Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimak Pozri príspevok
Priklad: Mas dve s.r.o., obe si skutocne vydavky davali do nakladov. Zostal zisk, ci vyriesit placu za pracu zamestnacom. Jedna to urobi prostrednictvom pracovneho pomeru a druha cez SZCO. /O týchto prípadoch som písala v predchádzajúcich príspevkoch a spomínala som, že rozoznať prácu živnostníka, keď ide vlastne o pracovný pomer sa dá za dve minúty. Na to tu máme napríklad IP a DÚ a potrestať treba tých, ktorí naozaj robia čo nemajú a nie tých, ktorí platia a nie z minima. Písala som aj to, že nepoznám jediného živnostníka, ktorý tak urobil z vlastného presvedčenia, aby platil nižšie odvody /aj keď netvrdím, že nie sú takí/, ale dôvod bol tlak zo strany zamestnávateľa pre 35,2 %, ktoré musí doteraz zamestnávateľ za zamestnanca platiť a napríklad aj gastráče, 10 dní PN a pod.../.,Viem tieto pripady ty nespominas, ale zrejme sa to dialo(a Miklosa to riadne hnevalo, ked z pociatku tak jasne klamal a zavadzal a chcel rozhadat ludi), ked je 80% szco na minime( zrejme cast neprizna prijem a druha moze mat aj neskutocne vydavky). Ja som to cital na sme v diskusii sa jeden chvalil. Ano ja ho povazujem za sikovneho(riesil svoju danovo odvodovu optimalizaciu, prijem tesne pod hranicou na platcu dph). Usetril dost.

Ale nesuhlasim a vobec si nemyslim, ze vacsina musela nejak podvadzat, proste nizke prijmy./No to som nepovedala ni náhodou. Ja si myslím, že určite všetkých 80 % nie je na minime, ale neviem odhadnúť koľko naozaj, ale na to tu tiež máme DÚ...A to, že sa tu vôbec celospoločensky pripustila diskusia, že živnostníci podvádzajú a príživničia na zamestnancoch ma snáď zo všetkého hnevá najviac/
Hranica 500 000 = 16 000,17 000 a dostat sa na minima nieje problem. Klient, prijmy priznava vsetky chodia mu na ucet od financnej institucii. Skutocne vydavky(nevymyslene, neplati sebe,zatovi,dedovi ,pr. najom ci dohody) odpis auta 4 000, benzin 1 500, poistenie 1 700, najom a telefony 2400, par blbosti(reklama v zlatych strankach,stravne listky, nejaky antivirus). Minimalny VZ a dan nula, neviem ci som musel pouzit aj jeho poistku.

Takze jedina cesta skutocne vydavky. Ja si myslim, ze je to spravne. /Tu sa nezhodneme. zavedenie paušálu a rovnej dane napríklad /aj iné/ priniesli po prvej reforme viac peňazí do štátnej kasy. Zúžila sa čierna ekonomika, To priznala vtedy i vláda a teraz jej podľa mňa otvárame dvere .../ Samozrejme tie dve tisicky co som vypocital v predchadzajucom prispevku,.. bude toho daleko viac(ja som pri zdravotnom pocital len s narastom sadzby zo 7 na 9%). Samozrejme platit 41% z prijmu je sialene.
Zoberte si este platcu DPH, trebars takeho notara(vynuteny platca). Od babky zoberie pr. 120 a jemu zostane 59. To je dnesna cena statu. Smutne je ako su tie peniaze rozflakane. /Tu súhlasím/

Ja neodporucam kupovat blocky. Mozu byt falosne, tlaciarnicka ani peciatka nieje problem. DU pri kontrole na to moze dojst. Co je spravne, ze sa to deje a odhaluju to. Ja to samozrejme neodporúčam tiež. Na to je tu už dosť aj mojich príspevkov k účtovno-daňovým témam.Odhaľujú aj neodhaľujú. Tí, čo išli na paušál, tá stredná vrstva SZČO a ako som písala platili nie najmenšie dane a odvody je otázne akou cestou sa ktorí práve pustia .Tú sú jedny z dvier k podvodom, alebozloženiu živnosti. Ľudia sú vynaliezaví.....

Mne sa nepaci na tejto reforme to prerozdelovanie-prelievanie penazi od soc.poistovne k daniam. /ani mne/ Ti ludia z tej socialky aj nieco mali. Zrejme to speje k tomu odvodovemu bonusu. Diskusia by mala byt co spravia s nasimi peniazmi? Co za ne dostaneme. Zjednodusenie, je malo, prislub ze v buducnosti bude DO zatazenie nizsie je malo, ked teraz vidime ako tragicky rastie. A nejaka socialna davka 180(ZM na rodinu) mesacne sa mi zda neadekvatna, k tomu kolko ludia platia odvodov a dani. Aj ked ani teraz to nieje viac. Ale na nemocenske, vlastne vsetky prijmy co teraz vyplaca socialna poistovna zrejme mozme v buducnosti zabudnut. Ak to prejde /No veď.../.
reakcia moja je v texte.
Záverom Ti poviem len toľko. Som pravicový volič a reformu som chcela a čakala a bola ochotná "pustiť" aj z mojich peňazí časť. Návrhy, ktoré vyšli na verejnosť sú u mnohých SZČO príliš vysoké, aby niektorí zaplatili 1 000 , 1 900 a možno viac na odvodoch a daniach, hoci sa nijako nepričinili na vyprázdnení kasy a čo ma najviac mrzí, že celá reforma je zameraná záťažou na živnostníkov a v parlamente nedokázali urobiť ani len taký ústupok, aby si zdanili a zodvodovali paušálne náhrady...... Moja posledná veta, ktorú som tu už napísala k tomu, keby sa postavili pred ľudí a povedali, že na rok, dva zdvihnú odvody všekým 3% riešiac naozaj sociálne slabších pritom, aby naplnili trocha kasu a pritom ju plnili najviac zo štátnej sféry, a potom začali s reformou u všetkých naraz budem ticho, ale tento spôsob z môjho pohľadu nie je ani solidárny, ani rovný, ani spravodlivý....
Naposledy upravil evina : 07.04.11 at 11:53
8 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Nerozumiem snahe medií stavať do protikladu živnostníkov a zamestnancov. Veď bez živnostníkov by neboli ani niektorí zamestnanci. Popri jednoosobých živnostníkoch existujú tiež živnostníci, v ktorých rukách sú osudy mnohých nimi zamestnávaných zamestnancov.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Adiks Pozri príspevok
Nerozumiem snahe medií stavať do protikladu živnostníkov a zamestnancov. Veď bez živnostníkov by neboli ani niektorí zamestnanci. Popri jednoosobých živnostníkoch existujú tiež živnostníci, v ktorých rukách sú osudy mnohých nimi zamestnávaných zamestnancov.
Tu ide o to klasické rozdeluj a panuj-nakoniec na túto reformu doplatia obidve skupiny,aby si mohli na ich úkor polepšit velký investori./počkajme na konečnú podobu,lebo v parlamente ešte prídu pozmenovaky/
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5148...obit-utovnikom
Na HN odpovedal šéf Podnikateľskej aliancie Róbert Kičina. Nestoji to ani za citanie, zda sa mi trochu mimo. Ale tato otazka,skor odpoved ma zaujala.
A nemožnosť si dať do nákladov platenie odvodov na zdravotné a sociálne poistenie

je nič iné ako iba ešte jedno zdanenie navyše . O tom vláda mlčí. Nie je to tak?

Odpoved:
Ano, ale treba tiez povedat, ze takmer vsetky krajiny OECD maju bud zdanene odvody (co sa u pripravuje aj u nas) alebo dochodky. Osobne si myslim, ze spravodlivejsie je zdanit dochodky (toto zdanenie by sa kvoli nezdanitelnemu minimu tykalo len casti nadpriemernych dochodkov).
Zaujimalo ma ako vlada prisla na tuto hlupost. Zrejme tu je odpoved a Miklos si teda vedel vybrat.

Este zareagujem na tuto cast."Tu sa nezhodneme. zavedenie paušálu a rovnej dane napríklad /aj iné/ priniesli po prvej reforme viac peňazí do štátnej kasy. Zúžila sa čierna ekonomika, To priznala vtedy i vláda a teraz jej podľa mňa otvárame dvere .../ "

Nieje pravda, ze by sa na dani prijmov od podnikatelov vybralo viac. Myslim FO. V roku 2009 to bolo 73 milionov eur a 2002 to boli 5,2 miliardy korun. Tato skupina mala predtym progresivnu dan. U pravnickych osob vzrastol podiel dane na celkovych daniach z pred reformnych slabych 15% na 18 aj teraz je to cca 18%. Tu narast je a isto k tomu pomohlo znizenie sadzby zo 40 na 19%. Vzrastol podiel DPH na celkovych daniach,ale hlavne dlhodobo rastie spotrebna dan. Nemyslim si ze to bola reforma dobra. Ja si myslim, ze progresiu zrusil kvoli takymto.
http://ekonomika.sme.sk/c/5838759/z-...ezniciach.html
Naposledy upravil slimak : 07.04.11 at 14:32
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimak Pozri príspevok
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5148...obit-utovnikom
Na HN odpovedal šéf Podnikateľskej aliancie Róbert Kičina. Nestoji to ani za citanie, zda sa mi trochu mimo. Ale tato otazka,skor odpoved ma zaujala.


Zaujimalo ma ako vlada prisla na tuto hlupost. Zrejme tu je odpoved a Miklos si teda vedel vybrat.

Este zareagujem na tuto cast."Tu sa nezhodneme. zavedenie paušálu a rovnej dane napríklad /aj iné/ priniesli po prvej reforme viac peňazí do štátnej kasy. Zúžila sa čierna ekonomika, To priznala vtedy i vláda a teraz jej podľa mňa otvárame dvere .../ "

Nieje pravda, ze by sa na dani prijmov od podnikatelov vybralo viac. Myslim FO. V roku 2009 to bolo 73 milionov eur a 2002 to boli 5,2 miliardy korun. Tato skupina mala predtym progresivnu dan. U pravnickych osob vzrastol podiel dane na celkovych daniach z pred reformnych slabych 15% na 18 aj teraz je to cca 18%. Tu narast je a isto k tomu pomohlo znizenie sadzby zo 40 na 19%. Vzrastol podiel DPH na celkovych daniach,ale hlavne dlhodobo rastie spotrebna dan. Nemyslim si ze to bola reforma dobra. Ja si myslim, ze progresiu zrusil kvoli takymto.
http://ekonomika.sme.sk/c/5838759/z-...ezniciach.html
ja som hovorila o prvej reforme Miklošovej vlády, to znamená, že podľa toho musíme porovnávať aj roky, t.j. roky pred reformou a po reforme . Rovná daň bola zavedená v roku 2004, takže odtiaľ môžme zaradiť porovnávanie - už v roku 2005 bolo od FO vybrané, a približne rovnaký nárast bol i u PO:
2004 26 093 a v roku 2005 40 429 /čerpám z internetu
www.drsr.sk, (podla metodiky odboru štátneho rozpoctu MF)/
To, že rovná daň prispela k vyššiemu výberu daní Ti potvrdí x-tisíc živnostníkov a bolo uverejnených množstvo šttaistík. a určite to bol podľa mojej mienky dobrý ťah. U PO došlo k zníženiu sadzby zo 40 na 25 /už to pomohlo/ a až potom na 19%
Rok 2009 porovnávať už je veľmi problematické z x dôvodov - nebola tu žiadna reforma, len dielčie úpravy a objektívne nastúpila i kríza. To, že prvá Miklošova reforma naštartovala ekonomiku je fakt, a to čo sa našetrilo bohužiaľ aj rozflákalo a teda aj krízou ovplyvnilo....Takže fakt musíme dať veľký pozor čo porovnávame.....

Čo sa týka toho zdaňovania odvodov v linku, ktorý som písala v príspevku 849 zas píšu len o troch krajinách...tak, kde je pravda....



"Zdaňovanie odvodov je slovensko- česko- maďarská rarita, ktorá asi nenájde v iných krajinách EÚ ďalších nasledovateľov, pretože skrytou formou kamufluje skutočnú percentuálnu daňovú záťaž príjmov občanov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri Pozri príspevok
Zase len útoky namiesto faktov a argumentov,asi máš problém z chapaním čitaného,kedže sa obhajuješ že nie si SME bloger,ešte raz si to poriadne prečítaj,nuž asi bude dobré pre štát že malo ludí chápe vratky DPH,len dúfam že s teba sa nevykluje druhý Vareha,zjavne máš problém aj z chapaním poistného systému,naša ústava je trhací kalendár a dobre si z nej vedia utrhnut zase všelijaký špekulanti zo šikovnými právnikmi,jasné že nie si ani lavičiar ani pravičiar,bez urážky tvoje názory sú tak extremne že skor by som povedal že sú až fašistické-v štýle nebudem ja zo svojho príjmu platit chorých,neschopných a dochodcov-ked si nenašetrili nech skapú ja mám a čo ma po ostatných /jeden bloger napísal že má fantastický príjem a že mu dane a odvody nevadia,lebo keby myslel sebecký len na vlastné blaho,ničím by sa nelíšil od prasata-len pri válove a žrat a nikoho iného k nemu nepustit/Však sa pochvál v čom si taký úspešný že zarabáš také ohromné prachy,lebo na SK je takých málo a väčšinou sú solidarny ako napr Trnka /šef Esetu/ a mnohý iný čo poctivo prišli k velkým prachom,väčšinou s danami a odvodmi majú problém taký čo majú za sebou kšefty pri ktorých by v normalnej krajine čušali a boli radi že nie sú za mrežami.Aj matika ti robí problém ako píšeš vyššie,ak niekto zarobí milion mesačne,ak zaplatí dan aj odvody nevyjde na psí triciatok či ako to podsúvaš inými slovami,ale ešte mu pol miliona zostane-no a ked si taký vševedko,tak by si mal vediet že pri hornej výške odvodov je strop príjmu-straníkom tým je tu hej,raz darmo ved aj Marx vedel čo je Kapital-máš slobodu,majetok ti nik neberie,trh už dávno nie je,je iba globalizacia,že ti to nejak uniklo a penazí máš ako prezentuješ habadej,tak neviem čo sa tu tolko rozčuluješ,namiesto toho aby si si užíval penazí pokial zdravie slúži-ale vidím to choroba boháčov,nevedia sa tešit,nevedia si uživat života,stale sú nespokojný a vždy im málo-to je tak kto berie majetok ako cielovú hodnotu,nikdy sa neuspokojí,lebo nikdy nebude mat tolko kolko chce,ten kto majetok berie ako prostiedok aby si splnil ním iné ciele,ten si vie viac užívat život-odvody tu budú a budú sa týkat čím dalej tým viac zamestnancov a živnostníkov-dokial týto sa nepostavia proti zderstvu.
Óóó, oú, dobre štípeš.
Ty budeš asi nejaký čííp, vieš to táča čo med nosí, tá čela, či ako menuje.
--------------------------------------
Ja som odolný takýmto útokom.
Vrátim sa k tým spomínaným vratkám na dph. Tie vznikajú hlavne z dovozu materiálov potrebných na výrobu rôznych komponentov, dovozu komponentov a podobných vecí potrebných na montáž výrobkov (zámerne nepíšem výrobu výrobkov), lebo u nás sa len montuje. V prípade, že to všetko nedovážajú montážnické firmy, ako Kia, PSA, ale obchodníci, tak tovar preclia do voľného režimu a samozrejme, že zaplatia clo a dph. Následne sa u nás namontujú, napríklad do tých aut a autá sa vyvezú bez dph. Tým pádom vzniká veľký objem nárokov na odpočet dph.
-----------------------------------------------------------
Nie je to žiadna zlodejina a tebou spomínaný Vareha je skôr len výnimočný prípad.
---------------------
Pozerám, že ťa veľmi zaujíma čo robím a či sa mi aj darí. V čom som taký úspešný ? Nuž starám sa, podobne ako Trnka o ochranu hodnôt. Len s tým rozdielom, že Eset ťa chráni pred virtuálnym nebezpečenstvom a ja ochraňujem ľuďom peniaze pred skutočným znehodnotením infláciou. Vlastne len presúvam riziká od bohatých k chudobným.
----------------------------------------------------
Poznám aj chlapca z Esetu. Vie úžasne programovať a vytvárať rôzne šikovné programy. Hovorí im červ, kôň a podobne a predstav si, že ich nevie odhaliť ani ochranný softvér Esetu.
----------------------------------------------------
Ďalej si sa vyjadril, že trh už dávno nie je, je iba globalizácia, že mi to nejako uniklo. Myslím, že to skôr tebe nejako uniká, že vzniká globalizovaný trh. To znamená celosvetový TRH bez colných bariér.
Tomu celosvetovému voľnému trhu sa hovorí GLOBALIZÁCIA.
-------------------------------------------------
No a tých fašistov nechám tak, chápem že máš pocuchané nervy z toho socializmu a nevieš kudy-kam.
0 1
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

http://www.kdpcr.cz/Data/files/pdf/Harumova.pdf

To je analyza zavedenia rovnej dane. Skoda ze posledne udaje, ktore su tam zaznamenane su z roku 2005. A chybala mi hlavne dan FO z podnikania a SZCO. Je tam len spolu zo zavislov cinnostou.
Tie roky 2002 a 2009 som nedal zamerne ze tam je ten pokles ale tie dva roky som nasiel na internete a rok 2002 len z takej pokutnej stranky. Udaj z roku 2009 som mal odtialto
http://www.mfsr.sk/Documents/Ifp/Eko...ar2011_def.pdf

Ale 2002 bolo 5,2 nasledujuce roky 4.8, 3.7 , 6.2 , 5.5 , 5.1 , 5.8 , 182 milionov eur(5.5), a konecny rok 2010 43 milionov(1.3) v roku 2001 (4.6).

To su udaje z DRSR, vdaka za to, ze si ma na nu upozornila. Treba sledovat nielen dva roky(2004 a2005) ale cely rad rokov. Ked mas vysoku sadzbu a vies ,ze ti klesne tak asi zaklad presunies. A ked sa clovek na to pozera nijaky rast tam nieje, ten rok 2009 ci 2010 beriem, ze je kriza. Vybral som tuto skupinu danovnikov, lebo jedine tato skupina realne mohla nieco so svojim ZD nieco urobit. Ochota viac priznavat dane, este PO. Mohol by som sa aj na tuto skupinu pozriet,ale tu uz tazko oddelit,alebo mi ocistit udaje od rastu ekonomiky(prilev novych firiem). Ale mozno zajtra sa na to pozriem.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jar88 Pozri príspevok
Óóó, oú, dobre štípeš.
Ty budeš asi nejaký čííp, vieš to táča čo med nosí, tá čela, či ako menuje.
--------------------------------------
Ja som odolný takýmto útokom.
Vrátim sa k tým spomínaným vratkám na dph. Tie vznikajú hlavne z dovozu materiálov potrebných na výrobu rôznych komponentov, dovozu komponentov a podobných vecí potrebných na montáž výrobkov (zámerne nepíšem výrobu výrobkov), lebo u nás sa len montuje. V prípade, že to všetko nedovážajú montážnické firmy, ako Kia, PSA, ale obchodníci, tak tovar preclia do voľného režimu a samozrejme, že zaplatia clo a dph. Následne sa u nás namontujú, napríklad do tých aut a autá sa vyvezú bez dph. Tým pádom vzniká veľký objem nárokov na odpočet dph.
-----------------------------------------------------------
Nie je to žiadna zlodejina a tebou spomínaný Vareha je skôr len výnimočný prípad.
---------------------
Pozerám, že ťa veľmi zaujíma čo robím a či sa mi aj darí. V čom som taký úspešný ? Nuž starám sa, podobne ako Trnka o ochranu hodnôt. Len s tým rozdielom, že Eset ťa chráni pred virtuálnym nebezpečenstvom a ja ochraňujem ľuďom peniaze pred skutočným znehodnotením infláciou. Vlastne len presúvam riziká od bohatých k chudobným.
----------------------------------------------------
Poznám aj chlapca z Esetu. Vie úžasne programovať a vytvárať rôzne šikovné programy. Hovorí im červ, kôň a podobne a predstav si, že ich nevie odhaliť ani ochranný softvér Esetu.
----------------------------------------------------
Ďalej si sa vyjadril, že trh už dávno nie je, je iba globalizácia, že mi to nejako uniklo. Myslím, že to skôr tebe nejako uniká, že vzniká globalizovaný trh. To znamená celosvetový TRH bez colných bariér.
Tomu celosvetovému voľnému trhu sa hovorí GLOBALIZÁCIA.
-------------------------------------------------
No a tých fašistov nechám tak, chápem že máš pocuchané nervy z toho socializmu a nevieš kudy-kam.
No presúvaš majetok,tým je povedané všetko,aj s tým ako chceš bagatelizovat podvody z dph-bingo takže druhý Vareha,voči útokom nie si až odolný lebo si odhalil ako zarabáš,možno mám pocuchané nervy ,hlavne z takých byvalých súdruhov sú raz gardisti,potom liberali-to ti verím že ta málo čo rozhadže taký ako ty majú silný žalúdok a neštitia sa ničoho,nepoznajú spravodlivost lebo si ju kupia,takže nepoznajú ani emocie.Mna o ekonomike a slobodnom trhu ide poúčat ktovie aký byvalý papaláš strany - tak si kludný že až to strašne cítit z tvojích príspevkov a neustalých reakcii presúvaš od bohatého štátu k sebe ako chudobného subjektu,chraníš ludí pred inflaciou,to hlavne seba a svoju rodinu/
Naposledy upravil trisestri : 07.04.11 at 16:39 Dôvod: doplnenie
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Takže Vareha je jediný kto podvádza na dph,nemáme globalizaciu,ale globalný trh,kde dominujú zamestnanci a živnostníci,každý občan ma rovnaké schopnosti a možnosti a príležitosti aby sa z neho stal milionár,absolutná sloboda jednotlivca vyrieši všetky minimálne ekonomické problémy sveta aké rozprávky sa tu ešte nedozvie,jednú dnes pridala aj Radičová že vraj viac ako dve tretiny živnostníkov a takmer všetci zamestnanci si reformou polepšia pri ich fiškálnej neutralite,tak ten zvyšok zamestnacov a živnostníkov bude musiet poriadne siahnút do kešene aby vykryli to prilepšenie tej väčšine
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

slimak Pozri príspevok
http://www.kdpcr.cz/Data/files/pdf/Harumova.pdf

To je analyza zavedenia rovnej dane. Skoda ze posledne udaje, ktore su tam zaznamenane su z roku 2005. A chybala mi hlavne dan FO z podnikania a SZCO. Je tam len spolu zo zavislov cinnostou.
Ja som čerpala z toho istého zdroja. Nie je práve na 100% mi jasné, či tam zahrnula aj závislú činnosť alebo len opisuje výpočet dane....
Zaujímavé, že sa našlo k tomu na internete tak málo, ale ja si pamätám štatistiky z tej doby a bolo to preukazateľné. Najzaujímavejšie porovnanie je práve hneď rok 2005 a bol by zaujímavý 2006. Určite, že presunúť sa niečo dalo, ale zas nie tak markantne a priznám sa nechce sa mi hľadať kedy presne túto zmenu už si nepamňtám, ale zákony väčšinou schvaľovali tak ku koncu roka .....
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

A je to tu.
Na straánke MF SR dnes zverejnili materiál - Návrh reformy daní a odvodov - verejná diskusia a e-mailovú adresu na ktorú sa dajú posielať pripomienky.
odvody@mfsr.sk
Zdá sa, že najdôležitejšie veličiny okolo ktorých sa majú v budúcnosti všetky výpočty točiť sú životné minimum a moja oľúbená (nafúknutá) priemerná mzda.
8 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija Pozri príspevok
A je to tu.
Na straánke MF SR dnes zverejnili materiál - Návrh reformy daní a odvodov - verejná diskusia a e-mailovú adresu na ktorú sa dajú posielať pripomienky.
odvody@mfsr.sk
Zdá sa, že najdôležitejšie veličiny okolo ktorých sa majú v budúcnosti všetky výpočty točiť sú životné minimum a moja oľúbená (nafúknutá) priemerná mzda.

reforma(verejna_diskusia).pdf (950.5 KB, 0 videní)


Katka, mňa najviac zaujali tabuľky na konci materiálu. Veď ak dobre čítam, tak slovenská rodina so 4 deťmi by po novom mala až o 4,26 € viac :
Naposledy upravil Melnick : 07.04.11 at 21:02
1 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick Pozri príspevok
Katka, mňa najviac zaujali tabuľky na konci materiálu. Veď ak dobre čítam, tak slovenská rodina so 4 deťmi by po novom mala až o 4,26 € viac :
Pekné tabuľky. Aspoň vidno, že neklamali. Veď povedali, že spravodlivosť musí byť a zamestnacom prilepšia.
A mňa ešte zaujalo, že neporovnali ani jednu SZČO ako by to bolo po starom a po novom. Ktovie prečo?
3 0
akumulator akumulator

akumulator je offline (nepripojený) akumulator

lekár
KÚPME MU KARIBIK, AKO RUDOVI ZAJOVI.

0 1
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dost by ma zaujimalo, kolko ministerstvo zaplatilo poradcovi za tento elaborat. Mozno tolko ako minister zdravotnictva svojim externym poradcom.http://spravy.pravda.sk/uhliarik-pla..._sk_domace_p29
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Nie je práve na 100% mi jasné, či tam zahrnula aj závislú činnosť alebo len opisuje výpočet dane....
Pozrej som to FO rok 2004 ..26 096(zavisla cinnost 30 853 + pod.cinn.a SZCO 3 696 - prevod do obci 8 462 )Nerozumiem preco ten prevod do obci, a preco znizovali danove prijmy FO.
2005... 40429(zavisla.c. 33742 + 6616 p.c. a SZCO)
Nechapem.
Dan z prijmu PO tuzemske 2003.. 30,4 2004.. 26,1 2005.. 40,4 2006.. 47,3.

Aj FO podnikatelia aj PO evidentne znizovali(presuvali) v roku 2004 zaklady dane. PO ale rastu, co je ok. Ale FO podnikatelia a SZCO nie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katija Pozri príspevok
A je to tu.
Na straánke MF SR dnes zverejnili materiál - Návrh reformy daní a odvodov - verejná diskusia a e-mailovú adresu na ktorú sa dajú posielať pripomienky.
odvody@mfsr.sk
Zdá sa, že najdôležitejšie veličiny okolo ktorých sa majú v budúcnosti všetky výpočty točiť sú životné minimum a moja oľúbená (nafúknutá) priemerná mzda.
Neviem, či už fakt zabúdam počítať, ale prvá tabuľka prezentuje výpočet za súčasného stavu napríklad. Mohli by ste mi povedať napríklad u dohodára ako s dopracovali k číslu dane a odvody 145,80? Ja sa tam akosi neviem dopracovať ....keď len daň z 1000 je 190.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evina Pozri príspevok
Neviem, či už fakt zabúdam počítať, ale prvá tabuľka prezentuje výpočet za súčasného stavu napríklad. Mohli by ste mi povedať napríklad u dohodára ako s dopracovali k číslu dane a odvody 145,80? Ja sa tam akosi neviem dopracovať ....keď len daň z 1000 je 190.
Evina, Ty čo vŕtaš do toho ,že čísla Ti nesedia Tabuľky sú hotové, zhotoviteľ spokojný s odmenou a Ty....... však to ešte prerátaj zopárkrát /času máš nazvyš/...určite je chyba v Tvojich výpočtoch.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ešte jednej časti sa dotknem komu sa pohorší

od 7 966 eur do 23 175 eur ročne (54 400 osôb) sa disponibilný príjem zníţi v priemere o 7,0% (absolútne o 615,7 eur ročne), od 23 175 eur po 93 702 eur ročne (8 300 osôb) sa disponibilný príjem zníţi v priemere o 7,2% (absolútne o 1 786,0 eur ročne) a nad hranicou 90 800 eur ročne (1 200 osôb) sa čistý disponibilný príjem zníţi v priemere o 0,4% (absolútne o 317,7 eur ročne).

Zoberiem si stred 50 000 EUR príjem /budem počítať len daň bez odpočítania čohokoľvek NČ i odvodov....
teraz 50000 mínus 40% paušál krát 19% = 5 700
potom 50000 mínus 2400 krát 19% = 9 044
rozdiel 3 344.....kde ušetrím ten rozdiel medzi 3 344 a 1 786? Ten priemer je zvláštna količina, alebo som fakt prestala rozumieť tomu.

paušál sa nahrádza možným odpočtom 2400 EUR, tak si myslím, že by sme mali porovnávať tieto veličiny. Nikto nevie, koľko živnostníkov tejto strednej vrstvy, aj keby malo stratiť deklarovaných 1790 EUR prejde na skutočné /otázka skutočné/ náklady a koľko živnosťou sekne. A táto vrstva je zaťažená naozaj neskutočne veľa /a nevymyslela ten systém predtým ani potom/a ja si myslím, že 50 000 u živnostníka po odrátaní všetkých daní a odvodov a samozrejme aj určitej dávky nákladov nie je horibilná pri práci počas piatku, sviatku, atď. atď. A čo je dôležité aj doteraz ako vidieť neplatil malé dane ani odvody....
1 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Evina, Ty čo vŕtaš do toho ,že čísla Ti nesedia Tabuľky sú hotové, zhotoviteľ spokojný s odmenou a Ty....... však to ešte prerátaj zopárkrát /času máš nazvyš/...určite je chyba v Tvojich výpočtoch.
Chcem všetkému rozumieť a možno uveriť ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať