Zavrieť

Porady

Nové čísla účtov - názor

Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Johanka Pozri príspevok
Tieto oznámenia posielajú veľmi chaoticky ... nechápem, čo má plná moc na elektronickú komunikáciu s preberaním pošty daňového subjektu, pričom obsah zásielky nijako nesúvisí s elektornickou komunikáciou. Mne bola napr. doručená takáto zásielka, pričom s daňovým subjektom nemám absolútne nič, iba plnú moc na zasielanie súhrnných výkazov. Naposledy som ho videla v apríli tohto roku, príde len keď potrebuje poslať SV ... Zásielku z daňového úradu som so sprievodným listom vrátila naspäť.
Ja keď som si vybavovala splnomocnenie na mňa, tak mi daňováčka povedala, že mám tam napísať, kam doručovať všetky písomnosti, čiže som tam uviedla "všetky písomnosti zasielať na sídlo spoločnosti" čiže nie mne...asi teda automaticky, ak je niekto splnomocnený, tak posielajú oznámenia jemu..
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

ja teraz tiez neviem, ci za december sa plati v januari uz na nove cisla uctov? napriklad dan zo zavislej cinnosti, dph za 4q, 12mesiac 2011???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
striebro1 Pozri príspevok
ja teraz tiez neviem, ci za december sa plati v januari uz na nove cisla uctov? napriklad dan zo zavislej cinnosti, dph za 4q, 12mesiac 2011???
Ak sa hovorí že všetky platby po 1. 1. 2012, tak áno. A nové číslo účtu už máš od DÚ ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
splendida21 Pozri príspevok
ďakujem za tento link, ale aj tak nerozumiem, v januári zašlem daň z príjmov za december na nové číslo účtu, alebo až vo februári za január. ďakujem za odpoveď, viem že sa píše , že nové číslo účtov už od 1.1.2012, ale mi to nie je ešte stále jasné.
Akú daň z príjmov za december máš na mysli ? Mesačný preddavok na dani z príjmov ? Ak áno, tak platíš na nové číslo účtu. To isté platí aj o nasledujúcom preddavku za január, ktorý budeš platiť vo februári.
Aj DPH za december sa bude platiť na nový účet za predpokladu, že Ti DÚ oznámi nové číslo účtu.

Už Ti ho zaslali ? Ja k dnešnému dňu nemám ešte ani na jednu z mojich spoločností.... takže čakám...
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

no dnes prišla poštárka s kopou doporučených listov...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mizu24 Pozri príspevok
no dnes prišla poštárka s kopou doporučených listov...
Ja som našu poštárku dnes stretla a už mi avizovala, aby som zajtra bola doma.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

mam, uz mi doslo postou za vsetky firmy na ktore som si zep vybavovala...klientom oskenujem a poslem mailom...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

striebro1 Pozri príspevok
mam, uz mi doslo postou za vsetky firmy na ktore som si zep vybavovala...klientom oskenujem a poslem mailom...
Nezabudni im tam priložiť vyhlášku aby si vedeli vytvoriť v.s.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No, tak uz aj ja patrím medzi tých, ktorí to obdrzali. A to hned 2x !

Mne asi nemysli, ale naco mi to doslo za klienta dvakrat v dvoch obalkach? Pozeram na to a je to identicke... Mam s tou druhou kopiou nieco robit?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
No, tak uz aj ja patrím medzi tých, ktorí to obdrzali. A to hned 2x !

Mne asi nemysli, ale naco mi to doslo za klienta dvakrat v dvoch obalkach? Pozeram na to a je to identicke... Mam s tou druhou kopiou nieco robit?
Aj mne dnes dorazilo prvých 12 obálok... No medzi tým aj za klienta, s ktorým už vyše roka nič nerobím.... Ešte nejakých pár obálok očakávam....

Tú druhú si nevšímaj... založ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ak kazdu obalku posielaju dvakrat... tak to povazujem za celkom zbytocne vyhodene peniaze...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Veru musím s tebou súhlasiť.... Mňa dnes chceli buzerovať, ale im to nevyšlo. Robila som v našej spoločnosti prevod OP, tak som im pekne slušne s doložením nového výpisu z OR oznámia zmenu spoločníka na firemnom listovom papieri. Však volali kolegovi, že to nie je dobre... A on hovorí, že to robila kolegyňa, povedal moje meno. A pani, jáj, pani xxx akože mňa poznáme, zavoláme..... No nevolali, lebo som na nich presne za takúto buzeráciu písala sťažnosť.... Už je zo mňa postrah na DÚ Lebo tu u nás si tety pletú povinnosť oznamovaciu za dokladaciu.... Už som im to trošku vysvetľovala písomne.... a asi aj pomohlo.....
Naposledy upravil Economic : 23.12.11 at 11:02
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

variabilne symboly urobim kazdemu ja aj s pokecom a poslem to mailom....a s velkymi vykricnikmi v subjecte...))))) lebo ako sa hovori...co si sam neurobis...)))))))
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

striebro1 Pozri príspevok
variabilne symboly urobim kazdemu ja aj s pokecom a poslem to mailom....a s velkymi vykricnikmi v subjecte...))))) lebo ako sa hovori...co si sam neurobis...)))))))
Myslím, že ani to Ti nepomôže a budeš musieť pre každú platbu dane "generovať" číslo účtu aj s v.s.
Ja som im síce vyhlášku poslala (nádej zomiera posledná ), ale nerátam s tým, že by sa dali do štúdia.
Už som mala aj odozvu od jednej klientky typu: "Budeme sa tváriť, že som ten mail od Vás nedostala. Dobre?"
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

nastastie mam par klientov a uz dostatocne poslusnych...
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Ahojte chcel by som sa opýtať, v prípade ak máme pridelené základne číslo účtu v tvare 1234567890, platba dph bude napríklad 500240-1234567890/8180 a VS bude 1234567890 aleob pôvodné dic?

Ešte otázka, strhnuté preddavky na dan z príjmov za zamestnancov pôjdu na 500259 alebo 500267?

Dakujem za odpovede
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
vajda65 Pozri príspevok
Ahojte chcel by som sa opýtať, v prípade ak máme pridelené základne číslo účtu v tvare 1234567890, platba dph bude napríklad 500240-1234567890/8180 áno a VS bude 1234567890 aleob pôvodné dic? Vartiabilné symboly sú určené presne podľa obdobia, pozri inú tému : variabilné symboly 20112 http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...s_priklady.pdf

Ešte otázka, strhnuté preddavky na dan z príjmov za zamestnancov pôjdu na 500259 alebo 500267?

Dakujem za odpovede

Máš v texte
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

dakujem veľmi pekne
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Takže trvalé príkazy, ktoré nám zjednodušovali život a pomáhali nezabudnúť na opakované platby na DU sú v prdeli.
Banka predsa pri TP nedovoľuje zadefinovať premenlivý VS.
Zasa pekne do kalendára poznámka a ......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať