Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... alabutka buvinka, sniva svoj sen o velkonocnej lazni, alabut sa nezblaznil, ale ide hodit ranajky a cakat, kym princezna vstane a namuti mu trochu kavy a obcerstvi vzduch rannou cigou. Ti dvaja na strome, co sa ohrievaju na zubatom slnku, dostanu porciu lanovych semienok a kustik slaninky, celkom pekne ten den zacina. :-)
Ranajky - zeleny jogurt, kava s alabutkou.
Obed - zatial velka neznama.
Vecera - oskvarkova pomazanka, gumovy rozok, bylinkovy caj.
IMG_0424c.jpg  
IMG_0422c.jpg  
IMG_0425c.jpg  
IMG_0427c.jpg  
IMG_0418c.jpg  

1/1
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

včera som urobila lajtku - cestoviny s osmahnutou cukinou, na to zopár olív, nemohla som sa toho dožrať, a dokonca to jedol aj môj pubertálny syn, ktorý sa na také jedlá nemôže ani pozrieť (lebo: "to predsa nemôže byť jedlé..").
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut Pozri príspevok
... alabutka buvinka, sniva svoj sen o velkonocnej lazni, alabut sa nezblaznil, ale ide hodit ranajky a cakat, kym princezna vstane a namuti mu trochu kavy a obcerstvi vzduch rannou cigou. Ti dvaja na strome, co sa ohrievaju na zubatom slnku, dostanu porciu lanovych semienok a kustik slaninky, celkom pekne ten den zacina. :-)
Ranajky - zeleny jogurt, kava s alabutkou.
Obed - zatial velka neznama.
Vecera - oskvarkova pomazanka, gumovy rozok, bylinkovy caj.
Sýkorky ba sa nemali kŕmiť slaninkou, ani ničím slaným. To si šťastný, že Ťa majú radi. Mne neurobil do slnečnice, takmer ani ťuk.
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
na zeleny stvrtok spenat http://www.svetreceptov.estranky.sk/...-so-syrom.html
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marína Pozri príspevok
Žofka, osobne nemám, len tak po lístočkoch. Závisí od toho, či si už niekedy piekla chlieb, alebo nie. Tiež, či máš kvások, alebo chceš na kysnutie použiť droždie. Ak si ešte nikdy nepiekla, myslím, že najvhodnejšie je začať úplne jednoduchým. Do profilu ti dám link na video, najlepšia je názorná ukážka, sama uvidíš, ako ho zvládnu aj malé deti.
marína prosím ťa, ty máš kvások žo žitnej múky? lebo už som prešla snáď všetky obchody v okolí a nemôžem to nikde kúpiť. Ospravedlňujem sa, viem, že si o tom písala, ale vo vysokom daňovom čase nestíham čítať dozadu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás dnes špenátová polievka a špenátové halušky - z čerstvého špenátu.
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Bryndzová polievka a dusené kuracie štvrte na zelenine so špirálkami.Už sme po obede (teda ja,dedič vychlípal polievku,do kuraťa sa nehrnie,asi pri svojich cestách po Slovensku máva často).
Naposledy upravil Peggynka : 29.03.13 at 14:01 Dôvod: gramatická chyba
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka Pozri príspevok
Bryndzová polievka a dusené kuracie štvrte na zelenine so špirálkami.Už sme po obede (teda ja,dedič vychlípal polievku,do kuraťa sa nehrnie,asi pri svojich cestách po Slovensku,máva často).
...hehehehe....

Keby šrac šiel do Istanbulu , inak by si sa čudovala ...
Dievka dôjde zo služobky , všetko možné natlačí do hlavy len toho operenca nemusí ....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Špenátová polievka a francúzske zemiaky.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
marína prosím ťa, ty máš kvások žo žitnej múky? lebo už som prešla snáď všetky obchody v okolí a nemôžem to nikde kúpiť. Ospravedlňujem sa, viem, že si o tom písala, ale vo vysokom daňovom čase nestíham čítať dozadu
Dáška, mám svoj. Živý kvások sa nedá kúpiť, iba ak by ti dal nejaký pekár alebo niekto z tvojho okolia, veď stačí jedna, dve kávové lyžičky, už len párkrát nakrmiť, piecť a nezabudnúť si trošku z kvásku nechať na ďalšie pečenie. TU vraj mávajú sušený pod názvom Sauerteig, len som o tom niekde čítala. Musíš ho však naštartovať,viackrát prikrmiť. Radšej si vykrm sama z ražnej múky a vody. Pre začiatok je lepšia celozrnná, lepšie sa s ňou štartuje, potom stačí prikrmovať obyčajnou ražnou hladkou. Mne sa síce prvý pokazil, pri naštartovaní sa to zvykne stať, druhý mám už 3 mesiace a je v pohode. Čím je zrelší, tým je lepší. Návod nájdeš napr. TU , TU , TU a na mnohých ďalších stránkach.
Ak by sa ti predsa len nedarilo, vysuším zo svojho a pošlem ti.
Naposledy upravil Marína : 28.03.13 at 12:53
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
šnicľa, zemiaková kaša, zeleninový šalát, zeleninová polievka, čaj
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marína Pozri príspevok
Dáška, mám svoj. Živý kvások sa nedá kúpiť, iba ak by ti dal nejaký pekár alebo niekto z tvojho okolia, veď stačí jedna, dve kávové lyžičky, už len párkrát nakrmiť, piecť a nezabudnúť si trošku z kvásku nechať na ďalšie pečenie. TU vraj mávajú sušený pod názvom Sauerteig, len som o tom niekde čítala. Musíš ho však naštartovať,viackrát prikrmiť. Radšej si vykrm sama z ražnej múky a vody. Pre začiatok je lepšia celozrnná, lepšie sa s ňou štartuje, potom stačí prikrmovať obyčajnou ražnou hladkou. Mne sa síce prvý pokazil, pri naštartovaní sa to zvykne stať, druhý mám už 3 mesiace a je v pohode. Čím je zrelší, tým je lepší. Návod nájdeš napr. TU , TU , TU a na mnohých ďalších stránkach.
Ak by sa ti predsa len nedarilo, vysuším zo svojho a pošlem ti.

ja píšem jak tatár - ja som sa chcela spýtať, kde kupuješ tú ražnú múku. Ale chcem vidieť, ako by si to mala dedukovať z mojej otázky
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Co takhle dát si špenát, s varenými zemiakmi a volskym okom.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Špecle s vajcom, kyslá uhorka.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
ja píšem jak tatár - ja som sa chcela spýtať, kde kupuješ tú ražnú múku. Ale chcem vidieť, ako by si to mala dedukovať z mojej otázky
Načisto súhlasím!
Celoražnú v Tesco, Kaufland, Bala. Výborná je ražná tmavá chlebová(aj pšeničná hladká chlebová) z tohto mlyna, kupujem ich v Bille. Tie nie sú celozrnné.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
a ja odtiaľto,majú aj e-shop:
http://www.mlyn-zrno.sk/index.htm
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Špenát, zemiaková kaša , volské oči.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...smažené nič bez chleba, omastené snehovým vetrom!..veď vonku tak sneží, ako na vianoce, tak sa budeme pôstiť...kto by varil!!!...
...ale decku chutia zemiakové placky,to je aj chutné, aj dietne,tak ak oškrabe zemiaky, bude mať...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

erzet Pozri príspevok
Rezeň Ahepjuk
Super rezniky. Odkial ten nazov?
Mas este nejake marinady v talone?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

cesnakovo- zelerova polievka, halušky s kyslou kapustou, chlapci kulturisti, vajcia, kur. prsia, ryza,
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať