Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie v roku 2012

dobrý deň, správne som pochopila, že od 01.01.2012 nebude platiť dobrovoľné nemocenské poistenie platné v tejto podobe ako v roku 2011, čiže osoba poistená v zamestnaní a aj DNP v roku 2012 už nebude mať materskú aj z DNP a aj ako zamestanec ? Takže platby do DNP môžem ukončiť - nebudú mať vplyv ani na ošetrovné a ani materskú, ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aglo6 Pozri príspevok
mozem poprosit o radu? Platila som si DNP, podmienku 270dni som splnila 27.7. Od 28.7. som PN, ako mam postupovat dalej ? Platit balik poistenia je pre mna nerealny, musim zrusit DNP ? Viem akurat, ze pocas PN nemusim platit poistenie , ale co z toho este vyplyva? / nie som tehotna, ani neplanujem, idem na operaciu/
Splnením podmienky 270 dní od vzniku poistenia tvoje poistenie zo zákona zanikne. Ak bude PN-ka z ochrannej doby (do 7 kal dní) - čo je tvoj prípad, budeš mať nárok na nemocenské z vymer.základu roku 2011. Žiadne poistné už platiť nemusíš.
0 0
aglo6 aglo6

aglo6 je offline (nepripojený) aglo6

a administrativne ? je potrebne sa odhlasit z DNP? Ako sa mi bude ratat PN ? platila som si maximum, ale v roku 2011 len 2 mesiace, ostatne bolo uz v r. 2012
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aglo6 Pozri príspevok
a administrativne ? je potrebne sa odhlasit z DNP? Ako sa mi bude ratat PN ? platila som si maximum, ale v roku 2011 len 2 mesiace, ostatne bolo uz v r. 2012
Dakujem
Nie, netreba sa odhlasovať.
Výpočet : Spočítaj si vymeriavacie základy z roku 2011 a vydel počtom kal.dní trvania poistenia. Dostaneš denný vymer.základ. (DVZ)
Nemocenské za prvé tri dni je 25 % DVZ, od 4. dňa 55 % DVZ
0 0
aglo6 aglo6

aglo6 je offline (nepripojený) aglo6

dakujem
0 0
medyna medyna

medyna je offline (nepripojený) medyna

dobrý deň táto otázka tu už možno padla ale nepodarilo sa mi ju nájsť.

v januári som sa prihlásila do DNP kt by mali končiť cca v septembri. Následne po ukončení by som chcela do 7 dní čo som sa dočítla že je ochranná lehota nastúpiť na PN

takže chcem sa spýtať bude mi PN vyplácaná aj z DNP platím si z maxima. pýtam sa preto či sa mi to vlastne aj oplatí nakoľko ak by som mala dostávať klasickú PN tak to si radšej odtrpím v práci

dakujem za vaše odpovede.
PS ak mám v texte najakú milnú info prosím opravte ma.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

medyna Pozri príspevok
dobrý deň táto otázka tu už možno padla ale nepodarilo sa mi ju nájsť.

v januári som sa prihlásila do DNP kt by mali končiť cca v septembri. Následne po ukončení by som chcela do 7 dní čo som sa dočítla že je ochranná lehota nastúpiť na PN

takže chcem sa spýtať bude mi PN vyplácaná aj z DNP platím si z maxima. pýtam sa preto či sa mi to vlastne aj oplatí nakoľko ak by som mala dostávať klasickú PN tak to si radšej odtrpím v práci

dakujem za vaše odpovede.
PS ak mám v texte najakú milnú info prosím opravte ma.
ty už teraz vieš, že v ochrannej dobe po skončení DNP budeš PN ?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

medyna Pozri príspevok
dobrý deň táto otázka tu už možno padla ale nepodarilo sa mi ju nájsť.

v januári som sa prihlásila do DNP kt by mali končiť cca v septembri. Následne po ukončení by som chcela do 7 dní čo som sa dočítla že je ochranná lehota nastúpiť na PN

takže chcem sa spýtať bude mi PN vyplácaná aj z DNP platím si z maxima. pýtam sa preto či sa mi to vlastne aj oplatí nakoľko ak by som mala dostávať klasickú PN tak to si radšej odtrpím v práci

dakujem za vaše odpovede.
PS ak mám v texte najakú milnú info prosím opravte ma.
Zatiaľ platí, že ak nastúpiš na PN v ochrannej lehote, mala by si dostávať dávky nemocenského z maxima.
0 0
inkamia inkamia

inkamia je offline (nepripojený) inkamia

Ahojky,chcela by som poradit...
V januari som sa odhlasila zDNP a hned od 1. Feb. prihlasila, aby som platila este podla starych pravidiel. Doteraz som si doplacala ciastku z minima okolo 15 eur, kedze som zamestnana, ale uz skor som sa rozhodla dat vypoved k 31.7.2012, kedze som pod neustalym tlakom a stresom (a nedarilo sa nam doteraz otehotniet).ale práve dnes som sa dozvedela, že som tehotná v 5tyzdni. Takže od 1.8.2012 sa pôjdem prihlásit na úrad práce.
Preto by som sa chcela spytat, ci si nemám zájst do Soc.p. a zmenit si platbu tohto poistenie z maxima, neviem presne tu ciastku, ale malo by to byt do 60eur...či sa to vôbec oplatí si to meniť....keď si to poistenie platím už nejaký ten čas a mala čo najvyššiu materskú, poprípade, za aké obdobie sa bude posudzuje materská... (Podmienku 270 nepretržitého platenia tohto poistenia budem splnat az začiatkom oktobra 2012)
Daaakujem moc za odpoved
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

dobry den! chcela by som sa spytat. min. rok som si platila DNP. tento rok v januari som sa odhlasila a nanovo prihlasila tusim k 27.1.2012. len by som chcela vediet, dokedy mam otehotniet, ak by som chcela dostavat max. matersku. a ak to dovtedy nestiham, tak co potom? to DNP sa mi uz nebude ratat?
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

este som zabudla povedat, ze som bola min. rok na rodicovskom a teraz som nezamestnana a DNP si platim z maxima.
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

vie mi niekto poradit? dakujem!!!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ochrannú dobu po ukončení 270 dní poistenia budeš mať v dĺžke 8 mesiacov za predpokladu, že budeš tehotná (ku skončeniu DNP).....počas tých 8 mesiacov musíš nastúpiť na MD , nie je podmienky porodiť......
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

dakujem! to znamena do konca septembra by som mala otehotniet? ked si od 27.1.2012 platim DNP? velmi tomu nerozumiem.
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

resp. treba otehotniet do 270 dni od 27.1.2012 (teda do skoncenia DNP) a potom do 8 mesiacov najneskor nastupit na MD?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

katinka0000 Pozri príspevok
resp. treba otehotniet do 270 dni od 27.1.2012 (teda do skoncenia DNP) a potom do 8 mesiacov najneskor nastupit na MD?
áno....

síce ak by sa ti to nepodarilo, sú aj iné možnosti....táto je najjednoduchšia.....
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

ved prave to som sa chcela spytat. ze co ak do konca oktobra neotehotniem? co mam urobit? nahodou otehotniem na konci novembra a chcela by som dostavat matersku z maxima. a podmienku 270 dni by som samozrejme splnenu mala, kedze si to platim od januara.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katinka0000 Pozri príspevok
ved prave to som sa chcela spytat. ze co ak do konca oktobra neotehotniem? co mam urobit? nahodou otehotniem na konci novembra a chcela by som dostavat matersku z maxima. a podmienku 270 dni by som samozrejme splnenu mala, kedze si to platim od januara.
Po 270 dňoch ti DNP zo zákona zanikne. Ak otehotnieš neskôr, môžeš dosiahnuť max. materskú z dobrovolného poistenia, musíš sa ale prihlásiť na celý balík poistenia, ktoré musí trvať najmenej 26 týždňov. Ak nebude v tomto smere prijatá novela zákona, počas tohto obdobia (ak budeš mať rizikové tehotenstvo), môžeš byť na PN-ke s nárokom na nemocenské (z minima). Materské bude z maxima. Počas PN-ky odvody neplatíš.
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

aha, ja som si myslela, ze ak budem mat splnenu podmienku 270 dni, tak netreba znova splnat podmienku 26 tyzdnov (v tomto novom zakone). a neviete, kolko by som musela potom mesacne platit (myslim max.)? kedze som teraz vedena na UPSR ako nezamestnana. no dobre a ak by som zostala potom PN resp. na rizikovom (len hypoteticky napr. v januari 2013) a nebudem mat splnenu tu podmienku 26 tyzd. (lebo cez PN sa odvody neplatia), aj tak je materska z maxima??? vopred velmi dakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

katinka0000 Pozri príspevok
aha, ja som si myslela, ze ak budem mat splnenu podmienku 270 dni, tak netreba znova splnat podmienku 26 tyzdnov (v tomto novom zakone). a neviete, kolko by som musela potom mesacne platit (myslim max.)? kedze som teraz vedena na UPSR ako nezamestnana. no dobre a ak by som zostala potom PN resp. na rizikovom (len hypoteticky napr. v januari 2013) a nebudem mat splnenu tu podmienku 26 tyzd. (lebo cez PN sa odvody neplatia), aj tak je materska z maxima??? vopred velmi dakujem za odpoved.
Podmienku 26 týždňov je nutné splniť len v prípade, ak nové poistenie uzatvoríš z vyššieho VZ ako minimum. Zatial sa do 26 týždňov počíta aj obdobie PN-ky, kedy sa odvody neplatia - čo bude po novom roku, neviem.
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

jasne. ja by som isto chcela z maxima. a neviete, kolko by som musela potom mesacne platit (myslim max.)? kedze som teraz vedena na UPSR ako nezamestnana. uvidime, ake zakony nam teda schvalia zase v januari.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať