Zavrieť

Porady

Usporiadat
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

v tej ukážke si treba všimnúť aj pasáž od 11:06 min. kde je informácia o tom ako Doc. Hanuš nahlásil pokus o uplácení farma firmou Státnímu úřadu pro kontrolu léčiv a případ začala ŕešit policie.
Takže znova vidieť, že nemožno súdiť všetkých doktorov rovnako, ale je to o individuálnom charaktere každého jedného. Koniec koncov rovnako ako je tomu u policajtov, sudcov, právnikov, učiteľov a pod.
3 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ja si myslím,že to je pomerne častý jav,vidíme to občas aj tu,že ľudia v snahe pomôcť,dajú názvy liekov a laici sa toho chytia (lebo veď príznaky sú rovnaké).A lekár rezignuje,aby bol dobrý v očiach pacienta.Ale je to veľmi neprofesionálne.
2 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

No ano a je to veľmi časté že sa pacient rozhodne čo potrebuje a bodka.Stojí veľmi veľa námahy a času vysvetliť ľudom,že kortikoidmi si zničia kožu a že aj ked je to masť je to v skutočnosti liek.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

len taký malý príklad účelne vynaložených prostriedkov:

štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je mz sr:
- platí ročný poplatok za doménu 21,60 eur. mohla by platiť
-13,30eur
nakupuje výhodne:
- 10x nb lenovo b5400 - kontrakt 14.05.2014 za 723,06 eur/ks a dá sa kúpiť za 549 eur/ks
- 7x nb apple macbook pro - kontrakt za 1893,18 eur/ks a dá sa kúpiť za 1276 eur/ks
Naposledy upravil srska : 28.05.14 at 11:06
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Indeed
starí ĺudia mali taku ľudovú mudrosť
že sa treba chrániť od dochtorov, sudov /sudnych konani/ a od vyšetrovania žandarmi

/trochu som to musel upraviť aby to bolo zrozumiteľné v spisovnej slovenčine/
nielen že mali takú ľudovú múdrosť, ale naďalej aj majú. Od dochtorov čím najďalej preč, sudcom netreba kabáty zadarmo dávať, so žandármi treba mať pokoj.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
petermikuláš
alaya1
petermikuláš
BXLmiami
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.
jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo
No,, je to tak.Konkretne, ja nemam ani moja rodina vyrazne problemy s lekarmi. Mozno preto, ze obidvaja moji rodicia sa tymto zaoberali, ale boli to LEKARI inej doby a inych hodnot. Pamatam, ako u nas v noci buchala suseda, ze mala vazny problem, moja mama sa obliekla a isla. Zadarmo, Ani tu zenu velmi nepoznala. O oteckovi ani nehovorim. Bol schopny vratit sa z chalupy, ak mali jeho pacienti problemy. Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Je to aj v inych povolaniach podobne. Aj ked dieta je slabucke v skole, vzdy bude na vine ucitel. kazdy, kto vstupi do tychto vod, by mal byt s tymto vysporiadany.
S tým posledným odsekom nesúhlasím úplne. Aj so slabším dieťaťom sa dá zapracovať, záleží na okolnostiach. Veľmi dobrý zásah je v nečakanej chvíli pozitívnym výrokom, známkou, i keď si to v danom momente žiak nezaslúži. Možno pôjde u neho o prvý pozitívny prístup, bude to síce nadhotnotenie, trieda o tom nemusí tušiť, stačí známka v žiackej knižke, alebo proste niekde. Pedagógovia, skúste to, či vám to zafunguje. O to by mala byť vaša radosť väčšia, že ste povýšili jednu ľudskú bytosť na vyššiu kvalitatívnu úroveň.
Dá sa to aj v triedach s väčším množstvom žiakov, cesta sa nájde, keď sa chce. A je jedno , v akom veku sa to udeje. Ide o pocit, že žiakovi niekto konečne prejaví po rokoch dôveru a vymaní ho zo zaškatuľkovania, ktoré je také v zboroch obľúbené. Ak sa vám to podarí, nasledujú motýlie krídla. Radosť učiť i za tieto dnešné peniaze. Žije sa pre pocity. Aj tie živia človeka. Zvnútra.
4 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Čiže je to len a len o ľuďoch, o každom jednom konkrétnom z nás, ako sa v danej situácii sami za seba zachováme - či ako ľudská bytosť so všetkým, čo k nej patrí, alebo ako otrok predpisov, strachu, konzumu, vlastného zisku, ..., čohokoľvek.



Sloboda narieka, lebo nám velí svet...

http://www.karaoketexty.cz/texty-pis...t-speje-500775



Včera som sa napr. stretla s kolegyňou, ktorá robí v nemocnici a funguje teda na tom istom princípe ako lekári, cez poisťovňu. Hovorila, že "normálneho" psychiatrického pacienta už nevidela, ani nepamätá - každý len špekuluje, chce invalidku a pod., a príde a nástojí a dožaduje sa svojho priam cez mŕtvoly, kedysi že to až tak nebývalo...



3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
petermikuláš
alaya1
petermikuláš
BXLmiami
O presilovke som písala s usmevom.Rozhodne neriešim a nevadí mi žiadna opozícia.Ak niekto spravil chybu je to jeho chyba a nie chyba lekárov ako celku.A kľudne píšte svoje postrehy a poznatky a doporučenia,len vždy budete musieť strpieť môj pohľad na vec,tak ako ja Váš.Je to diskusia,nič viac a nič menej.Ak bude zaujimavá fajn,ak nebude skončí a tiež fajn.O nič nejde.V diskusii.
Na moje gusto je občas /na vrub niektorých prispievajúcich/ zbytočne moc emocionálna. Vtedy to podľa mňa už nie je ani tak diskusia, ale skôr uľavovanie si svojej zlosti na tomto fóre, ktoré však patrí /malo by - konkrétnemu adresátovi/. Ak niekoho naštval niekedy nejaký lekár a dotyčný cíti zlosť a hnev na tohoto lekára, treba to adresovať tomu lekárovi a nie paušálne vypisovať, ako sú lekári zlí a neľudskí. Resp. neadresovať to doktorkeBXL. Ona tu totižto nereprezentuje lekárov, resp. nepôsobí tu ako ich vodca, či hovorca. Aspoň myslím. Ak sa mýlim, kľudne ma opravte. Sú aj takí, aj takí. Tak ako v každej inej profesii.
Ono v podstate môžme si aj "uľavovať" od hnevu na lekárov tu na porade, len ono sa potom v takých emociách ťažko podaktorým argumentuje. Resp. nečakajme potom od toho nejakú pravú diskusiu.
O emocionalite prispevkov sa da polemizovat, nakolko co je pre niekoho bezna forma komunikacie, pre niekoho moze byt vybuch emocionalnych vasni. Preto aj pozname 4 druhy osobnostnych typov


Je skoda, ze zadavatelka temy, napisala len jej nazov a neudala blizsiu specifikaciu, o com si predstavuje, ze tato tema ma byt. Preto si myslim, ze kazdy prispievatel pridava to, co ho v zdravotnictve trapi, ci tesi. Myslim si, ze aj zlost a hned na sposoby prace niektorych lekarov adresuju tu, nakolko je to predsa zastresene nasim zdravotnictvom.

Ak tuto temu zalozila lekarka a vo vacsine pripadov na kazdy prispevok odpoveda, ini lekari tu chodia malo, alebo uplne absentuju, je logicke v ramci diskusie, ze otazky tykajuce sa zdravotnictva ludia adresuju lekarke a nie ucitelke, uctovnicke, ci grafikovi.
jasné Alaya, len to je potom tá "kolektívna vina" a to nikdy nič konkrétne v dejinách nevyriešilo
No,, je to tak.Konkretne, ja nemam ani moja rodina vyrazne problemy s lekarmi. Mozno preto, ze obidvaja moji rodicia sa tymto zaoberali, ale boli to LEKARI inej doby a inych hodnot. Pamatam, ako u nas v noci buchala suseda, ze mala vazny problem, moja mama sa obliekla a isla. Zadarmo, Ani tu zenu velmi nepoznala. O oteckovi ani nehovorim. Bol schopny vratit sa z chalupy, ak mali jeho pacienti problemy. Preto mi, tato nova forma pristupu k povolaniu lekara vadi. Asi som bola inak vychovavana, v inom prostredi, preto ma to irituje a mozno tomu celemu nerozumiem, ako uviedla Kvaka, ale nie z dovodu mozgovej nevyspelosti, ale zivotnych hodnot.

Je to aj v inych povolaniach podobne. Aj ked dieta je slabucke v skole, vzdy bude na vine ucitel. kazdy, kto vstupi do tychto vod, by mal byt s tymto vysporiadany.
S tým posledným odsekom nesúhlasím úplne. Aj so slabším dieťaťom sa dá zapracovať, záleží na okolnostiach. Veľmi dobrý zásah je v nečakanej chvíli pozitívnym výrokom, známkou, i keď si to v danom momente žiak nezaslúži. Možno pôjde u neho o prvý pozitívny prístup, bude to síce nadhotnotenie, trieda o tom nemusí tušiť, stačí známka v žiackej knižke, alebo proste niekde. Pedagógovia, skúste to, či vám to zafunguje. O to by mala byť vaša radosť väčšia, že ste povýšili jednu ľudskú bytosť na vyššiu kvalitatívnu úroveň.
Dá sa to aj v triedach s väčším množstvom žiakov, cesta sa nájde, keď sa chce. A je jedno , v akom veku sa to udeje. Ide o pocit, že žiakovi niekto konečne prejaví po rokoch dôveru a vymaní ho zo zaškatuľkovania, ktoré je také v zboroch obľúbené. Ak sa vám to podarí, nasledujú motýlie krídla. Radosť učiť i za tieto dnešné peniaze. Žije sa pre pocity. Aj tie živia človeka. Zvnútra.


Korela, vobec si nepochopila tuto cast, kde som napisala, ze ked je dieta slabucke, na vine je vzdy ucitel - v ociach rodica. O nic ine. To, co si napisala je pravda, ale ja som o tychto veciach v tejto teme nepisala. Reakcia bola na nieco uplne ine a to prirovnanie tiez.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

no, od dnes začínam navštevovať ordinácie. dohoda na určitú hodinu - 10 evri
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-)) vravíš,že už ideš do banky so 100% zhodnotením penazí?
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
srska
no, od dnes začínam navštevovať ordinácie. dohoda na určitú hodinu - 10 evri
Tie dohody na termín u lekára sú niekedy úsmevné. Napr. lekár mi povie: "Príďte o dva mesiace v stredu na 11:10 hod, uprednostním vás, ale budete musieť zaplatiť 10 eur". Keď mu poviem "Výborne" lekárovi nachvíľu oči zaiskria a pokračujem v súvetí "No super ďakujem, ja pracujem a mohol by som vás navštíviť napr. o týždeň o 17:10 hod", tak len pokrúti hlavou a povie, že o 17 hodine už neordinuje a ordinuje len utorok, stredu a piatok 4 hodiny denne. Ja strácam záujem o dohodu a odchádzam. Takto som už 5 rokov nebol na vyšetrení, na ktoré ma poslala obvodná lekárka a poviem vám, vôbec mi to nechýba. Radšej si teda zájdem po práci na cyklotrasu a prejdem v rámci zdravia pár km na bicykli.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
"lukratívne činnosti sú sprivatizované, pričom nemocnice sú neprestajne v červených číslach."
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-...y-absurdistan/
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
duves
"lukratívne činnosti sú sprivatizované, pričom nemocnice sú neprestajne v červených číslach."
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-...y-absurdistan/
A za tento stav nenesie nikto zodpovednosť;mnoho z kompetentných (terajších aj bývalých) by mali súdiť za vlastizradu...
Naposledy upravil Peggynka : 09.06.14 at 13:05
2 0
januska444 januska444

januska444 je offline (nepripojený) januska444

Do našeho zdravotníctva vláda leje obrovské peniaze , ktoré sú následne rozkradnuté. Plus ľudia si neuvedomujú, že bezplatné zdravotníctvo je prežitok zo socializmu. Jediným liekom na naše zdravotníctvo je tresne stíhať všetkých rozkrádačov , pozavierať ich do basy a začať peniaze rozdeľovať efektívnejšie.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Majú poslaneckú imunitu,väčšinou.
1 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. Podľa mňa teraz majú iné starosti ako vybrať tú správnu dovolenku a ako si konečne oddýchnuť od všetkých dotieravých voličov. Veď aj Ivan hovorili
Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jurino
Otázka je skôr taká, či sa to našim poslancom vôbec chce riešiť. A čo? Veď oni často nevedia ani to, o čom sa vlastne rokuje...... Veď aj Ivan hovorili Nakoniec, čo tam po nejakých pacientoch, všetci zabudnú na Slovensko pri západe slnka nad hladinou mora. A zabúdajú aj po návrate od mora čerstvo oddýchnutí - šak fotky si treba poprezerať v parlamente, kde sa kto s kým.....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zo života:

Lekár sa pýta pacienta pred druhou operáciou:
"To ktorý xxxxx Vám tú ruku tak xxxxxxx?"
"Vy, pán doktor" - znela odpoveď.

Manželia si chceli kúpiť nové auto. Keď sa ich už v poradí treťom autosalóne opýtali, či aspoň jeden z nich nie je lekár, spýtali sa, prečo? Odpoveď: Viete, lekári majú u nás xx % zľavu? Lebo o 2-3 roky prídu oni alebo ich rodinní príslušníci zas...

Je to , či...?
Naposledy upravil Oliwa : 10.06.14 at 11:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať