Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

S tou šošovicou ma inšpirovala včera Daša_ - červená šošovica s mrkvou a trochu ryže ako príloha - trošku som experimentovala, do mrkvy pridala okrem cesnaku aj zázvor a červenú curry pastu, citrón, nejaké bylinky a je to prudko jedlé
13 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Varila a piekla som síce včera, ale na dnes, kapuste, aj zákusku pristane, keď sa trošku "usadia".
- plnená kapusta; možno trochu nezvyčajná, v mrazničke som mala kúsok surovej údenej krkovičky, aj naše klobásy už preschli, tak ma napadlo ich pridať a myslím, že som dobre urobila, iná ale výborná chuť, dám aj nabudúce; dusila som v rúre
- kváskový chlieb(ražný kvas, múka pšeničná hladká chlebová a celozrnná, ražná(aj celozrnná), špaldová, špaldové otruby, pšeničné ovsené vločky s klíčkami, semená - ľan, rasca, slnečnica, sezam)
- zákusok bez mena, vymyslený - kakaová piškóta, maliny s troškou cukru a želatíny, parížska šľahačka s bielou čokoládou a mascarpone, parížska šľahačka s horkou čokoládou. Tá sa mi asi prvýkrát v živote zrazila, zarozprávala som sa a prešľahala ju. Snažila som sa ju zachrániť s troškou horúceho masla, podarilo sa len z časti. Na chuti jej to neubralo, len na kráse. Nabudúce urobím so zmesou lesného ovocia, našim veľmi chutí, nie je sladký a aj keď sú tam šľahačky, ovocie ho dobre osviežuje. Tiež urobím na trochu menší plech, robila som na veľmi veľkom a vrstvy dobre nevynikli.
Naposledy upravil Marína : 06.04.13 at 14:06
1_pln_kap.JPG  
2_pln_kap.JPG  
3_kvas_chlieb.JPG  
4_kvas_chlieb.JPG  
5_malin_zakus.JPG  

1/1
14 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes nič, len 2 makové kvety.Na večeru im to hádam bude stačit', ked' sa vrátia domov.
PA030027.jpg  
11 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

rýchle tu nakuknem a padám...lebo sliny maximálne...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Slepačia polievka(z mrazničky) a placky z hokaida(z mrazničky) s Niva syrom. (postrúham do placiek, dodá im výbornú chuť)
10 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ešte ostal kuraci perkelt, tam som urobila kapustnicu s mäsom, klobáskou
7 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

6 plechov pizze teraz už sú len 3 a vraj dnes padnú
9 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

aj u nás šošovicová polievka, rezne a zákusok, ľahký skoro bez cukru, cukrovú polevu som nedala
5 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Tak na nedeľu:kurací vývar a rezne so zemiakovou kašou.Po obede palacinky z panírungu(zvyšné vajce,múka a dolejem mlieko) s orechami,čokoládou a šľahačkou.Vonku SNEŽÍ ! To je už na mašľu...
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... alabut sa konecne vyhrabal z pelechu, dnes meskam, polievka este neklokoce, alabutka klepe rostenku, alabut si opat moze hodit slofika. :-)
Ranajky - tatarak, topinky, bylinkovy caj.
Obed - hovadzia polievka, rostenka, zemiaky, cvikla.
Vecera - rozok, maslo udeny syr, paradajka, bylinkovy caj.
7 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

kuracia polievka, pečená brav. krkovička a pliecko, dusená hlávková kapusta, knédľa, ako dezert palacinky s domácou slivkovou nutelou.
10 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Španielsky vtáčik k ryži
10 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

bravčové mäsko v kečupovo-horčicovom páce s ryžou a hranolkami, a ukecali ma na šišky. Samozrejme rezancová polievka, jahňacia.
7 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

kuracia polievka, pečené zemiaky a rezne pre domácich a pre návštevníkov mamahotela /neviem komu som ten názov ukradla, ale veľmi sa mi páči / pre nabalenie aj sviečková a knedla
Naposledy upravil Anik : 07.04.13 at 14:53
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia s rezancami, mad'arský guláš z horného morčacieho stehna, pyré, dusená ryža. Synátor zemiaky moc nemusí.
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

losos na prírodno ...Iglo špenát /výborný hustý kremový nepotrebuje zásmažku/ ochutila som iba cesnakom a bylinkovým korením...

som sa trošku najedla
9 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Pečený miš-maš s chlebom, slepačia polievka
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Kuracia polievka, bravcove kare na paprike, rajcinova omacka, kysnuta knedla a pre vnuka kuracie prsia marinovane s cestovinou.
8 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zeleninova polievka, kapusta sladka, br. pečene, pre chlapcov kulturistov - zeleninova polievka na vode, ryza na vode, kur.prsia so šošovicou, mrkvou na vode, mladši ma pred suťažou tak ma takto hnevaju
5 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

kuracia polievka, moravský vrabec s kyslou kapustou a knedľou a tiramisu
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať