, RESP. NEUROL= STAČÍ 0,25mg TABLETKY...DÁVKU TREBA ODSKÚŠAŤ, ALE DLHODOBE BEZ PRERUŠOVNIA A POTOM UVIDIŠ ČO A AKO BUDE...JASNÉ, ŽE TO IDE CEZ LEKÁRSKY PREDPIS...
0 0
roman7712 roman7712

roman7712 je offline (nepripojený) roman7712

Chcem sa aj ja podeliť o skúsenosti s touto chorobou. Je to novodobá civilizačná choroba, príznaky resp. symptómy tejto choroby sa začali objavovať pred trištvrte rokom. Je to velmi nepríjemné a človek vôbec nevie čo má v danej chvíli robiť a zvlášť ak sa to objaví počas spánku. Ja som vyhľadal najlepšieho neurológa v okrese a nasadil mi Cipralex odvtedy neviem čo je to panická porucha. Povedal mi, že ide v podstate o narušenie vegetatívneho nervového systému a je potrebné zmeniť životný štýl. Zdravo sa stravovať, nepiť alkohol a nefajčiť.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

ahojte všetci,
postrehla som, že dnes pôjde na JOJ-ke o 18.00 hod.,program o PP, možno sa dozvieme, čo ešte nevieme.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Pozerate to? Presne tie telesne pocitu ako o mne keby hovorila.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

ahoj dara,pozerala som to,som rada, ak ti niečo ten program dal.,ak si spomínaš, niečo podobné sme už hovorili., je to o prílišnej zodpovednosti a únave, nakoniec to vyústi do paniky.,
písala som ti, máš opäť plnú schránku.,pekný deň ti želám.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahoj moja, už nemám plnú už som to vyčistila.....môžež mi napísať....ďakujem moc....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať