Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

1Dara Pozri príspevok
hááááááá ... to u nás si jeden preskúšavajúci vyrobil "sersam" na kontrolu kľukov ... chlap musel hruďou stlačiť dosku/vypínač a len keď žiarovka zasvietila tak sa zarátalo
niektoré neboli ako dosky
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ivuliatko Pozri príspevok
No veď poraďácka kaviareň je miestom pohody, uvoľnenia, tak si vychutnávam rôzne obľúbené slová ako šporhelt, šnicla, pišišvor, cibazól, parazól, ochechuľa, čongále, chruňo, rachétla...
Iba by si mi mohla preložiť čo to je pišišvor a cibazól. Ostatné poznám.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Oliwa Pozri príspevok
Včera som bola po dlhšom čase v banke. Potrebovala som vyplniť tlačivo /nešlo o bežný platobný príkaz ani o zahraničnú platbu/ a od pracovníčky som sa dozvedela, že ho musím vyplniť sama, lebo nás sledujú kamery a ona nechce prísť kvôli MNE o prácu!!! To mi zopakovala dokonca 2x. Akoby si vôbec neuvedomovala, že práve aj vďaka mne a mojim peniazom ju má... Nemala som čas, chuť ani energiu mrhať slovami, no zostala som z takéhoto prístupu v nemom úžase a znechutená som z banky odišla.

Je mi jasné, že ide o len o jedno - preniesť maximum zodpovednosti za finančné operácie na klienta, aby sa v prípade reklamácie mali na čo vyhovoriť. Viem čítať, písať, a aj vyplniť nejaký ten papier, no takýto prístup ma doslova šokoval, keďže silne pochybujem, že by o niečom takom bola zmienka v zákone o bankách či v etickom kódexe, iba ak v nejakom internom nariadení, ktorým tlačia na zamestnancov, aby tí dotlačili klientov tam, kde ich chcú mať...
Stretávate sa s takýmto konaním v bankách bežne?
Ja teda nie. U nás mi už strčí iba papier na podpis, keď treba vypíše.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1Dara Pozri príspevok
hááááááá ... to u nás si jeden preskúšavajúci vyrobil "sersam" na kontrolu kľukov ... chlap musel hruďou stlačiť dosku/vypínač a len keď žiarovka zasvietila tak sa zarátalo
toto sme mali na trenažéri na katapultáž - nohy, ruky a hlava pred vystrelením museli zopnúť spinače a to do 1,5 sekundy aj s odpálením
Naposledy upravil srska : 22.02.13 at 22:44
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://www.topky.sk/cl/10/1341174/Pr...al-ukazat-ucet kto vie prečo sa tí poľovníci vždy postrelia na poľovačke, na ktorej sa zúčastnil aj prezident? Že by z ceny ktorú musia za neho zaplatiť?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ttroman Pozri príspevok
Pokiaľ viem, tak pišišvor je maškrta v Bratislave

a cibazol - náš priemer.

Pridám, či niekto pozná :

mevký

ťapša

čajsi
poznáme
len ty si nemýľ pišišvora s pišingerom
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Cibazól - chumaj, pišišvor - výmyselník
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pišišvor = domácky expresivně se tak nazýval malý nebo neúspěšný člověk. Slovo bylo zpopularizováno stálou postavou v Humoristických listech (zde vystupoval "přenešťastný světa tvor Emanuel Pišišvor").
Původ slova je nejasný, vzniklo snad z německého Spiessbürger - šosák (původně "měšťánek" ozbrojený kopím, něm. Spiess).
Informace jsme čerpali z:
HOLUB, Josef. LYER, Statnislav. Stručný etymologický slovník jazyka českého se zvláštním zřetelem ke slovům kulturním a cizím. 2. vyd. Praha : SPN, 1978.


3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dobré ráno poraďáci, ako vidím dlho do noci ste sa venovali problémom ktoré zaujímajú všetky strany a tak na strane nech vás ovievajú len priaznivé vetry. Ja som zatiaľ navarila kávu a nakŕmila seba aj mačku a idem sa venovať zdochýnajúcej slovenskej ekonomike s prof. DRsC. JUDr. Járom Cimrmannom PhD. a univerzitným profesorom MVDr. Ing. Mackom z Mauacek, CSc.



Výsledky budú čo nevidieť, prípadne aj vidieť na webovej stránke www.dokolečkadokola.sk
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

polícia nevie, či išlo o rasistický útok - v prípadoch osadníkov to vie hneď pri výjazde
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá 1 Hour Ago #35633
Nepleť mladým hlavy: kravy boli len za socializmu...
...hm .......
...fakt ?????......
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ttroman Pozri príspevok
A ja blbý som si myslel, že taký priemer by mal pracovať hlavou a nie bicepsami.
Radšej bicepsami, práca hlavou sa neosvedčila...
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dav Pozri príspevok
Radšej bicepsami, práca hlavou sa neosvedčila...
mal som sen - 150 zákonodarcov pred parlamentom odhŕňa sneh
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska Pozri príspevok
mal som sen - 150 zákonodarcov pred parlamentom odhŕňa sneh
Aj sny majú svoju hranicu ...

...skôr UFO uvidíme pristáť na Kriváni ako také sci - fi vidieť ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač Pozri príspevok
Aj sny majú svoju hranicu ...

...skôr UFO uvidíme pristáť na Kriváni ako také sci - fi vidieť ...
hrable sú im bližšie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska Pozri príspevok
mal som sen - 150 zákonodarcov pred parlamentom odhŕňa sneh
Lepší sen by bol iný ... už len tu skutočnosť dotiahnuť do zdárneho konca ...

Sen - fikcia :

Parlament a zákonodraci , plus vláda je jedna sekta ...
Obe inštitúcie pod vedením jeho najmúdrejšej osvietenosti očakávajúce ten najvyšší stupeň blahobytu ...
Už , už je tento na dosah ruky , no niečo sa poondialo ...
Ako to už býva v takýchto prípadoch - sektách , tak dochádza k najradikálnejšiemu riešeniu ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://aktualne.atlas.sk/bratislava-.../dnes/doprava/ - nezavialo Vás? Však to sľubovali, dúfam že ste sa pripravili Ale potešilo ma, že u nás prší a ja nemusím lopatovať Zase sa od BA líšime , hoci sme vo vyššej nadmorskej výške.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nadal im do leňochov lemravých:

....„Navštívil som túto továreň niekoľkokrát,“ odpísal Taylor ministrovi na jeho ponuku. „Francúzski zamestnanci dostávajú vysoké platy, no pracujú len tri hodiny. Majú hodinovú pauzu na obed, tri hodiny prerozprávajú a pracujú len zvyšné tri hodiny. Povedal som to francúzskym odborárom priamo do očí. Povedali mi, že to je francúzsky spôsob,“ napísal priemyselník. Taylor ocenil, že francúzska vláda aktívne hľadá spôsoby na pomoc ekonomike, no zároveň to podľa neho robí zle. „Chcete, aby sme o tom s vami diskutovali. Myslíte si, že sme hlúpi? Kúpime továreň na pneumatiky v Číne alebo v Indii, budeme im platiť menej ako euro na hodinu a dodáme toľko pneumatík, koľko len Francúzsko bude potrebovať. Vašich takzvaných pracovníkov si môžete nechať,“ podpichol ministra Američan s tým, že potom mu nebude schopný konkurovať ani Michelin.....

viac:http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...zsky-minister/
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať