Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Natashka Natashka

Natashka je offline (nepripojený) Natashka

Ahojte. Viete mi prosím vás poradiť niaku fakt dobrú psychiatričku/ra v Ba. Rada by som aj vedela kde sa môžem dostať k tym dychovym cvičeniam alebo kde mi môžu pomôcť niakym alternatívnym smerom ako joga alebo neviem....
samozrejme tiež Ba. Všetko čo mi môže pomôcť privítam prosím a čo najviac rád moc ĎAkujem

Nataša


0 0
Natashka Natashka

Natashka je offline (nepripojený) Natashka

Ahojte našla som si niečo o MUDR. Mudry na Antolskej a bol mi odporučený aj Žabkay na Tehelnej mate niekto s nimi skusenosti prosim pište.Fakt potrebujem super pristup

Nataša
0 0
Natashka Natashka

Natashka je offline (nepripojený) Natashka

ahojky takze tlak v usiach potvrdzujem rozmazane videnie tiez je to sprievodny jav PP ziadny abstak. Je to hruuuza ja viem
0 0
Natashka Natashka

Natashka je offline (nepripojený) Natashka

Este otazka skusali ste niekto uz rozne vyzivove doplnky na "vyrobu" serotoninu v mozgu? nieco ako 5 HTP lubovnik bodkovani a podobne. Ake mate skusenosti. V Ba je firma co to predava neviem ci mam tomu verit
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Natashka Pozri príspevok
Este otazka skusali ste niekto uz rozne vyzivove doplnky na "vyrobu" serotoninu v mozgu? nieco ako 5 HTP lubovnik bodkovani a podobne. Ake mate skusenosti. V Ba je firma co to predava neviem ci mam tomu verit
Ja mám skúsenosti s Rhodiolinom, je to bylina, ktorá rastie niekde vysoko v horách, stojí okolo 1000,- Sk, je balená po 90 tab., mne vydrží asi na 6 týždňov, vysadila som Seroxat po 5-6 rokoch a celkom dobre mi zabral. Hlavne som sama sebou, seroxat likvidoval moju osobnosť ( aspoň som mala taký pocit, ale mal pozitívum, že nabudzoval chuť k životu).
0 0
Natashka Natashka

Natashka je offline (nepripojený) Natashka

Ahoj AIMA velmi pekne DAKUJEM precitala som si o tom na nete vyzera to skvele. Kde sa da kupit normalne v lekarni? Diiiik MOC
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

porfin Pozri príspevok
Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Zaujímavá téma, poučný maratón; Zaujímalo by ma koľko ľudí trpí touto poruchou; koľko žien, koľko mužov;
Neveril som do istého času, že niečo také môže jestvovať a som ohromený koľko ľudí tým trpí;
Naposledy upravil jaros5 : 24.09.08 at 10:46
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ja mám panický strach z tmavej a hlbokej vody. ked ideme peši cez most napr. SNP sa uplne cela trasiem a je to maximalne neprijemne
0 0
Katarína_1 Katarína_1

Katarína_1 je offline (nepripojený) Katarína_1

pasuliatko Pozri príspevok
Ja mám panický strach z tmavej a hlbokej vody. ked ideme peši cez most napr. SNP sa uplne cela trasiem a je to maximalne neprijemne
A nielen cez most SNP! Skús prejsť cez most z Hainburgu smerom na Marcheg. Hrôza!!! ( Ak by si to vyskúšala na bicykli, máš pocit, že si sa premenila na prút v rukách prútkara.)
V mojom prípade viem úplne presne kedy táto porucha vznikla. Žiaľbohu vybudilo ju celoživotné správanie sa mojej matky ku mne. Musím sa s tým naučiť žiť, hoci to je nesmierne ťažké, nepríjemné a v zásade neprekonateľné.
Ani o 100 rokov to neprekonám, lebo to nezáleží na mojej vôli.
Takto to vyzerá keď výchovnou metódou sa stane držanie detí v permanentnom napätí a strachu.( Nehovoriac o "iných" tzv. ""výchovných metódach."
0 0
jarokoco jarokoco

jarokoco je offline (nepripojený) jarokoco

chodi tu niekto este ohladom panickej uzkosti?
0 0
Katarína_1 Katarína_1

Katarína_1 je offline (nepripojený) Katarína_1

jarokoco Pozri príspevok
chodi tu niekto este ohladom panickej uzkosti?
VšaK temer všetci!
0 0
jarokoco jarokoco

jarokoco je offline (nepripojený) jarokoco

ja len ze tu menej teraz sa chodi..
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

jarokoco Pozri príspevok
ja len ze tu menej teraz sa chodi..
Asi preto, že sme už svoje skúsenosti, názory a rady sem popísali
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

ahojte..
Neviete niekto o nejakom psychológovi, s ktorým sa dá komunikovať prostredníctvom mailu?
Ďakujem
0 0
martaO martaO

martaO je offline (nepripojený) martaO

Prostredníctvom mailu ťažko, on musí vidieť ako sa človek chová z reči tela a posunkov a mimiky tváre vedia veľa vičítať....
0 0
ecuch ecuch

ecuch je offline (nepripojený) ecuch

http://www.psychoporadna.sk/
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik


ĎAKUJEM TI MOC
0 0
milada.miladka milada.miladka

milada.miladka je offline (nepripojený) milada.miladka

Ahoj si tu asi nový jarokoco
Naposledy upravil milada.miladka : 15.11.08 at 19:38
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Určite niekomu vyhovuje aj anonymný kontakt, pri panickej (úzkostnej) poruche nevidím dôvod, prečo sa za to hanbiť. Uprednostnil by som osobný kontakt, je to účinnejšie a priamočiarejšie zamerané na problém a najväčšou výhodou je, že viete, s kým hovoríte a terapeut vie s kým hovorí. Ak sa jedná o panickú poruchu, tak máte nárok na to, aby vašu liečbu preplatila zdravotná poisťovňa, teda priamo za liečbu neplatíte. Stačí zájsť po výmenný lístok k obvodnému lekárovi (podľa mňa zbytočná administratívna komplikácia, ale musí byť, nemusíte lekárovi referovať celý problém, vysvetlite mu, že potrebujete sa ísť poradiť kvôli úzkosti) a objednať sa u psychoterapeuta (ambulancia klinickej psychológie, psychiatrická ambulancia). Prvý krok je najťažší, ale keď sa človek odhodlá, tak to ide a výsledok sa dostaví.
0 0
martaO martaO

martaO je offline (nepripojený) martaO

Milá Katarína, uvedom si, že napriek mnohým situáciám si nádherná ľudská bytosť. Prosím skús si hovoriť namiesto neprekonateľné hovoriť, že Ty to zvládneš....rodičov si nenavyberáme, čo si prežila a nezložilo Ťa to, tak predsa Ťa nezloží ani panika...prajem veľa pekných dní, ktoré zmažú
všetky zlé spomienky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať