Zavrieť

Porady

Liečba akné

Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Usporiadat
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

TEN Roacutan - aj mne ho doktorka spomínala pre dcéru, ale má len 16 a ja teda neviem..... ešte hovorila, že ho môže užívať len po vyšetrení gynekológom a to v kombinácii s antikoncepciou. To je pravda? užívali ste ho spolu s antikoncepciou?
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

viem, spomínala mi to, ale ja som to nechcela užívať. Povedala som jej, že na vlastné riziko si budem dávať pozor, ale antikoncepciu v žiadnom prípade!
Dala mi vtedy ešte na výber buď začneme liečbou antikoncepciou alebo Roaccutanom. Rozhodla som sa pre to druhé a neľutujem.Ak sa preto rozhodne tvoja dcéra, daj vedieť ako jej pomáha liečba Roaccutanom. Som zvedavá, či aj jej to pomôže.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Áno, ja som užívala aj antiko. To kvôli tomu otehnotneniu. Ale podľa mňa to nie je podmienkou. Mne ju doporučila preto, lebo som mala priateľa - pre istotu. No vzhľadom na vek tvojej dcéry, skutočne neviem. Ak nemá pravidelnú menštuáciu, možno by jej pomohla. To musíš posúdiť sama. Ty ako matka ju poznáš najlepšie. Aj keď "človek nikdy nevie".
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Mne povedala kožná lekárka, že jedine spolu a anikoncepciou, a tak, že antikoncepcia by mala predchádzať tomu Roacutane, potom súčasne obidve.
Roacuoutane nám odporučila užívať až na jeseň. Dcéra má 16. Teraz robíme ostatné vyšetrenia... uvidíme ako to pôjde ďalej.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Zuziana
Mne povedala kožná lekárka, že jedine spolu a anikoncepciou, a tak, že antikoncepcia by mala predchádzať tomu Roacutane, potom súčasne obidve.
Roacuoutane nám odporučila užívať až na jeseň. Dcéra má 16. Teraz robíme ostatné vyšetrenia... uvidíme ako to pôjde ďalej.
A čo chalani, tí by čo mali užívať?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

V žiadnom prípade by som nedávala takýto liek dievčaťu, ktoré ešte nemá deti. 16 ročná! Skúšali ste zmenu stravovania?
Nedalo mi to a trošku som googlila, výsledok z babincov strach a hrôza:
problémy s pečeňou, tlakom, menzesom, vysušené sliznice, ťažké depresie ...
Jeden príspevok za všetky:
ROACUTAN je dobry liek, len nie pre kazdeho. Bol mi predpisany po troch rokoch standardnej liecby, ktora tri roky standardne nezaberala, dodrziavani diet (tvaroh, zemiaky, bilinkove caje, suchare), odskusani pripravkov kupenych v lekarni. Predpisuje sa vzhladom na jeho sirokospektralne negativne ucinky az po zlyhani vsetkych moznosti. Uzivala som ho 8 mesiacov, a jeho pozitivny vplyv zatial pretrvava. ROACUTANE sice pozitivne posobi na plet, ale negativne vplyva na pecen, zrak - zhorsene videnie v tme, zvysuje tlak, ma teratogenne ucinky, pri kombinacii s tetracyklinom mozete dojst k infarktu a podobne... Pribalovy letak ku krabicke liekov ma takmer dokonale odradil od jeho uzivania... Nie kazdy ho dokaze tolerovat. Vzhladom na nie najpriaznivejsie vysledky pecenovych testov mi boli dodatocne predpisane lieky na regeneraciu pecene, davkovanie upravene na tolerovatelne minimum... V sucasnosti mam krasnu plet, 5 kil naviac a pre istotu vo vecernych hodinach nejazdim autom.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ja som z toho nepribrala, i keď by som trošku chcela. To nočné videnie, hm,neviem, ale zatiaľ mi to nerobí problém, skôr mi slzievajú oči, ale to je ževraj svetloplachosť, žeby to bolo podmienené tými liekmi? neviem, skúsim sa na to spýtať mojej očnej. Na každého to má asi iný dopad,niečo sa nám zlepší a niečo zhorší. Všetko má dve strany.
0 0
kaser kaser

kaser je offline (nepripojený) kaser

Dcéra má veľmi veľký problém s akné. Vie tu niekto poradiť odborníka ktorý by jej vedel pomôcť ? Ďakujem.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Neviem odkiaľ pochádzaš, ja poznám len z Piešťan, takže ak by ti to vyhovovalo, tak daj vedieť a ja ti dám typ. Inak pomôcť neviem.
0 0
kaser kaser

kaser je offline (nepripojený) kaser

Ja som z TT. Tak Piešťany by boli super.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojky Kaser, takže ja som chodila Dr.Verešovej, neviem či by mali na to aj iní takýto názor, ale ja som s ňou bola spokojná. Stačí ak si zavoláš priamo do nemocnice 033 - 7955111 a oni by ťa mali k nej prepojiť. Ak nie, tak ti na ňu dajú číslo. Potom sa s ňou už len treba dohodnúť na termíne, objednať sa a predostriť jej problém. V Trnave nie je žiadny dobrý kožný? hm, takže to je z mojej strany asi všetko. Ak sa pre ňu rozhodneš, tak mi daj vedieť ako si dopadol a ako si s ňou spokojný. Maj sa pekne a nech sa ti darí. Pekný deň.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

kaser
Dcéra má veľmi veľký problém s akné. Vie tu niekto poradiť odborníka ktorý by jej vedel pomôcť ? Ďakujem.
pozri stránku www.akne.sk , je to pporadňa jednej pani primárky z FN BA
0 0
kaser kaser

kaser je offline (nepripojený) kaser

Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Ozvem sa ako som dopadol. Všetko dobré. Ahoj.
0 0
Daša Daša

Daša je offline (nepripojený) Daša

Zuziana
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Myslím, že základom všetkých kožných ochorení a ekzémov je toxikovaná krv, pečeň a obličky. Keď sa tie vyčistia, tak aj pokožka sa upraví. Mám s tým osobné skúsenosti. Jednak som si dala vyčistiť krv, užívala prírodné prípravky na čistenie pečenie a obličiek a jeden babský recept: 250 g tvaroch, 20g cibule, 2 lyžice nastrúhaný chren zmiešať,dať do plienky alebo nejakej čistej látky a priložiť pod pravý rebrový oblúk okolo pása dozadu na chrbát a previazať potravinovou fóliou. Nechať pôsobiť 3 hodiny a opakovať každé dva dni 4 -krát. Najlepšie začať na jar, neaplikovať od neovembra do februára a najlepšie začať keď je spln. Funjguje to, tvaroch všeobecne vešmi dobre čistí aj štítnu žľazu aj bolestivé kĺby. Veľa šťastia a trpezlivosti.
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

Zaujala ma cesnaková kúra na akné. Chcela by som sa k tejto kúre spýtať o presnom dávkovaní cesnakovej tinktúry.

Každý deň je potrebné vypiť 3 x 1/8 l mlieka spolu s tou tinktúrou ?
Nie je to veľa mlieka denne ?
0 0
Lolusik Lolusik

Lolusik je offline (nepripojený) Lolusik

Ahoj. Chcela by som sa spýtať, či neviete niečo poradiť na červené fľaky, ktoré mi ostali po vyrážkach. Liečila som sa liekmi Roacutane a potom som šla na odstraňovanie jaziev - na chemický peeling- dopadlo to tak, že sa teraz musím znova liečiť Roacutanom a musím brať aj antikoncepciu- toho sa bojím, či to nebude veľká záťaž na organizmus... Ale najhoršie sú aj tak tie červené fľaky... Poraďte, ak o niečom viete- aj domáci recept... Ďakujem
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Lolusik Pozri príspevok
Ahoj. Chcela by som sa spýtať, či neviete niečo poradiť na červené fľaky, ktoré mi ostali po vyrážkach. Liečila som sa liekmi Roacutane a potom som šla na odstraňovanie jaziev - na chemický peeling- dopadlo to tak, že sa teraz musím znova liečiť Roacutanom a musím brať aj antikoncepciu- toho sa bojím, či to nebude veľká záťaž na organizmus... Ale najhoršie sú aj tak tie červené fľaky... Poraďte, ak o niečom viete- aj domáci recept... Ďakujem

No ja som mala tiež takýto problém. Až mi kožná raz odporúčila Glico A. ( tak nejako sa to píše ) Je to krém cca 350 Sk. Je dosť agresivny. Od začiatku si ho môžeš nechať tak 10 minút a potom to predlžovať. Je to čistý vitamín A . Budeš sa z neho celá súpiť . Takže od začiatku to bude hrozné, ale potom budeš mať pleť ako z reklamy na kvalitný krém. Fakt dobrý. Mne to zabralo. Ale treba vyskúšať.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Aj ja dávam bod pre Glyco A. Po rokoch jeden účinný prípravok. Nevylieči na dobro, ale veľmi mám dobré výsledky
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Zuziana Pozri príspevok
Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.

Ahoj, tiez chvalim kozmetiku Vichy Normaderm,
ak to nepomoze, mozu to sposobovat bakterie v crevach.
Treba dat vysetrit creva, ak ani tam nic nenajdu,
skuste potom akupunkturu, alebo homeopatiu.
Mne v mladosti pomohla antikoncepcia Cilest.
Do troch mesiacov som mala uplne cistu plet po zacati uzivania.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Lolusik Pozri príspevok
Ahoj. Chcela by som sa spýtať, či neviete niečo poradiť na červené fľaky, ktoré mi ostali po vyrážkach. Liečila som sa liekmi Roacutane a potom som šla na odstraňovanie jaziev - na chemický peeling- dopadlo to tak, že sa teraz musím znova liečiť Roacutanom a musím brať aj antikoncepciu- toho sa bojím, či to nebude veľká záťaž na organizmus... Ale najhoršie sú aj tak tie červené fľaky... Poraďte, ak o niečom viete- aj domáci recept... Ďakujem
CICAPLAST od La Roche Pasay, cena 330,-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať