Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Dobré ránko, už mám nakŕmené, slniečko svieti, nič ma neboli, účet prázdny, tak si tu s vami pohoviem na hovníku pri kávičke, veď čo viac človeku treba?



ups...... to je Hubatý jak žvachtle suchý chleba a čaká na kávu,


toto som ja ako švihám v kuchyni ........


no a tu je káva ......
Dobré ránko priatelia a pekný víkend!
Naposledy upravil hubatá : 09.02.13 at 07:38
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

poobedná kafa

7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Potešil ma dnešný výlet za hranice všedných dní (aj zdravého rozumu) - práve sme sa vrátili z Nitry urehotané do bezvedomia, boli sme s kamoškami v dyvalle Andreja Bagara na komédii Prefíkaná vdova. Už mám taký víkendový pocit, že zajtra budem na decká v škole zírat jak na votrelcov z inej planéty ale cez prvú hodinu to nejako predýcham a na druhú hodinu mám pre 7.A nachystanú lahôdkovú písomečku, to zas oni budú zírat na mňa
7 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

hla Oskar vykukou......pome setci do ulic..... vstrebavat D vitamin,,,
PS: ...."OSKAR NA HRAD"...
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tie moje decká - čo slovo to perla

mňa dnes očesala skorosedemnástka , naučila ma ako sa robí drdol,tak som teraz pekná, synáčikovi som upratala izbu - brloh - samozrejme s jeho pomocou a frfľaním
a sadol za počítač - a hláška .
aké je to čudne mať tu tak čisto
no neľúbte ich
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
masliak1 Pozri príspevok
Ako má byť správne? som tak malý alebo som taký malý? Je to z jednej reklamy, ktorá teraz otravuje celé Slovensko. Ja si myslím, že správne je: som taký malý. Už ma čerti berú z takýchto rôznych reklám a príspevkov - čechizmov. Aj to keď napr. hovorkyňa povie že v "podniku to budú šetriť a prevedú opatrenia". No nech šetrí doma s manželom a prevádza kozu cez potok - ťapa.
Sakra, trčala som pri šporhelte a prepásla som takýto delikatesný príspevok.
Na tému barbarskej slovenčiny moderátorov, hovorcov a reklám by som sa veru vedela vybúriť... to je jasná diagnóza.
Pri telke nadávam a dcéra vždy skonštatuje "už si jak babka", ale to ma uráža, lebo moja mama sa háda zásadne len s hrdinami telenoviel, nadáva tamojším zloduchom, škodoradostne sa teší z ich skazy a kladným postavám radí, čo majú robiť
... kým moje pripomienky sú vysoko inteligentné, napr. Michael Szatmary v správach povie: "Na ten byt už majú kupcu" a ja zrevem: "Kupca, ty debil!" alebo Zlatica Puškárová "Mohol by ste sa vyjadriť" a ja "Mohli, ty krava!"... upútavka na Búrlivé víno "Časom všetko dozrie" a z gauča sa ozve "Dozreje, vy kreténi!" a tak si precvičujem vulgárnu slovnú zásobu spolu so spisovnou slovenčinou ešteže aspoň ten Calgon už nedoporučujú poprední výrobcovia pračiek, ale odporúčajú výrobcovia práčok
7 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Americký dlh v obraze na lepšie pochopenie jeho veľkosti:
Toto je 100 dolárová bankovka.



Je to najobľúbenejšia bankovka na svete. Použijeme ju ako vzorku na pyramídy použité v tejto prezentácii.


Toto je balíček 10.000 dolárov (zhruba 7.700 euros) :



Vďaka tejto sumičke by sme prežili skvelú dovolenku.

Pokračujeme ...

Toto je 1 milión dolárov. Nevyzerá až tak ohromujúco, však?


Väčšina obyvateľov planéty nezarobí túto čiastku za celý svoj život.

Poďme na 100 miliónov dolárov ...



Ako možete vidiet, 100 miliónov dolárov sa zmestí na jednu paletu. To by umožnilo ich ľahkú manipuláciu.
Dolu je na porovnanie priložený už spomínaný 1 milión a 10.000 dolárov.



¡Uf ! Prichádzame k miliarde ...



Je to jasné: ak by ste chceli vykradnúť banku a odniesť si miliardu dolárov, potrebovali by ste na to kamión.

A takto vyzerá 1 bilión (milión miliónov) dolárov:



Všimnite si, že sú tu 2 palety (100 miliónov dolárov každá) na sebe.
Zabrali by povrch viac než jedného futbalového štadióna ...




A teraz si ukážeme, koľko je 15 biliónov dolárov :



Táto suma je ešte stále nižšia ako skutočný dlh USA.
Tá je .... a teraz sa podržte:



114,5 biliónov dolárov !!!



A tu je momentálny dlh USA v obraze (vpravo na obrázku)



Týchto 114,5 biliónov dolárov je suma, ktorá chýba Spojeným štátom na to, aby zaplatili zdravotníctvo, dôchodky, sociálne dávky, políciu a armádu.
Na to, aby získali túto sumu, môžu urobiť 2 veci :
- Americká vláda vytlačí chýbajúce bankovky (!)
- Americkí občania ich vytiahnu zo svojho vrecka.



A zatiaľ si zopár amerických chytrákov dovoľuje posudzovať a kritizovať európsku ekonomiku ...















7 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

píšem sem, pretože tu najskôr všetci prídete, ospravedlňujem sa za dlhšiu neúčasť na porade, som OK, len nech je už 1.4., aby tento blázinec skončil, akokeby bolo málo ešte daňová kontrola a inšpektorát práce.....
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ránko vám a aj pekný deň nech sa vám vydarí...síce podmračno, ale teplo je vonku, hádam aj poprší,ale až večer by mohlo, lebo vnúčik dnes príde na revíziu k babine, no a tak treba dedinu prebehnúť a nové správy sa podozvedať,no a k tomu dážď nepotrebujeme!..
...takže káva je už na stole, aj čajík, videla som tu Vieroč,tak aj pre ňu, aj pre Macku aj komu chutí,si navarte!...o Staníka nášho sa nebojím, žeby nedožil rána od včerajšej choroby,len keby poslúchol múdre rady a dal čajík s rumom,a cesnakovú polievkočku dobre silnú, choroby by od neho utekali ostoduší!..no ale,hádam je dobre...
...asi tak ja od rána,tak vám prajem úsmev od ucha k uchu, alebo najlepšie okolo hlavy a dobrú náladu celý deň!..


P.S.:...so staníkom mám roztočený biznis, tak preto som si istá milionbeton, že vyzdravie,lebo on by ma v štichu nenechal!...
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ránko vám prajeme spolu s vnúčikom,už sme napapaní, 2x prebalení a spinkáme...tak babina má čas poslať kaficu a čajík kadetade a popriať vám krásny predvíkendový deň..slniečko hádam vyjde a posvieti, lebo pršno nepotrebujeme!..
..nechápem hentie pampersky!..doma vydržia na ritienke aj 3 hodinky, keď malý spinká a u mňa sotva polhodinku!..prekotúľam riťku do sucha a spí sa ďalej!..strašné čosik, hentaké nekvalitné!!..
..no to len tak, fajn deň vám!..
7 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Toto sa mi páči
7 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..vnuk bol zo skoly na nejakom nudnom koncerte..to mohli decka zobrat von do prirody pozbierat odpadky, strasny svincig je vsade.. bolo by to izitocnejsie..
..namiesto navstev roznych podnikov im mohli vymysliet nejake sportove hry v prirode, alebo popri skole vytvorit nejake micurinske policka, ako sme to mali volakedy..deti uplne stracaju vztah k prirode
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
lujza.j Pozri príspevok
Moje decko dnes maturuje...dufam ze uz naozaj aj z maturuje....uz to mohla mat za sebou v riadnom termine keby....
ale dufam ze uz pochopila realitu prace u sukromnika /skoro 2r/....
Moja tiež dnes píše maturitné oné zo sloviny, bojím sa viac než ona už volala, keď mali hodinovú prestávku, že test bol dosť ťažký, infarktujem... teraz sa modlím k slohovému pánbožkovi, nech sa jej darí témy vyzerajú celkom fajn, som zvedavá, čo si vybrala.

P. S.: Tu je plné znenie poslednej témy:

4. „Kto teba, pes, smie nazvať psom?
Ty si môj priateľ milý.
Dobre by bolo, keby ťa dejiny pochopili.“ Ján Smrek
(Diskusný príspevok o spolužití človeka a zvieraťa)
Naposledy upravil ivuliatko : 12.03.13 at 13:54
7 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Aj moja malá dnes maturuje , na VŠ je prijatá, tak je to pre ňu menej stresov...
7 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Včera strávil môj nenažraný muž cca 4 hodiny na pohotovosti, aby nakoniec potvrdili, že nie infarkt, ale diétna chyba. No a tradične, potvrdili opäť pruh v operačnej jazve, už tretí raz, aj diastázu brušných svalov.
Včera nám vnuk porozprával, ako prenocovali v zaviatom autobuse na maďarskej diaľnici, kde strávili deti vyše 24 hodín, poniektorí spali málo, poniektorí aj nespali, ale plakali, veď majú len 12 rokov. Rozprával, ako im z blízkej obce pomáhali dedinčania, nosili im do autobusu jesť, večer, ráno aj na obed, lebo starosta obce vyhlásil v mestskom rozhlase, že na diaľnici sú v uviaznutom autobuse slovenské deti. Po vyše 24 hodinách ich presunuli do detskej škôlky, kde im dobré tety urobili palacinky. Presun detí bol v mäsiarskom aute (chlapci), postojačky, tí vyšší sa držali hákov hore, tí drobnejší nejakej tyče. Dievčatá boli natlačené v autách dobrých ľudí, čo prišli na pomoc. Bolo to len krátko, ale peši ísť nemohli pre vietor a zimu.
Potom sa k deťom konečne dostali rodičia, ktorí od skorého rána skúšali nájsť nejakú cestu k autobusu, išli na 7 autách, ale nedarilo sa. Až navečer ich našli v škôlke. Potom previezli svoje a cudzie ratolesti za policajnej eskorty na Slovensko. V autách sedeli deti asi tak, že vzadu štyria, na jeden pás boli upnutí dvaja, vpredu jedno. Zážitkom pre ne bolo to, že v jednom rajóne policajti nielen blikali, ale aj húkali.

Teraz idem na chalupu pozrieť mačky, snáď im ten mráz neublížil, ešte sú len 10 dní po operácii a majú trochu holé brušká.
A večer si dám asi pohárik koňaku, nech ma šľak netrafí. Otvorím asi Hennessy z roku 1996.
7 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Pekné od neznámych ľudí že sa postarali o cudzie deti keď sa ocitli v ohrození. Nalej teda poldeci z toho vzácneho Hennessyho na dobré maďarsko-slovensko-záhorácke priateľstvo.
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Potešilo ma, že som spravila radosť vnúčikovi, keď som mu upiekla
" putrtaj " k narodeninám. Najprv som chcela tortu, ale toto bolo
šikovnejšie a kopec sa z toho nakrája. Peknú slniečkovú nedeľu
všetkým....:-)))
100_0564.jpg  
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Práve som dovarila, ponúknite sa....
a trošku aj sladké....
a pre Lui zeleninku....
7 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

NB mojej 3/4 dorazil domov presne o 12:00 - hodil som jej tam zálohu nastavení prehliadača, Skype a zálohované "osobné" vecičky (predtým som to vymazal všetko - šak ochrana súkromia) - prišla z roboty už už "zasadla" a ďatľovala
7 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Taaak, už prestal! A od 31.3 máme na 100 % letný čas. Stačí sa len zobudiť ...

Ale, do ducha, nespúšťaj sa kožucha.

Nepamätám si ten máj, keď napadol sneh, ale asi to bola pravda, keď tí čo pomreli, to zažili. Ale pamätám si, že do 24.12. nepadal, no počas polnočnej začal a domov, keď sme išli, už ho bolo tak tridsať centimetrov, hodne dávno to bolo.

Ale veď aj teraz, tí čo majú päť rokov si to budú pamätať, možno niektorí aj dvojročný?

Ľudská pamäť je nekonečná! A čo pamäť, človeka? Tiež?
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať