Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Áno, to viem. Ďakujem za radu!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
pri Suvahe, VZaS, aj DPPO máš možnosť pridať neštrukturované prílohy. tak pridáš. Dokonca aj ked som nepridala, tak mi vysvietilo že som nič nepridala a následne som zvolila potvrdiť, či odoslať,
Najskôr vyplníš výkaz, alebo DPPO, a ked ho potvrdíš, že je kompletný, vysvietia sa ti možnosti. Možno len trochu treba zarolovať dole po obrazovke..

to vážne cez EZU dali túto možnosť? a do eDANE a eTAX sa vôbec neuráčili....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veru,
dúfam, že nás so ZEPami nenechajú v štichu aj o rok!!!!!!!!!!!!!
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

takže ste to všetci podávali v tlačenej forme tie Poznámky, ano? Lebo na podatelni na mna kukala ako na debila, a nevedela pochopiť prečo podávam iba poznámky....
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

zk24 Pozri príspevok
takže ste to všetci podávali v tlačenej forme tie Poznámky, ano? Lebo na podatelni na mna kukala ako na debila, a nevedela pochopiť prečo podávam iba poznámky....
Ja som to podal v pohode, pred tromi hodinami ceZ EZU. Presne podľa toho návodu Kejky, ktorý si citovala v príspevku č. 483.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no a ja idem zajtra do podateľne - som zvedavá čo mi povedia.
ale vytlačím si akceptáie, tak hádam pochopia. Opečiatkovali ti kopiu poznámok?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ano opečiatkovali. Povedali že stačí priniesť prvu stranu tych poznamok, že ich nemusím tlačiť dvakrat. (prvu stranu tych čo su pre mna ako kopia)

Tak menia stale pravidla na tych podatelniach v BA. Kedysi opečiatkovali kopiu čohokoľvek, potom vymysleli nejake ich "potvrdenky", a ked som nabehla s potvrdenkou tak nechapala čo od nej chcem, že to oni NIKDY tak nemali. Na každom DU to fungovalo inak a teraz ked su všetci na jednom DU, tak maju kazdy svoj system....

ale ano, opečiatkovali mi kopie Poznamok.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som podala tiež len poznámky na DU, dala som si potvrdiť moju kópiu, nikto nemal žiadne námietky, ani sa nad ničím nepozastavil..
2 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nakoľko mám ZEP tiež som podávala iba poznámky na podateľni. Potvrdili mi prevzatie na ich Potvrdení o podaní a nikto sa ničomu nečudoval ani nenamietal...
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dp, výkaz a súvahu som podala cez ezu, môžem poznámky poslať poštou? už to nechcem komplikovať, a podávam 1x? dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sybila3 Pozri príspevok
dp, výkaz a súvahu som podala cez ezu, môžem poznámky poslať poštou? už to nechcem komplikovať, a podávam 1x? dík
ak si prehliadla možnosť pridať prílohu, tak áno, pošli hoci aj poštou, a 1x stačí
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte by som mala taký možno banálny dotaz, vždy posielam aj daňové aj iné dokumenty vo veľkej obálke, môžem poslať aj v polovičnej a preložiť napoly alebo nie, dík
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

sybila3 Pozri príspevok
ešte by som mala taký možno banálny dotaz, vždy posielam aj daňové aj iné dokumenty vo veľkej obálke, môžem poslať aj v polovičnej a preložiť napoly alebo nie, dík
Kym to nebude natrhané na puzzle.... No videla som už všeličo čo ludia odovzdavajú, roznych velkostí... takže myslím že A5 obalka nebude problem...
0 0
Azalee Azalee

Azalee je offline (nepripojený) Azalee

poznamky sa daju kde v ezu podat? da sa to znova otvorit? dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
pri Suvahe, VZaS, aj DPPO máš možnosť pridať neštrukturované prílohy. tak pridáš. Dokonca aj ked som nepridala, tak mi vysvietilo že som nič nepridala a následne som zvolila potvrdiť, či odoslať,
Najskôr vyplníš výkaz, alebo DPPO, a ked ho potvrdíš, že je kompletný, vysvietia sa ti možnosti. Možno len trochu treba zarolovať dole po obrazovke..
Azalee Pozri príspevok
poznamky sa daju kde v ezu podat? da sa to znova otvorit? dakujem
odcitovala som ti odpoved, ktorá sa v rôznych podobách vyskytuje častejšie a aj v iných témach.
na druhú otázku neviem odpovedať - čo chceš znova otvoriť? Výkazy v EZU? Poznámky v prílohe?
Poznámky dáš do pdf a tak to prikladáš.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

problem je ten, ze oni na danovom tu prilozenu prilohu ci uz poznamky nevidia...takze posielaju vyzvu a tak ci tak ju musis odniest osobne na danovy urad....ja som to vcera urobila samozrejme aj s potvrdenkou, ze tie poznamky som poslala riadne a vcas....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mám takúto otázku. V poznámkach mám dosť tabuliek, pre ktoré UJ nemá náplň. Je potrebné túto informáciu, napr: Tabuľka č. 2

Pre túto tabuľku nemá ÚJ náplň.
udávať pri týchto tabuľkách, alebo nie? Zaberá to totiž zbytočne veľa papiera. Nestačí uvádzať len tie tabuľky, ktoré vypĺňam?
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

stačí
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Mám takúto otázku. V poznámkach mám dosť tabuliek, pre ktoré UJ nemá náplň. Je potrebné túto informáciu, napr: Tabuľka č. 2

Pre túto tabuľku nemá ÚJ náplň.
udávať pri týchto tabuľkách, alebo nie? Zaberá to totiž zbytočne veľa papiera. Nestačí uvádzať len tie tabuľky, ktoré vypĺňam?

Stačí tie tabuľky, pre ktoré máš naplnenie.
Mne to OMEGA robí tak, že zaškrtnem, že účtovná jednotka nemá náplň pre túto položku naplnenie a všetko sa mi pekne textovo samé posunie a prázdne tabuľky miznú.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

slavuska Pozri príspevok
stačí
Economic Pozri príspevok
Stačí tie tabuľky, pre ktoré máš naplnenie.
Mne to OMEGA robí tak, že zaškrtnem, že účtovná jednotka nemá náplň pre túto položku naplnenie a všetko sa mi pekne textovo samé posunie a prázdne tabuľky miznú.
Ďakujem, tak môžem začať upravovať .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať