Zavrieť

Porady

Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
kopretinka
BXLmiami
Ešte dodatok-zato že je LEKARKA,jej sestrička plat potrebuje dostať aj nájomca nájom,aj energie a telefony aj,aj ..........
a iní živnostníci to neplatia?
Určite ano,ale od nich nechcú ludia prácu za dakujem s pocitom že im to stačí.
no to by si sa čudovala........ale zostaňme radšej pri zdravotníctve,tak ako je daná téma.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kopretinka
BXLmiami
kopretinka
BXLmiami
Ešte dodatok-zato že je LEKARKA,jej sestrička plat potrebuje dostať aj nájomca nájom,aj energie a telefony aj,aj ..........
a iní živnostníci to neplatia?
Určite ano,ale od nich nechcú ludia prácu za dakujem s pocitom že im to stačí.
no to by si sa čudovala........ale zostaňme radšej pri zdravotníctve,tak ako je daná téma.
:-))) Nečudovala.Sme na Slovensku :-)).
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ako tu už alaya načrtla, naozaj akosi nerozumiem, prečo aj o 14,00 nefrčia ambulancie naplno. Nikde nikoho, iba občas nejaká sestrička vybehne z dverí, ale nie pozrieť pacientov. U nás je na RTG napísané, že po 12,00 iba súrne prípady a s povolením lekára. Akého, keď po 12,00 už žiaden nerobí. Proste mŕtvo v celej nemocnici. Arogancia sestričiek nemá hranice. Už minule som sa musela dedka zastať, čo naňho tak ziapala tá trúba. Sú ambulancie, kde sa nedá objednať. Potom sa stáva, že niekto čaká pred ambulanciou aj 3 dni, kým sa dostane dnu.
K nám do firmy môže prísť ktokoľvek ešte aj 1 minútu pred padla a všetko vybaví. Chápem, že u lekára je to trochu iné, ale ich pracovný čas je skutočne neskutočný. Ani reči typu, že potom robia papiere neobstojí. Stačí zobrať babu na pár hodín týždenne a je vymaľované. Živnostníka sa tiež nikto nepýta, kedy robí účtovníctvo. A mnohí si ho robia po nociach, po nociach vystavujú faktúry, kalkulácie, ponuky...Ak to nestíha, musí niekoho zamestnať, prípadne si to dať spracovať. Ale ani ho nenapadne, aby skrátil otváracie hodiny. O nevydávaní dokladov za platbu v ambulancii ani nehovorím. Nejestvuje žiaden argument, prečo platby v zdravotníctve neevidovať ERP. Áno, sú to ďalšie náklady, ale znáša ich aj každý živnostník. Sú ambulancie pri vyberaní poplatkov niečo iné? Ak by sa chcel niekto do mňa pustiť, tak vedzte, že sa mi tento príspevok písal veľmi zle, lebo sama som bývalý zdravotník a je mi hrozne ľúto, kam naše zdravotníctvo zašlo. Kleslo hlboko a vytratila sa z neho všetka ľudskosť. A ani pár lastovičiek, veru leto nespraví.
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
alaya1
BXLmiami
Viem že ťa to irituje,stihla som si všimnúť.Robím to naschvál,lebo chcem,aby ste si tieto veci uvedomovali.Aspon tí,čo to prečítate a neporazí Vás.
Co si mam ja preboha uvedomit ?
Nehnevaj sa, ale niekedy sa nad tym uz len zasmejem. Tolko placu pri 4 hodinovom ambulovani .. Uz som ti raz napisala, ze ked nie si spokojna, nemusis to robit, nuti ta niekto? Tvoj rajon rad prevezme iny, mozno bude len rad. A ty sa venuj niecomu,co ta bude tesit a financne naplnat Nehnevaj sa, vsetci zijeme tu a vieme, a kto nevie, tak aspon vidi, zase po zobrani nechodis, ani nepocitas od vyplaty k vyplate ako mnohi .
No ale teraz už ohľaduplná nebudem.Predpokladám,že ty neberieš peniaze za psychologické vyšetrenie,či?
Tiez uz ohladuplna nebudem . Beriem, preco by som nebrala.. Ale nevyplakavam tu, ako mam stale malo, Ako ma kazdy okrada a pri tom v inych temach sa prezentujem uplne inak Nepisem, ze mi nikto nepreplati 2 skumavky, ktore pouzijem na odbery, aj ked si to ako material dam do dane., Robim to preto, lebo to chcem a beriem vsetky okolnosti tykajuce sa tejto cinnosti ako realne. Ak sa mi to nebude pacit, alebo mi na tom bude nieco vadit, zamavam adios a pojdem o dvere dalej.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1
BXLmiami
alaya1
BXLmiami
Viem že ťa to irituje,stihla som si všimnúť.Robím to naschvál,lebo chcem,aby ste si tieto veci uvedomovali.Aspon tí,čo to prečítate a neporazí Vás.
Co si mam ja preboha uvedomit ?
Nehnevaj sa, ale niekedy sa nad tym uz len zasmejem. Tolko placu pri 4 hodinovom ambulovani .. Uz som ti raz napisala, ze ked nie si spokojna, nemusis to robit, nuti ta niekto? Tvoj rajon rad prevezme iny, mozno bude len rad. A ty sa venuj niecomu,co ta bude tesit a financne naplnat Nehnevaj sa, vsetci zijeme tu a vieme, a kto nevie, tak aspon vidi, zase po zobrani nechodis, ani nepocitas od vyplaty k vyplate ako mnohi .
No ale teraz už ohľaduplná nebudem.Predpokladám,že ty neberieš peniaze za psychologické vyšetrenie,či?
Tiez uz ohladuplna nebudem . Beriem, preco by som nebrala.. Ale nevyplakavam tu, ako mam stale malo, Ako ma kazdy okrada a pri tom v inych temach sa prezentujem uplne inak Nepisem, ze mi nikto nepreplati 2 skumavky, ktore pouzijem na odbery, aj ked si to ako material dam do dane., Robim to preto, lebo to chcem a beriem vsetky okolnosti tykajuce sa tejto cinnosti ako realne. Ak sa mi to nebude pacit, alebo mi na tom bude nieco vadit, zamavam adios a pojdem o dvere dalej.
Vieš,je smutné,že význam témy nepochopil práve psycholog.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tema ma len nadpis, takze kazdy si ju pochopi, ako chce. Ja to chapem takto, No vies, my psychosi sme trocha uz na hlavu, ved je to zname . Nemohla si predsa ocakavat, ze ta tu budu ludia chlacholit a prikyvovat. Ved ziju tu, na Slovensku a vidia. Nemyslis. Nikdy som od teba v ziadnom prispevklu necitala, ze aka si rada, ze si dnes pomohla xy, alebo ake zlate decko si mala v ambulancii, len same, malo platia, neplatia, toto nefunguje, takto je na h... tak sa necuduj reakcii, hoci aj psychosa.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Súhlasím s príspevkom účtovník 007, viem z vlastnej skúsenosti, ako to v zdravotníctve funguje, ako nedostaneme, na čo máme možno aj nárok, ako poisťovňa neschváli pacientovi liek, aj keď žiadosť bola odôvodnená, ako poisťovňa neschváli kúpele (že zlá indikácia). Za mnoho rokov, čo žijem, (vychovala som tri deti a vypiplala jedno vnúča z najhoršieho) som zakúsila naozaj už kadečo v kontakte so zdravotnou starostlivosťou. S doktormi, s omylmi, s chybnými diagnózami. Ale tento krát dávam za pravdu BXL, nikdy nikde som nečítala, žeby doktorka vyplakávala, že jej je málo, že ju niekto stále okráda, pokladám to z tvojej strany alaya za nepekné osočovanie. Neviem, ako sa hovorí takej poruche, ak niekto nerozumie písanému, či čítanému textu. Nie je to prvý raz, čo som si to všimla.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
Súhlasím s príspevkom účtovník 007, viem z vlastnej skúsenosti, ako to v zdravotníctve funguje, ako nedostaneme, na čo máme možno aj nárok, ako poisťovňa neschváli pacientovi liek, aj keď žiadosť bola odôvodnená, ako poisťovňa neschváli kúpele (že zlá indikácia). Za mnoho rokov, čo žijem, (vychovala som tri deti a vypiplala jedno vnúča z najhoršieho) som zakúsila naozaj už kadečo v kontakte so zdravotnou starostlivosťou. S doktormi, s omylmi, s chybnými diagnózami. Ale tento krát dávam za pravdu BXL, nikdy nikde som nečítala, žeby doktorka vyplakávala, že jej je málo, že ju niekto stále okráda, pokladám to z tvojej strany alaya za nepekné osočovanie. Neviem, ako sa hovorí takej poruche, ak niekto nerozumie písanému, či čítanému textu. Nie je to prvý raz, čo som si to všimla.
Mas pravdu Kvaka. Holt co uz
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dakujem Kvaka-to komu som pomohla,ako fungujem či chcem alebo nechcem predsa neriešim.Ja sa snažím roky vysvetlovať a ked som začala aj na tejto stránke,tak naozaj ľudia by ma často najradšej zatlkli-s odstupom času ale vidia,že to čo píšem je fakt.Zbytočne sa budú všetci zlostiť na lekárov,ked problém je inde.Zbytočne budú noviny riešiť že za odmietnutie pacienta lekára nikto nepotrestá,ked limity dáva poisťovna.Aj tu som čítala niekde tému-čo má robiť ked je PN 52 týždnov a nemá už nárok na PN ale operácia bude o pol roka,atd.Keby tá žena sadla a napísala výhražný dopis poisťovni,urýchlila diagnostiku ,urýchlila operáciu-to by ale chudina musela vedieť,že treba nahánať poisťovnu a od nej pýtať odškodnenie za neskorú diagnostiku.Viem,že je to na Slovensku skôr sci fi,ale pokladám za dôležité aby to ľudia vedeli.
Asi je to alayina diagnoza. :-)))
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Dnes sa pridám aj ja, lebo chcem pochopiť praktický (logický?) dôvod toho, čoho som bola svedkom - prosím Ťa, BXL, skús mi to vysvetliť (lebo asi len Ty poznáš "vnútorné" súvislosti):

Čakala som na kontrolu u očnej lekárky - vedľa je onko ambulancia, kde v pondelok ordinuje ten istý lekár doobeda aj poobede (aspoň meno bolo úplne to isté), ale doobeda ako onkochirurgia, od 12.00 ako prsníková poradňa. Kým som tam sedela, vybavili asi 3 pacientov, jednej pacientke povedali, že prsníková poradňa je až od 12.00 a to že by jej onkologička mala vedieť a poslali ju preč. Potom dlho-dlho nič, až pán doktor vyšiel a pýtal sa, kto čaká k nim - nikto. Potom prišla ďalšia (staršia) pani, tak som jej povedala, že nikoho tam nemajú a doktor sa pred chvíľou pýtal, kto k nim čaká, tak nech hádam zaklope. Tak zaklopala, aby si vypočula odpoveď - prsníková poradňa je až od 12.00 - bolo asi 10.05. S paňou sme sa pustili do reči - bola zo vzdialenej dediny, neoplatilo sa jej na tie 2 hodiny nikam ísť, prišla na konzuktácie, či bude potrebná operácia aj na druhom prsníku.

Moja otázka - čo takého dôležitého bránilo pánovi doktorovi pacientku vybaviť, keď tam už aj tak dlhšie nemal žiadneho iného pacienta? Prečo tá chorá, vystresovaná žena musela čakať 2 hodiny??? (a ktovie kedy jej potom išiel autobus...ale to už doktora naozaj nemusí trápiť...)

Keby mi v obchode s trebárs luxusnými kabelkami povedali, že sorry, otvárame až o 12.00, príďte neskôr, tak to pochopím - ale lekár? Aký závažný dôvod mohol mať? Keby mal pred ordináciou zástupy pacientov, ktorí prišli v tom "správnom čase", tak to pochopím, alebo keby ho za to "buzerovala" poisťovňa, že prsníkovú poradňu má až od 12.00 - je taký problém napísať, že pacientku vyšetril alebo prekonzultoval po 12.00? Veď aj na počítači sa dá nastaviť čas...

Ja toto naozaj nechápem...

Hlavné že:

„Nechceme, aby sa zo všetkých nás stali podnikatelia. My nerobíme s tovarmi, my robíme s ľuďmi,“ povedal šéf Slovenskej komory zubných lekárov Ján Gašič.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
Dakujem Kvaka-to komu som pomohla,ako fungujem či chcem alebo nechcem predsa neriešim.Ja sa snažím roky vysvetlovať a ked som začala aj na tejto stránke,tak naozaj ľudia by ma často najradšej zatlkli-s odstupom času ale vidia,že to čo píšem je fakt.Zbytočne sa budú všetci zlostiť na lekárov,ked problém je inde.Zbytočne budú noviny riešiť že za odmietnutie pacienta lekára nikto nepotrestá,ked limity dáva poisťovna.Aj tu som čítala niekde tému-čo má robiť ked je PN 52 týždnov a nemá už nárok na PN ale operácia bude o pol roka,atd.Keby tá žena sadla a napísala výhražný dopis poisťovni,urýchlila diagnostiku ,urýchlila operáciu-to by ale chudina musela vedieť,že treba nahánať poisťovnu a od nej pýtať odškodnenie za neskorú diagnostiku.Viem,že je to na Slovensku skôr sci fi,ale pokladám za dôležité aby to ľudia vedeli.
Asi je to alayina diagnoza. :-)))


Tvoje osobne pokusy o urazky nebudem rieisit, naco aj . Co som napisala, bola reakcia na tvoje prispevky aj na prispevky v sutaku. kto chce, si ich vyhlada.
Oznacenim pacientov za chudinu si vypovedala pre mna vsetko. Myslim, ze pokracovat nema vyznam.
P.S. vyznam slova chudina poznam, v roznom zmysle slova.,
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To nechápem ani ja ak to bol ten istý lekár,len ak bol pod nemocnicou mohlo isť o štatistiky a o program v počítači-dopoludnia jeden popoludní druhý,neviem.Ak bol súkromný tak divné,ak bol štátny mohol mať dané predpisy.Ono sa to všelijako sleduje a vyhodnocuje na koľko percent je čo vyťažené a nevyťažené sa ruší-inak neviem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1
BXLmiami
Dakujem Kvaka-to komu som pomohla,ako fungujem či chcem alebo nechcem predsa neriešim.Ja sa snažím roky vysvetlovať a ked som začala aj na tejto stránke,tak naozaj ľudia by ma často najradšej zatlkli-s odstupom času ale vidia,že to čo píšem je fakt.Zbytočne sa budú všetci zlostiť na lekárov,ked problém je inde.Zbytočne budú noviny riešiť že za odmietnutie pacienta lekára nikto nepotrestá,ked limity dáva poisťovna.Aj tu som čítala niekde tému-čo má robiť ked je PN 52 týždnov a nemá už nárok na PN ale operácia bude o pol roka,atd.Keby tá žena sadla a napísala výhražný dopis poisťovni,urýchlila diagnostiku ,urýchlila operáciu-to by ale chudina musela vedieť,že treba nahánať poisťovnu a od nej pýtať odškodnenie za neskorú diagnostiku.Viem,že je to na Slovensku skôr sci fi,ale pokladám za dôležité aby to ľudia vedeli.
Asi je to alayina diagnoza. :-)))


Tvoje osobne pokusy o urazky nebudem rieisit, naco aj . Co som napisala, bola reakcia na tvoje prispevky aj na prispevky v sutaku. kto chce, si ich vyhlada.
Oznacenim pacientov za chudinu si vypovedala pre mna vsetko. Myslim, ze pokracovat nema vyznam.
P.S. vyznam slova chudina poznam,
:-))))))) to nebola urážka :-))) Písala som o sebe že som alayina diagnoza :-))))
A tá žena bola chudina,lebo zostala absolutne bez penazí vinou zdravotníctva a nie ako nejaká urážka .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

na tejto téme ma zaráža jedno - nech ktokoľvek napíše čokoľvek, nikdy nie je na vine ani jeden lekár. Vždy je tá chyba niekde inde. A vraj ju teda máme hľadať.
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
na tejto téme ma zaráža jedno - nech ktokoľvek napíše čokoľvek, nikdy nie je na vine ani jeden lekár. Vždy je tá chyba niekde inde. A vraj ju teda máme hľadať.
Možno na Marse - už tam robotické vozítka niečo hľadajú.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Moj chlap momentalne porovnava zubnu starostlivost v De s tou tu.....napr.mal sa rozhonut medzi obyč.blombou a keramickou za priplatok 80e.....tak ze da keramicku....len potom zistil,ze obycajna je biela nie kovova.....nehovoriac,ze automatika inekcia...pre neho strategicka vec....ma panicky strach a kolabuje...preto tu zubarom...az ked bolo silno zle....dnes vysmaty a spokojny....dva zuby-stolicky zablombovane....zuby prelestene....novy usmev...bez jedneho centu co by platil....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
na tejto téme ma zaráža jedno - nech ktokoľvek napíše čokoľvek, nikdy nie je na vine ani jeden lekár. Vždy je tá chyba niekde inde. A vraj ju teda máme hľadať.
Som lekár,nečakáš,že budem kydať do vlastného hniezda,že nie.Ale rozhodne pripomeniem svoj uhol pohľadu.Nevravím,že máš hľadať,ale ked príde na vec,žiadaj pre seba a svoju rodinu služby tam,kde majú kompetenciu Ti ich dať a nedaj sa odbiť.
Lujza-cena odvodov?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja už dlhšie očakávam, kedy sa tu začnú zverejňovať reálne mená lekárov. Pretože medzi prístupmi lekárov k pacientov sú obrovské rozdiely.
Je na škodu pacientov, že sa viac nezapájajú do hodnotenia lekárov na weboch, možno o nich ani nevedia.
Tiež nerozumiem tomu, ako píše Wilma, myslím aj Zimama, ja som sa počas celého života, možno vďaka osudu, nezažila takéto strastiplné čakárenské príbehy, ak už, tak skôr hororovú dg od lekárky, s plus ešte väčším hororom na základe čoho vzikla dg, bez CT, ak už vôbec u nás vtedy bolo, ako sa neskôr ukázalo nesprávny, čo ma poznačilo a aj moje dieťa. Z dg nakoniec nič nebolo, ja som si ju vysvetlila sama o pol roka, ale nesmierne mi vstúpila lekárka do môjho aj do života dieťaťa svojou neetickosťou.
V druhom zamestnaní aj treťom som mala praktického lekára priamo v budove, v prvom aj zubárku. Človek veľa nevynechal z pracovného času. U zubárky sa objednávalo, ideálne.
Neskôr Pro Sanus, hodinové pobyty u internistu. Teraz chodím cca viac ako 10 r. do polikliniky, kde sa objednáva ku každému lekárovi okrem praktického, nepoznám čakanie, prázdne čakárne, u praktického som zažila raz 5 ľudí, inak sme jeden až dvaja. A to som netušila kam sa idem prihlásiť, nemala som žiadne referencie od nikoho.
.
Po druhé, vždy sa nájdu pacienti v celom spektre medicínskych odborov, ktorí sa vždy zavďačia lekárom nielen fľaškou alkoholu. Tak sa domnievam (i keď domnievať sa nemá, má sa človek priamo informovať, aby sa predišlo nedorozumeniam), že sa to mesačne aspoň trochu spriemeruje a zdravotníkom sa o niečo navýši plat.
Boli RP pri Zajacových dvadsaťkorunáčkach? Už si nepamätám, ale viem, koľko sa mama naplatila.
Lekár TČM RP má, na bloku je cena za konzultáciu, akupunktúru, liečivá a doplnky, proste všetko. Pacient má vo všetkom jasno.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Dáša_
na tejto téme ma zaráža jedno - nech ktokoľvek napíše čokoľvek, nikdy nie je na vine ani jeden lekár. Vždy je tá chyba niekde inde. A vraj ju teda máme hľadať.
Som lekár,nečakáš,že budem kydať do vlastného hniezda,že nie.Ale rozhodne pripomeniem svoj uhol pohľadu.Nevravím,že máš hľadať,ale ked príde na vec,žiadaj pre seba a svoju rodinu služby tam,kde majú kompetenciu Ti ich dať a nedaj sa odbiť.
Lujza-cena odvodov?
A z čoho majú bežní ľudia platiť vyššie odvody?
Keď išla SaS prvý raz do volieb, tak Mihál presne vedel, koľko ľudí neodvádza odvody. A bolo to pekne veľké percento, to bol riadny zlomok, nie percento. Robí sa s tým vôbec niečo? Alebo je stav rovnaký? Ako sa to mohlo vôbec stať? To pokladám v tomto štáte za najväčšiu pre ľudí nevedomú solidaritu.
Nuž, pokiaľ budeme prispievať euroválovom silnejším od nás, nepozatvárajú sa zlodeji, ktorí podrazili Slovensko hneď na začiatku a dostali nás do tohto hospodárskeho stavu, nevynímajúc ešte stále ľudí čo vedome ožobračujú premyslene tento národ permanetne od začiatku vzniku tejto novej našej republiky ešte beztrestne i dnes, tak by sme na tom boli všetci lepšie vrátane lekárskeho stavu.
Nakoniec vďaka predpisovaniu liekov sa niektorí majú ako prasce v žite. Je to verejné, treba si vybrať správny odbor, vyťahujú to na verejnosť ich kolegovia.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Obe deti pendlujú (jedno kvôli práci) medzi CZ a SK. Viem, že určite jedno neskončí iba tam, a neskôr to čaká i druhé.
Jedna ich polovica je diagnostikovaná týždeň v nemocnici. Trochu poznám české zdravotníctvo, bola som spokojná, čo mama zažila, to bolo až neskutočné. Z počutia poznám dve pražské nemocnice. V jednej z nich ten človek leží. Bulovka to nie je. Moje dieťa prežilo cez víkend "kultúrny" šok. Mohlo i z lekárov, ale tentokrát zo sestričiek. Lietajúci anjeli. O prístupe a starostlivosti ani nehovorím. Majú v Česku viac sestier? Alebo prečo je tomu tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať