Zavrieť

Porady

Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
rýchlo chytia "sever"?
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
Ja som nepochopila / ved mam podla Kvaky aj tie problemy s pochopenim textu / , o com tato tema vlastne ma byt. Ty si sa postavila do uplnej opozicie k celemu osadenstvu Porady, ktori tu pisu svoje poznaky zo zivota a zial, kazdy z nas uz skusenost s lekarmi ma.Niekto ma pozitivne, ako citam viaceri aj negativne skusenosti. Chapem, ze nechces "kydat" do vlastneho hniezda,. ale tiez musis uznat, ze nie vsetko je aj zo strany lekarov koser. Teme som sa potesila nakolko pri nazve nebol ziaden popis, cakala som, ze to bude tema o diskusii, kto co, kde prezil a kto co nedoporucuje, doporucuje. Smerovanie je uplne ine. Mas snahu postavit lekarov v tejto teme na opacnu stranu, ale vies, aj lekar je tiez len pacientom, aj ked s inymi pravami a privilegiami.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXL, tu nejde o presilovku, sama si sa rozhodla, že budeš tu upozorňovať na problémy v zdravotníctve, vedela si, že stav zdravotníctva tu nevyriešime, možno vecnou diskusiou by sme aj nejaké návrhy "vypotili", ale my netvoríme legislatívu. Keďže si lekárka, mohla si čakať, že tu budeme písať aj o profesných zlyhaniach aj o prístupe jednotlivých lekárov a sestier k pacientom. Vlastne si šla s kožou na trh. Zviezlo sa to na teba, lebo ľudia sú znechutení z toho, ako sa s nimi zaobchádza. To, že lekár lekára kryje, som tu už písala. Chcela by som vidieť, či aj stavbár stavbára kryje, ak pochybí. Alebo vodár, elektrikár, maliar. No nie, tí to na plnú hubu povedia, kde sa stala chyba a čo to za "odborník" robil, ak sa niečo potentovalo. Ak z dôvodu nekvality spadne strecha, alebo sa musí voda poprerábať, tak je to škoda fiinančná. Ak sa niečo "potentuje" vinou lekára, tak si to vydedukujeme prinajlepšom z náznakov a opatrných poznámok iného lekára. Alebo vieme sami napočítať do 5.
Zrejme si nám z pohľadu lekára chcela okrem iného aj povedať, že nie vždy sú na vine lekári, že sú to poisťovne s limitami, že sa tam máme sťažovať, žiadať. (Môj muž skúšal cez poisťovňu, nepochodil. Asi mal byť tvrdší, ale to by "poriešil" aj troch lekárov, čo pochybili. Aj za jeho peniaze.)
Teda už vieme, že systém je zlý a niektorí lekári majú naozaj zviazané ruky, lebo limity nepustia, takže ako toto riešiť. Dá sa to vysvetliť trpezlivo pacientovi, poslať ho tam, kde by mu mohli pomôcť, upozorniť ho láskavým prístupom, že toto tam a tak a preto, že..
Lenže prístup lekárov je rôzny. Niektorí tvrdia, že sa to nedá, iní ochotne nájdu riešenia v prospech pacientov. To už závisí naozaj aj od toho, aký je ten lekár človek, ľudia sme rôzni a ani lekári nie sú výnimky. Sú aj medzi nimi chamtivé hyeny, čo zoberú peniaze aj od umierajúceho pacienta, či od jeho príbuzných.
Stále si myslím, že dobrým lekárom je nielen dobrý odborník, ale aj dobrý, láskavý a ústretový človek.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Alaya, ja naozaj nič na tomto svojom príspevku nezmením http://www.porada.sk/t243638-p6-nase...ml#post2553444.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
Alaya, ja naozaj nič na tomto svojom príspevku nezmením http://www.porada.sk/t243638-p6-nase...ml#post2553444.


V poriadku, ved ta o to nik neziada. . Ak najdes pomenovanie toho, co pomenovat nevies, napis mi, dam sa pretestovat .
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
pridajú sa ku komu? k tým doktorom,čo majú pacienta len ako kus alebo číslo?
3 1
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

BXLmiami
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

petermikuláš
BXLmiami
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.


Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.
6 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

kopretinka
BXLmiami
:-))) Musíte uznať že máte peknú presilovku,tak aspon jeden je na strane lekárov.Ale za chvíľu budem mať posily-Mile skončia dcéry,aj Maji skončila dcéra-pridajú sa :-)).
pridajú sa ku komu? k tým doktorom,čo majú pacienta len ako kus alebo číslo?
Tak to dúfam ( za svoju dcéru viem), že nebudú len číslo !
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

petermikuláš - v tejto diskusii nie sú 18-20 roční diskutujúci. sú tu takí (predpokladám >30 roční), ktorí majú nie dobré skúsenosti s lekármi, keď potrebovali ich služby. a že sú tieto služby nie ok, je pravda. stačilo by osloviť údzs a opýtať sa ich na počet oprávnených sťažností na lekárov, napr. v 2013 a ich trend za posledné roky.
že do systému tečie dostatok peňazí vieme. že sa po ceste k pacientovi časť stratí ne-vedno kam, tiež vieme. a že nikto nemá záujem urobiť nápravu je tiež - bohužiaľ - pravda . taký je stav v sk. kto ho zmení? netuším.
a teraz poviem krátko za seba - osobne nemám skúsenosť so "zlými" lekármi. ale je pravda, že doteraz ich služby využívam minimálne. obvodnú mám serióznu, a ak by som mal malé deti viem, ktorá doktorka je v ba dobrá.
5 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

alaya1
petermikuláš
BXLmiami
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.
jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

petermikuláš
alaya1
petermikuláš
BXLmiami
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.
jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo
No,, je to tak.Konkretne, ja nemam ani moja rodina vyrazne problemy s lekarmi. Mozno preto, ze obidvaja moji rodicia sa tymto zaoberali, ale boli to LEKARI inej doby a inych hodnot. Pamatam, ako u nas v noci buchala suseda, ze mala vazny problem, moja mama sa obliekla a isla. Zadarmo, Ani tu zenu velmi nepoznala. O oteckovi ani nehovorim. Bol schopny vratit sa z chalupy, ak mali jeho pacienti problemy. Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Je to aj v inych povolaniach podobne. Aj ked dieta je slabucke v skole, vzdy bude na vine ucitel. kazdy, kto vstupi do tychto vod, by mal byt s tymto vysporiadany.
Naposledy upravil alaya1 : 27.05.14 at 15:01
4 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

srska
petermikuláš - v tejto diskusii nie sú 18-20 roční diskutujúci. sú tu takí (predpokladám >30 roční), ktorí majú nie dobré skúsenosti s lekármi, keď potrebovali ich služby. a že sú tieto služby nie ok, je pravda. stačilo by osloviť údzs a opýtať sa ich na počet oprávnených sťažností na lekárov, napr. v 2013 a ich trend za posledné roky.
že do systému tečie dostatok peňazí vieme. že sa po ceste k pacientovi časť stratí ne-vedno kam, tiež vieme. a že nikto nemá záujem urobiť nápravu je tiež - bohužiaľ - pravda . taký je stav v sk. kto ho zmení? netuším.
a teraz poviem krátko za seba - osobne nemám skúsenosť so "zlými" lekármi. ale je pravda, že doteraz ich služby využívam minimálne. obvodnú mám serióznu, a ak by som mal malé deti viem, ktorá doktorka je v ba dobrá.
ale jasné, súhlasím, ja viem, že mnoho ľudí má aj negatívne skúsenosti /kto ich nemá však? z nás "skôr narodených", ale večne mladých))))/, len si myslím, že to, že budeme tu na fóre nadávať na doktorov asi nikomu nič neprinesie /okrem toho, že si pár ľudí uľaví a napíše to sem - ale to by možno skôr stálo za zamyslenie či nevytvoriť samostatnú tému, kde by si mohol hoci kto zanadávať na naše zdravotníctvo/
P.S. Inak vytvárať negatívny pohľad na slovenské zdravotníctvo, môže niekomu aj vyhovovať.

PS2: Ak náhodou príde model zdravotníctva UK, tak to budú prevratné zmeny, to si myslím, ja osobne som mal už asi sedem pacientov, ktorí prišli /prileteli/do mojej ambulancie z UK, pretože tam nemali šancu. A to sa im ešte aj oplatilo prísť sem na SK a ešte si to aj u mňa celé zaplatiť.
Naposledy upravil petermikuláš : 27.05.14 at 15:44
2 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ľudia netrepte o poslaní. Z poslania sa človek nenaje..
Pokazil sa nam prietokový ohrievač. Zavolal som opravára, prišiel, zdržal sa 10 minút aj so zistením príčiny. Odskrutkoval, vymenil súčiastku, priskrutkoval. Cena súčiastky 10€, práce 40€, cesta 20€ (podotýkam že som v meste, kde za 20€ sa dostaneš z jedného kúta na druhý aj taxíkom). Spolu 70€ za 10 minút práce. Síce sa mi pretočili oči, ale chápem ho. Vie niečo čo ja neviem, má papier na to čo ja urobiť ani nemôžem. A tiež chce len živiť svoju rodinu.
A skúste si predstaviť, čo by asi spravil, keby mu zákazníci povedali, že dostane zaplatené len od prvých piatich a to by mu malo stačiť. Potom nech robí zadarmo, veď opravovať ohrievače je tiež poslanie.
Každý má právo na to, aby dostal za svoju prácu spravodlivo zaplatené. Nerobte z ambulujúcich lekárov zlodejov..
5 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nikto z nich zlodejov nerobí, to kde čítaš???
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alaya1
.....
Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.
Alaya, veď mne tiež vadí, že štát donút lekárov k privatizovaniu ambulancií a urobili z nich "podnikateľov". Lenže nie je podnikateľ ako podnikateľ, však? Ja svoje príspevky nemažem, ani neprekrúcam, zato ty si tu zase prekrútila moje slová. Boli napísané v súvislosti s tým, že si napísala niečo, čo nebola pravda. Nebolo to prvý raz, preto som tam dala tú poznámku. Skús pozornejšie čítať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
alaya1
.....
Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.
Alaya, veď mne tiež vadí, že štát donút lekárov k privatizovaniu ambulancií a urobili z nich "podnikateľov". Lenže nie je podnikateľ ako podnikateľ, však? Ja svoje príspevky nemažem, ani neprekrúcam, zato ty si tu zase prekrútila moje slová. Boli napísané v súvislosti s tým, že si napísala niečo, čo nebola pravda. Nebolo to prvý raz, preto som tam dala tú poznámku. Skús pozornejšie čítať.
Kvaka, nechaj to tak, chcela si ma urazit, ale beriem to s nadhladom.. Snad pri 2 VS viem niecomu aj porozumiet.. Uz to riesit nebudem a ked si myslim, ze tento nick sa stazuje ze stale jej niekto preplaca malo,ze ma male limity,zararmo robit nebude, ani preplacat 2 skumavky, je to moj nazor a mam na neho narok, ako aj ty na tvoj, hoci o tzv. podla teba mojej psychickej poruche. Tym som to skoncila. Uz reagovat nebudem .
2 1
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

aj keby ste hned teraz zrusili vsetkych tych zlych biznislekarov, nic by ste nevyriesili, problem je v systeme, a aj tych na prvy pohlad nenarokujucich si na odmenu lekarov by ekonomika donutila zmenit postoj,

najprv treba zmenit procesy, a az potom sa da cistit plevo od zrna
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Zle nastavený systém:
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať