Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
vlado vlado

vlado je offline (nepripojený) vlado

Pokús sa sledovať dych od konca nosa až do pľúc a veľa športuj - mne to pomáha. Naposledy ma chytila panika, keď som išiel na operáciu hernie a pripútali ma ku kreslu. Bolo to hrozné. Hovoril som lekárom, že nemôžem dýchať, no neverili mi. Našťastie v poslednej chvíli pred mojim skolabovaním primára napadlo dať mi prívod ozónu do nosa. Inak by som sa z toho nedostal. Keď niekomu poviem, že z priestorov bez úniku - lietadlo, jaskyňa, baňa a tunel mám paniku, každý sa čuduje, že som ako malé decko, hoci som vysokoškolsky vzdelaný a mám po päťdesiatke.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
vlado Pozri príspevok
Pokús sa sledovať dych od konca nosa až do pľúc a veľa športuj - mne to pomáha. Naposledy ma chytila panika, keď som išiel na operáciu hernie a pripútali ma ku kreslu. Bolo to hrozné. Hovoril som lekárom, že nemôžem dýchať, no neverili mi. Našťastie v poslednej chvíli pred mojim skolabovaním primára napadlo dať mi prívod ozónu do nosa. Inak by som sa z toho nedostal. Keď niekomu poviem, že z priestorov bez úniku - lietadlo, jaskyňa, baňa a tunel mám paniku, každý sa čuduje, že som ako malé decko, hoci som vysokoškolsky vzdelaný a mám po päťdesiatke.
Teraz sa čudujem zase ja... čo s tým má vek a vzdelanosť ? To ako keby sa čudovali ako je to možne, že sa Titanic potopil, ved to bola na tu dobu jedinečná loď... hmmm...
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

..odporucam liecitela pana Vladimira Michalca, mne pomohol velmi, kontakt si vygooglite...
0 0
aknirad251 aknirad251

aknirad251 je offline (nepripojený) aknirad251

žena
aj ja na to uzivam seroxat a solian tiez mi to pomohlo a hlavne myslienka ze pri tych neprijemnych stavoch co je pekne slovo neumriem....
0 0
macinka9 macinka9

macinka9 je offline (nepripojený) macinka9

mne dala psychiatrička tiež seroxat, ale mala som vedľajšie účinky, prehánky, tak som to musela vysadiť. Ale ani som to nehovorila psychiatričke, lebo to boli asi 4 tabletky, čo mi skúšala dať. Tak teraz mi zostal Frontin, beriem espumisan, aby ma nenafukovalo z jedla a hlavne probiotiká. Trošku sa to ustálilo, psychologička so mnou robila relaxáciu, tak sa v prípade, že to na mňa ide snažím zhlboka dýchať a upokojiť sa. Stáva sa mi to hlavne doma, tak vtedy vypínam telku, rádio, všetko, len aby som bola v tichu. A teraz som si kúpila dve knihy od Hayovej, počula som na ňu len samú chválu, treba si to prečítať, možno to niekomu pomôže. Držim všetkým palce...)))
0 0
macinka9 macinka9

macinka9 je offline (nepripojený) macinka9

motylik7, ešte sa tu tak dobre nevyznám a neviem Ti poslať správu len pre teba, mám záujem o tom, čo si mi písala, takže budem rada, ak mi dáš nejaké kontakty. Veľká vďaka
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mária Barborková Pozri príspevok
Zdravím všetkých, mala som problém s krčou chrbticou, bolo to tak hrozné, že som prepadala do takej paniky a strachu, myslela som , že mi utrhne hlavu, vraj CT prechod - zničená platnička, liečiť sa to nedá, je tomu viac rokov, nemohla som si ľahnúť .... koniec sveta, stretla som staršieho lekára všetkých lekárov, povedal cvičiť, cvičiť a cvičiť, dnes cvičím pilates, jógu, a hlavne odkysľujem organizmus , pozri článok na pravej strane na webe leansro.sk čo je to prekyslenie - funguje to a super.
Milá Mária, obávam sa, že si v zlej téme na propagáciu niečoho, čo má s panickou poruchou spoločné veľké NIČ.
Ak by Ťa práve teraz pochytila panika s úzkosťou, že takto sa reklama nerobí a nevedela by si sa z toho dostať, tak si ešte raz prečítaj poriadne túto tému a neprzni tému svojou prítomnosťou ľuďom, ktorí skutočne bojujú s vážnym zdravotným problémom a neboja sa o ňom verejne hovoriť a kašlú na nejakého vlezlého spamera.
1 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ivanya Pozri príspevok
ahojte, preluskala som celu temu a rozhodla sa prispiet svojou troskou bolesti . Panicku poruchu mi diagnostikovali v januari tohto roka. Zatial som bez liekov na vlastnu ziadost, len pod dohladom psychologa a psychiatra. Snazim sa zvladnut svoje problemy, ale mam pocit, ze sa to naopak zhorsuje. Ataky sa u mna delia na dva typy -
1. by som povedala uplne bezny strach z neznama, z toho ze mi zrazu zostane zle, ako bude reagovat moje okolie, ci budem moct vyjst z miestnosti/budovy...tento typ ataku viem predychat dychovym cvicenim a odvedenim pozornosti, zatial.
2. typ ataku je ovela silnejsi - samotny atak trva par minut a prejavi sa mi silnou uzkostou, triaskou, hnackou, placom a nasledne depresiou trvajucou niekolko hodin.
Spolocne s atakom prichadzaju silne vycitky svedomia za chybu z minulosti. Nikdy som tu chybu az tak neriesila, az kym sa u mna neprejavil prvy atak, ktory sprevadzala velmi silna uzkost prave z tejto chyby. Neviem co mam urobit. Vracat do minulosti sa nechcem, uz tym nic nezmenim. Ta chyba mi otvorila oci a naviedla ma na spravnu cestu, uz pred vyse pol rokom a teraz sa mi zrazu zacala objavovat takouto formou. Priznat tu chybu nechcem tiez, nakolko by som tym ublizila viacerym blizkym ludom. Som teda v bludnom kruhu, z ktoreho neviem vyjst - priznat chybu nechcem, lebo ju neviem vratit spat, je to minulost, a ublizila by som v pritomnosti viacerym blizkym. Ale zaroven neviem "zatvorit dvere" za minulostou, a tuto chybu si odpustit, a prave naopak jej podakovat, ze mi otvorila oci a naviedla ma na spravnu cestu....
Zdá sa, že si zistila, čo je spúšťačom Tvojich atakov. Píšeš, že si pod dohľadom psychológa a psychiatra. Skús sa práve s nimi porozprávať o tej svojej chybe z minulosti. Ak to nejako nevyriešiš, asi sa nepohneš ďalej. Pri rozhovoroch s nimi nájdete možno riešenie, ako tú chybu odčiniť.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

ivanya Pozri príspevok
Snazim sa ju odcinit kazdy jeden den. Ukazala mi co je dolezite, ale akosi si ju stale nedokazem odpustit. Bola som neverna manzelovi, dlhsie obdobie. Nestacilo mi co som mala doma, potrebovala som si svoju cenu dokazat inde Po nejakej dobe som z tohto "sna" precitla a uvedomila si, ze manzel je pre mna ten jediny dolezity a vsetko som ukoncila. Zmenilo to cely moj postoj k zivotu, mozno by som povedala, ze ta chyba ma napravila. Zial, neviem si ju odpustit Ak by som sa priznala manzelovi, OK mozno by sa mi ulavilo, ale za aku cenu? Velmi by som ublizila nielen jemu ale aj celej rodine
Ja viem, mala som si to uvedomit predtym, ale zial...viem, ze minulost uz nevratim a nenapravim, mala by som si odpustit, uzavriet to a poucit sa z chyby. Niekedy su dni dobre, kedy tuto chybu vnimam naopak ako dar, ktory mi pomohol si uvedomit dolezitost mnohych veci, ktore som doteraz povazovala za bezne a vlastne ma urobil lepsim clovekom. A potom pride zly den kedy ma chyti strasny uzkostny atak s myslienkou na tuto hroznu chybu, neviem co zo sebou, trasiem sa, mam hnacku, placem, mam silny pocit priznat sa manzelovi, ale vzdy si poviem, ze nie, ze je to len moja chyba, a nebolo by spravne aby trpel za moju chybu on. Nejako to prejde, 2-3 dni ma drzi slabsia depresia, a potom znovu vijde slnko a chybu beriem ako nieco, co sa stat muselo, aby ma to napravilo. Niekedy mam pocit, ze toto nie je dovod uzkostnej poruchy, ze sa len na tomto ta uzkost prizivuje...
Toto tajomstvo uchovaj až do hrobu a uvedom si, že každý z nás je hriešny a má svoju 13 komnatu, do ktorej nikoho nevpustí.
Neveru môžeš zobrať ako niečo, čo Ťa posunulo dopredu a uvedomila si si, že máš človeka, ktorého ľúbiš tak, že nemôžeš byť bez neho a Tvoja láska je až tak veľká, že táto chyba Ťa bolí možno viac, ako fakt, že by sa o tom sám manžel dozvedel.
Nemá zmysel sa však k tomu vracať. Máš život pred sebou a jeden hriech môžeš odčiniť tisíckou láskavých, každodenných činov, úplne bežných prejavov lásky a dôvery...
Časom sa oslobodíš z tohto jarma. Nezabila si predsa nikoho, neodolala si pokušeniu a možno aj okolnosti zapríčinili, že si konala tak, ako by si za iných nekonala.
Treba vedieť odpúšťať blízkym a treba vedieť odpustiť aj sebe. Možno bez tejto chyby by si nepoznala pravú hodnotu Vášho vzťahu a svojich citov k milovanému človeku.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Súhlasím s Danushkou ! Určite sa o nevere nemôže dozvedieť manžel ! Bol by nešťastný a Ty - hoc by sa Ti možno trošku uľavilo na duši, bola by si nešťastná i Ty. Ber to ako zakopnutie, ktoré bolo, Ty si sa však postavila ... Ži a miluj svojho manžela, odpusti si sama sebe. Verím že sa Ti to podarí a porazíš tým i PP. Držím päste !
1 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A možno by ti pomohlo aj kineziologické odblokovanie. Je veľmi účinné práve pri takýchto prípadoch starej viny, ktorú už nemôžeme napraviť.
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

ivanya Pozri príspevok
Dakujem ze ma neodsudzujete. Snazim sa odpustit si, ale v case ked ma chyti uzkost, vidim ako jedinu moznost priznat sa. Za normalnych okolnosti viem, ze to cesta nie je. Aka strasne silna vie byt ta hnusna uzkost, clovek by urobil cokolvek aby presla kineziologia ma napadla tiez, ale nepodarilo sa mi vyhladat ziadny kontakt na kineziologa v blizkosti Ba. buduci tyzden idem svojej psychologicke, tak sa skusim popytat jej. dalsou cestou pre mna je aj viera, tak verim ze nieco pomoze a dakujem vam dievcata za podporu, verte ze pomaha
Prečo by sme Ťa mali odsudzovať ???? Kto je už len prosím Ťa na tomto svete bez viny ???? Hoci i ja sa snažím byť lepším človekom, veľmi dobre viem, že mám ešte stále čo opravovať ! Povedz si : "Kto je bez viny, nech hodí do mňa kameňom"...... uvidíš, nenájdeš ani jedného, kto by tým kameňom hodil. Takže prestaň myslieť na zlyhanie, ale prežívaj krásny život so svojim manželom a uvidíš, že slniečko znovu svieti, kvietky voňajú, vtáčiky štebocú... Pomysli si, že minimálne zopár poraďákov na Teba myslí a chcú, aby si bola i Ty šťastná a usmiata
1 0
ivanya ivanya

ivanya je offline (nepripojený) ivanya

ahojte, pozeram, ze vsetky moje prispevky su fuc, hmm...nevadi, kedze ste citovali. Ak by ste niekto potrebovali meditacnu hudbu/slova na ukludnenie pred spanim, poslite spravu poslem vam. Mam ju od svojej psychologicky, a na mna ma teda 100 % ucinok, chrapem do 5 minut
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
ivanya Pozri príspevok
ahojte, pozeram, ze vsetky moje prispevky su fuc, hmm...nevadi, kedze ste citovali. Ak by ste niekto potrebovali meditacnu hudbu/slova na ukludnenie pred spanim, poslite spravu poslem vam. Mam ju od svojej psychologicky, a na mna ma teda 100 % ucinok, chrapem do 5 minut
Ivanya, ideš na to dobre, tak ti držím palce
P.S. Kineziolog je OK, dobré sú aj rodinné konštelácie, alebo aj tachyion-terapie, kde sa tiež rozpúšťajú mentálne bloky - potom odídu aj problémy
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Opat po case sa chcem poradit s mojimi postrehmi a mozno niekomu helfnut. Zobral som nasu poruchu z ineho konca nakolko uz asi kazdy zistil odkial fuka a aky bordel moze mat v hlave. Zacal som studovat nasu poruchu z vedeckeho / chemickeho hladiska. Po roznych studiach som dospel k tomu ze podla vsetkeho nasa porucha je ciastocne vrodena + ciastocne naucena + a urcite prostredie (stress a pod).

Zo vsetkych vedeckych studii mi vychadza fakt ze mame pokazene/nedobre funkcne neurotransmitery (napriklad Gaba). Resp.raz zacas mame ich hladiny asi totalne rozhadzane a vtedy nam poriadne sibe.

Preto som hladal riesenie:
1/ samozrejme vsetkym znama chemicka liecba (vychytavace serotoninu SSRI) > som odporcom tiejto liecby ak je stale sanca na prirodnu liecbu. Je mi jasne ze niekedy je potrebne pomoct aj takto ked sa clovek uz vazne citi na hovno
2/ Ale venoval som sa hlavne naturalnejsej forme - vytazky z rastlin a pod. (skusal som a nadalej aj riesim Lubovnik bodkovany=deprim a Valeriana=persen). Vsetko su to lacne veci a treba potestovat...
3/ Dalej co ma zacalo zaujimat posledne tyzdne je ovplivnovanie hladiny serotoninu cez 5-htp, tryptofun a pod...realne pomaha
4/ finalna vec na ktoru chcem upozornit je clanok kde som nasiel nasledovne info - jeden psychiater zacal davat pacientke aminokyseliny (normalne ako pre kulturistov - hlavne aby tam boli vsetky esencialne aminokyseliny). Teraz jem uz piaty den aj ja aminokyseliny a mam pocit ze sa vraciam akosi rychlejsie do normalu. Toto je hlavny dovod preco pisem sem. Chcel by som aby niekto skusil tuto kuru s aminokyselinami ci sa mi to nezda. Z biologickehom hladiska by to aj sedelo nakolko neurotransmitery sa tvoria z aminokyselin. Kazdopadne ktomu jem Bekomplex
Citat - "By using supplements of the amino acids that make up specific neurotransmitters, you can actually change the nature and intensity of the brain messages they carry and thus the emotions they affect."

5/ dalsia vec a to je posledna je neurotransmiter GABA - dost som sa docital o nom a vyzera byt celkom klucom k nasej poruche. Ak nepomozu aminokyseliny tak skusim kuru GABA+magnezium. O tomto som nasiel tiez kopec veci zeby mohlo pomoct.
Citat - Roberta had suffered from "random, free-floating anxiety with intermittent panic" since puberty. Biochemically, anxiety is a state in which the brain is over-firing - sending too many messages at once, Bronson explains. The levels of nerve-signal-blocking chemicals in the brain, such as GABA, are not sufficient to offset the onslaught of information that gets randomly triggered. Inak povedane Gaba neurotranmiter pomaha riesit mozgu s myslienkovym bordelom - o tomto som vela pocital...

Neberte to prosim ako rady od lekara ale len ako maly sukromny vyskum. Mozno niekomu pomoze.

Kazdopadne PP je velka zabava, nakolko clovek je niekedy uplne v zacyklenych myslienkach(srackach) a niekedy uplne ok. Verim ze raz niekto presne dojde ktory neurotranmiter to sposobuje a vylieci nas to. zite krasne a vychutnajte si kazdy krasny okamih svojho zivota.
2 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

vvv.naturalhealthweb.com/articles/Nelson4.html

Presne ako som pisal. Inak moj vyskum pokracuje a aminokyseliny realne funguju. Vysadil som uplne lubovnik bodkovany a uz jem len aminokyseliny + magnezium + bekomplex + omega 3. Moja porucha sa neustale zlepsuje. Skuste to niekto este. Vsetko je to naturalne oproti syntetickemu bordelu...
PS: samozrejme sportujem 3x do tyzdna
PS: ten link si upravte z vvv na www
0 0
mishell999 mishell999

mishell999 je offline (nepripojený) mishell999

Ahojte aj mna trápi PP..Začalo to pred 2 rokmi..Prišlo mi zle začala sa mi točiť hlava a bolelo ma za hrudnou kosťou.Nevedela som čo mi je tak mi doma odmerali tlak a mala som 150/100 a pulz 130.Triasla som sa a ťažko sa mi dýchalo.Myslela som si že som dostala infart.Zavolali mi záchranku tí mi pichli magnezium a srdce bilo pomalšie ale pocit strachu mi zostal az do teraz. Zistili mi arytmiu až po pol roku vysetrení. Bola som vsade možne na neurologi, na gastroent., na alergologi a uplne zbytočne.Stále mi bolo zle zvieralo mi v krku, a citila som tažobu na plucach myslela som si ze sa zadusím bolo to na nevydržanie.Nemohla som spávat, bála som sa chodit do školy.Proste nemohla som nomrálne existovat.Mama sa už na mna nemohla pozerat tak ma zobrala k psychologičke..Chodila som na niake sedenia ale to mi moc nepomáhalo tak som musela zájst k psychyatričke.Tá mi predpísala FEVARIN A ATARAX. fevarin som brlaa cca rok a potom mi bolo lepšie tak som ho vysadila..ale PP sa mi po 3 mesiacoch vrátila a verte mi je mi fakt zle.Bojím sa chodit von stále mam zle myslienky kontrolujem sa..Tak zasa som začala brat FEVARIN a berem ho zatial len tyžden takže nevidím zlepšenie..a na noc si dávam XANAX bez neho by som nezaspala...je to strane nikomu neprajem PP.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

mishell999 Pozri príspevok
Ahojte aj mna trápi PP..Začalo to pred 2 rokmi..Prišlo mi zle začala sa mi točiť hlava a bolelo ma za hrudnou kosťou.Nevedela som čo mi je tak mi doma odmerali tlak a mala som 150/100 a pulz 130.Triasla som sa a ťažko sa mi dýchalo.Myslela som si že som dostala infart.Zavolali mi záchranku tí mi pichli magnezium a srdce bilo pomalšie ale pocit strachu mi zostal az do teraz. Zistili mi arytmiu až po pol roku vysetrení. Bola som vsade možne na neurologi, na gastroent., na alergologi a uplne zbytočne.Stále mi bolo zle zvieralo mi v krku, a citila som tažobu na plucach myslela som si ze sa zadusím bolo to na nevydržanie.Nemohla som spávat, bála som sa chodit do školy.Proste nemohla som nomrálne existovat.Mama sa už na mna nemohla pozerat tak ma zobrala k psychologičke..Chodila som na niake sedenia ale to mi moc nepomáhalo tak som musela zájst k psychyatričke.Tá mi predpísala FEVARIN A ATARAX. fevarin som brlaa cca rok a potom mi bolo lepšie tak som ho vysadila..ale PP sa mi po 3 mesiacoch vrátila a verte mi je mi fakt zle.Bojím sa chodit von stále mam zle myslienky kontrolujem sa..Tak zasa som začala brat FEVARIN a berem ho zatial len tyžden takže nevidím zlepšenie..a na noc si dávam XANAX bez neho by som nezaspala...je to strane nikomu neprajem PP.
Aké vyšetrenia ti urobili na gastre? Konkrétne.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

no neviem ... na tabletky tabletky a na to zasa tabletky. Zobrať plecniak, ísť 20 km pešo, nazbierať si byliniek a keď prídeš domov tak si ani neumyješ nohy a zaspíš. Ráno si uvaríš čaj, budú ťa bolieť nohy, ale myseľ bude čistá aj bez tabletiek, bez stvrdnutej pečene a ešte aj ušetríš. Keď si toto 10 x zopakuješ - tak mi napíš či to pomohlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tibko1 Pozri príspevok
Predam hocijake tabletky aj na predpis. tabletkyy zavinac gmail.com
....človeče , Ty si asi iný pacient ...

Teraz tak dumem ....buď Ťa práve prepustili z psychiatrie ( čo bola chyba ...) alebo si odtiaľ zdrhol ( ale oni si Ťa nájdu ...do klietky pôjdeš ...pako ) ...

...a aj ten , čo by od Teba kúpil , by bol zrelý robiť Ti spoločnosť v tej klietke ....čistý dilino by bol ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať