Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

šošoviová polievka a tvarohové buchty.

tvaroh bol z farmy, kde sa kravy voľne pasú. Bol fakt výborný.

Ďalší kváskový hlieb sa nepodaril - tuším sa idem vykašlať na všetky recepty a budem robiť tak, ako aj iné kysnuté cesto - podľa zraku dosýpať múku, prípadne tekutinu. Dodržím akurát kysnutia. Aj to pečenie na najvyššom stupni v mojej rúre nefunguje - všetko sa mi spálilo a zároveň vo vnútri nedopieklo.
5 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

francúzska polievka, volské oči + zemiakové pyré + ľadový šalát s paradajkami
7 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zajtra budem robit rizoto a k nemu velaaa cerstvej dostupnej zeleniny, ktoru kupim na trhu
7 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kuracia polievka a palacinky
8 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

trošku normálneho jedla... pečiem maso v remoske...príloha neviem...polievka nič, dezert nič
4 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Fazuľková na kyslo,dusená roštenka,slov.ryža a červená repa (resp.kyslá uhorka).Ešte nemáme čerstvú zeleninu.
7 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bez polievky. Restovaná kuracia pečienka, chleba.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Hŕstkova polievka (šošovica varená včera, ku tomu krupky, pohankove vločky, zemiaky, mrkva) a halušky buď so syrom alebo s kyslou kapustou
5 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Rajcinova polievka a palacinky s dzemom.
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes po normadsky.

Potage de lentilles et l'oseille
Velmi chutna a velmi primitivne jednoducha polievka, na ktoru potrebujete len tri veci - sosovicu, stavel a maslo. Vhodna najma pre tych, ktorym neostava vela casu na varenie. Staci uvarit asi 1/4 kg sosovice v asi 1,5 l vody, pred koncom osolit a opeprit. Zatial si na malej panvici osmazime na masle 1/4 kg stavelovych listkov (soska), kym sa nescvrknu a nezmenia farbu na taku vojensku zelenu. Pridame do to polievky, pomixujeme ju na krem a pridame este poriadny kusok masla a dochutime, ak treba.

Filets de porc à la normande
Potrebujeme: bravcove stehno (napr. 1/2 kg), maslo, jednu mensiu cibulu, tri ci ctyri jablka, asi 3-4 dcl cidru*, 0,5 dcl Calvadosu alebo inej poctivej jablkovice, asi 2 dcl zmiesanej slahackovej a kyslej smotany**, nove zemiaky.
1, Bravcove stehno narezeme na platky/rezne. Rezne hodinu dopredu riadne osolime a opeprime. Nakrajame nadrobno cibulu, jablka olupeme, vyjadierkujeme a narezeme na platky.
2, Rezne osmazime v panvici na masle (na miernom plameni, aby sa maslo neprepalilo), vyberieme ich a osmazime teraz tu cibulu do sklovita, potom tam vratime rezne, nalejeme Calvados a opatrne zapalime. Ked plamene vyhasnu, nalejeme tam cidre a prikryte dusime asi tych 20 minut alebo podla potreby.
3, Zatial v osobitnej panvici osmazime platky jablk, kym nezacnu karamelizovat, mozeme im pomoct trochou cukru, a este ich poriadne zatiahneme.
4, Maso vyberieme teraz na teply tanier a prikryjeme ho, aby nevychladlo. Plamen pod panvicou dame na maximum a ten ''vypek'' zredukujeme, potom pridame smotanu a miesame az do zhustnutia.
5, Zemiaky, ktore tvoria prilohu, mozeme napr. upiect v supke (v alobale).
Na kazdy tanier dame jeden rezen, dva az tri zemiaky, ktore roztrhame, rozpucime, polozime na ne platok masla a osolime, maso oblozime smazenymi platkami jablk a polejeme ho omackou. Podavame so zvysnym cidrom. Je to absolutna klasika a uspech zaruceny.

* Cidre je francuzske (normandske) jablcne vino, ktore ma od dvoch do piatich percent alkoholu a chutou pripomina pivo. Zvyknu ho mat v Lidli pocas francuzskych tyzdnov a stabilne ho dostat v Carrefouri, kde je v dvoch variaciach - doux (sladky) a brut (silny). Ten prvy je samozrejme nasladly a velmi prijemny a ma 2,5% alkoholu, ten druhy je na pitie menej chutny, suchy, ale na varenie vhodnejsi a ma 5%. V tomto pripade je jedno, ktory pouzijete, lebo tejto omacke nebude vadit, ak bude trochu nasladla.
** Vo Francuzsku dostat tzv. crème fraîche, co je kysla smotana s obsahom tuku cez 30%. Toto u nas, pokial viem, nedostat, tak sa to da nahradit aj takto.
1 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Syn chcel špagety, s paradajkovo-mäsovou omáčkou, a samozrejme posypané syrom.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dnes na chate, chatičke: fazuľová s fliačkami a údeným kolenom. Ku kolenu šalát z redkvičiek, čínskej kapusty, uhorky zaliaty kyslou smotanou.
7 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
** Vo Francuzsku dostat tzv. crème fraîche, co je kysla smotana s obsahom tuku cez 30%. Toto u nas, pokial viem, nedostat, tak sa to da nahradit aj takto.[/QUOTE]
Dostať aj u nás a môžte si ho aj vyrobiť:
http://varecha.pravda.sk/recepty/crm...61-recept.html
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka Pozri príspevok
** Vo Francuzsku dostat tzv. crème fraîche, co je kysla smotana s obsahom tuku cez 30%. Toto u nas, pokial viem, nedostat, tak sa to da nahradit aj takto.
Dostať aj u nás a môžte si ho aj vyrobiť:
http://varecha.pravda.sk/recepty/crm...61-recept.html[/QUOTE]


ja ju kupujem v At Lidli...keby niekto
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes sa obeduje u dcéry ( také rodinné posednie , vnučka ma zajtra meniny ...ja som mal ) ...

...nuž , že necháme sa prekvapiť ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
Dnes sa obeduje u dcéry ( také rodinné posednie , vnučka ma zajtra meniny ...ja som mal ) ...

...nuž , že necháme sa prekvapiť ...
Tak čo už, prajem krásne posedenie v rodinnom kruhu, veľa potešenia z Lei, posielam jej boštek na noštek.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dne kuracia polievka s grísovými haluškami. Panenka plnená sušenými slivkami s ryžou a uhorkovým šalátom s pórom.
Včera som upiekla bábovku, tak ostalo ešte na dnes ku káve.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia so slížikmi, kuracie prsia s cukinou, opekané zemiaky, smotanový dresing, šopský šalát. Ku káve jahodová šarlota.
Naposledy upravil evaj63 : 28.04.13 at 12:41 Dôvod: dodatok
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dnes? Fazuľová polievka s nadrobno nakrájaným údeným mäsom, paprika, rajčiny, cesnak, jarná cibuľka. Druhé? Ani nemuselo byť. Ale, na cibuli podusené plátky kare, zaliate kyslou smotanou a nadrobno nakrájané kyslé uhorky a jarnú cibuľku. A potom bombónik?
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka klasika mäsová so slížikami, plnené kuracie štvrtky (pod kožu vložené za hrsť plnky, zemiaky, marhuľový kompót. Na domáce posedenie toto: http://www.porada.sk/t60886-p247-torty.html#post2306881
Štvrtky plnené 2.jpg  
štvrtky plnené 1.jpg  
1/1
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať