Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
tak keď prečítam, potom zreferujem, alebo niečo múdre napíšem...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pre začiatočníkov som robila úplne na začiatku ako prvé a už nikdy....ani ho nepoužívam...nepáči sa mi aj ked je OK...mám také várky čo sú OK, ale mne sa nepáčia sa mi....ani s bravčo masťou nerobím...
hej ..tiež to ako koníček.....z ktorého aj niečo kápne.......náklady....ano, ale zase menšejšie ako napr. rybárčenie
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dievčatá, ktorý z dostupných tukov/olejov má najlepšie hydratačné vlastnosti? Tuším si musím otvoriť tú mydlovú knižku
Mmch, dens som videla v obchode "mydlo na vlasy" a teda, stalo to viac ako 6€, dovoz z francuzska to tusim bol
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
dievčatá, ktorý z dostupných tukov/olejov má najlepšie hydratačné vlastnosti? Tuším si musím otvoriť tú mydlovú knižku
Mmch, dens som videla v obchode "mydlo na vlasy" a teda, stalo to viac ako 6€, dovoz z francuzska to tusim bol
Ryžový olej
- vhodný na suchú, veľmi citlivú, i aknóznu pleť. Podporuje regeneraciu pokožky,a podporuje prirodzenú vlhkosť. Obsahuje vitamíny A, E, D, lecitín a radu minerálov. Má prirozený UV-faktor 3 až 4.
ľanový olej zjemňuje a zvláčňuje tvrdú, suchú a popraskanú kožu.
môžeš pridať aj glycerín.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kopretinka
bettylou
dá sa to brať aj ako koníček, ktorý má určité náklady. Som robila prvý raz paprikové s citrónovo pomarančovou vôňou. Že pre začiatočníkov. Šiel do toho aj palmový olej. Tak kým som vážila ostatné, dala som ho rozpustiť na radiátor. Jasné, že keď som hmotu vyliala do formy, všimla som si ten palmový olej. Malo ho tam ísť ešče 200 g. Nechala som to tak. Mydlo mydlí, aj umýva, len sa dáko lámalo pri krájaní. Teraz sa suší.. Aj tak ma teší, že som po dlhej dobe niečo vytvorila aj inde ako v kuchyni.
a neštípe to mydlo?nevysušuje? lebo ke´d chýba 200g tak to je sakra dosť....
ne, ta oeljov bolo dokopy cez kilo, a oči som ním ešče neumývala. Len to, že sa krúši. A teraz som ho bola pozrieť, tak zvláštne smrdí, niečo medzi amoniakom a chlórom plus citrónová vôňa. keď sa minie spravím ďalšie a dám už väčší pozor.
Naposledy upravil bettylou : 12.04.14 at 08:15
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to umývanie očí bola irónia?....lebo išlo o štípanie pokožky.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hľadám iné nájdem....kuk fajn stránka:

http://www.home-made.cz/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ale vás to chytilo, len čo je pravda. Bola z vás niektorá na kreatívnom kurze, kde sa vyrábali mydlá? Možno by ste sa vyvarovali niektorých chýb. Pretože pokus-omyl je síce tiež cesta k úspechu, ale ...
Všetko kvalitné je drahé. Iba potom nájsť zákazníkov.
Sú veľké kvalitatívne rozdiely v esenciálnych olejoch, Hanus je všeobecne dobrý. Ale raz som ovoniavala citrónový olejček v podchode na Hodžovom, to bol úžas http://www.bioraj.sk/. Značku si nepamätám, ale bol podstatne drahší, tuším 4 možno aj 6 eur. Možno ale 15 ml. Kvalita doslova výnimočná. Ale zasa ho možno kvôli intenzite stačí dať menej do receptúry.
Inak ak by ste chceli získať oleje v nižšej cene tej istej kvality od toho istého výrobcu, skúste si pozháňať väčšie balenie, nie iba 10 ml. Vyjde vás to podstatne lacnešie. Dajú sa zohnať i 200 ml. Alebo napíšte výrobcom, možno vám vyjdú v ústrety.
Veľa šťastia vám prajem k tomuto hobby, verím, že po čase aspoň niekoľké z vás prerazia v obchodoch. Pretože ako vidím, tak aj bioobchody majú okrem dovozu veľa tovaru z Čiech, ako by Slováci neboli šikovní. Iba trochu dravosti a viery v seba. Nemôžete byť horšie ako Serafín kozmetika, alebo talianske dovážané mydlá, francúzske značkové majú vytvorenú dlhodobú veľmi dobrú povesť.
Prajem vám, aby ste prerazili na trh, aj v zahraničí. Dobrý názov, balenie, dátum založenia fy, ktorý nebude kolidovať s vaším dátumom narodenia. A skúste sa niečím odlíšiť od výrobkov, ktoré sú na trhu.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nepoznám silice od Hanus....neviem či ich vyrába sám alebo len flaškuje.....kupujem vela vecí v CZ...lepšia cena a menšie poštovné do BA....je pravda, že sa dá indi-vindi dohodnúť na objednávke.....naposledy som kupovala 35ml silice a vône.....nie je jednoduché zafixovať vôňu v domácom mydle tak ako by to všetci chceli....mne ide v prvom rade o zloženie....je škoda, že ludom hlavne o vôňu.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ešte som zabudla....mega problém aspoň pre mňa sú obaly.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
nepoznám silice od Hanus....neviem či ich vyrába sám alebo len flaškuje.....kupujem vela vecí v CZ...lepšia cena a menšie poštovné do BA....je pravda, že sa dá indi-vindi dohodnúť na objednávke.....naposledy som kupovala 35ml silice a vône.....nie je jednoduché zafixovať vôňu v domácom mydle tak ako by to všetci chceli....mne ide v prvom rade o zloženie....je škoda, že ludom hlavne o vôňu.....
Ak si dobre pamätám, prebral činnosť po otcovi, začali vyrábať hneď po revolúcii http://www.hanus.sk/new/eshop.php?kategoria=4
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

snáď nebude vadiť dám sem túto tému:
http://www.porada.sk/t197066-ako-vyr...-iny-olej.html
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Tak mne sa dnes podarilo vyšľahať bambucké maslo s olejčekom pre dcérku. Robila som menšie množstvo a trošku to bolo prplavé, ale s výsledkom som zatiaľ spokojná...a aj moja pracovná doska v kuchyni je tak fajnovo premastená...
A ďalších pár gramov bambuckého masla som roztopila a hodila tam harmanček na macerovanie, tak uvidím, čo z toho vznikne....ale je to fajn pocit si takto niečo vyrobiť...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

som šlahala včera, tiež pre decko...dnes krém na nohy....ešte idem urobiť levandulový olej...a macerovať vanilkové struky...len neviem do akého oleja...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
som šlahala včera, tiež pre decko...dnes krém na nohy....ešte idem urobiť levandulový olej...a macerovať vanilkové struky...len neviem do akého oleja...
Podľa toho na čo to budeš používať, niekde som čítala, že do mydla je najlepšie olivový olej, lebo ten vždy do mydla dávaš.
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Ja tiež macerujem levanduľu a harmanček už druhý týždeň v olivovom oleji, ale už by som asi použila iný. Ten olivový má totiž svoju dosť silnú vôňu a tie bylinky tam vôbec nie je cítiť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

do mydla by mi bolo asi lúto....asi do krému na telo alebo na ksicht...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cacka
Ja tiež macerujem levanduľu a harmanček už druhý týždeň v olivovom oleji, ale už by som asi použila iný. Ten olivový má totiž svoju dosť silnú vôňu a tie bylinky tam vôbec nie je cítiť.
mne nejde o vônu mne ide o to čo pustia do olejauž som zaliala....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
to je jasné, že účinky sú prvoradé, ale ani prirodzená vôňa nie je na zahodenie ...ja absolútne zbožňujem tie bylinkové...som zvedavá ako sa uvoľní vôňa harmančeka do bambuckého masla...už sa lúhuje...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať