Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
finančníčke vo firme sa podarilo poslať DPHčku síce načas, ale číslo účtu dala len základné, nedala tam predčíslie. Takéto číslo neexistuje, platba sa 30.8. vrátila. Dnes DPHčku zaplatila znova. Ako to bude DU brať? akceptuje, ak firma preukáže, že tie peniaze z účtu firmy odišli? Aj ked na nesprávne číslo účtu?
Máte s tým niekto skúsenosť? lebo ja nie.
Na toto poviem len jedno. Že vždy je to iba a iba o ľuďoch. Normálna pracovníčka keď jej preukázeš, že načas sa to zaplatilo, ale zle... to pochopí a uzná ako načas uhradené. Ak natrafíš na trúbku, jednoducho môže tvrdiť že im to na účet jednoducho prišlo neskoro a môžeš sa aj rozkrájať. Takže treba dúfať, že tam máš nejakú normálnu babu. Budem držať palce.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nikulik Pozri príspevok
Poprosila by som Vás o radu, uhrada preddavkov na dan z príjmu sa uhradzala na nove čislo účtu vygenerované danovym uradom. ALE, omylom sa nam stalo ze sme jeden mesiac v r.2012 odviedli na staré čislo účtu. Je to problem? Treba nejako požiadať danovy urad o preúčtovanie? Alebo to nechat tak? Poradite mi prosim?
Ja by som pre istotu napísala jednoduchú žiadosť o preúčtovanie v prípade, že platba sa ti nevrátila späť. Aby si mala aj doklad od tohto. Po čase si nemusia na telefonát pamätať, ale papier nepustí.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

ak vyjde zamestnancovi uhradiť daň. na aké číslo účtu má túto daň uhradiť? len zamestnanec typ A.
mám volať na DU ... aké je jeho "základné číslo účtu"
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mirka.V Pozri príspevok
ak vyjde zamestnancovi uhradiť daň. na aké číslo účtu má túto daň uhradiť? len zamestnanec typ A.
mám volať na DU ... aké je jeho "základné číslo účtu"
Ďakujem
Musí volať... Alebo podá DP skôr a DÚ by mal mať povinnosť predsa takémuto daňovníkovi číslo účtu oznámiť. Veď sú to ich peniaze...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Na prvej strene DP typu A je kolonka, či občan dostal č.ú. Treba zaškrtnúť, že nie, podať DP čo najskôr a čakať na č.ú. Ak nepríde po týždni, išla by som na DÚ po info.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Na prvej strane DP typu A je kolonka, či občan dostal č.ú. Treba zaškrtnúť, že nie, podať DP čo najskôr a čakať na č.ú. Ak nepríde po týždni, išla by som na DÚ po info.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dobrá pripomienka, to okienko ma v momente odpovede nenapadlo.... Samozejme súhlasím, zaškrtnúť, že daňovníkovi správca dane neoznámil číslo účtu.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som minulý rok podávala DP, kde fyzická osoba nemala pridelené číslo účtu a na DÚ mi povedali, že si ho mám vygenerovať tuto: https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
Vygenerovalo mi ho a aj som odviedla daň na toto č. účtu.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Tamila Pozri príspevok
Ja som minulý rok podávala DP, kde fyzická osoba nemala pridelené číslo účtu a na DÚ mi povedali, že si ho mám vygenerovať tuto: https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
Vygenerovalo mi ho a aj som odviedla daň na toto č. účtu.
Áno, minulý rok ten link fungoval, tento rok žiaľ NEFUNGUJE.
Tiež som sa týždeň trápila s jedným č.účtu, ale to bolo kvôli dani z mot.voz.
Živnostníka som musela poslať na DÚ, ináč by tú daň nevedel zaplatiť.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

ĎAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE :-)
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

kn-alka Pozri príspevok
Áno, minulý rok ten link fungoval, tento rok žiaľ NEFUNGUJE.
Tiež som sa týždeň trápila s jedným č.účtu, ale to bolo kvôli dani z mot.voz.
Živnostníka som musela poslať na DÚ, ináč by tú daň nevedel zaplatiť.
ten link nefunguje odkedy zrusili ezu, a subjekty ktore sa na DU registrovali po 1.4. nevyhladavalo vobec...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kn-alka Pozri príspevok
Na prvej strene DP typu A je kolonka, či občan dostal č.ú. Treba zaškrtnúť, že nie, podať DP čo najskôr a čakať na č.ú. Ak nepríde po týždni, išla by som na DÚ po info.
A keď príde - daň treba zaplatiť do 8 dní - takže s tým "podať čo najskôr" sa netreba ponáhľať.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Chcem sa spýtať: Včera som dostala mailom divnú správu, vraj z daňového riaditeľstva, hovorí o tom , že od 1.1.2013 sú nové čísla účtov, najprv že na platenie dane z nehnuteľnosti, potom že na všetky dane. Čo sledujem, zatiaľ DR neposiela správy kde je hore na stránke slovenská vlajka a mail je preposielaný cez centrum.cz. Stretol sa niekto ešte s niečim takým? Ja som to pre istotu neotvorila, dnes zavolám asi na DR. Podpísaná je na tom pani Wawreková.... Ak by ste niekto niečo vedeli, napíšte prosím či je na tom niečo pravdy že by mali byť zase iné čísla účtov, nejako sa mi to nezdá
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Gabhus Pozri príspevok
Chcem sa spýtať: Včera som dostala mailom divnú správu, vraj z daňového riaditeľstva, hovorí o tom , že od 1.1.2013 sú nové čísla účtov, najprv že na platenie dane z nehnuteľnosti, potom že na všetky dane. Čo sledujem, zatiaľ DR neposiela správy kde je hore na stránke slovenská vlajka a mail je preposielaný cez centrum.cz. Stretol sa niekto ešte s niečim takým? Ja som to pre istotu neotvorila, dnes zavolám asi na DR. Podpísaná je na tom pani Wawreková.... Ak by ste niekto niečo vedeli, napíšte prosím či je na tom niečo pravdy že by mali byť zase iné čísla účtov, nejako sa mi to nezdá

K žiadnym zmenám účtov nedošlo.
Vyhoď to do koša, taký e-mail určite nepoužívajú a zmenu účtu by poslali výhradne poštou a doporučene.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gabhus Pozri príspevok
Chcem sa spýtať: Včera som dostala mailom divnú správu, vraj z daňového riaditeľstva, hovorí o tom , že od 1.1.2013 sú nové čísla účtov, najprv že na platenie dane z nehnuteľnosti, potom že na všetky dane. Čo sledujem, zatiaľ DR neposiela správy kde je hore na stránke slovenská vlajka a mail je preposielaný cez centrum.cz. Stretol sa niekto ešte s niečim takým? Ja som to pre istotu neotvorila, dnes zavolám asi na DR. Podpísaná je na tom pani Wawreková.... Ak by ste niekto niečo vedeli, napíšte prosím či je na tom niečo pravdy že by mali byť zase iné čísla účtov, nejako sa mi to nezdá
Možno niekto prišiel na spôsob ako si zarobiť. Podnikavcom je v dnešnej dobe viac ako dosť. Nevenuj tomu pozornosť a šmar do skartovačky.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ďakujem pekne, no čím si už človek môže byť dnes istý....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať