Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Neter býva v Brne, má 5-ročnú dcérku, minule nestíhali do škôlky, kde brala aj jej 4,5 ročnú kamarátku, takže neter pálila s tým autom koľko sa dalo, ako došli na miesto určenia,otočí sa dozadu a pýta sa dievčatiek, či sa báli, jej dcérka sa ani nezmohla na slovo, oči vypleštené do strachu, ale jej malá kamarátka hneď hovorí:
"Teto...já si tu tvou šílenou jízdu docela užívala"

Ešte ma tak napadá, že minule boli na návšteve u starej mamy na Slovensku, keď odchádzali domov, tak jej stará mama hovorí:
"Klárko, ale mne bude smutno teraz bez teba" a malá na to:
"Babičko, neboj se, vždyť se uvidíme na Skajpu"
Naposledy upravil uct2007 : 21.07.12 at 14:45
4 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

aj my zápasíme s R, Sebko (5ročný) ho síce vie povedať, no nedáva si pozor a hovorí také to zadné R. Tak som ho znova začala trénovať a hovorila som mu slová - vrana, kráka, vrece, tráva, .... a chcela som povedať trdlo, no vyhŕklo mi tr.tko a Sebko - to je škaredé slovo, také ja nepoviem

ešteže je rozumnejší ako ja
4 0
Tinytiny Tinytiny

Tinytiny je offline (nepripojený) Tinytiny

My sme sa dostali na večnú tému: kde sa berú deti. Celkom ma to prekvapilo, lebo už sme sa s Viki (5 r ) bavili o tom, ako dieťatko narastie maminke v brušku ( ešte sa nespýtala, ako sa tam dostalo, chvalabohu! ) Moja malá sa ale rozhodla, že vyspovedá dedka. Dostala odpoveď, že deti nosí bocian. Potom sa spýtala otca. Manžel to potvrdil, pravdaže bocian, ako inak?! Potom sa spýtala bratranca. Odpovedal, že predsa bocian. Nato sa malá obrátila ku mne a prekotila oči.
- Mami, ak sú všetci chlapi takí sprostí, ja sa ani nevydám!
4 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

a zase moja sedemnástka mi zúfalo povedala, že má pokazené prázdniny vtedy, keď ja mám dovolenku
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..jejda, zase som sem vbehla, aby som zabudla na dnešný "hnusný" deň.. a som sa pobavila..

Inak, napadlo ma tiež niečo : synáčik mal šesť, išli sme na Silvestra popoludní od svokry a zastavili sme sa na fare...pán farár nás privítal s úsmevom, nech ideme ďalej, že nám ponúkne pohár vareného vína a syn nato : ja už nebudem, ja som mal už u babiny......... /ja so svokrou sme si pripili na koniec roka, on dostal len oliznúť/
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Malá vnučka, babka daj mi len vodičku (polievočku) ale rezne mi do nej nedávaj (rezance).
4 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Mňa našťastie môj starší syn keď mal 4-5 rokov, chcel dať len do domova dôchodcov, ale zasa s prísľubom, že každý deň sa za mnou zastaví, keď pôjde z roboty domov, pozrieť, ako sa mám. (vozila som ho totiž okolo Domova dôchodcov, keď sme stavali dom)
4 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

mám zase nový "prírastok" do výrokov detí - Sebko (5r.) mi včera doniesol krásne jabĺčko a povedal mi - mami, tu máš jabĺčko, aby si sa mala čím vypchať

myslel napchať - zo srandy si niekedy povieme, že sa ideme riadne napchať
4 0
Lydži Lydži

Lydži je offline (nepripojený) Lydži

Deti menovali filmových hrdinov:

synovec: Batman, Spiderman, Superman

dcéra: Batman, Spiderman, Superman, gentleman
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Lydži Pozri príspevok
Deti menovali filmových hrdinov:

synovec: Batman, Spiderman, Superman

dcéra: Batman, Spiderman, Superman, gentleman
Pri tomto som si spomenula, ako sme raz precvičovali písanie spojovníka a diktovala som deviatakom "vedecko-fantastický, bielo-modro-červená..." a keď som nadiktovala "propán-bután", jeden zlatúšik sa opýtal: "A Fanfán Tulipán nebude?"
4 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Sebko sa ráno obliekal, jemu to ranné obliekanie trvá dlho, predlho, tak som mu išla pomôcť. Vidím, že už má tričko oblečené, ale nemá tielko, tak sa ho pýtam, prečo si nedal tielko - on pokrčil plecami a potom mu vravím, vieš čo, však je celkom teplo, nemusíš si dať tielko. A on si vydýchol a povedal: "Uf, to stolička bude ale veľmi rada, že nemusí držať takú váhu"
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Andrej Sládkovič Mariena
4 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Dnes ráno moja dcérka ....jé mami pozri ako nasnežilo , keď prídem zo škôlky postavíme si stromček ?
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Môjmu vnukovi ak povieme pozdrav pekne Dobrý deň, tak on povie "odídem" .Alebo napríklad sliepočka je "tepločka"
4 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

ludmilla Pozri príspevok
Dnes sme s mojim puberťákom riešili dievčatá, jednu konkrétnu Počas debaty môj syn vyslovil túto vetu:"Tak tú by som si nikdy za ženu nevzal, to už radšej teba!!! A to už je čo povedať."

No zvláštne to znelo ...
To mi pripomenulo... keď bol môj syn ešte malý:
"Mami, ja si ťa zoberiem za ženu".
"Vieš mojko, ja už muža mám, tvojho tatina".
"Mami, a prečo si na mňa nepočkala???"
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Alienočka Pozri príspevok
ja pridam iba pár preklepov : najprv ide Gala, a potom Šalanta (šaľa a galanta)
zoberem si zo sebou rifláky a teplé ( tepláky a rifle)
a čo som ja kožológ
Ja som vraj v detstve namiesto "Duslo Šaľa" hovorila "Dusla Šalo"
a moja dcéra zas čaposis, čimžy, na chobdu, na svabdu, kepuč
4 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Naša vnučka išla na výlet a že "Pani učiteľka nám povedala, aby sme si zobrali aj nejaké kapsové " (vreckové)
4 0
Lydži Lydži

Lydži je offline (nepripojený) Lydži

ivuliatko Pozri príspevok
Myslím si, že je dobré narodiť sa v obyčajnom dni a nie napríklad na sviatok práce. Pretože keby som sa narodil na sviatok práce, mohli by niektorí odo mňa očakávať pracovné nadanie a podobne.
Môj manžel sa narodil 1. mája a pochvaľuje si to. Vraví, že keď sa narodil, popod okná nemocnice išiel sprievod a všetci kričali: "Nech žije..." Tak má za to, že sa tešili z jeho narodenia. Málo sebavedomý nie je.

Otázka 8-ročnej dcérky: "Ako vyzerá hrkútalka?" (hrdlička)

Po chodníku išlo dievčatko (asi 5 rokov), vietor mu rozfúkaval vlásky a ono okomentovalo svoj tieň: "Mami, pozri, aké mám chlpaté vlásky!"
4 0
Tinytiny Tinytiny

Tinytiny je offline (nepripojený) Tinytiny

Včera dcéra a synovec prišli zo škôlky a vrhli sa na kocky. Postavili z nich dlhého hada, ktorý sa vinul cez štyri izby a schodisko ( máme FAKT veľa kociek... :-D ) Na moju otázku, čo to má byť, mi Viktorko ozrejmil, že ide o koľajnice:
" Pre rýchlik, krstná! Vieš, to je taký vlak!
Viktorinka okamžite reagovala:
"Dargov!"
Malý sa chytil a doplnil:
"O hodinu Strela Slovenská..."
A obe decká unisono:
"ŠETRITE NA FLEXIHYPOTÉKE! " :-D :-D :-D

Priznávam, tú reklamu poznám, ale nepamätala som si, čo propaguje. Teraz už vďaka deckám nezabudnem, že Flexihypotéku. :-D
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes v 8.B
Ja: "Otvoríme si učebnice na strane 102..."
Samo: "Počkajte, schnú mi ruky!"

Na biológii v 5.A
Kolegyňa: "Vymenuj poľné a lúčne stavovce."
Roman: "Naša najväčšia žaba je bradavica zelená."

A ešte pravopisný skvost z 5.B - mali napísať povesť. V jednej z nich som našla vetu "V truhlici s pokladom bol veľký dyjamant."
Naposledy upravil ivuliatko : 03.06.13 at 17:49
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať