Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja kupujem hmotu z mydlového sveta...majú xy druhov...robila som srdiečka na svadbu ak sa mi podarí dám foto...ja osobne také mydlo nepoužívam...ale ked niekto chce....ale mám nato taký grif....treba skúsiťnezabudni na odstraňovač bubliniek-špiritus...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
DSC_0215.jpg  
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dievcence, sikulky, nemate niektora mydielka v zasobe na predaj? Nepotrebujem extra krasne tvary, ci darcekove balenia, len tak, pre vlastnu spotrebu. Naposledy som kupila zo stranky sashe,boli velmi vychvalovane, ale bola som nahnevana, nepenili...
Ak mate niektora prebytok, ozvite sa prosim do ss, diky

doplnenie:
Dakujem, uz mam dohodnute :-)

Chcela som text preskrtnut, ze uz je neaktualny, ale namam tlacitko v editore :-(
Naposledy upravil arizona : 18.04.14 at 14:04
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
Dievcence, sikulky, nemate niektora mydielka v zasobe na predaj? Nepotrebujem extra krasne tvary, ci darcekove balenia, len tak, pre vlastnu spotrebu. Naposledy som kupila zo stranky sashe,boli velmi vychvalovane, ale bola som nahnevana, nepenili...
Ak mate niektora prebytok, ozvite sa prosim do ss, diky
od koho? s tým penením je to tak......ono to mydlo nepení ako si zvyknutá,že pení ako trebárs tekuté mydlo alebo šampón....
2 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
lujza.j
ja kupujem hmotu z mydlového sveta...majú xy druhov...robila som srdiečka na svadbu ak sa mi podarí dám foto...ja osobne také mydlo nepoužívam...ale ked niekto chce....ale mám nato taký grif....treba skúsiťnezabudni na odstraňovač bubliniek-špiritus...
Lujzi, ja som nechcela to formičiek robiť z hmoty. Chcem klasicky metódou za studena a naliať do formičiek. Prebehne tam dobre tá gélová fáza? Skúšala si?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cacka
lujza.j
ja kupujem hmotu z mydlového sveta...majú xy druhov...robila som srdiečka na svadbu ak sa mi podarí dám foto...ja osobne také mydlo nepoužívam...ale ked niekto chce....ale mám nato taký grif....treba skúsiťnezabudni na odstraňovač bubliniek-špiritus...
Lujzi, ja som nechcela to formičiek robiť z hmoty. Chcem klasicky metódou za studena a naliať do formičiek. Prebehne tam dobre tá gélová fáza? Skúšala si?
nerobím do formičiek....myslím, že neprebehne preto tak nerobím aj ked nie vždy ti gelová fáza zabezpečí rýchlejšie zníženie ph......jedine, že by si dala do krabice obalila dekou...aby bolo teplejšie....robila som dávno...musela som vyklopiť neskôr bolo dosť mäkké...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

cacka
lujza.j
ja kupujem hmotu z mydlového sveta...majú xy druhov...robila som srdiečka na svadbu ak sa mi podarí dám foto...ja osobne také mydlo nepoužívam...ale ked niekto chce....ale mám nato taký grif....treba skúsiťnezabudni na odstraňovač bubliniek-špiritus...
Lujzi, ja som nechcela to formičiek robiť z hmoty. Chcem klasicky metódou za studena a naliať do formičiek. Prebehne tam dobre tá gélová fáza? Skúšala si?
ja som teraz dávala do formičiek,prikryté uterákom a na pár hodín na radiátore,ešte sa kúrilo...gélová fáza nie je nutná,mydlo bude aj bez nej.V receptoch,kde je mlieko,sa gélová fáza neodporúča,preto sa dáva mydlo do mrazničky.
je fakt,že mydlo mi nešlo dobre z formičiek,musela som ho dať do mrazničky,lebo by som ho pri vyklápaní poškodila.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem,že gelova fáza nie je nutná...
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Ďakujem za rady. Asi dám strýkovi vyrobiť drevenú formu, len musím vymyslieť rozmery. A musím kúpiť váhu a teplomer...zatiaľ šprtám všetky dostupné informácie a pýtam sa...je to docela veda...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

teplomer som si objednala až teraz a to kvôli tomu, že chcem robiť aj krémy....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

cacka ...ešte tu niečo:http://moderna.alchymistka.eu/2012/0...o-od-lush.html
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
arizona
Dievcence, sikulky, nemate niektora mydielka v zasobe na predaj? Nepotrebujem extra krasne tvary, ci darcekove balenia, len tak, pre vlastnu spotrebu. Naposledy som kupila zo stranky sashe,boli velmi vychvalovane, ale bola som nahnevana, nepenili...
Ak mate niektora prebytok, ozvite sa prosim do ss, diky
od koho? s tým penením je to tak......ono to mydlo nepení ako si zvyknutá,že pení ako trebárs tekuté mydlo alebo šampón....
https://www.facebook.com/ApplesHandmadeSoaps
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona
kopretinka
arizona
Dievcence, sikulky, nemate niektora mydielka v zasobe na predaj? Nepotrebujem extra krasne tvary, ci darcekove balenia, len tak, pre vlastnu spotrebu. Naposledy som kupila zo stranky sashe,boli velmi vychvalovane, ale bola som nahnevana, nepenili...
Ak mate niektora prebytok, ozvite sa prosim do ss, diky
od koho? s tým penením je to tak......ono to mydlo nepení ako si zvyknutá,že pení ako trebárs tekuté mydlo alebo šampón....
https://www.facebook.com/ApplesHandmadeSoaps
no neviem či toto sú mydielka robené studeným procesom, čiže domáce, krájané.....vyzerajú z hmoty...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
arizona
kopretinka
arizona
Dievcence, sikulky, nemate niektora mydielka v zasobe na predaj? Nepotrebujem extra krasne tvary, ci darcekove balenia, len tak, pre vlastnu spotrebu. Naposledy som kupila zo stranky sashe,boli velmi vychvalovane, ale bola som nahnevana, nepenili...
Ak mate niektora prebytok, ozvite sa prosim do ss, diky
od koho? s tým penením je to tak......ono to mydlo nepení ako si zvyknutá,že pení ako trebárs tekuté mydlo alebo šampón....
https://www.facebook.com/ApplesHandmadeSoaps
no neviem či toto sú mydielka robené studeným procesom, čiže domáce, krájané.....vyzerajú z hmoty...
Stopro z hmoty.
Medzi posteľné prádlo dávam dlhé roky pekne voňajúce mydlo - kupované a zvykla som ho obmieňať, minúť a dať nové, minule dcéra tiež tak urobila, tak som sa s tým kupovaným umývala, dievčence až teraz som zbadala ten rozdiel, medzi doma robeným a kúpeným, tam išlo na ruky. Keď som začala používať svoje vtedy mi to ani tak neprišlo ako teraz, som sa rozmaznala, fakt je to veľký rozdiel
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

je z hmoty..našla som niekde zloženie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no ja už ani krem na ruky,nohy ani na telo nebudem kupovaťzabudla som ešte "labelo"
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keby niekto...v BA-čku majú obchodík, ale dá sa aj z netu...ako píšu oproti hlavnej pošty na SNPéčku...kde kedysi "polomka" bola....
http://www.feelgood.sk/...
príprava na leto-olej z malinových jadier-prírodný uv filter, olej z praženej kávy, a olej z goji...kozmetické fajnové oleje, šípkový nemaliešte na ten som si robila zálusk
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
aj ja som ho už pozerala, tuto:
http://www.sebapoznanie.sk/sebapozna...-jadier-200-ml
tú stránku si sem ty prilepila...tak chodím slintať...synátor sa chystá na pol roka do Grécka, tak rozmýšľam, že mu ho kúpim, píšu, že UV filter 50...len neviem či ho bude používať, lebo tí puberťáci majú na všetko takéto averziu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

že zvládol aj africké slnko...stránka má dobrý popis..mám to v mobile otvorené stále....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
pre mojich menších krpcov ho kúpim určite...tí ešte zdieľajú moje nadšenie...ale ten veľký...bojím sa, aby to neboli vyhodené peniaze...ale na druhú stranu chcem, aby bol v tom Grécku nejako chránený...urobím asi prednášku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať