Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tinkas Pozri príspevok
ahojte...k tým novým čísla...kedze platíme mesačné preddavky k DzMV, máme v banke trvalý príkaz vzdy ku knocu mesiaca...teraz ked zmenili čísla účtov a s nimi aj VS, ktorý už nie je konštantný, musim za každý mesiac spraviť vlastnoručné príkaz z banky, kedze je za kadé obdobie iný VS???
Veru tak nám to pripravili. Každý mesiac natypovať platbu. Nedá sa veru nijak do VS zakomponovať meniace sa číslo mesiaca.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

no nádhera...radosťm robíť na tomto SVK..... ako keby som nemala čo robiť len sledovať uhrady na DU.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a je problém dať príkazy cez ib na čakačku?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a ako si s tým pomôžem?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tinkas Pozri príspevok
a ako si s tým pomôžem?
píšeš o preddavkoch. tak ich natypuj koľko potrebuješ s rôznym dátumom splatnosti a hotovo. banka ti to na daný dátum odpíše. aspoň v taba to tak funguje
1 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

oki..to ma nenapadlo...skusim sa s tým pohrat...ja mam VUB a CSOB..tak snad to tam tak pôjde...
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, len sa chcem uistiť, či som to správne pochopila, idem platiť za 4q2011 dph-čku : čiže - 500240-xxxxxxxxxx/8180, VS: 1100442011, KS a ŠS - neuvádzam? Dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, len sa chcem uistiť, či som to správne pochopila, idem platiť za 4q2011 dph-čku : čiže - 500240-xxxxxxxxxx/8180, VS: 1100442011, KS a ŠS - neuvádzam? Dakujem
Správne.
1 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte ,
je to problém ak som si neprevzala nové čísla?
Ďakujem
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a na aké čísla zaplatíš dane?
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
...dá sa to ešte nejako získať? Na koho sa môžem obrátiť ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
majernikova Pozri príspevok
Ahojte ,
je to problém ak som si neprevzala nové čísla?
Ďakujem
Treba ísť za správkyňou dane v prvom rade .

Inak prečítajte si aj informácie v prípade ak niekto neobdržal základné číslo
http://www.porada.sk/t184738-nemam-p...latim-dan.html
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Dobrý deň, prosím o radu. SZČO obdržala nové čísla účtu. Ide teraz platiť preddavok - daň z príjmov zo závislej činnosti. Platila to a chce ďalej aj platiť poštovou poukážkou. Teraz máme dilemu nad tým, koho uvedieme ako adresáta na poštovom poukaze U. Jej meno, keďže číslo účtu bolo jej pridelené?

Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lucinka23 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. SZČO obdržala nové čísla účtu. Ide teraz platiť preddavok - daň z príjmov zo závislej činnosti. Platila to a chce ďalej aj platiť poštovou poukážkou. Teraz máme dilemu nad tým, koho uvedieme ako adresáta na poštovom poukaze U. Jej meno, keďže číslo účtu bolo jej pridelené?
Ďakujem.
má zamestnancov?, asi áno, takže platí za seba vo vlastnom mene ako zamestnávateľ.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Má jedného zamestnanca na dohodu. Takže uvedieme do odsielateľa a aj do adresáta jej meno? Chápem to správne?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lucinka23 Pozri príspevok
Má jedného zamestnanca na dohodu. Takže uvedieme do odsielateľa a aj do adresáta jej meno? Chápem to správne?
prečo do adresáta? adresát je predsa DU, resp. FR?
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Som myslela, že to číslo účtu čo jej bolo pridelené je otvorené na štátnej pokladni na jej meno.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemyslím, to by platila sama sebe.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

uvediem tam adresu finančného riaditeľstva, fakt by bolo lepšie aby to zaplatila prevodom ale bráni sa , alebo skúsime ešte zavolať na daňový úrad
0 0
dunaj dunaj

dunaj je offline (nepripojený) dunaj

Ak by sa tu nasli nejaki najlepsi, ktori dokonca aj platia dane, tak tu mam pre nich zasadne info, ktore som prave obdrzal:

dovolujeme si reagovat na Vasu otazku.

Nastavenie variabilneho symbolu na trvalom prevodnom prikaze podla poziadaviek Danoveho riaditelstva nie je momentalne technicky mozne, nakolko sa jedna o viacero kombinacii (XXXXMMRRRR, XXXXQQRRRR, ...). Aj keby sme naprogramovali tento variabilny symbol, musel by klient robit kazdy rok zmenu, aby si upravil rok a aby zacal sekvenciu pocitat opat od 01.

Z uvedeneho dovodu je pre klienta vhodnejsie vykonat uhradu cez jednorazovy prevodny prikaz.

Dakujeme za pochopenie.

S pozdravom

Kontaktne centrum DIALOG
Tatra banka


Ja k tomu len tolko, ze zmenit to raz rocne bolo treba kvoli vyske aj tak...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať