Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

veronikasad Pozri príspevok
Elisaj, "blbé" otázky by to boli, keby si sa pýtala neskoro a tým už nemohla ovplyvniť nárok na dávku. Ak ti nebude niečo jasné, pýtaj sa ...
veď ano ale keď je tu o tom toľko popísane a niektoré veci akosi nie a nie pochopiť stale sa niečo najde čo to zamotá....a ešte mi nieje jasne kedy sa vlastne ide do socialnej poisť.žiadať o matersku to mi da dr.nejaky papier alebo mam isť na upsvar a tam si niečo pýtať alebo ako to je predtym som poberala hned rodičovsky nie matersku takže ani toto vôbec neviem ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elisaj Pozri príspevok
veď ano ale keď je tu o tom toľko popísane a niektoré veci akosi nie a nie pochopiť stale sa niečo najde čo to zamotá....a ešte mi nieje jasne kedy sa vlastne ide do socialnej poisť.žiadať o matersku to mi da dr.nejaky papier alebo mam isť na upsvar a tam si niečo pýtať alebo ako to je predtym som poberala hned rodičovsky nie matersku takže ani toto vôbec neviem ďakujem
Lekár (gynekolog) ti vypíše žiadosť o materské, ktoré si prefotíš a odovzdáš v SP. Daj si potvrdiť kopiu.
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

veronikasad Pozri príspevok
Lekár (gynekolog) ti vypíše žiadosť o materské, ktoré si prefotíš a odovzdáš v SP. Daj si potvrdiť kopiu.
Ďakujem potvrdiť normálne u notára predpokladám a asi ako dlho pred začiatkom materskej?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elisaj Pozri príspevok
Ďakujem potvrdiť normálne u notára predpokladám a asi ako dlho pred začiatkom materskej?
Prečo u notára ? Potvrdiť si dáš v SP kopiu, že ti prevzali originál (keby sa náhodou stratil).
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

veronikasad Pozri príspevok
Prečo u notára ? Potvrdiť si dáš v SP kopiu, že ti prevzali originál (keby sa náhodou stratil).
jaj aha ja som myslela že tú žiadosť okopírovať a u notara tu kopiu potvrdiť ale už rozumiem že v sp si potvrdiť
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

Pekný deň, pre pokoj na duši sa chceme z manželkou ešte uistiť ako postupovať v nasledujúcich dnoch, kedže 31.07 jej skonči PP na dobu určitú a od 01.08. ju lekarka vypíše na rizikové tehotenstvo.

Kam ma zaniest pn-ku? (na soc.p.?)
DNP jej končí 24.10 a termín ma 11.11

Ak sme to spravne pochopili ma narok na pn do materskej s PP z minuleho roka a
matersku dostane aj z Povinneho poist. aj z DNP?

Ďakujeme viackrat
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Peter6160 Pozri príspevok
Pekný deň, pre pokoj na duši sa chceme z manželkou ešte uistiť ako postupovať v nasledujúcich dnoch, kedže 31.07 jej skonči PP na dobu určitú a od 01.08. ju lekarka vypíše na rizikové tehotenstvo.

Kam ma zaniest pn-ku? (na soc.p.?)
DNP jej končí 24.10 a termín ma 11.11

Ak sme to spravne pochopili ma narok na pn do materskej s PP z minuleho roka a
matersku dostane aj z Povinneho poist. aj z DNP?

Ďakujeme viackrat
áno, je to správne......za predpokladu, že ku dňu pôrodu bude mať splnenú podmienku 270 dní poistenia DNP.....
k 01 08 2012 ju nespľňa? nenapísal si od kedy je dobrovoľne nemocensky poistená......
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pre Peter .. treba si dať vypísať dve DPN (jedna z povinného poistenia v ochrannej lehote a druhá z trvajúceho DNP) ... a obidve treba zaniesť do SP. (zamestnávateľ už s tým nič nemá).
Myslím, že presne ste to spočítali - a už 26 týždňov DNP ubehlo .. takže bude dávka zo skutočného VZ.
Inak treba písať presnejšie - lebo z takéhoto zadania sa naozaj nedá (pozrela som staršie príspevky - tak podľa toho píšem )

... a rizikové tehotenstvo nie je DPN (PNka)!!
Naposledy upravil Katy a R : 27.07.12 at 16:35
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

DNP ma od 31.1, takže to vychadza tak na doraz, co sa tyka naroku na matersku z dnp.

Rozumieme tomu tak, že PP od 1.8. bude za nu platiť SP?
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

Takže ma už narok aj na pn z DNP od 1.08. ? Teraz nerozumiem čo sme spočitali??
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mila123 Pozri príspevok
nerozumiem otázke.....
tak nárok na PN bude mať iba z pracovného pomeru (v ochrannej dobe) ale i naďalej bude platiť DNP aj cez PN a nárok na MD by jej mohol vzniknúť o oboch poistení, t.j. z ochrannej doby a aj z DNP, ale pôrod by mal byť až po 270 dní poistenia.....
nárok bude z obidvoch poistení ..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Peter6160 Pozri príspevok
DNP ma od 31.1, takže to vychadza tak na doraz, co sa tyka naroku na matersku z dnp.

Rozumieme tomu tak, že PP od 1.8. bude za nu platiť SP?
čo je to PP?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katy a R Pozri príspevok
nárok bude z obidvoch poistení ..
jasne......opravujem sa, p. Mihál si písal s Veronikou , kde rozoberali situáciu, kde vznikol nárok na dávku aj keď DNP netrvalo 270 dní a započítavala sa do neho doba poistenia zo zamestnania , i napriek tomu, že to trvalo súčasne.....(SP mala tento názor, MPSVaR bolo opačného názoruˇ)......
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

Takže ma narok od 1.8. aj na pn z dnp? Teraz nerozumiem čo sme mali spočítať??
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

PP som myslel povinné poistenie, opravte ma ked niečo motám, Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
jasne......opravujem sa, p. Mihál si písal s Veronikou , kde rozoberali situáciu, kde vznikol nárok na dávku aj keď DNP netrvalo 270 dní a započítavala sa do neho doba poistenia zo zamestnania , i napriek tomu, že to trvalo súčasne.....(SP mala tento názor, MPSVaR bolo opačného názoruˇ)......
To bol úplne iný prípad. Tam nebola splnená podmienka 270 dní nem.poistenia a podľa výkladu SP je ju možné splniť súbehom DNP a poistenia zo zamestnania, ak sa jedno z nich pred nástupom na MD ukončí.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tak teda ako môže dostať vyplatenú PN z DNP, ak poistenie netrvá 270 dní?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Mila123 Pozri príspevok
Tak teda ako môže dostať vyplatenú PN z DNP, ak poistenie netrvá 270 dní?
pretože 1.8. už bude mať ukončené povinné poistenie
http://www.porada.sk/t165607-p3-mate...ml#post1807387
0 0
Peter6160 Peter6160

Peter6160 je offline (nepripojený) Peter6160

Takže teraz bude 2 mesiace PN do nastupu na matersku a narok na davku je aj z povinneho aj z dobrovolného poistenia

A potom

bude mať 6 mes. matersku davku s PP aj z DNP?
0 0
aglo6 aglo6

aglo6 je offline (nepripojený) aglo6

mozem poprosit o radu? Platila som si DNP, podmienku 270dni som splnila 27.7. Od 28.7. som PN, ako mam postupovat dalej ? Platit balik poistenia je pre mna nerealny, musim zrusit DNP ? Viem akurat, ze pocas PN nemusim platit poistenie , ale co z toho este vyplyva? / nie som tehotna, ani neplanujem, idem na operaciu/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať