Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
kiticka kiticka

kiticka je offline (nepripojený) kiticka

Ahoj Eva, mávaš závrate, pocity na opadnutie? Respektíve ty sama máš pocit, že skutočne depresie máš? Pýtam sa len aby som si tovedela ujasniť aj ja vo svojej hlave
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

kiticka Pozri príspevok
Ahoj Eva, mávaš závrate, pocity na opadnutie? Respektíve ty sama máš pocit, že skutočne depresie máš? Pýtam sa len aby som si tovedela ujasniť aj ja vo svojej hlave

ahoj kiticka,
nemala som vôbec ani šajn že som v depresii. Strašne som zoslabla, nevládala som ráno z postele, mala som triašku skoro celého tela a zvýšené teploty. Cítila som sa slabá, na odpadnutie, potenie a pod.(to boli prvé príznaky).
Nasledovalo kompletné vyšetrenie interné, aj tak som sa cítila zle. Či veríš alebo nie ja sama som zaklopala na dvere psychiatr. a presne popísala stavy ktoré mám. Odporučila ma na individuálne terapiepsycholog.) a predpísala lieky.
Nechcem ťa popliecť, ja len opisujem svoj osud. Niekedy nevieme čo máme a hľadáme príčinu v niečom inom, ale pravda môže byť iná.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

eva165 Pozri príspevok
ahoj kiticka,
nemala som vôbec ani šajn že som v depresii. Strašne som zoslabla, nevládala som ráno z postele, mala som triašku skoro celého tela a zvýšené teploty. Cítila som sa slabá, na odpadnutie, potenie a pod.(to boli prvé príznaky).
Nasledovalo kompletné vyšetrenie interné, aj tak som sa cítila zle. Či veríš alebo nie ja sama som zaklopala na dvere psychiatr. a presne popísala stavy ktoré mám. Odporučila ma na individuálne terapiepsycholog.) a predpísala lieky.
Nechcem ťa popliecť, ja len opisujem svoj osud. Niekedy nevieme čo máme a hľadáme príčinu v niečom inom, ale pravda môže byť iná.
eva, určite si ty vieš sama sebe povedať, čo spustilo tento stav.,momentálne si v štádiu, že nemáš na to odvahu., tvoje pocity, boli aj moje, presne tak som to chápala a vnímala aj ja.,od 15 rokov sa starám sama o seba a cítila som sa silná a nakoniec prišla PP.,hľadaj pomoc tam, kde ty veríš, že ti pomôžu, ver svojim inštinktom., začať musíš tým, čo to spustilo!!! nájsť odpoveď alebo riešenie., držím palce.
Naposledy upravil delonka : 10.02.10 at 07:49 Dôvod: gramatika
0 0
bombulka9 bombulka9

bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

ahoj, alternativa, ahojte vsetci

som tu nova, takze ma nebudete poznat. mam uz dlho problemy, aj ked neviem, ci sa jedna o pp, vyskusala som viacerych psychologov, aj lieky, ale bohuzial, bez vysledku. preto hladam stale nove informacie a snazim sa najst riesenie a tak som narazila aj na tuto stranku. zaujala ma zmienka o kineziologii, chcela by som ju vyskusat, ale neviem vobec, za kym by som mala ist. chcela by som preto poprosit teba, alternativa, ty si spominala, ze vies poradit dobreho kineziologa aj v ke, prosim ta, mohla by si mi dat nanho kontakt? dufam, ze ano, dakujem.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

to ste sa teda našli :-), je dobre, keď sa človek vzájomne vyrozpráva, ale to by bolo lepšie naozaj u psychoterapeuta, ale ani jedna ste nemysleli na to, že treba zájsť na vyšetrenie s krčnou chrbticou? Ten podstatný problém, točenie, zahmlievanie a zastreté oči má pôvod celkom iste tam.Viem, o čom hovorím, niekedy to prejde aj do uší, buď vysoký tón, alebo zaľahnutie, ale to je ďalšia fáza.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

ubka Pozri príspevok
to ste sa teda našli :-), je dobre, keď sa človek vzájomne vyrozpráva, ale to by bolo lepšie naozaj u psychoterapeuta, ale ani jedna ste nemysleli na to, že treba zájsť na vyšetrenie s krčnou chrbticou? Ten podstatný problém, točenie, zahmlievanie a zastreté oči má pôvod celkom iste tam.Viem, o čom hovorím, niekedy to prejde aj do uší, buď vysoký tón, alebo zaľahnutie, ale to je ďalšia fáza.
ubka, áno, tie ppríznaky sú veľmi totožné, viem, o čom hovoríš, poznám to už roky, ale pri PP sú to už psychosomatické prejavy, PP je o niečom inom., zažila som to, práca s ľudmi bola a je môj život., ked som mala PP, ľudí som sa bála, nemala som odvahu zdvihnúť ani telefón,ísť do električky bolo pre mňa ako vystúpiť ma Mount Everest, bola to pre mňa nočná mora, v hlave mi len behalo, bože, nech nikto nevolá!!!!, PP je podľa mňa, úplná strata sebavedomia, strata viery v seba, že niečo vieš a dokážeš, aspoň tak to bolo u mňa., samozrejme, že mali na tom podiel aj iní, ja som ich názor prijala a dostala som do toho stavu.,
a práve kineziológia mi pomohla, nie psychiater-to som vedela, že tam nedokážem povedať to čo ma trápi, neviem povedať prečo, išla som cestou, ktorá mi vyhovovala a pomohla mi.
0 0
bombulka9 bombulka9

bombulka9 je offline (nepripojený) bombulka9

hm, tak to potom vyzera, ze pp je aj moj problem, pretoze taketo problemy ako popisovala delonka mam aj ja viem, ze je to z prostredia, v ktorom som bola vychovavana a z pristupu mojich rodicov, ktory k nam mali odmalicka, ale absolutne si s tym neviem rady a stale sa to zhorsuje. uz som zufala . chcela by som skusit kineziologiu, ale uz som pisala, ze neviem, za kym ist. nevedeli by ste mi niekoho poradit v ke?
0 0
pupavka11 pupavka11

pupavka11 je offline (nepripojený) pupavka11

eva165 Pozri príspevok
ahoj kiticka,
nemala som vôbec ani šajn že som v depresii. Strašne som zoslabla, nevládala som ráno z postele, mala som triašku skoro celého tela a zvýšené teploty. Cítila som sa slabá, na odpadnutie, potenie a pod.(to boli prvé príznaky).
Nasledovalo kompletné vyšetrenie interné, aj tak som sa cítila zle. Či veríš alebo nie ja sama som zaklopala na dvere psychiatr. a presne popísala stavy ktoré mám. Odporučila ma na individuálne terapiepsycholog.) a predpísala lieky.
Nechcem ťa popliecť, ja len opisujem svoj osud. Niekedy nevieme čo máme a hľadáme príčinu v niečom inom, ale pravda môže byť iná.
eva165, a to si popri tych stavoch a antidepresivach bola schopna ist na 8h. do prace?
0 0
eva165 eva165

eva165 je offline (nepripojený) eva165

pupavka11 Pozri príspevok
eva165, a to si popri tych stavoch a antidepresivach bola schopna ist na 8h. do prace?

No, práve kôli tomu nemôžem chodiť do práce - pretože som "pn".
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

bombulka9 Pozri príspevok
hm, tak to potom vyzera, ze pp je aj moj problem, pretoze taketo problemy ako popisovala delonka mam aj ja viem, ze je to z prostredia, v ktorom som bola vychovavana a z pristupu mojich rodicov, ktory k nam mali odmalicka, ale absolutne si s tym neviem rady a stale sa to zhorsuje. uz som zufala . chcela by som skusit kineziologiu, ale uz som pisala, ze neviem, za kym ist. nevedeli by ste mi niekoho poradit v ke?
Prečítaj si celú tému, už sme sem hodili toľko skúseností, že by to vydalo na knihu. A nájdeš tu aj návod, ako si nájsť kineziológa a čo to vlastne tá kineziológia je. Inak, cez google nájdeš celý svet.
1 0
keksa keksa

keksa je offline (nepripojený) keksa

bombulka9 Pozri príspevok
ahoj, alternativa, ahojte vsetci

som tu nova, takze ma nebudete poznat. mam uz dlho problemy, aj ked neviem, ci sa jedna o pp, vyskusala som viacerych psychologov, aj lieky, ale bohuzial, bez vysledku. preto hladam stale nove informacie a snazim sa najst riesenie a tak som narazila aj na tuto stranku. zaujala ma zmienka o kineziologii, chcela by som ju vyskusat, ale neviem vobec, za kym by som mala ist. chcela by som preto poprosit teba, alternativa, ty si spominala, ze vies poradit dobreho kineziologa aj v ke, prosim ta, mohla by si mi dat nanho kontakt? dufam, ze ano, dakujem.
Ahojte

aj ja som tu nova, hoci panicku poruchu mam uz dlho týmto hladam nejaku Kosicanku aj s dietatom ci bez na pokec o tejto chorobe, ako kamosku, s ktorou by som mohla chodit na jogu ci Zumbu...odkial si? kolko mas rokov? beries lieky?
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

delonka Pozri príspevok
mirec, veľmi sa mi páči tvoja "analýza" a aj návrh na stretávky., eulalia mala však dôležitú poznámku, sme prakticky z celého SK., nevadí, dôležité je, že si pomáhame aspoň takto virtuálne.,
podľa mňa si na tom podstatne lepšie než my-skalní, ty si sa spamätal ešte predtým, než si spadol., držím palce a pokračuj na ceste obrody.,, štúrovec, drž sa.
Dakujem za povzbudenie. Inak tato zima asi dala viacerym ludom "zahulit". Jarne pocasie zacina konecne pomahat naturalne...

Inak po case poskytujem moju analyzu, resp.co mi pomaha:
1) nepit kavu - minule som si dal kavu a skoro ma odstrelilo...aj som sa docital ze kava nie je moc dobra na PP
2) nepit casto alhohol a hlavne vo velkych mnozstvach - minule som sa paradne opil nakolko narodky sa musia oslavit. No dalsie dva dni som silno bojoval.
3) muzikantov prispevok - ten si stale dokazem precitat...uz som ho niekolkokrat cital a je to parada. DIK SEFE VELMI
4) co je uplna bomba a velmi mi pomaha - RELAXACIA - vygooglite si ludia sposoby relaxacie a je to super. Minule som dokonca nasiel clanok o relaxacii (mentalne treningy) na webe slovenskych horolezcov a doteraz pouzivam obdobne techniky z tohto clanku. Aj tito ludia pouzivaju mentalne techniky na uvolnenie stresu... - do googlu si dajte hladat jamesak relaxacia a kliknite na prvy odkaz (totiz nemozem zatial uvadzat www odkazy lebo mam malo prispevkov)
5) priatelia, sport, konicky, domace zvierata (slon, lev, zajac, hroch...hehe). Troska som chcel zjemnit debatu

Opat sa lucim a prajem = Zite dlho a slastne.

Mirec
Naposledy upravil mirec zbirec : 29.03.10 at 20:38
0 0
surdo1 surdo1

surdo1 je offline (nepripojený) surdo1

ahojte, mna pp chytilo (pokazilo zivot) v r.2002. dva roky som z tym zil a trpel, navstevoval roznych doktorov.tolko diagnoz som dostal, ze sa tomu dnes aj smejem.jeden mi aj predpisal lieky na epilepsiu,z EEG ma vyhodili ze nespolupracujem,na ekg som odkvecol , atd... stalo sa mi to z jedneho dna na druhy v restauracii na kave, a odtvtedy dva roky denne utrpenia a velka zivotna zmena.a az kamaratka mi poradila psychiatra.po navsteve u neho mi predpisal cipralex, a obcasne neurol.a po mesiaci som konecne ucitil v hlave klud.rok ho vzdy uzivam a dalsi rok pokoj.teraz v januari znova som ho zacal brat ale nejako nezaberal tak skusil Alventa.pri silnych stavoch si dam neurol 0,25,(ten pomaha vzdy, ale je navykovy,tak neprehanat) a pomaha pomale hlboke dychanie , odreagovat sa pohybom, a nejakou aktivitou,a hlavne spanok,ale urcite to nebude take dobre ako pred 8 rokmi, ale su aj horsie .............ale neprajem nikomu co som si ja zleho z pp prezil!!!!!!!!
0 0
ppg ppg

ppg je offline (nepripojený) ppg

Zdravím spolubojovnikov....Tiež sa s Vami chcem podeliť o môj smutný príbeh a začiatok PP.Všetko to začalo tohto roku koncom januára,ked otec dostal náhlu cievnu mozgovú príhodu.Bojoval 15 dni a ja s ním.Nakoniec podľahol na pooperačné komplikácie. Mal len 53 rokov.Stále je to čerstvé,ale žiť sa musí dalej.Lenže ja akosi len preživam s PP i ked je to už lepšie pri liekoch.Začalo to všetko asi 3 deň po otcovej príhode,ked som sedel za PC a znažil sa zistiť nejaké informacie ohľadom otcového stavu a v tom som dostal strašný tlak do temena hlavy a triašku.nemohol som ani sedieť,len sa prechadzať po byte.Odmeral som si tlak 185/110 a hovorím manželke že takýto stav a bolesť som ešte nemal a začal som si namýšľať,že mi asi tiež praskla cieva a dostal som mozgovú mrtvicu.Zavolal sme RZP,kde mi spravili EKG v poriadku atd.Dali mi tabletku na zniženie tlaku a diazepam na ukľudnenie,že je to zo stresu a obavy o otca.Trocha mi to vrtalo v hlave,ale dalšie dni som bol psychicky vyčerpani aj ked bez atakov.To najhoršie prišlo ked otec dobojoval,vtedy som mal každy deň ataky a tie stavy ved to poznáte hned sa mi zvýšil tlak,tep,sucho v ústach, trpnutie jazyka,slabosť, zavrate a hlavne tie hrozne tlaky a pichanie v hlave.Potom som bol ešte dva krat na pohotovosti,všetko zase v poriadku,tak mi predpisali ansilan na ukludenie,ked že ma ešte čakala ešte dalšia skúška a to pohreb.Potom sa začal ten kolotoč vyšetrení,praktický,neurolog,očný,ortoped.... Jediný nález bol zablokované 2 stavce krčnej chrbtice a eeg nedopadlo úplne dobre ,ale že je to vraj pre psychyku.Takže ma pre kľudné svedomie posiela na CT,ale to bude až 16.4Kedže môj stav trval,začal som zisťovať na internete,možne príčiny až som natrafil na PP a porovnal príznaky.Hned na druhý deň som navštívil psychiatra a diagnoza zmiešana úzkostno depresívna porucha s panickými atakmi.Takže som dostal Serlift a Xanax.Začiatky bolí hádam ešte horšie ako bez tabletiek,ale teraz sa to zlepšilo.Serlift beriem 50mg denne,už asi mesiac,ale ešte to stále neni celkom dobre i ked som mal už len jeden atak aj to slabši.Ale skroro každý deň mám mierne točáky hlavy a take tupé bolesti hlavy.Viem že to môžu byť vedľajšie účinky,ale myslím si že mesiac už je dosť dlhá doba nemyslíte??Inač stale mi vrta v hlave či nemám nádor,ked ma začne bolieť hlava tak že dotanem tiež mrtvicu,alebo ma boli na hrudi tak zase infaktViac sa pozorujem a každy deň meriam tlak aj trikrát.Ale kedže som doteraz nič nedostal,tak sa tým ukľudnim a nejako to prejde.Nech už mam to CT úspešne za sebou a pokoj v duši,lebo ta každodenna hoci len mierna tupa bolesť hlavy a točáky mi privodzujú ataky....Všetkým držím palce nech za zbavíme tej mrchy a veľa síl.Peter

PS:Máte aj vy také ihličkovanie a tlaky v hlave + celodenné točáky aj po mesiaci brania antidepresíva?Inač krčnú chrbticu mám už odblokovanú,ale stuhnutý krk mam nadalej.
Naposledy upravil ppg : 31.03.10 at 11:09
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Peter,je mi veľmi ľúto, toho čo ťa postretlo, musí to byť pre teba veľmi ťažké, stratiť otca v takom veku., na tvoje P.S. ti neviem odpovedať, neberiem lieky, odmietla som ich, samozrejme, že som neprešla takou krízou ako ty., tvoju ranu v srdci zahojí len čas, to, že je veľmi veľká, o tom svedčia tvoje zdravotné problémy., prosím, choď cestou spomínania na otca v dobrom, premietaj si všetky zážitky, ktoré ste mali spolu, nevyhýbaj sa spomienkam, je to skutočne veľmi bolestné, že tvoj otec odišiel tak nečakane, ty máš však rodinu, pre nich si ty to, čím bol pre teba tvoj otec, venuj sa im, nevyhýbaj sa životu, menej si všímaj svoje telo, samozrejme, urob všetko, aby si mal istotu, že po fyzickej stránke si o.k, nezabúdaj však, že nikto z nás nie je nesmrteľný, čo má prísť, príde, ale to určite ešte neplatí v tvojom prípade., poznáš film Gladiátor? s Russelom Crowom? jeho spolubojovník mu hovoril: " ešte nie, ešte nie je tvoj čas"., nepribližuj si ho ani ty, máš okolo seba ľudí, čo ťa potrebujú.,

verím, že to zvládneš.,
Naposledy upravil delonka : 01.04.10 at 07:00 Dôvod: gramatika
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

môže pp okrem niekolkominútových nečekaných zachvatov desu a hrôzy,spôsobovat aj časté pocity napínania ,bez toho aby človek zvracal?/kolísavý tlak,vysoký tep aj 100 v uplnom klude,krče/
0 0
ppg ppg

ppg je offline (nepripojený) ppg

trisestri Pozri príspevok
môže pp okrem niekolkominútových nečekaných zachvatov desu a hrôzy,spôsobovat aj časté pocity napínania ,bez toho aby človek zvracal?/kolísavý tlak,vysoký tep aj 100 v uplnom klude,krče/
Môže sám som toho príkladom...,ale krče su typické hlavne pre tetaniu a môžeš to mať aj zmiešane.EMG test ti to potvrdí,alebo vyvráti,ale pp ma fakt veľa príznakov.
0 0
kiticka kiticka

kiticka je offline (nepripojený) kiticka

PPG o točákoch by som ti vedela hovoriť, beriem antidepresíva už cez pol roka a stále to nieje dobré, točím sa skoro stále. V stoji nevydržím dlho lebo mám pocit, že sa mi podlomia kolená, netočí sa mi svet okolo ale mám pocit, že sa točím ja. Ževraj vie pomôcť kineziológ, tiež sa ho chystám navštíviť.

Choroby duše sa tažko liečia, prajem všetkým veľa zdaru. Delonka aj tebe, tvoje vety dávajú pozitíva.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

kiticka Pozri príspevok
PPG o točákoch by som ti vedela hovoriť, beriem antidepresíva už cez pol roka a stále to nieje dobré, točím sa skoro stále. V stoji nevydržím dlho lebo mám pocit, že sa mi podlomia kolená, netočí sa mi svet okolo ale mám pocit, že sa točím ja. Ževraj vie pomôcť kineziológ, tiež sa ho chystám navštíviť.

Choroby duše sa tažko liečia, prajem všetkým veľa zdaru. Delonka aj tebe, tvoje vety dávajú pozitíva.
kiticka, ďakujem za tvoje slová, vždy som myslela pozitívne a o to viac ma prekvapilo,ked ma postihli "moje problémy", som však presvedčená, že ma to "dobehli" len nevyriešené veci a to, že som nebola dôsledná, ak myslím mojou nedôslednosťou to, že som viac dbala na problémy a starosti mojich najbližších, nikdy som to však tak nebrala ako chybu ,verím tomu, že aj teraz všetko zvládnem...

Choroby duše sa ťažko liečia, ale ja verím, že všetci zvíťazíme...
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Viem na 100% že sa to dá úspešne liečiť.Sama nemám panickú poruchu,ale veľ som o tom čítala.Rýchlo hľadaj dobrého psychiatra a určite ti pomôže.Ak niečo tom nájdem na web nalepím sem.Hlavne nečakaj a rieš.Medicína je už dnes ďaleko.Pracujem s ľuďmi a veľa som už toho počula aj od iných.Prajem ti veľa odvahy a trpezlivosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať