Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Danielam Pozri príspevok
....otázka - tieto udaje prenesiem do do bodu 5. inf.časti F tabuľka 2 bezprostredne predch.obdobie?
pri stavových ukazovateľoch platí zásada: neprenáša sa z bežného účtovného obdobia do predchádzajúceho, ale z predchádzajúceho ÚO do bežného ÚO... t.j. konečný stav minulého obdobia je poč. stav bežného obdobia
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Poraďáci, asi otázka trochu mimo témy, ale........chcem poslať Poznámky ako prílohu k DP PO na drsr EZU. Ale ja mam tieto poznámky písane vo Worde, ako ich mam zmenit na pdf alebo rtf subor aby mi ich system zobral? Ako ste to riesili vy? dakujem
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Maaaria Pozri príspevok
Poraďáci, asi otázka trochu mimo témy, ale........chcem poslať Poznámky ako prílohu k DP PO na drsr EZU. Ale ja mam tieto poznámky písane vo Worde, ako ich mam zmenit na pdf alebo rtf subor aby mi ich system zobral? Ako ste to riesili vy?
dakujem
Na spodku vyhlasenia je Upozornenie, ze poznamky sa nedaju v sucasnosti posielat elektr. formou a sme povinni ich dorucit v pisomnej forme.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Čiže keď som poslala v sobotu elektronický tak musím ešte aj osobne ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
EPk Pozri príspevok
Na spodku vyhlasenia je Upozornenie, ze poznamky sa nedaju v sucasnosti posielat elektr. formou a sme povinni ich dorucit v pisomnej forme.
a to už ako? však sa práve chystám jedného klienta takto doriešiť.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

A ako to posielate elektronicky? Aj ked mate iba dohodu? Ved aj pre nich je to lepsie, ked to maju v el. forme, odpada im skenovanie.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KEJKA Pozri príspevok
a to už ako? však sa práve chystám jedného klienta takto doriešiť.
Aj ja som odoslala všetko cez EZU, vr. Poznámok... Dúfam, že ich nebudem musieť ešte aj tlačiť a znova doručiť na DU v papierovej forme...
1 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

prosím Vás...čo sa rieši v poznámkach v časti M.?? akosi to nemôžem pochopit...
0 0
jousef jousef

jousef je offline (nepripojený) jousef

Dobry den,

prosim ak viete, poradte: firma uz viac rokov nevykazuje ziadnu cinnost a pri odovzdavani danoveho priznania sme v minulosti neodovzdavali poznamky, ale prehlasenie, ze firma nema ziadnu cinnost. Ako je to za rok 2011?

Dakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja som sa v podstate držala formy Poznámok, kde som uviedlo všetky údaje firmy, konateľa, že nemáme žiadných zamestnancov a že firma nevykonávala žiadnú činnosť, výška Základného imania.
0 0
angelaanakonda angelaanakonda

angelaanakonda je offline (nepripojený) angelaanakonda

Môžete mi poradiť, kam uviesť do poznámok mzdové náklady, myslím v tabuľke, ktorá sa týka nákladov?
0 0
jousef jousef

jousef je offline (nepripojený) jousef

Ivenka Pozri príspevok
Ja som sa v podstate držala formy Poznámok, kde som uviedlo všetky údaje firmy, konateľa, že nemáme žiadných zamestnancov a že firma nevykonávala žiadnú činnosť, výška Základného imania.
ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás kde vypisujete tie poznámky v e-dane ich nikde nevidím
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás kde vypisujete tie poznámky v e-dane ich nikde nevidím
Ani nemôžeš vidieť, žiadne tam nie sú. Musíš pohľadať v tejto téme: http://www.porada.sk/t177688-p26-poz...ml#post1996955
Naposledy upravil Žabinka : 28.03.12 at 11:07
1 0
angelaanakonda angelaanakonda

angelaanakonda je offline (nepripojený) angelaanakonda

Ešte raz vás veľmi pekne prosím, do ktorej časti tabuľky o nákladoch uvádzate mzdové náklady
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

ja som si v tabuľke o nákladoch pridala riadky, aby mi sedeli celkové náklady
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Žabinka Pozri príspevok
Ani nemôžeš vidieť, žiadne tam nie sú. Musíš pohľadať v tejto téme: http://www.porada.sk/t177688-p26-poz...ml#post1996955
aha a potom ako sa posielajú elektronicky? dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
x-krát zodpovedané.
Elektronicky ako prílohu pri DPPO ale len cez EZU
inak poštou alebo osobne, elektronicky sa nedá.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aha takže keď mám ZEP pošlem cez EZU? a dočítala som sa, že ste mazali strany a zostalo napríklad 5 strán, môže to tak byť? dík
0 0
katka1605 katka1605

katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

Vyplňujem prehľad o peňažných tokoch (cash flow) v poznámkach 2011. Musí byť vyplnený aj priamou aj nepriamou metódou? Vopred ď. za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať