Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Suhlasim ze nie som doktor ani profik. Ale to nie je predsa vela ludi ktori si presli peklom a urobili webove portaly a teraz pomahaju ludom. Ja som tiez stal pred problemom pred troma rokmi ktory som v zivote nepoznal a vola sa panicka porucha.
Najprv som hladal na webe a ucil sa. Isiel som k psychiatricke ktora prave riesi tieto veci a povedal som jej co som nastudoval a konzultoval som to s nou.

Bol som pred polemikou:
1/ budem jest bobule ala xanax a ine
2/ alebo sa budem snazit hladat prirodnejsiu verziu ktora nie je navykova resp.hladat vhodnu terapiu.

Vybral som si dvojku. Uznavam ze aj moj vyvoj ma postupnost ale dosiel som na vela veci.
V poriadku teda, sorry ze to vyznelo ako prednasanie. OPRAVA - su to moje nazory. Toto predsa nie je forum odbornikov...Chcem len pomahat. Tak ako som zacal na tomto fore a pomohlo mi, tak aj ja teraz sa snazim pomahat.

Snazil som sa uviest aspon poznatky na ktore som dosiel. A na KBT predsa nie je nic narocne. Vsak preto asi Prasko vydava svoje knizky pre nas aby sme si ich citali a pomohli nam.

Alebo mame druhu moznost a to ze tu budem vyplakavat ako mi je zle a to asi nikomu nepomoze?? Vsak nech si ludia vyskusaju rozne techniky a volne dostupne vyzivove doplnky. Nikoho nenutim len zdielam poznatky.

PS: som za objektivnu kritiku buchac ale ked mi niekto napise ze som blbec, to nie.
Naposledy upravil mirec zbirec : 23.04.12 at 23:17
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mirec zbirec Pozri príspevok
Suhlasim ze nie som doktor ani profik. Ale to nie je predsa vela ludi ktori si presli peklom a urobili webove portaly a teraz pomahaju ludom. Ja som tiez stal pred problemom pred troma rokmi ktory som v zivote nepoznal a vola sa panicka porucha.
Najprv som hladal na webe a ucil sa. Isiel som k psychiatricke ktora prave riesi tieto veci a povedal som jej co som nastudoval a konzultoval som to s nou.
...šak oki .....
Bol som pred polemikou:
1/ budem jest bobule ala xanax a ine
2/ alebo sa budem snazit hladat prirodnejsiu verziu ktora nie je navykova resp.hladat vhodnu terapiu.
....xanax mi aj chýba .......
Vybral som si dvojku. Uznavam ze aj moj vyvoj ma postupnost ale dosiel som na vela veci.
V poriadku teda, sorry ze to vyznelo ako prednasanie. OPRAVA - su to moje nazory. Toto predsa nie je forum odbornikov...Chcem len pomahat. Tak ako som zacal na tomto fore a pomohlo mi, tak aj ja teraz sa snazim pomahat.
POZOR ale na jedno .......
Nie každý si prečíta všetko ....sú zúfalci , prečítajú len to , čo sa im v podstate hodí ....
Potom si šmarí šlahu nejakú a je hotový ...

Snazil som sa uviest aspon poznatky na ktore som dosiel. A na KBT predsa nie je nic narocne. Vsak preto asi Prasko vydava svoje knizky pre nas aby sme si ich citali a pomohli nam.
Alebo mame druhu moznost a to ze tu budem vyplakavat ako mi je zle a to asi nikomu nepomoze?? Vsak nech si ludia vyskusaju rozne techniky a volne dostupne vyzivove doplnky. Nikoho nenutim len zdielam poznatky.
...každý nech robí , ako uzná za vhodné , no nie vždy je všetko vhodné ...( nemyslím momentálne osobne )
PS: som za objektivnu kritiku buchac ale ked mi niekto napise ze som blbec, to nie.
...nezvyknem urážať ...
...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

mirec, viem, že moje slová vyzneli zle, ale mám dojem ( keď som si prečítala všetky tvoje príspevky), že veľmi experimentuješ sám so sebou. experimentuješ na sebe, ale skús napísať, kedy si mal naposledy záchvat, ako si ho zvládol, ako často mávaš záchvaty. ako ti pomáhajú tie tvoje experimenty? nebolo by lepšie aspoň v počiatočnej fáze užívať lieky??? viem, teraz ma hned zavrhneš, ale ja sa s touto chorobou trápim od roku 2001 a tiež som to skúšala všelijako, len aby som nemusela brať lieky. a nepomohlo. dnes beriem seroxat, xanax 0.5 a niekedy na spanie hypnogen. vytvorila som si svoju vlastnú filozofiu, niekedy sa dá ju dodržiavať, niekedy nie. nechcela som ťa uraziť, prepáč.
0 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Konecne normalna rec. zachvat som mal naposledy pred 2 rokmi ked som nevedel co to je. Bojoval som s niecim comu som nechapal. Triasky v postely a nemat teplotu. To bol pre mna zahuuuul. Nasledne som zacal studovat. Presiel som si Lindena, a inych. A skoncil som pri paulovi Davidovi. A ten ma posunul do dalsej urovne. Doteraz mu dakujem. XANAX - ten som mal 3x za cele tri roky. Je to super vec ze odrazu sa clovek citi ako novy. Ale ked som si cital rizika, tak xanax si nechavam len ako poslednu moznost. Ale bokom syntetika...Nemusim ich ked viem ze prirodne suplementy su tiez ucinne.

Nasledne som zistil ze to nie je len o mentalnych technikah ale aj o strave. Zdravy zivotny styl + sportovanie ma drzalo este dlhsie v dobrom stave. Potom som zacal studovat ze preco?? Nasiel som vela clankov a studii ze stresove hormony (kortizol, adrenalin...) sposobuju to klasicke busenie srdca, potenie sa, atd...no a prave sport ich odbura. Cize to je druhy faktor co som zistil. Preto cvicim 4-6 krat do tyzdna (precitajte si Servana - ako sa zbavit stresu - jeden manazer tiez dosiel na to ze musi kazde rano behavat a citi sa fajn...).

No a tretia vec, tiez velmi pre mna dolezita - zacal som skumat rozne legalne dostupne vyzivove doplnky. Zameral som sa na studium aminokyselin a inych. Kedze posilujem tak aminokyseliny mi boli najblizsie a hlavne su zakladnym kamenom stavby tela.
Vsak tryptofun - z neho sa tvori 5-htp a nasledne serotonin. Vies ako je ucinny.
Ja osobne mam stale 5-htp kupeny z USA na chladne zimne vecery. Vzdy lepsie ako AD. Naposledy ako som uviedol v predoslom prispevku som nadabil na L-theanine (vytazok, resp.aminokyselina zo zeleneho caju). Uz to beriem 4 dni na test a normalne cumim. PRETO som pisal nech to skusia aj ini ludia ci to nemam len ako placebo. Podla vyskumov L-teanin pomaha ulavit centralnej nervovej sustave a je antistresovy doplnok. Budem informovat ako funguje aj po dlhsom case.

Na a potom tu mame ostatok ako je Magnezium+B6 co su uplne klasiky...

VYSLEDOK - Neboj nezavrhnem ta gymka, preco by som to robil. Vsak tie sracky som mal aj ja kym som nechapal podstate.

ZAVER - vies kedy mi bolo najhorsie? Ked som mal menej roboty a nezabavil som mozog. Vies co mi povedala psychologicka - ze vy musite nieco robit Mirec. No a potom som si precital 2 krasne citaty:
1/ epiktetos - je iba jedna cesta k stastiu, a to prestat sa trapit nad tym, co je mimo nasej moci
2/ churchill - mam prilis vela prace a tak na starosti niet casu

FINISH - zakladom je ze sa strachujeme (worry) o nieco (o buducnost, ako dopadneme, alebo sa proste len niecoho bojime) > Nasledne stresove hormony ti rozbuchaju srdce > nasledne uz vsetko velmi dobre poznas ...
FINISH2 - a preto som sa zacal zapodievat ako odburavat stresove hormony ci uz pomocou sportu alebo mentalnych technik alebo suplementov.

PS - som sa trosku rozpisal a dufam ze ma niekto zase nezvozi chcem len podporovat a pomahat
ZITE DLHO A STASTNE.
2 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Mirec, veľmi veľa pravdy je v tvojich slovách, ja sa najmä prikláňam k tomu, že každý musí nájsť príčinu, dôvod spustenia PP, resp. jej príznakov., mne to pomohlo, malá anylýza.,
osobne ti ďakujem za príspevok, mnoho vecí mi objasnil.,

všetko dobré, krásne dni nám všetkým želám
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja som to tiež riešilad slov " vzchop sa!", cez homeopatiká, dokonca som bola aj u liečiteľky. dnes už chápem, že moje telo mi dávalo najavo, že nevládze ( žila som 20 rokov v stresujúcom manželstve). asi máš pravdu, na každého zaberá niečo iné. prečítala som veľa kníh, o pozitívnom myslení, od dr. praška, od carnegieho...... ale stále to nepomáhalo. dnes sa už do ničoho nesilím, neplávam proti prúdu, ale po prúde..... veď kto môže vedieť, či to, čo ho v živote čaká je pre neho dobré alebo zlé????
po svojich skúsenostiach som dospela k týmto 5 bodom:
Modlite sa!
k Bohu, k vyššej sile, k niečomu, čo si myslíte, že je tu pre vás. nie len večer pred spaním, automatické pohybovanie pier, ae zastavenie sa počas dňa na krátku modlitbu. dobrá modlitba by mala obsahovať: poďakovanie, prosbu, vloženie sa do rúk božích. ja som si svoju modlitbu napísala na malý papierik a mám ju stále pri sebe. ( nosím ju v peňaženke)
Zdravo jedzte!
nie pre každého je vhodná rovnaká strava. stačí pre začiatok: obmedziť cukor, biele pečivo, viac zeleniny a ovocia. pri každom jedle sa naň pozriem a spýtam sa sama seba: "Aké živiny mi dá toto jedlo?" čudovali by ste sa ako vám telo odpovie!
Cvičte!
pre začiatok stačí ráno Pozdrav slnku alebo 5 Tibeťanov. Telo už potom samo ukáže ( po mesiaci) čo chce, či ťa ťahá plávať, behať, jógu...... A prechádzky - na čerstvom vzduchu v každom počasí ( ja mám psa- takže toto musím:-)
Pracujte!
zbytočné polihovanie a poflakovanie sa je deprimujúce. Ak treba spať - spite, ak chcete pozerať televízor- pozerajte, len nestriedajte jednu činnsť s nechuťou za druhú. urobte si zoznam, čo vám treba spraviť, alebo, čo by ste chceli robiť, keby ste mali čas a v týchto "blbých" chvíľach ho vytiahnite
Milujte!
nemusí to byť vášnivá zamilovanosť do partnera ( veď koľkí žijú sami). stačí sa len zaujímať, dávať najavo pozornosť, starostlivosť, napr: : ku rodičom, súrodencom, domácim maznáčikom, priateľom, kvetom..... len nech je to živé, aby to cítilo vašu starostlivosť a oporu.

tak, ale som sa rozpísala, ale to je akési moje zhrnutie, z tých všetkých kníh, ktoré som prečítala. myslím, že na začiatok to pomôže.
mirec, prajem ti všetko dobré, ja sa svojich liekov zatiaľ nevzdám, ešte nie som na to pripravená, a tebe držím palce
1 0
DomiQ DomiQ

DomiQ je offline (nepripojený) DomiQ

Taaak prečítala som celé toto fórum a musím to tu napísaŤ aj ja.Podeliť sa s vami o moje problémy
Keď som mala 16 dala som sa dokopy s už ex priateľom.Bola som s ním 3 roky.Prvý rok bol úžasný,až kým neprišla prvá hádka.Náš vzťah po tej prvej hádke bol stále o tom istom.Rozchádzali sme sa a opäť sme sa dali dokopy.Keď sa to neopakovalo 100x ani raz ))Neskôr som prišla nato,že mi klamal,podvádzal atď... rozišli sme sa... samozrejme,že som sa trápila a čakala,že sa zmení,že sa mi ozve...proste naivka tento stav ma držal asi pol roka a dosť mi to naštrbilo psychiku,čo som si vtedy neuvedomovala,lebooo nemala som žiadne príznaky...až kým....
Minulý rok v apríli som sa zobudila nato,že sa v celom byte svieti..bola cca 4 hodiny ráno.nechápala som,čo sa deje,ako prvé mi napadlo,že nás rozkošný mačkopes sa pýta vonku a mamka z toho robí drámu.. Skočila som z postele,ako keby mi niečo hovorilo,že sa mám ísť pozrieť,čo sa deje.Śla som do spálne a v tom... soom uvidela moju mamku a staršiu sestru ako stoja pri posteli...sestra v ruke držala mobil a volala prvú pomoc.... otec v spánku zomrel(vraj chronicky poškodené srdénko,zomrel na zlyhanie srdca)... och ! zviera mi hrdlo,len pri pomyslení nato a je mi doplaču neuvedomovala som si,čo sa vlastne deje,bol to neskutočný šok,nie len pre mňa,ale aj pre mamku a sestru.Šla som k posteli pozerala som naňho,plakala som,držala som ho za ruku a verila som,že otvorí oči... no nestalo sa... NIKOMU neprajem to,čo som zažila ja!... bože celá sa trasiem,ale to prejde.....
Sedela som v kuchyni,zápalila som si a pozerala som sa na chodbu..vystriedalo sa v ten deň u nás veĺa ľudí.Policajti,pohrebáci,doktori.... Na pohrebe som sa tiež ako tak držala...Prvé mesiace boli také zvláštne,tak ticho bolo doma,také prázdno som cítila....sedela som pri okne,sama v izbe a plakala som ....
...Každý večer,som spala s mamkou a sestrou,neviem či som sa bála alebo čo..bolo to také zvláštne pre mňa.Nevedela som zaspať v noci,občas mi trpli ruky,nohy..proste stále som myslela len nato,že čo ak zomriem aj ja...po 2 mesiacoh od toho strašného šoku,som sa odhodlala spaŤ v mojej izbe(hneď pri spálni).Celú noc mi svietilo svetielko nad posteľou,mala som prerušovaný spánok..katastrofa,des..
Prvýkrát som šla na pohotovosť v júni....silné búšenie srdca,tlak mi tlakomer ani nezmeral..ľudia poviem vám,myslela som,že zomriem... na pohotovsti s kľudom mi dali tabletku magnesium a doviii dopooo...na druhý deň som bola tak unavená,že som skoro celý deň prespala...
V oktobri som bola 2x na pohotovosti..tak isto 2x magnesium,nebavili sa dalej...nedalo mi to a stále som si na nete čitala rôzne fóra.Každý deň som si našla inú diagnózu... zo začiatku sa mi celý deň hlava točila,bolo mi proste na prdlajs... Pobehala som lekárov,EKG vv poriadku,krv v poriadku,štítna žlaza-výsledky vraj ako z knižky usg obličiek ok !!..keĎ som doniesla výsledky internistke povedala mi tieto slová: Viem,že strata človeka veľmi bolí,ale musíte sa vzchopiť a myslieŤ na svoje zdravie,žiť svoj život!Pred sebou vidím krásnu,zdravú slečnu,ktorá má problém v hlavičke.Ona mi to povedala s úsmevom na tvári,noo mňa tým rozplakala.Dala mi kontakt na psychologičku,samozrejme,že som tam dodnes nebola )))
Už rok trpím touto poruchou..sú dni kedy mi nič nieje,zas sú dni kedy sa mi toči hlava,mám migrény,bolí ma chrbát(stuhnuté svalstvo,bolí ma hrudník z neho,pichanie pri rebrách)páli ma koža,bolí ma žalúdok,mám sucho v puse,trasiem sa,je mi zima a vzápätí nával tepla a zas niekedy mám pocit,že mi bije zle srdce neviem či aj vám,ale ja mám niekedy blbý pocit... idem do obchodu,už cítim,že mi je všelijak a keď sa už vraciam späŤ domov,dobreže neutekám,mám pocit,že odpadnem,že mi divne bije srdce,akokeby tak doznievalo už len...neviem,či je to tym,ze tatko zomrel na zlyhanie srdca a bojím sa,aby sa mi to isté nestalo..a zas niekedy mám pocit,že nemôžem nič robiť,len aby mi nebúšilo srdce...ked dlhsie lezim,postavim sa rozbusi sa mi srdce..fakt mam pocit ze len lezat budem aby som sa na to nestažovala..neviem ci je to tým,ze mám PP a som citlivejšia na to bitie srdca,ale zbláznim sa z toho .. ináč dosť často si meriam tlak(internistka mi dala tabletky na vysoký tlak -nebilet) no lenže ja mám kolísavý tlak asi od tej PP... ráno mám nízky tlak,poobede 120/70 a už ked sa blíži k večeru koniec 140/80 pulz 90 ..šalenotáá prosteeee... a dosť často si merám pulz ... niekedy sa mi aj stane,že keĎ zaspávam točí sa mi hlava(ale vraj to je ftedy vysoký tlak) .. tak zoberem magnesium a zaspím nejako...
V týchto mojích stavoch mi veľmi pomáha priateľ.Je veľmi chápavý,dosť často sa s ním o tom rozprávam,už keď mi je divne vidí to na mne,robí všetko preto,aby som na to nemyslela.Spí u nás skoro každý večer,teda ak mu to vyhovuje.
Ale keď viem,že nepríde je to v prdeli... ja som hore aj do 2 rána,kým ma únava nepoloží,bojím sa zaspať,keď som sama...
V podstate dlho som nemala silný atak(klopkám si na čelo ),skôr sú to len také stavy :horí mi tvár,uši(väčšinou o tej pol 8,keĎ idem so psom vonku),bolí ma chrbát,páli ma krk,alebo ramená,búšenie srdénka-také miernejšie... ja viem,že najviac pomáha pozitívne myslenie,ale keď to na mna ide,neviem si pomocť vtedy len na to najhoršie myslím,kontrolujem sa... mám 20rokov a párkrát do týždňa sa pripravujem na smrť... fakt mi z toho prepína.. musím zájsť k psychologičke,ale tabletky brať nechcem.... čiže asi tak nejak v skratke o mojom probléme
0 0
DomiQ DomiQ

DomiQ je offline (nepripojený) DomiQ

gymka:ja som pocula ze aj citanie zalmov zbiblie pomaha
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

navštív čím skôr psychiatra, pomôže ti, aspoň pre začiatok, neboj sa liekov, nastaví ťa na lieky a potom ich budeš znižovať, ale musíš niekde začať.
1 0
DomiQ DomiQ

DomiQ je offline (nepripojený) DomiQ

to som fakt az tak zle na tom ? ale lieky nepotlacaju tie stavy,prejavia sa i tak.. i ked mozno nie tak casto ale...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

nie, nie si na tom až tak zle, ale ak chceš byť na tom horšie, tak sa tráp ďalej. keď máš choré hrdlo ideš k lekárovi, ke´d máš zlomenú nohu ideš k lekárovi, ked ťa bolí zub ideš k lekárovi. a prečo k nemu neísť, keď bolí duša??? keď máš narušenú psychickú rovnováhu? sú lieky, ktoré potláčajú tieto stavy, en ich účinok sa prejaví po 5-6 týždňoch. treba en vydržať a nájsť si dobrého psychiatra, ktorý sa ti bude venovať a nepošle ťa preč po 10 minútach s taškou liekov. skús pohľadať na nete, ja som spočiatku chodila k jednej "lekárke", ktorá ma napchávala cipralexom - tri roky - a moc mi nepomáhal, ale trocha pomohol. potom som sa odhodlala a šla k psychiatričke- bola som už fakt zúfalá - mala som šťastie natrafila som na super lekárku. keď k nej idem tak som tam aj hodinu. ale porozpráva sa so mnou, všetko ju zaujíma, aj čo mne sa zdá nepodstatné. Neboj sa, pomôžu ti, a pozri sa koľko tu je ľudí, všetci sa tým trápime. je to taká moderná civilizačná choroba. hlavne sa odhodlaj niečo s tým robiť, lebo ťa to utrápi a máš 20 rokov, život pred sebou, a chceš takto stratiť ďalšie roky???? Bojuj!!!!!
Naposledy upravil gymka : 26.04.12 at 16:24
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

DomiQ Pozri príspevok
to som fakt az tak zle na tom ? ale lieky nepotlacaju tie stavy,prejavia sa i tak.. i ked mozno nie tak casto ale...
Si mladá a zažila si toho veľa, ja osobne by som posluchla gymku, dobrý psych. Ťa i tak najskôr pošle k psychológovi , ktorý mu pomôže určiť Tvoj stav, nechcem tu niekoho nahovárať na antidepresíva a pod., ale bohužiaľ sú stavy kedy iné nepomôže, po nasadení liekov sa Ti po čase zlepší stav a môžeš začať s tzv. psychohygienou, zaoberať sa sebou, nájsť si v živote čo Ťa baví a tým aj potlačí zlé myšlienky a zážitky, bude sa dať s nimi žiť, neskôr môžeš v spolupráci s psych. znižovať dávky liekov a ak sa Ti bude dariť napr. prejsť. na nejaké bylinkové preparáty. Ja sa liečim tiež, nie je to tajomstvom, no nie je to tiež jednoduché raz som hore, raz dolu, ale v spolupráci s lekárom žijem celkom plnohodnotný život bez myšlienok na najhoršie...niekedy prídu....no dajú sa zvládnuť.
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

pridala by som ešte nejaké rady pre "aktívnych " panikárov:
- gumička na ruku - pri znepokojivých myšlienkach natiahnuť a streliť - poriadne zaštípe a hned myslíte na niečo iné
- fyzická práca - upratovať, umyť okná, práca v záhrade, ....proste fyzicky sa unaviť. čítala som prieskumy, že ľudia, ktorí pracujú fyzicky, tak touto chorobou trpia len sporadicky
- počúvať rádio, televízor.... - nenechať čas myšlienkam
- spievať si pri práci - nie hity v angličtine, ale také klasické ľudové piesne napr. V hlbokej doline srnka vodu pije
- nepremýšľať - vyprázdniť si hlavu
- čítať ľahké veselé knihy, napr. halina pawlowská a iné
1 0
DomiQ DomiQ

DomiQ je offline (nepripojený) DomiQ

Dakujem pekne ze ste si precitali moj pribeh a pomohli ! vazim si to !
Zoberiem si vase rady k srdcu.Len mam taku otazku ...mam si najprv vyhladat psychologa a potom psychiatra? ci naopak ? ci ako to vlastne je? pozerala som si na nete z kosic jednu psychiatricku,dobre hodnotenie ma tak by som jej zajtra zavolala a objednala sa. a este taka otazka hm plati sa za jej sluzby? ked je sukromnicka???
TAk chcela som to zvladnut sama,s mojou zazracnou tabletkou magnesium..ale neda sa to .. nezvladam to a byt cele dni v strese,v panike...kontrolovat sa,fakt mi to uz lezie na nervy

Gymka: dakujem za tie rady aj ked je pravda ze doma skoro stale upratujem unavi ma to.. lenze nelahnem si o 10-tej ked som unavena ale az okolo 2 kym ma unava nezlozi uplne
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pozisťuj si vo svojom okolí , ktorí psychiater akú má reputáciu, prípadne si pozri na nete recenzie na nich a ktorý sa Ti bude pozdávať tak ku tomu choď, nemusíš mať ani lístok od obvoďáka, môžeš ísť dobrovoľne , prípadne si zisti ceny, či je cez poisťovňu, alebo len vyslovene súkromný. Poradie:psychiater a potom podľa pokynov...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

pripájam sa k tomu, čo napísala vierka, väčšinou sa neplatí, ak majú zmluvu s tvojou poisťovňou. ked s ňou budeš telefonovať, tak sa jej jednoducho opýtaj, ak je seriózna tak ti rada a milo odpovie. som rada, že si sa odhodlala. už to neodkladaj. toto je ako s chorým zubom, môžeš si pomôcť ako vieš, ale raz tam predsa budeš musieť ísť. držím palce a daj vedieť ako si dopadla.urobila si prvý krok.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DomiQ Pozri príspevok
Dakujem pekne ze ste si precitali moj pribeh a pomohli ! vazim si to ! Zoberiem si vase rady k srdcu.Len mam taku otazku ...mam si najprv vyhladat psychologa a potom psychiatra? ci naopak ? ci ako to vlastne je? pozerala som si na nete z kosic jednu psychiatricku,dobre hodnotenie ma tak by som jej zajtra zavolala a objednala sa. a este taka otazka hm plati sa za jej sluzby? ked je sukromnicka??? TAk chcela som to zvladnut sama,s mojou zazracnou tabletkou magnesium..ale neda sa to .. nezvladam to a byt cele dni v strese,v panike...kontrolovat sa,fakt mi to uz lezie na nervyGymka: dakujem za tie rady aj ked je pravda ze doma skoro stale upratujem unavi ma to.. lenze nelahnem si o 10-tej ked som unavena ale az okolo 2 kym ma unava nezlozi uplne
Laicky povedané ...
Psychiater je na hlavu ..
Psychológ na dušu...
Spolupracujú vzájomne ...musia , teda mali by ...
...otázka , pýtaš sa na platby ....
No ako sa Ti dá odpovedať , ak nie je známa jej identita ???..........a na Jazere to nebude , tá jej ordinácia ...aspoň sa mi tak marí ...
Naposledy upravil buchač : 26.04.12 at 20:04
1 0
DomiQ DomiQ

DomiQ je offline (nepripojený) DomiQ

Ďakujem VáM pekne !!!
buchač: ja potrebujem liecit aj dusu a uz aj hlavu dám vam vediet ako to dopadlo,zajtra budem volat a uvidim potom ked pojdem na sedenie,ako to dopadne ale ja som sa pytala ci sa plati a nie presne na danu psychologicku abo psychologa
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DomiQ Pozri príspevok
Ďakujem VáM pekne !!!
buchač: ja potrebujem liecit aj dusu a uz aj hlavu dám vam vediet ako to dopadlo,zajtra budem volat a uvidim potom ked pojdem na sedenie,ako to dopadne ale ja som sa pytala ci sa plati a nie presne na danu psychologicku abo psychologa
gymka
Re: panicka porucha
pripájam sa k tomu, čo napísala vierka, väčšinou sa neplatí, ak majú zmluvu s tvojou poisťovňou. ked s ňou budeš telefonovať, tak sa jej jednoducho opýtaj...
...už bola daná odpoveď ..........

Záleží predsa od konkrétneho psychiatra a psychológa...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

DomiQ Pozri príspevok
Ďakujem VáM pekne !!!
buchač: ja potrebujem liecit aj dusu a uz aj hlavu dám vam vediet ako to dopadlo,zajtra budem volat a uvidim potom ked pojdem na sedenie,ako to dopadne ale ja som sa pytala ci sa plati a nie presne na danu psychologicku abo psychologa
neboj sa, to nieje hanba-dneska je svet taký čudný a rýchly, že dneska už normálny stav nemá asi nikto- už sme všetci nejakým sposobom chytení...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať