Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

evina Pozri príspevok
nebola by som sa vyjadrovala k tomuto, ale najmä expresívne vyjadrenie od JAR88 sa mi nepáči a ani nemám rada, ak hovorí niekto za druhých a už vôbec neviem prečo sem stále motáte VIP...

Ja som síce nikomu nepoklonkovala, ale tešila som sa, že vyhrala pravica , lebo som verila, že naštartujú ekonomiku. A oni ju naštartujú, ale priznám sa netušila som alebo skôr neverila už ani neviem, čo je správnejšie, že takto....napriek tomu by som Tebou predurčenú vetu nepovedala a viem, že aj veľa iných. Nanajvýš sa stane to, že veľa pravicových voličov viac nebude voliť, tomu verím, že sa môže stať....necháme sa prekvapiť. ale bavme sa o odvodoch , nerozmýšľajme o druhých a hovorme každý za seba ....
Čo sa ti na tom nepáči. ?
Že som nenapísal, že politikom je jedno kde sa budeme pásť, ak sa necháme dojiť?
------------------
Ja som tiež volil SDKU a už pred voľbami som tu napísal, že ich volím s vedomím, že nemajú veľa možností, ako naštartovať ekonomiku. To čo prezentovali že "už raz sme to dokázali" bol čistý a vedomý populizmus. Po Mečiarovi bola vo svete iná ekonomická situácia. Prebiehala vlna dočasnej prosperity z lacných dovozov z Juhovýchodnej Ázie. Dalo sa lacno doviesť komponenty, poskladať ich na výrobok a predať ich na solventnejších trhoch pôvodných krajín EHS. Ak ste si nevšimli, ta éra je už dva roky za nami.
---------------------
Tiež som tu písal, že jediné rozumné čo môže tato, ako že pravicová koalícia urobiť, je trošku zvýšiť dane (čo aj urobila) a poriadne znížiť odvody. Výpadok v poisťovniach je nevyhnutný, lebo nie je z čoho brať a naviac ho netreba ani sanovať z našich daní. Stačilo by výpadky doplácať priamo postihnutým lekárom a dôchodcom. Na to si mohol štát zobrať pôžičku z vonku. Pritom nezáleží za aký vysoký úrok. Mikloš ale špekuluje, že najskôr musí urobiť REFORMU REFORMY a potom si vezmeme úver lacnejšie.
-----------------------------------------
SDKU sa v minulosti zaslúžila o čiastočný presun daní smerom dole (to znamená na obce a VUC) Malo to logiku. Čím sú dane bližšie k ľuďom, tým sa ťažšie rozkrádajú. Ľudia si dokážu uvedomiť, že sú to ich peniaze a nie štátne peniaze.
Teraz tá istá, akože pravica, ide tieto dane brať späť. Napriek tomu, že vidia, ako idú obce a mestá dole vodou.
-----------------------------------------
Nevšimli ste si v tom elaboráte to čo ja?

Uvedenie týchto zmien do praxe bude mať nasledujúce efekty:
- všetky zmeny sa udejú len v rámci dane z príjmov fyzických osôb a poistných odvodov, nezasahujú do iných typov daní;
- nedostatočný výber finančných prostriedkov na strane sociálnych odvodov (viď. časť o dopadoch na verejné financie) je kompenzovaný vyšším výberom dane z príjmov (vyšší výber plynie hlavne z rozšírenia základu dane o výšku odvodov). Tak ako dnes štát dotuje Sociálnu poisťovňu tým, ţe jej „prepláca“ výpadok finančných prostriedkov, ktoré presúva sporiteľom do II. piliera, tak bude transferovať peňaţné prostriedky zo štátneho rozpočtu aj naďalej, len vo vyššej, vopred stanovenej sume;
- pre zabezpečenie neutrálneho vplyvu na zdravotné poisťovne sadzba štátu za poistencov štátu vzrastie z úrovne 3,55% na 4,26% priemernej superhrubej mzdy v národnom hospodárstve (čo je ekvivalent 4,78%12 resp. 5,74% priemernej mzdy). Financovanie prebehne cez zvýšený príjem štátu z dane z príjmov fyzických osôb. Do úvahy prichádza aj zafixovanie pevnej sumy odvodu na zdravotné poistenie za poistencov štátu;
- vyšší výber dane z príjmov, ktorý bude potrebný na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní by teda mal zostať príjmom štátneho rozpočtu. To si vyţiada upraviť mechanizmus prerozdeľovania výnosu z dane z príjmov z fyzických osôb medzi štát, VÚC a obce;
Naposledy upravil jar88 : 09.04.11 at 03:24
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Braňo Pozri príspevok
Nie je nanič. Teraz sú minimálne odvody 155,13 EUR (46,06+109,07), po novom 25% (9%+16%) zo 600 EUR je 150 EUR. Pri 400 EUR je to "iba" 100 EUR.
OK,,takže 400€ príjem,,z toho zaplatím odvody 100€,,,a daň zo 400-300(odp.pol.) 100€ t.j. 20€ (to ešte netuším aká bude spodná hranica odvodov, či to bude fakt len tých 100€) zostáva mi 280€ na mesiac. Ktorý zamestnanec by za to robil, keby mu povedali, že ak sa v niečom pomýli, zaplatí pokutu v plnej výške,,nebodaj ak spraví nesprávny krok, ručí celým svojím majetkom???
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Protest, Demonstracia, Strajk !!!!

vykecat sa mozeme, aj ponadavat nam este dovolia, na veci to vsak nic nemeni, riesenie vidim iba v niecom radikalnom
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Bez reformy zdravotníctva /aj doch.systému/ v ktorej by sa nároky delili na zakladné /dlhodobo nezamestnaný bez zdr.postihnutia, dobrovolný platci min.poistenia,tzv dobrovolný nezamestnaný, neplatiči/, potom štandardné poistenie /živnostníci, zamestnanci, podnikatelia,deti a študenti, dochodcovia,invalidi/a nadštandarne poistenie ktoré by bolo na základe pripoistenia-už len zložitá otázka zaradit zdravotné úkony do jednotlivých balikov-ale je dlhodobo neudržatelne aby niekto prispieval a potom ešte ked ma smolu a zrušia mu zmluvu poistovne z lekárom,tak aby sa doprosoval kade-tade a opačne druhý si nikdy neplatil poistenie,lekár ho neodmietne zo strachu a ešte jeho dobré platený ochranca dookola v mediach,OSN,EU a všade kde sa dá bude kričat ako je ten chudák etnický diskriminovaný,niečo podobné treba urobit aj v reforme dochodkov a nie potlačat ešte viac zasluhovost,lebo nakoniec to dopadne tak že ten kto prispieval 40 rokov aj ked v minimalnej výške ho dostane rovnaký ako ten čo minimáne polovicu života platil figu-lebo odvody sa zvyšujú a ich platitelia majú z tej solidarity čím dalej tým menej-zato príživnikom nároky ostavajú a ešte sa ponosujú. Bez týchto reforiem kde popri solidarite,zavedie sa aj zasluhový princip,plus dosledné mechanizmy kontroly a sankcii pre neplatičov odvodov /konatelia s.r.o/ bez toho sa zasadne nepohne v znížovani odvodov,ktoré sú hlavne bremenom pre živnostníkov ked zohladníme malý priestor trhových podmienok pre nich./nízka kúpyschopnost občanov,malý dopyt po službách a tovaroch v ich segmente atd/
Naposledy upravil trisestri : 09.04.11 at 10:32
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
mona091 Pozri príspevok
Protest, Demonstracia, Strajk !!!!

vykecat sa mozeme, aj ponadavat nam este dovolia, na veci to vsak nic nemeni, riesenie vidim iba v niecom radikalnom
Dnes sa strajkuje v Budapesti a to nielen proti opatreniam madarskej vlady, ale proti tomu, ako krizu riesia europske krajiny - vsade na ukor tych najchudobnejsich, namiesto toho, aby si zobrali na paskal tych najbohatsich a opytali sa ich, ako k tomu ohromnemu bohatstvu prisli a v pripade, ze to nebolo celkom koser, aby im to zobrali a prerozdelili.
2 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

A toto je tiež spravodlivé?
Sú dvaja SZČO, ktorí obaja mali za rok 2010 zisk 2340 EUR, pričom SZČO A mal príjmy vo výške 3900 EUR a živnostník B príjmy vo výške 9900 EUR. Dajme tomu, že SZČO podniká v oblasti služieb, kde nemá vysoké náklady a SZČO B podniká v oblasti obchodu - tovar kúpi a ďalej predá, jeho náklady sú vyššie. SZČO B má povinnosť registrovať sa v SP a začať platiť sociálne odvody, živnostník A túto povinnosť nemá. A pritom ich čiastkový základ dane podľa §6 bol rovnaký. A nikoho nezaujíma, či SZČO A vôbec bude mať dôchodok, na rozdiel od nízkopríjmového SZČO, ktorý už odvody platí z mininima a o výšku dôchodku ktorého má starosť celá naša vláda.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

martinaj Pozri príspevok
A toto je tiež spravodlivé?
Sú dvaja SZČO, ktorí obaja mali za rok 2010 zisk 2340 EUR, pričom SZČO A mal príjmy vo výške 3900 EUR a živnostník B príjmy vo výške 9900 EUR. Dajme tomu, že SZČO podniká v oblasti služieb, kde nemá vysoké náklady a SZČO B podniká v oblasti obchodu - tovar kúpi a ďalej predá, jeho náklady sú vyššie. SZČO B má povinnosť registrovať sa v SP a začať platiť sociálne odvody, živnostník A túto povinnosť nemá. A pritom ich čiastkový základ dane podľa §6 bol rovnaký. A nikoho nezaujíma, či SZČO A vôbec bude mať dôchodok, na rozdiel od nízkopríjmového SZČO, ktorý už odvody platí z mininima a o výšku dôchodku ktorého má starosť celá naša vláda.
Neviem, tak trocha rozmýšľam, čo si chcela týmto povedať. Myslím, že po prvé sa tu nikto nevyjadril, že je proti akýmkoľvek úpravám po druhé terajší návrh odvodovej reformy smeruje znížením minima, aby sme sa starali všetci o dôchodky platiacich z minima /nestará sa vláda, ale vláda prerozdeľuje..../ a vôbec....skrátka nechápem....či mieriš na to, že by mali zrušiť obmedzenie príjmom?
Naposledy upravil evina : 09.04.11 at 14:48
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Chcela som tým povedať, že je hlúpe brať za bernú mincu pri určovaní povinnosti platenia odvodov do SP výšku príjmov. Veď niekto môže urobiť jeden jediný obchod za celý rok s príjmom 100000 EUR a pritom jeho zisk bude 1000 EUR. Niekto iný bude mať príjmy vo výške 10000 EUR a jeho zisk bude 7500 EUR. Výška príjmov nehovorí nič o miere zisku. Ak teda berieme do úvahy to, že zamestnanec môže pracovať na čiastočný úväzok, uvažujme aj o tom, že niektoré SZČO nevykonávajú túto činnosť 8 a viac hodín denne, ale menej. A potom by mali mať alikvótne znížené vymeriavacie základy. Lenže...
0 0
Radolus Radolus

Radolus je offline (nepripojený) Radolus

Vždy bolo a aj bude že Slovák si iba zabrble a zanadáva a to je všetko.
Ak aj má prísť k nejakým poriadnym protestom 90% Slovákov sklopí uši a bude drieť denne 12-15 hodín za 400 Eur miesto toho aby sa už KONEČNE OZVAL ZA SVOJE PRÁVA.

To čo sa tu na Slovensku deje či už v Školstve , v Zdravotníctve , v Športe alebo ohľadne likvidácii živnostníkov tak to už naozaj nieje normálne a treba si uvedomiť že sa bude diať aj naďalej a to doftedy pokiaľ si to necháme.

Chcel by som sa ale dožiť toho aby sa Slováci KONEČNE dali dokopy a aby vyšli do ulíc aspoň tak ako to bolo v Egypte.Potom som zvedavý čo by robili naši páni poslanci (otrokáry) ! ! !
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Radolus Pozri príspevok
Vždy bolo a aj bude že Slovák si iba zabrble a zanadáva a to je všetko.
Ak aj má prísť k nejakým poriadnym protestom 90% Slovákov sklopí uši a bude drieť denne 12-15 hodín za 400 Eur miesto toho aby sa už KONEČNE OZVAL ZA SVOJE PRÁVA.

To čo sa tu na Slovensku deje či už v Školstve , v Zdravotníctve , v Športe alebo ohľadne likvidácii živnostníkov tak to už naozaj nieje normálne a treba si uvedomiť že sa bude diať aj naďalej a to doftedy pokiaľ si to necháme.

Chcel by som sa ale dožiť toho aby sa Slováci KONEČNE dali dokopy a aby vyšli do ulíc aspoň tak ako to bolo v Egypte.Potom som zvedavý čo by robili naši páni poslanci (otrokáry) ! ! !
A o aké že práva sa tu vlastne dovolávaš?
Chceš vyjsť do ulíc, strieľať a zapaľovať iným autá, domy a plieniť obchody?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Adiks Pozri príspevok
Nerozumiem snahe medií stavať do protikladu živnostníkov a zamestnancov. Veď bez živnostníkov by neboli ani niektorí zamestnanci. Popri jednoosobých živnostníkoch existujú tiež živnostníci, v ktorých rukách sú osudy mnohých nimi zamestnávaných zamestnancov.
Čomu neroumieš,je to bežná taktika štátu,pri lekároch a pacientoch to vychádza roky rokuce,tak prečo by to neskusili na SZCO a zamestnancoch?Uvidíš,že im to vyjde,médiá na tom makaju a poriadne.
0 0
canbo canbo

canbo je offline (nepripojený) canbo

jar88 Pozri príspevok
A o aké že práva sa tu vlastne dovolávaš?
Chceš vyjsť do ulíc, strieľať a zapaľovať iným autá, domy a plieniť obchody?
O právo na normálny život. Aby výška 2x min. mzda bola väčšia ako socialné dávky , aby platilo za rovnakú prácu - rovnakú plácu ( v celej Európe).
Ak vláda prijme opatrenia a sú zlé .nech odškodní poškodených a zaplatí .
( reformy reforiem, úpravy úprav...)

Chcete konkrétne údaje a žijete vo vzduchoprázdne a nie na slovensku , čítajte noviny http://www.google.sk/url?sa=t&source...bp24XhdDFJTCZg ...... a môžem pokračovať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

canbo Pozri príspevok
O právo na normálny život. Aby výška 2x min. mzda bola väčšia ako socialné dávky , aby platilo za rovnakú prácu - rovnakú plácu ( v celej Európe).
Ak vláda prijme opatrenia a sú zlé .nech odškodní poškodených a zaplatí .
( reformy reforiem, úpravy úprav...)

Chcete konkrétne údaje a žijete vo vzduchoprázdne a nie na slovensku , čítajte noviny.... a môžem pokračovať.
To chceš povedať, že nežiješ normálny život?
--------------------------------------------
Čomu sa čuduješ?
Že sa tí Taliani nedojednali na siedmich Eurách za meter, keď Slováci vzali aj 7,50 €/m2.?
Alebo sa čuduješ, že obecný úrad zaplatil Talianom 18 €/m2, keď mal Slovákov za 7,50 €/m2.?
---------------------------------------------
S čím chceš ísť na vládu?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

canbo Pozri príspevok
O právo na normálny život. Aby výška 2x min. mzda bola väčšia ako socialné dávky , aby platilo za rovnakú prácu - rovnakú plácu ( v celej Európe).
Ak vláda prijme opatrenia a sú zlé .nech odškodní poškodených a zaplatí .
( reformy reforiem, úpravy úprav...)

Chcete konkrétne údaje a žijete vo vzduchoprázdne a nie na slovensku , čítajte noviny http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CC8QFjAD&url=http%3A %2F%2Fiphone.sme.sk%2F%3Fsek%3D%26rub%3D%26cl%3D58 42122&ei=_VehTfiQBMTJswaqyLyJAg&usg=AFQjCNFnvLHeq1 Z6lgnM2eJTXCT62gelDw),http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A %2F%2Fvas.cas.sk%2Fclanok%2F3123%2Frovnaka-praca-ina-placa-talianski-dlazdici-zarobia-18-slovenski-7-50.html&ei=nlihTYTyF8zBtAaWosTiAQ&usg=AFQjCNE8mlzw 8eKRaG9Abp24XhdDFJTCZg ...... a môžem pokračovať.
Ja teda naozaj nechapem, preco by Taliani mali pracovat za rovnaku placu ako nasi. Ja som pracoval uz v roznych krajinach ale nikdy sa moj zarobok neodvijal od urovne zarobku miestnych.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
canbo Pozri príspevok
O právo na normálny život. Aby výška 2x min. mzda bola väčšia ako socialné dávky , aby platilo za rovnakú prácu - rovnakú plácu ( v celej Európe).
Ak vláda prijme opatrenia a sú zlé .nech odškodní poškodených a zaplatí .
( reformy reforiem, úpravy úprav...)

Chcete konkrétne údaje a žijete vo vzduchoprázdne a nie na slovensku , čítajte noviny http://www.google.sk/url?sa=t&source...bp24XhdDFJTCZg ...... a môžem pokračovať.
No vidím, že si živnostník.
Veď ti nikto nebráni zamestnávať dlaždičov a platiť ich ako tých talianov. Uvidíš ako ťa budú mať všetci radi.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No - poniektori tu vyzyvaju na strajk a demonstracie. Opakovane tu zaznieva argumet, ze v celej EU reformy beru z vrecka viac chudobnym ako bohatym. Ano, musim potvrdit ze je to tak. Tazko povedat, ci je to spravne, no je to uplne logicke a prirodzene a ziadne demostracie ani revolucie to nikdy nebudu moct zmenit.

Logicke a prirodzene je to z dvoch dovodov:

1. Bohati maju vzdy blizsie k politikom a poslancom co sa tyka lobbingu ako chudobni. Maju moznost ich aj financne korumpovat. Tu by sa zdalo, ze by s tym mohla nejaka revolucia spravit koniec, no je to naivna predstava. Nepodarilo sa to ziadnej revolucii v historii ludstva, takze asi tazko dufat v radikalnu zmenu. Mozeme mat samozrejme lepsiu vladu alebo horsiu, (teraz mame relativne mozno nie celkom najhorsiu), ale urcita miera korupcie tu bude vzdy a budu z nej profitovat bohati, nie chudobni.

2. Aj keby sa podarilo korupciu na 100% odstranit, stale to nic neriesi. Nie je v silach ziadnej vlady siahnut bohatym na ich vysady a majetok. Bohati sa totiz vyznacuju tym, ze su vacsinou kozmopolitni a vzhladom k svojmu vzdelaniu, jazykovym moznostiam a majetku vysoko mobilni. Ak by zacala akakolvek vlada tlacit na bohatych a uspesnych ludi, tak sa zoberu a prestahuju sa inde. Dopad na nizkoprijmove vrstvy by bol fatalny, pretoze tito bohati vacsinou vlastnia a riadia vyrobne podniky.

Aj keby ti bohati nechali tie fabriky stat ako su a nic si z nich nezobrali (alebo aj keby sme im to znarodnili ako komunisti), nic by z toho ti chudobni neziskali, pretoze nie su schopni ich riadit. (Respektive su schopni ich iba udrziavat pri zivote, bez akejkolvek ambicie na konkurencieschopnost a export - uz sme to tu raz zazili a stacilo.)

Chudobni nemaju zdaleka taku mobilitu. Par mladym ludom sa sice podarilo privyrobit si v Irsku alebo v Londyne, hlavne tym, co este nemali rodiny, no vo vseobecnosti bezny pracujuci obcan sa moze povazovat skor za nehnutelnost. Preto nema ziadna vlada sancu a bohatych si bude vzdy musiet pestovat ako vcely kralovnu. Este aj stat si poziciava od bohatych investorov (dlhopisy), pretoze by inak nemal na socialne davky.

Ina vec je, ze si to tu po revolucii vsetky vlady velmi ulahcuju. Namiesto toho, aby podporovali drobne podnikanie a strednu vrstvu spoliehaju na to, ze sem pridu traja investori z Korey a zamestnaju cele stado. Tuto chybu robili doteraz vsetky vlady, zlava doprava. U nas sme skratka stale zvyknuti spoliehat sa skor na megaROHubytovne a obrovske hotely, ako na dobre fujgujuce rodinne penziony. A stale sa cudujeme, preco Alpy vyhravaju nad Tatrami na celej ciare a preco dokonca aj Slovaci Tatry ignoruju a chodia lyzovat do Rakuska. No - to je len jeden priklad z 1.000, rovnake plati aj v priemysle.

Musim povedat, ze ak ma tato pravicova vlada v niecom sklamala, tak prave v tomto - ze pokracuje v nastupenom trende - spoliehania sa na negainvestorov. Co sa tyka utahovania si opaskov - to je nevyhnutne a akakolvek demostracia ci strajk situaciu iba zhorsi.
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Prečo chcete protestovat,ved Radičová tvrdí že 80% živnostníkom sa odvody znížia a o výhodach zmien pre živnostníkov hovorí teraz aj Mikloš.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
trisestri Pozri príspevok
Prečo chcete protestovat,ved Radičová tvrdí že 80% živnostníkom sa odvody znížia a o výhodach zmien pre živnostníkov hovorí teraz aj Mikloš.
No ak by tých 80% zrušilo živnosť, tak by to bola pravda. Odvody by sa im znížili. Len či je toto zámer vlády?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
Prečo chcete protestovat,ved Radičová tvrdí že 80% živnostníkom sa odvody znížia a o výhodach zmien pre živnostníkov hovorí teraz aj Mikloš.
To povedali A ale vytrvalo zamlčiavajú B, že sa tým pádom zníži aj dôchodok, ak sa nejakého tí minimálni platiči dožijú.
Zase bol podporený veľkokapitál.: Zamestnanec ktorý musel ísť na živnosť si dá do nákladov len to čo v skutočnosti vydokladuje, teda 0,0 prd, kým veľkokapitál si zníži základ dane o odpisy strojného zariadenia, budov, energií a čo ja viem ešte čoho všetkého čo ten živnostník potrebuje na výkon živnosti.
Ale v globále je to nákladovo neutrálne alebo dokonca si takýto živnostník po novom prilepší.
Nemá v tom jasno ani Mikloš len blábolí čo mu napíšu, bolo to vidieť na odpovedi na tej dph-čke. podľa neho všetky dane a odvody budú na jednom tlačive, asi budem miešať daň priamu, nepriamu, spotrebnú, odvody do ZP ,SP na jednom tlačive a to každý mesiac to ešte bude treba účtovnícku maturitu, to nech rozpráva tomu čo v lete seno žerie.
Asi majú všetkých živnostníkov za blbcov. Mne by stačilo aby napísali jasne koľko % bude činiť môj dôchodok v I prvom pilieri vzhľadom k mojim odvodom a ja sa zariadim a myslím si že každý kto vie rátať, tieto tančeky sú len na ďalšie ošklbanie národa.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

trisestri Pozri príspevok
Prečo chcete protestovat,ved Radičová tvrdí že 80% živnostníkom sa odvody znížia a o výhodach zmien pre živnostníkov hovorí teraz aj Mikloš.
Dúfam, že si si všimol, ako sa Mikloš vyjadril na adresu firiem, ktoré využívajú zamestnávanie živnostníkov, ako akúsi konkurenčnú fintu. Povedal niečo v zmysle konkurenčnej výhody tých firiem, ktoré živnostníkov využívajú pred firmami, ktoré túto fintu nevyužívajú.
--------------------------------------
Defakto, uznal konkurenčné znevýhodnenie firiem na trhu tým, že platia za zamestnancov odvody. No nevyjadril sa v tom zmysle, že naše firmy neoperujú len na našich a európskych trhoch, ale aj na svetových trhoch.
-----------------------------------------------------------------------
No a na tých svetových trhoch sú znevýhodňované do takej miery, že jednoducho nepredávajú a zahraničné firmy bez odvodov, sú u nás tak zvýhodnené, že u nás predajú čokoľvek.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať