Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
ondro12 ondro12

ondro12 je offline (nepripojený) ondro12

ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

ondro12 Pozri príspevok
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...
Snom netreba dávať veľký význam...to, že sa Ti snívalo, že si homosexuál, ešte neznamená, že ním aj si...aj keď verím, že sny dokážu urobiť riadnu galibu...mne sa už roky sníva, že nestihnem zavrieť dvere na výťahu, keď idem večer domov a že ma ktosi prepadne...a mávam panickýs strach ísť sama večer domov potom...len teraz neviem,či strach mi spôsobil tieto desivé sny alebo sny spôsobili, že sa bojím v reále...pokiaľ svoju partnerku miluješ a priťahuje Ťa ako žena, tak je všetko v poriadku potom..
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ondro12 Pozri príspevok
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...
Sny si človek nerozkáže. A v dnešnej dobe, keď sú homosexuáli na pretrase každý deň, je len prirodzené, že sa to človeku dostane do podvedomia a potom sa mu aj o tom sníva. Ale určite to neznamená, že ste homosexuál.
Sen môže vplývať na psychiku, ale na nás záleží ako sa s tým vyrovnáme. Netreba sa snom brániť, to sa ani nedá, treba si z nich zobrať ponaučenie. Možno, že tie sny, v ktorých sa Vám snívalo, že ste niekomu ublížili Vám ukázali, ako by Vás to bolelo, kebyže také niečo spravíte a vďaka nim si dávate ešte lepší pozor, aby ste niekomu neubížili ani nechtiac.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

hlavne je, ze si sa z pp dotal, treba mysliet pozitivna aby si sa k jnej opat neprepracoval
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
ondro12 Pozri príspevok
ani neviem ja ako by soms tym zacal.Ale tiez som mal skusenost s panickou poruchov liecil som sa na to asi rok aj lieky som bral...Ale najviac co mi strpcoval zivot boli zle myslienky ktore vo mne boli aj cez den aj v noci...Boli to myslienky typu ze som niekomu ublizil pritom by som absolutne nedokazal nikomu ublizit a ta myslienka mi ostala v hlave niekdev podvedomia tej som sa strasne bal a z panicky som sa jej bal...Potom som sa na isty cas dostal s toho alôe teraz chodim s priatelkou vysse 2 rokov a lubime sa chceme mat rodinu deti atd .A v jednu noc sa mi snivalo ze som sa stal homosexualom a dostal som s toho strasny strach ze boze moj co sa mi to snivalo aj ked viem ze je to blbost hej ? ale mam s toho strach teraz poslednou dobou ma to serie .Aj ked si vacsina z vas povie co je to za blbost ,ale dokaze to stazovat zivot aj ked viem ze je to banalita a blbost ,lebo ja milujem svoju priatelku az na tolko ze by som zanu zivot dal a chcem s nou mat deti...
Vôbec to nieje blbosť, vzhľadom k tomu že si už raz niečím takým ako je PP. prešiel.Nebolo by dobré aby si to musel zažívať znovu.Neprikladaj tomu žiadny dôraz že sa ti sníva o tom že si homosexuál a že sa potom aj ním staneš.Pravdepodobnosť k tomu je asi taká že...keď vojdeš do garáže ešte neznamená že sa s teba stane auto...drž sa..
0 0
ivet. ivet.

ivet. je offline (nepripojený) ivet.

Ahojte! Ja som prosila o radu v osobitnej téme, ale asi mi budete lepšie poradiť tu, keďže som čítala, že viaceré beriete FRONTIN. poprosím o radu: Mám 30 rokov a z dôvodu dlhej a silnej menštruácie mi lekárka predpísala antikoncepciu YAZ. Ale ťažko znášam stresové situácie, tak občas užijem liek FRONTIN, ktorý mi predpísala neurologička. Nie pravidelne, ale príležitostne. Je to liek na upokojenie. Znižuje tento liek účinok antikoncepcie? Na letáčiku nič o tom nie je. Gynekologička odpovedala, že FRONTIN nepozná, aby som sa opýtala neurologičky. Tá mi zas povedala, že s antikoncepciou nemá skúsenosť. Tak mi neporadila ani jedna ani druhá. Koho sa mám oýtať? Mám priateľa a keď už užívam antikoncepciu tak inú ochranu nechceme používať. Neviete mi poradiť niekto? Znižuje FRONTIN účinok antikoncepcie alebo nie. Ďakujem veľmi ale fakt veľmi pekne ak mi poradíte
0 0
ivet. ivet.

ivet. je offline (nepripojený) ivet.

a ešte: ak beriete takéto antidepresíva, akú antikoncepciu používate vy? a chránite sa aj inak?
0 0
Klara123 Klara123

Klara123 je offline (nepripojený) Klara123

Ahojte poradaci,
niekolko rokov sa liecim na panicku poruchu a depresiu, beriem liek Serlift, posledne dni sa nejak necitim dobre. Nevie mi niekto z Vas poradit, ci to nebude nahodou preto, ze som bola dost nezodpovedna a uzivala som lieky velmi nepravidelne? Brala som 1 tabletku denne, ale v poslednych mesiacoch som dost davok vynechala. Viem ze som to nemala robit, asi ma klamalo to, ze mi uz bolo fajn a tak som na nich zabudala. Ma tu niekto s tym skusenost?
Resp. ako dlho sa take lieky beru? Stale sa to vracia?
Dakujem Vam za odpovede a prajem pekny den.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Táto téma tu už je..presne pod tým istým názvom...treba skontrolovať pred zadaním, či tu podobná téma už nie je...
0 0
Klara123 Klara123

Klara123 je offline (nepripojený) Klara123

Viem ze sa tu opakuje viac tem, aj tu moju som nasla ale nenasla som tam na nu odpoved
0 0
Klara123 Klara123

Klara123 je offline (nepripojený) Klara123

Ahojte, v jednej teme som spominala moj problem a chcela by som sa poradit aj tu, no hlavne tu
Niekolko rokov uzivam Serlift ale mojou velkou nezodpovednostou som zacala brat lieky velmi nepravidelne, niekedy aj dve tabletky za tyzden
Az teraz som si toho vedoma, co som vlastne urobila a preto sa zacinam opat citit horsie. Som zase nejaka nepokojna, v noci zle spavam a stale ma napadne ta myslienka, ze ak sa mi to vrati, co budem potom robit (ved predsa stale beriem tie lieky ). Neviete mi poradit, ci tie stavy mam z toho, ze tie lieky neberiem pravidelne? Ma s tym niekto skusenosti?
Dakujem za rady
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Je zbytočné otvárať novú tému, treba zadať svoju otázku už v existujúcej
0 0
dusinka dusinka

dusinka je offline (nepripojený) dusinka

Nasla som na nete mensiu diskusiu o tomto zdravotnom probleme, kt. mas resp. si mala. Sice je to z r. 2005, ale chc. by som sa s tebou e-mailom spojit, pretoze mna trapi nieco velmi podobne a coraz viac mi to negativne zasahuje do zivota.
0 0
Klara123 Klara123

Klara123 je offline (nepripojený) Klara123

ano samozrejme, budem len rada ked si o tom popiseme v maily
kedze som tu nova a nemozem ti odpovedat v sukromnej poste tak mi mozes poslat svoj mail v sukr. poste a ja ti hned odpisem
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ľudkovia, psychoterapia je vždy platená? Lebo pri bežnom psychologickom vyšetrení sú psychológovia, u ktorých sa neplatí...je to tak aj u psychoterapeutov?
0 0
branislavh branislavh

branislavh je offline (nepripojený) branislavh

Moje meno je Branislav, bývam v Perinku. Úzkostnými poruchami trpím od roku 2000. Liečim sa na to. Prvýkrát 1 liečby sa mi podarilo z tohto nepríjemného stavu dostať. Bral som iba jeden liek a to Serlift. Potom som sa prepracoval v práci, pričom nám umrel svokor, ktorého som s manželkou oživoval, čo sa nám defakto nepodarilo, lebo srdce naskočilo, ale mozog odumrel. Pohreb a všetko prebehlo ako tak v poriadku, týždeň nato som sa zložil a panická porucha sa mi objavila v celej jej „nádhere“. Ten prvýkrát som ju prekonal silou vôle a pomocou mojej manželky, za čo jej ďakujem ( bral som rôzne lieky ). Teraz ma to drží od 1.12.08 až doteraz a minulé spôsoby mojej liečby nie tak celkom zaberajú. Z tohto dôvodu som vymenil lekára za lekárku v Modre s ohromnou praxou. Mám problém jazdiť autom , hromadnými prostriedkami ani nehovoriac. Rozbilo mi to život až natoľko, že nevydržím chodiť normálne do práce a zotrvať tam dlhšie ako 3 týždne. Z tohto dôvodu pracujem doma cez internet a telefón a 2* za týžden na rokovania. Problém je že od toho 2. razu nie som schopný ani toho. Som na PN. Snažím sa prekonávať silou vôle a liekmi, ale nedarí sa mi to a ak aj urobím dáky pokrok, ma to hodí späť. Som zúfalý, lebo sa mi k tomu pridali problémy so syndrómom hrubého čreva / hnačky kŕče). Takto vyzerajú moje problémy. Podľa vyjadrení mojej lekárky každý 4 človek na Slovensku trpí týmto stavom poruchy depresiou a navštevuje odborného lekára
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Braňo, ak Ti nezaberajú tie isté lieky ako minule, porozprávaj sa s lekárkou, či by nebolo dobré nasadiť niečo iné. Neviem, či silná vôľa stačí na to, aby sa človek s takouto chorobou dokázal vysporiadať. Ak áno, tak ja mám slabú vôľu. Ale ak beriem pravidelne lieky, dá sa s tým v pohode existovať. Dokonca som už tak ďaleko, že keď cítim, že by mohol nastúpiť záchvat paniky, dokážem si rozumove zdôvodniť, že o nič nejde, že je to len moja "stará kamoška" a záchvat sa nekoná. Všímaj si, ako Ti taký atak prichádza, ako sa vtedy cítiš, čo robíš a ako na to reaguješ. Ak si dokážeš uvedomiť, že práve ide na Teba skočiť Tvoja nočná mora, často tomu dokážeš zabrániť malými trikmi. Veľmi pomáhajú zabrániť nástupu paniky dychové cvičenia. Ak sa to podarí raz, vytvorí sa Ti v podvedomí tzv. referenčný bod, ktorý sa dá kedykoľvek potom znovu vyvolať. Stačí si spomenúť, aha, vtedy sa mi to podarilo, prečo nie aj teraz? Skús si prečítať celú tému, nájdeš tu aj veľa iných návodov.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Eulalia,plne s tebou súhlasím, dychové cvičenia aj mne pomáhajú,viem si však predstaviť a určite aj ty,čo prežíva branislav,ked nič nezaberá a má pocit,že sa to prehlbuje., ja som bola zrejme len v "rannom" štádiu" PP,pomohla som si bez liekov,naštartovala som sa,veľmi mi pomohli dve dobré priateľky a návšteva kineziologičky., tri roky som bola ok, teraz bojujem s chorobou iného druhu a niektoré pocity PP sa vracajú., viem,že najviac mi pomáha pohyb a práca, napriek tomu sa nevyhnem pocitom beznádeje a veľkého strachu z budúcnosti., myslím,že je veľmi dobré,že existuje táto možnosť - internetovej výmeny skúsenosti ,vždy sa dozviem niečo nové a načerpám silu tak ako aj teraz z tvoje vety Eulalia - ved minule sa mi to podarilo, prečo nie aj teraz?"
Branislav, myslím, že konštatovanie lekárky,že každý 4 človek na SK trpí niečím podobným nie je najšťastnejšia pomoc., hľadaj, kop v sebe hlboko, verím,že máš silu a aj zdravý podklad, už si sa raz z toho dostal, dostaneš sa aj druhý krát., máš veľké šťastie, chápajúcu manželku, malý krok úspechu v terajšom stave, je veľký krok pre teba v ďalšom živote., nevzdávaj sa.,
držím nám všetkým palce.,
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Mať v takýchto prípadoch pri sebe človeka, ktorý dokáže pochopiť a aspoň trochu sa vcítiť do problémov chorého na PP, je viac, ako výhra jackpotu v Lotte.
Delonka, aj mne kineziológia pomohla podstatne viac ako lieky. Som si však vedomá, že lieky treba vysadzovať podľa pokynu lekára.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať