Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katinka0000 Pozri príspevok
jasne. ja by som isto chcela z maxima. a neviete, kolko by som musela potom mesacne platit (myslim max.)? kedze som teraz vedena na UPSR ako nezamestnana. uvidime, ake zakony nam teda schvalia zase v januari.
996,62 EUR mesačne
0 0
zuzka71 zuzka71

zuzka71 je offline (nepripojený) zuzka71

potrebovala by som opäť poradiť :-) Od 13.7.2012 som na PN-rizik.tehu.DNP mi zaniká 15.9.2012.Ak od októbra nebudem už na PN a potom by som znova potrebovala ísť,budem dostávať aspoň z minima,či už žiadnu?Platím si teraz z maxima DNP.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzka71 Pozri príspevok
potrebovala by som opäť poradiť :-) Od 13.7.2012 som na PN-rizik.tehu.DNP mi zaniká 15.9.2012.Ak od októbra nebudem už na PN a potom by som znova potrebovala ísť,budem dostávať aspoň z minima,či už žiadnu?Platím si teraz z maxima DNP.
Zuzana, zadanie je trochu nezrozumiteľné.....oprav sa, kam by si chcela, resp. potrebovala ísť????
máš aj iné poistenie? či iba DNP z maxima, trvajúce od kedy?
Naposledy upravil Mila123 : 06.08.12 at 14:26
0 0
zuzka71 zuzka71

zuzka71 je offline (nepripojený) zuzka71

Mila123 Pozri príspevok
Zuzana, zadanie je trochu nezrozumiteľné.....oprav sa, kam by si chcela, resp. potrebovala ísť????
máš aj iné poistenie? či iba DNP z minima, trvajúce od kedy?
No že ak by som musela ísť znova na PN, keby sa nebodoj objavili nejaké problémy.DNP si platím z maxima od 21.12.2011 a iné poistenie nemám
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzka71 Pozri príspevok
potrebovala by som opäť poradiť :-) Od 13.7.2012 som na PN-rizik.tehu.DNP mi zaniká 15.9.2012.Ak od októbra nebudem už na PN a potom by som znova potrebovala ísť,budem dostávať aspoň z minima,či už žiadnu?Platím si teraz z maxima DNP.
Bola si dobr.nem.poistená aj pred 21.12.2011? Z akého poistenia máš vyplácanú súčasnú PN-ku ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzka71 Pozri príspevok
No že ak by som musela ísť znova na PN, keby sa nebodoj objavili nejaké problémy.DNP si platím z maxima od 21.12.2011 a iné poistenie nemám
pred 21 12 2011 si určite mala poistenie, pretože by ti k 13 07 2012 nevznikol nárok na PN....

a súčasnú PN máš určite z maxima, uplynulo predsa už 26 týždňov od 21 12 2011.....

a ak môžeš a bude sa dať ostaň na PN do nástupu na MD........

ak sa nebude dať tak i MD bude z maxima (i po uplynutí DNP), máš ochrannú dobu 8 mesiacov....
0 0
zuzka71 zuzka71

zuzka71 je offline (nepripojený) zuzka71

Akože by mi nevznikol nárok na PN?Však podmienka je neprerušene mať platené 26týždňov.Však som si to zisťovala :-/ Ale v roku 2010 som bola od 1.9.-31.11.zamestnaná,tak tam som mala poistenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzka71 Pozri príspevok
Akože by mi nevznikol nárok na PN?Však podmienka je neprerušene mať platené 26týždňov.Však som si to zisťovala :-/ Ale v roku 2010 som bola od 1.9.-31.11.zamestnaná,tak tam som mala poistenie.
ale ďaľšia podmienka je mať 270 dní poistenia za posledné 2 roky.....
0 0
zuzka71 zuzka71

zuzka71 je offline (nepripojený) zuzka71

Mila123 Pozri príspevok
ale ďaľšia podmienka je mať 270 dní poistenia za posledné 2 roky.....
No ale to keď rátam aj s tými 3 mesiacmi z roku 2010,tak to mám ku dňu nástupu na PN skoro 300dní
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzka71 Pozri príspevok
No ale to keď rátam aj s tými 3 mesiacmi z roku 2010,tak to mám ku dňu nástupu na PN skoro 300dní
tak potom ok.....
Zuzana, nedala si všetky potrebné informácie na plochu, tak som hútala, že si musela mať poistenie.....

a potom, bola si sa pýtať v SP, tam ťa informovali a tu znovu sa pýtaš na to isté, a ak som ti napísala, že si musela mať poistenie, inak by ti nevznikol nárok na dávky NP, tak sa rozčuľuješ......iba toľko....
0 0
zuzka71 zuzka71

zuzka71 je offline (nepripojený) zuzka71

Mila123 Pozri príspevok
tak potom ok.....
Zuzana, nedala si všetky potrebné informácie na plochu, tak som hútala, že si musela mať poistenie.....

a potom, bola si sa pýtať v SP, tam ťa informovali a tu znovu sa pýtaš na to isté, a ak som ti napísala, že si musela mať poistenie, inak by ti nevznikol nárok na dávky NP, tak sa rozčuľuješ......iba toľko....
lebo ja som sa na začiatku pýtala úplne niečo iné a nakoniec sme tu preberali iné
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zuzka71 Pozri príspevok
potrebovala by som opäť poradiť :-) Od 13.7.2012 som na PN-rizik.tehu.DNP mi zaniká 15.9.2012.Ak od októbra nebudem už na PN a potom by som znova potrebovala ísť,budem dostávať aspoň z minima,či už žiadnu?Platím si teraz z maxima DNP.
ako myslíš......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzka71 Pozri príspevok
lebo ja som sa na začiatku pýtala úplne niečo iné a nakoniec sme tu preberali iné
Zuzka, ale bez tých doplňujúcich otázok nebolo možné zodpovedať na tvoju pôvodnú. Nárok na nemocenské z dobr. poistenia vzniká len v prípade, ak nemocenské poistenie, vrátane predch. ukončeného, trvalo aspoň 270 dní. A túto informáciu si v prvom príspevku neuviedla.
0 0
IvkaPP IvkaPP

IvkaPP je offline (nepripojený) IvkaPP

Dobrý večer, chcela by som sa informovať ohľadom dobrovoľného nemocenského poistenia, 13. januára som si začala platiť ešte po starom DNP, od 15.1.2012 do 31.3.2012 som bola zamestnaná na dohodu o pracovnej činnosti, od 1.4 mi dali pracovnú zmluvu s 3. mesačnou skúšobnou dobou, takže od 1.7. mi začal plynúť pracovný pomer na dobu určitú, dojednaný do 31.3.2013. Momentálne som v 12 týždni tehotenstva a obvodný lekár ma vypísal na PN-ku s angínou, touto cestou sa chcem opýtať, ako je to s DNP, či to nejako ovplyvní materskú, a či mám vôbec nárok na čerpanie PN z DNP, keďže nemám ešte zaplatených 270 dní. Ďakujem Vám veľmi pekne, v tomto mám trošku ešte zmätok, veľmi by ste mi pomohli
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

IvkaPP Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som sa informovať ohľadom dobrovoľného nemocenského poistenia, 13. januára som si začala platiť ešte po starom DNP, od 15.1.2012 do 31.3.2012 som bola zamestnaná na dohodu o pracovnej činnosti, od 1.4 mi dali pracovnú zmluvu s 3. mesačnou skúšobnou dobou, takže od 1.7. mi začal plynúť pracovný pomer na dobu určitú, dojednaný do 31.3.2013. Momentálne som v 12 týždni tehotenstva a obvodný lekár ma vypísal na PN-ku s angínou, touto cestou sa chcem opýtať, ako je to s DNP, či to nejako ovplyvní materskú, a či mám vôbec nárok na čerpanie PN z DNP, keďže nemám ešte zaplatených 270 dní. Ďakujem Vám veľmi pekne, v tomto mám trošku ešte zmätok, veľmi by ste mi pomohli
Mala si pred vznikom DNP v posledných dvoch rokoch iné nem.poistenie zo zamestnania ? (dohodári nem.poistenie neplatia).
0 0
IvkaPP IvkaPP

IvkaPP je offline (nepripojený) IvkaPP

V roku 2009 a 2010 som pracovala v Írsku, od februára 2011 som bola evidovaná na úrade práce, pričom pol roka som mala nárok na poberanie sociálky, celý rok sa mi nepodarilo zohnať žiadnu prácu, až v januári 2012. Predtým som si neplatila nemocenské poistenie.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

IvkaPP Pozri príspevok
V roku 2009 a 2010 som pracovala v Írsku, od februára 2011 som bola evidovaná na úrade práce, pričom pol roka som mala nárok na poberanie sociálky, celý rok sa mi nepodarilo zohnať žiadnu prácu, až v januári 2012. Predtým som si neplatila nemocenské poistenie.
popozeraj si poradňu na stránke soc. poisťovne .... mala by sa ti počítať aj doba poistenia v Írsku (samozrejme doložiť).
Ak ti toto uznajú - tak by si mohla mať nárok na nemocenské z obidvoch poistení (od skončenia práce v Írsku a začiatkom DNP uplynul približne rok - dobre si myslím?)
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, opäť sa chcem poradiť. Známy si platil od 25.5.11-31.1.12 DNP z maxima. Od 1.2.12 sa prihlásil na kompletný balík z minima. Ak by teraz zrušil daný balík a začal si ho znova platiť napr. 1.10.12 a ochorel by napr. 12.10.12 tak by sa mu bude rátať PN-ka z vymeriavacieho základu roku 2011 z maxima, alebo z minima plateného od 1.2.12? Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

seda Pozri príspevok
Dobrý večer, opäť sa chcem poradiť. Známy si platil od 25.5.11-31.1.12 DNP z maxima. Od 1.2.12 sa prihlásil na kompletný balík z minima. Ak by teraz zrušil daný balík a začal si ho znova platiť napr. 1.10.12 a ochorel by napr. 12.10.12 tak by sa mu bude rátať PN-ka z vymeriavacieho základu roku 2011 z maxima, alebo z minima plateného od 1.2.12? Ďakujem za odpoveď.
Z minima, lebo nové poistenie netrvá 26 týždňov. (za nové poistenie sa považuje poistenie uzatvorené 1.10.2012)
1 0
IvkaPP IvkaPP

IvkaPP je offline (nepripojený) IvkaPP

A to treba teraz doložiť? Pretože budem pn možno týždeň a kým si zoženiem papiere z Írska, tak to trošku potvrvá, keď som si vybavovala sociálku, tak som tam dokladala P60 a P45 z Írska, budú stačiť tieto papiere? A ako je to vlastne po skončení DNP, to mi bude končiť 8.10.2012, kedy budem mať splnenú podmienku platenia 270 dní, predpokladaný termín pôrodu je 22.februára 2013, potom by som mala mať pol roka vyplácanú vyššiu materskú (platím si z maxima), lebo budem v ochrannej lehote 8 mesiacov ako tehotná, dobre to chápem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať