Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dakujem vam vsetkym za povzbudive slova hned sa tam k nej vyberiem, lebo sa citim zle najlepsie mi je ked spim. Uz som z toho dost unavena a bojim sa co bude, ano priznam sa, za to sa nehanbim, prosim vas, ako ste s tym vydrzali chodit do prace? Mne pride z nicoho nic tak zle, ze ma musi kolegyna odvist Domov.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

schranku mam vymazanu
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
dara Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym za povzbudive slova hned sa tam k nej vyberiem, lebo sa citim zle najlepsie mi je ked spim. Uz som z toho dost unavena a bojim sa co bude, ano priznam sa, za to sa nehanbim, prosim vas, ako ste s tym vydrzali chodit do prace? Mne pride z nicoho nic tak zle, ze ma musi kolegyna odvist Domov.


Dara neviem odkiaľ si, ale keď máš možnosť, tak sa hneď vyber do lekárne a kúp si medovku čaj a pi to 3x denne, kúp aj magneb6, to sú tabletky a tiež to začni užívať. ale každom prípade tomu psychimu choď, a uvidíš, že sa ti uľaví..
aj mne bolo vtedy hrozne zle, ale do roboty som chodila. mne bolo tiež lepšie keď som spala, lenže sny som mala hrozné, ale keď som začala užívať tie lieky čo mi predpísala psychiátrička, tak som tie zlé sny už nemávala.
Dara uvedom si, že keď sa to nezačne ihneď liečiť, to sa len a len zhoršovať bude.
ako to už spomínala Danushka, to máš to isté, keď máš nejakú inú chorobu , ideš lekárovi, tak s tým tiež treba ísť, lebo to potrebuje odbornú pomoc.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

tie zke sny mavam aj ja. Magne b6 je volnopredajne? No hned si to kupim. Mne je v praci dost zle a uz neviem niekedy kam z konopy. Ty este uzivas ad? Co si brala beries?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Dara, užívanie liekov od psychiatra môže trvať dlhší čas a taktiež sa nespoliehaj na skutočnosť, že Ti okamžite lieky sadnú. Môžeš vystriedať aj 2-3 druhy, kým sadnú práve Tebe. Rátaj s tým, že skutočný účinok aj pri správnej trefe hneď na začiatku potrvá za cca 2 - 3 týždne.
Určite si s PP neporadíš len so psychológom, totiž pracovanie so svojim vedomím a podvedomím nemá nič s chémiou v našom tele. A hold keď raz ten sérotonín chýba, niet inej cesty ako ho dať telu vo forme tabletiek.
Ešte jedna vec k tomu Magne B6 - robí síce dobre, uvoľní svalstvo, ale pozor, ak máš sklony k nízkemu tlaku, tak Ti ho magnézium zníži ešte viac, čo bude ďalší dôvod na závrať, odpadnutie a pocit úzkosti.
Preto tie samoliečiteľské pokusy radšej nechaj tak, odborníci si Ťa preťuknú od hlavičky po pätičky a POMôŽU.
Obklopuj sa pozitívnymi ľuďmi, čo Ti nebudú odsávať energiu, ale naopak - dobijú Ťa, psychológ Ťa naučí psychorelaxačné dychové cvičenia, snaž sa o plnohodnotný spánok a krôčik po krôčiku sa vrátiš späť.
Držím Ti palčeky !!!
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Moc dakujem, dufam, ze natrafim na dobru pdychiatricku. Dufam, ze to potom bude oka, lebo uz sama viem, ze sa z toho nedostanem, mozno keby mi psycholog nebol radil, ze sa z toho dostanem aj bez ad mohla som mat cast liecby za sebou.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
dara Pozri príspevok
tie zke sny mavam aj ja. Magne b6 je volnopredajne? No hned si to kupim. Mne je v praci dost zle a uz neviem niekedy kam z konopy. Ty este uzivas ad? Co si brala beries?

magneB6 vlastne je horčík s vitamínom B6, ktoré sú pre telo dôležité a hlavne pre nervovú sústavu. takže to nie sú chemikálie. je to voľnopredajné., stojí to okolo 4€
ja len tak preventívne teraz užívam sedatíf - chemopat.,, a persen forte/ to sú bylinky/. a pijem aj tú medovku.

Dara a to ti tiež nerobí dobre, keď ťa tvoj priateľ nechápe a nepomáha ti. skôr naopak.... hlavne on by ti mal pomáhať. vieš to je veľmi dôležité, aby ti on pomáhal a pochopil, že teraz potrebuješ viac lásky a pochopenie , to je to čo ti napísala aj Danushka.
a je to ešte dôležitejšie, hádam najdôležitejšie, aby si si aj trošku vsugerovala, že ti bude lepšie.
choď na dlhé prechádzky, aby si sa odreagovala, mala by si hlavne do lesa / lenže teraz tie stromy nie sú zelené a ešte nespievajú vtáčiky/ ale však za chvíľu je tu jar, ....... takže dovtedy by si mala na prechádzku tam, kde je ticho . nie na rušnú ulicu a kde je veľmi rušno.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahojcek, tak dakujem za info, ja od novembra papam sedatif, ale mi to moc nezabera. Kupila som si aj persen, ale mne sa zdalo, ze to vyvolavalo u mna este horsie psychicke stavy a teraz sa to uz bojim vziat. No okrem toho papam b komplex, to Bran zabera tak si to davam. Inak neviem ja este moc piradit, zacala som aj z jogou na chrbticu super, ale na tie stavy vonku mhd, cestovanie, mi to nezabera. Drzte mi palce az sa coskoro z toho dostanem aspon trochu, problem je, ze ja somtusila co to mam sa ked ma vyse dvoch mesiacov tento stav neobchadzal a vysetrenia boli oka akurat ma doteraz liecia na problemy s krcnou chrbticou.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
dara Pozri príspevok
ahojcek, tak dakujem za info, ja od novembra papam sedatif, ale mi to moc nezabera. Kupila som si aj persen, ale mne sa zdalo, ze to vyvolavalo u mna este horsie psychicke stavy a teraz sa to uz bojim vziat. No okrem toho papam b komplex, to Bran zabera tak si to davam. Inak neviem ja este moc piradit, zacala som aj z jogou na chrbticu super, ale na tie stavy vonku mhd, cestovanie, mi to nezabera. Drzte mi palce az sa coskoro z toho dostanem aspon trochu, problem je, ze ja somtusila co to mam sa ked ma vyse dvoch mesiacov tento stav neobchadzal a vysetrenia boli oka akurat ma doteraz liecia na problemy s krcnou chrbticou.

Na základe toho čo si napísala, že ti nič zaberá, tak musíš si uvedomiť, že bez odbornej pomoci to nepôjde. takže bež tomu lekárovi čím skôr.
mám taký dojem, že presne to isté máš, čo som mala ja vtedy. som sa bála nastúpiť do autobusu, lebo som mala pocit, že mi bude zle. a semafory? keď sme stáli na semaforoch, som mala nutkanie vystúpiť . neznášala som dav ľudí, bolo mi z nich zle. keď som večer prišla domov z roboty , tak som išla so psom na prechádku k Dunaju. tam bol kľud a ticho. celý deň som sa nato tešila, že keď prídem z roboty pôjdem so psom k Dunaju a bude mi dobre.
a od tých liekov sa mi stav zlepšil. ale hovorím treba tie lieky dlhodobo užívať.
a o zlých myšlienkách už ani nehovorím.
takže tak.
neboj, zvládneš to aj Ty ale tomu lekárovi treba ísť určite.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Urcite tam pojdem, zajtra tam volam nech ma vezme aj prednoatne, prosim ta, niekde som citala, ze nepit kavu ani zeleny caj na pp? Inak ja ked si predstavim ten dav v nemocke tak to je hotovo, ja aj extwrne studujem a co som vzdy rada cestovala tak teraz mi to robi dost velky problem, najma to presuvanie a cakanie na spoje, potom dav v skole, teraz vidim, ze uz si celkom oka, vsak?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahojte, tak medovkovy caj mam uz kupeny, a uz ho aj pijem. Prosim vas pomohla na pp niekomu akupunktura a homeopatia?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, neviem, ale psychologsa mi v tomto pripade zda mozno je to silne co poviem STRATA casu, bola som sice len 2 krat zakazdym odomna zobral 5 eur akoze prednostne vysetrenie, na ktore som cakala 2 tyzdne a nikdy ma nezobral nacas, ale ma vzal vzdy minimalne hodinu potom ako mal, zatial nenavrhol nijake riesenie a poptitom este vybavuhe stranky telefonicky alebo pri dverach, pisem sem lebo som znechutena, ze este takto niekto zneuziva pacienta.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

U psychiatričky si už bola?
A psychoterapia nezaberá hneď, je to dlhodobá záležitosť. Ale ak nemáš dôveru k psychológovi, možno by si mala hľadať iného. Alebo si s ním vydiskutovať podmienky.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Na psychiatricku musim cakat, hold male mesto, takze neberu ani prednostne, lebo okrem toho maju prazdniny, prosim vas, kto xhidite s pp k psychologovi? Hm? Aj ten vas s Vami takto jedna? Mne sa to zda maximalne neseriozne, ze tolko cakam a este ma nevzal naca, popriton si vybavujw telefony a navstevy pri dverach. A este si nezalozil z minula ani moju kartu a len tak matne si pamata co sme sa bavili, som smutna lebo taketo chovanie je bezohladne voci pacientovi, vezme vas na pol hodinu a pritom ste mali byt dlhsie nuz co narobime
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

dara,
vymaž si maily v schránke, máš ju plnú.
anka
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahojte, tak neviem ako to je, ale musim povedat, ze nade zdtavotnictvo je jedna velka hamba, po mesiaci som sa dostala k pychoatricke aako som spominala bola tak zaneprazdnena, ze ma nwmohla skor objednat, za to terazsom mala moznost spoznat ako vlastne vysetruje a je zaneprazdnena. Vysetrenie preniehalo otazkou co mi je, ja som zacala popisovat a lekarka mi na to iba zahlasila kolko mam rokov, zacala tukat do stroja, dala recept na xanax do ruky a na moju otazku, ci lieky su navykove a ake su? Mi ani neodpovedala. Bola som vnutri 5 minut. Takze som sklamana, ako ja viem co mi je? A ako zistim ci mi chyba serotonin? Hm? Je to hanba kolko clovek strati casu cakanim mesiace na vysetrenua u odbornikov, ktorym nic nehovori prisaha, ktoru skladali a maju na haku. Co sa tyka psychologa k nemu uz nechodim, nasla som si doktorku v inom meste a cakam, tetnto dotycny sa nechoval iba ku mne takto, ale svoju cinnost povzniesol na biznis a la cierna kasa, 5 eur, za prednostne osetrenie na ktore cakare mesiac a 3 hodiny po terminr v cakarni aby vas vzal ani nie na pol hodinu je faktvyhodny biznis. Len je smutne, ze na to vyuzivajuchorych.
Naposledy upravil dara : 18.03.09 at 12:47
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ja som bola s jedným mojim známym a mám veľmi podobnú skúsenosť...ale to som tu už niekde v nejakej téme opisovala...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dara Pozri príspevok
...dala recept na xanax do ruky a na moju otazku, ci lieky su navykove a ake su? Mi ani neodpovedala....
ÁNO - je toho viac - pekný bordel ....

http://www.google.com/search?hl=sk&c...%A5&lr=lang_sk


Juraj

P.S.:
Iné info inde .
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem za odpoveď, prosím pripojte ešte niekto skúsensoti, jesť to nejdem, som pevne rozhodnutá, potrebujem sa dať dokopy, nie sa ešte viac zakopať. Prosím Vás, poradte v žiline dobrého a ozaj zodpovedného psychológa a psychiatra, takého, ktorý robí svoju prácu svedomito a zodpovedne a s láskou a nie len z vidiny peňazí a, že musí. Ešte by som sa skúsenejších chcela spýtať, prosím vás? ako Vám psychiater zisťoval či sa Vám tvorí serotonín alebo nie? lebo mne žiadne vyšetrenie neurobila, nechápem ako mi mohla hneď tasnúť takéto silné lieky. úroveň nulové, vôbec si ma nevypočula a hovorím aj s tým ako som sa tam zložila, som tam bola asi 5 minút. Nula bodov.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

ja som sa liečila na panickú poruchu asi pred rokom. Som z Blavy a psychiatričku som si našla na stranke na internete, ktorá bola venovaná panickej poruche. Bola velmi milá, vyšetrenia na serotoním pokiaľ viem sa nerobia, predpísala mi slabšie lieky Neurol a Setralin. Dopuručila psychoterapiu. Súbeh liekov a psychoterapie mi pomohol. Naučila som sa cviky na zvládnutie záchvatov paniky. Takže moja rada znie na základe vlastných skúsenosti - nehádžte všetkých lekárov do jedného vreca. Skuste si najsť cez vyhladavač na nete tu stranku o panickej poruche a hadam tam najdete kontakt na psychiatra vo vašom regione. Určiteale neberte Xanax (je to svinstvo) treba najprv skúsiťiné metody a slabšie lieky) Ale nezanedbajte svoj stav, lebo sa inak Xanaxu nevyhnete.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať