Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Sofia, ak máš 2 poistenia (szčo i dnp) a jedno je z maxima, každý mesiac platíš na nemocenské viac ako je potrebné, preto pri ukončení DNP (po 270. dňoch od začiatku) choď na pobočku SP, požiadať o vrátenie, resp. preúčtovanie preplatku na nemocenskom poistení......
0 0
sofia7808 sofia7808

sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac
aha to som nevedela...este predsa ma nieco napadlo-dnpo mi zanikne po 270 dnoch t.j 26.10. ak by som bola na pnke a dala by som si prihlasku na cely balik z maxima (pocas pnky odvody neplatim) a po skonceni pnky sa znova odhlasim z balika. Ci sa to niekde rata trebars dochodkove (myslim k dochodku) ...viem ze na novu pnku musi byt zaplatenych 26 tyzdnov...alebo byt len prihlaseny nema nijaky vyznam...
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Mila123 Pozri príspevok
ak by sa dnes prihlásil, a od zajtra by išiel na PN, PN bude platená z minimálneho VZ (cca 180 €mesačne)

VZ na DP môže mať aj maximálny, po období 26. týždňov od posledného prihlásenia by mal nárok po prerušení PN na maximálnu dávku.......
Ďakujem . Spĺňa teda podmienku 270 dní - ešte zo starého DNP asi ....a ešte k tej dobe - musí mať dobr.poist. toho pol roka alebo ho môže zrušiť aj skôr? napríklad 31.12.2012 keby chcel.... veľká vďaka
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

sofia7808 Pozri príspevok
aha to som nevedela...este predsa ma nieco napadlo-dnpo mi zanikne po 270 dnoch t.j 26.10. ak by som bola na pnke a dala by som si prihlasku na cely balik z maxima (pocas pnky odvody neplatim) a po skonceni pnky sa znova odhlasim z balika. Ci sa to niekde rata trebars dochodkove (myslim k dochodku) ...viem ze na novu pnku musi byt zaplatenych 26 tyzdnov...alebo byt len prihlaseny nema nijaky vyznam...
na dôchodok nemá vplyv, nakoľko na neplatia odvody a doba na PN je vylúčiteľná.....

po 26 10 2012 byť prihlásený má aj iný význam......predlžuje sa ti poistenie a nepadá ti tak skoro OL......
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

AdaMtiM Pozri príspevok
Ďakujem . Spĺňa teda podmienku 270 dní - ešte zo starého DNP asi ....a ešte k tej dobe - musí mať dobr.poist. toho pol roka alebo ho môže zrušiť aj skôr? napríklad 31.12.2012 keby chcel.... veľká vďaka
ak chce, môže sa odhlásiť aj skôr......
tých 26 týždňov je pre vyššiu, resp. maximálnu dávku......
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Mila123 Pozri príspevok
ak chce, môže sa odhlásiť aj skôr......
tých 26 týždňov je pre vyššiu, resp. maximálnu dávku......
Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aj teraz mám ja otázku......

známy utrpel pracovný úraz v ČR, nebol poistený, povinnosť má od 01 10 2012.....

ak by sa dnes zahlásil v SP na dobrovoľný balík poistenia , vznikne mu nárok v minimálnej výške.-.....

moja otázka znie, ak bude na "kladenke" uvedený pracovný úraz čo s tým SP urobí?

k pracovným úrazom sa dávajú hlásenia a v tomto prípade? Ďakujem,,,,,,
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

posúvam.....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mila123 Pozri príspevok
posúvam.....
ak je pracovný úraz ... je nárok aj na príplatok - ďalšia dávka NP - ako keby druhá PNka (voľakedy ak pamätáš doplácal zamestnávateľ ) - No a potom tiež "bolestné"
Ale píšeš, že on nemá povinné poistenie - alebo bol poistený v Česku (PP)

Lebo ak by sa teraz prihlásil ako DPO - tak len klasický nárok na nemocenské (aj to len pri splnení podmienky 270tich dní)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

je živnostník, kt. podal DP k 30 06 2012, aby si posunul platby do SP....zamestnancom nie je ani na SK a ani v ČR
podmienku 270 dní spĺňa
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mila123 Pozri príspevok
je živnostník, kt. podal DP k 30 06 2012, aby si posunul platby do SP....zamestnancom nie je ani na SK a ani v ČR
podmienku 270 dní spĺňa
- no tak len normálna PNka (ak sa prihlási) ..
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katy ďakujem........
0 0
bznka bznka

bznka je offline (nepripojený) bznka

Ak sa prihlasim hoc len z minima na dobrovolne poistenie - je nejaka podmienka ako dlho musim platit a potom sa odhlasit?
Teda napriklad - dotycny ochorel a zistil ze este moze brat hoc aj minimalnu pnku z DNP - kedze tych 270 dni za posledne dva roky z DNP ma splnene. Momentalne je na urade prace. Tak ked sa prihlasi na poistenie kvoli vlastne minimalnej pnke ci sa potom musi plati nejaky cas alebo po pnke moze sa odhlasit?...viem ze VZ sa moze menit po 6 mesiacoch ale neviem ako je to s odhlasenim.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bznka Pozri príspevok
Ak sa prihlasim hoc len z minima na dobrovolne poistenie - je nejaka podmienka ako dlho musim platit a potom sa odhlasit?
Teda napriklad - dotycny ochorel a zistil ze este moze brat hoc aj minimalnu pnku z DNP - kedze tych 270 dni za posledne dva roky z DNP ma splnene. Momentalne je na urade prace. Tak ked sa prihlasi na poistenie kvoli vlastne minimalnej pnke ci sa potom musi plati nejaky cas alebo po pnke moze sa odhlasit?...viem ze VZ sa moze menit po 6 mesiacoch ale neviem ako je to s odhlasenim.
.. hocikedy sa môže odhlásiť ..
0 0
zuzana zuzana

zuzana je teraz online zuzana

Ak som riadne nemocensky poistená zo zamestnania, dobrovolné nemocenské poistenie mi zo zákona končí 20.10.2012-platila som si z VZ 350€, aby som nepresiahla max.VZ, ak do toho dátumu neotehotniem, a otehotniem neskôr/do akej doby je to možné/, aby sa to dobrovolné poistenie dalo využiť, alebo je ešte možnosť sa pripoistiť na celý balík poistenia niekedy pred nástupom na MD napr.z minima?a materské by bolo vyplatené zo zamestnania+DNP z minima?Alebo sa prihlásiť od 20.10.2012 na celý balík z minima, bude sa považovať potom DNP ako nepretržité, alebo bude prerušené?
Naposledy upravil zuzana : 29.09.12 at 06:24
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň,
prosím o radu. Zamestnanec bol na PN od januára do augusta 2012. PP ukončený v januári 2012. Poberal PN aj z dobrovoľného poistenia. Teraz je na UP, keď pôjde na PN, nebude mať nárok ani na jedu PN? Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím o radu. Zamestnanec bol na PN od januára do augusta 2012. PP ukončený v januári 2012. Poberal PN aj z dobrovoľného poistenia. Teraz je na UP, keď pôjde na PN, nebude mať nárok ani na jedu PN? Ďakujem
však nárok na dávku je buď z existujúceho poistenia (ak samozrejme spĺňa podmienky), alebo ešte v ochrannej lehote - tá je 7 dní
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ale 7 dní už prešlo a existujúce poistenie nemá, keď je na UP
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Iwett Pozri príspevok
Ale 7 dní už prešlo a existujúce poistenie nemá, keď je na UP
.. no však ... podmienky sú jasné - tak hádam vieš, ako sa treba zariadiť - mať poistenie!!!!
- ak tú dávku chce a je dôvod na DPN
0 0
vinka31 vinka31

vinka31 je offline (nepripojený) vinka31

"Ak som riadne nemocensky poistená zo zamestnania, dobrovolné nemocenské poistenie mi zo zákona končí 20.10.2012-platila som si z VZ 350€, aby som nepresiahla max.VZ, ak do toho dátumu neotehotniem, a otehotniem neskôr/do akej doby je to možné/, aby sa to dobrovolné poistenie dalo využiť, alebo je ešte možnosť sa pripoistiť na celý balík poistenia niekedy pred nástupom na MD napr.z minima?a materské by bolo vyplatené zo zamestnania+DNP z minima?Alebo sa prihlásiť od 20.10.2012 na celý balík z minima, bude sa považovať potom DNP ako nepretržité, alebo bude prerušené?"

Zuzana, presne toto by ma zaujímalo :-) Mne skončí DNP 26.10.2012. Zatiaľ toľko som zistila, že ak sa prihlásim do 26.10. na celý balík z minima, bude sa považovať DNP ako nepretržité.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať