Zavrieť

Porady

Liečba akné

Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Usporiadat
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

No,pokiaľ si bol na stránke,tak si musel zistiť,že alternatívnou medicínou sa zaoberám aj ja.Na rok to bude 20 rokov.Lekárom veriť nemusíš a to čo si spravil je fajn,presne to si mal spraviť.Ale fanatizmus z oboch strán škodí.Niekedy treba alternatívnu medicínu,no a niekedy klasickú.A čo sa týka akne,voľbu má každý sám za seba.Niekto volí to čo ty a niekto klasické metodiky.Máte na to právo.
0 0
reddwarf reddwarf

reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

Chodím sem viac až poslednú dobu, takže to som si nevšimol. Nemyslím si že to je o fanatizme. Odporúčam prečítať si knihu "Nežiaduci účinok smrť" ktorú napísal John Virapen. Tam je popísaný celý dôvod prečo lekárom neverím a nebudem... Lekári si to možno ani neuvedomujú lebo možno tiež veria tomu, čo im farmaceutické spoločnosti nakecajú. Ja by som NIKDY nešiel pracovať do lekárne ani by som nijak nepodporoval šírenie jedov medzi ľudí. Samozrejme ja nikoho nenútim. To je pravda že je to každého osobná voľba. Napísal som svoj názor, kto chce sa poučí, kto nie tak... sa poučí neskôr na vlastných chybách.
0 0
momula momula

momula je offline (nepripojený) momula

dobry na akne je framykoin
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Povedala by som,že Framykoin je príliš mastný,skôr antibiotiká ked už tak vo forme roztoku alebo mlieka.Nemastné.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám z posledných mesiacov jednu zaujímavú skúsenosť. Mala som na tele hodne veľkú a boľavú hnisavú vyrážku. Naozaj som už nevedala, čo s tým (lekári sú pre mňa skutočne krajne krajné riešenie)

mama mi dala fľaštičku vytopeného zajačieho sadla. Tak som si to nakoniec jemne na noc natrela. Teda, vôňa to je hodne nepríjemná. Ale ráno skoro zázrak - bolesť sa stratila a vyrážka sa začala zmenšovať.

Tak som to vyskúšala aj na juniorovi - u neho ide o typické akné, celkom bolestivé, na čele. A keď už fakt hodne bolelo, skoro tajne som použila rovnaký postup. Do rána bolesť ustúpila. A časom sa daná vyrážka stratila úplne. A samozrejme sa objavila ďalšia Zatiaľ to nepoužívame veľmi často, nechávame si to iba na tie najhoršie "kúsky"
1 0
mikichan mikichan

mikichan je offline (nepripojený) mikichan

viete, ze na akne je dobry aj pyr plazivy vid. Jaroslav Kresanek: Atlas liecivych rastlin a lesnych plodov
0 0
petens8 petens8

petens8 je offline (nepripojený) petens8

Dobrý deň.
Mám 22 rokov a už niekoľko rokov ma trápi akné.
Navštvevujem kožnú lekárku, ale nedôverujem jej odbornosti. Zo začiatku mi predpisovala samé vodičky a mastičky, no nepomáhalo to. V poslednej dobe strieda už len dve - Aknemycin a Zynerit.
Síce pomôžu, ale len na nejaký čas a po skončení ich používania sa akné znovu vráti. Preto mám pocit, že sa nimi akné iba potláča, ale nelieči. Vzhľadom na môj vek a profesiu, ktorú onedlho budem vykonávať, by som sa rád akné zbavil natrvalo a nie ho len potláčal a pasívne čakal,kým samé prejde.
Počul som o všeličom - lieku Roacutane, laserovej liečb, atd.
Čo by ste mi odporučili alebo poradili?
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Roacutane je liečba poslednej voľby,veľmi ťažká s mnohými nežiaducimi účinkami a je otázne,či Tvoj typ akne je na Roacutane.Co sa týka návratu akne-no lokálna liečba má akne ukľudniť a pokračuje kozmetika resp.estetika,lekár nemá v náplni práce urobiť Ti perfektnú pleť,lekár má v náplni práce dostať akne do stavu,kedy hnisavými procesmi neohrozuje Tvoje zdravie.Pokiaľ lokálne antibiotiká typu Aknemycin či Zineryt Ti akne vždy stlmia je to z medicínskeho hľadiska v poriadku.Ten zvyšok by mala spraviť kozmetika,resp.lekárska kometika.
Laser/IPL/ je vhodný na zapálenú formu akne,pri jednom ošetrení je záber cca 20%,čiže treba asi 5-6 sedení k uspokojivému výsledku.
0 0
petens8 petens8

petens8 je offline (nepripojený) petens8

takže čo treba robiť v mojom prípade, aby som sa úplne zbavil akné? Lebo ja zrejme chcem viac ako to, aby si kožní lekári splnili svoju náplň práce - chcem ho odstrániť natrvalo alebo aspoň na dlhšiu dobu...nie ho potláčať lokálnymi antibiotikami ani kozmeticky prekrývať, upravovať, skrášlovať...
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Najvyššie percento úspešnosti má Roaccutan,až v 80% sa akne zvládne natrvalo,následne po pol roku sa dajú riešiť trvalé následky po akne,ako jazvičky,fľaky,atd.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak má niekto akné, alebo iné formy "vyrážok" iba na tvári, nie po tele, pri ošetreniach v kozmetických salónoch sa nepredpokladá hlbší rozbor situácie od personálu.
Avšak aké vyšetrenie sa dá očakávať od prístupu lekárov v napr. v lekárskej kozmetike?
Vstupné vyšetrenia, čo všetko obsahujú?
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Neviem ako kolegovia,ale my máme zmluvy s poisťovňami,takže preliečenie je ako v medicíne.Akurát kozmetická časť je už potom ako je vidieť na stránke.
1 0
protiakne protiakne

protiakne je offline (nepripojený) protiakne

Zaoberám sa alternatívnou medicínou a riešením problému s akné. :) ...viac
Keďže problém s akné mám už niekoľko rokov, rád by som taktiež prispel do diskusie.
Každý, kto si prešiel týmto problémom vie, koľko rôznych prípravkov od kožnej po reklamy na internete použil.
​Naskytá sa tu ale otázka: Nie je cesta ako vyliečiť resp. zabrániť šíreniu akné ako takému?

http://www.protiakne.info/ake-su-naj...posobene-akne/
http://www.protiakne.info/7-prirodny...a-zbavit-akne/

Sú to len dva odkazy, ktoré som dal dohromady, avšak nižšie popíšem v skratke, čo sa mi osvedčilo:

- Vyhodiť mliečne výrobky -> hlavne nízkotučné mlieko, časom prídete na to, že keď už mlieko, tak plnotučné!

- Piť veľa vody -> 3l a viac je minimum. Je to taká detoxikácia organizmu nenásilnou formou.
- Stres a spánok -> Dva hlavné činitele, pokiaľ sa jedná o akné. Viac stresu = viac hormónov v pohybe a pri kombinácií s nedostatkom spánku (cca 5-6 hodín) robí veľmi, veľmi zle nie len pokožke. Vážne, viem o čom hovorím...
- Zelenina -> Samozrejme nedá sa baviť o zdravom jedle ale skôr o "relativne zdravom jedle". Zelenina má, čo sa týka funkcie, to najlepšie čo môžede to seba dostať. A pritom vám to len prospeje. Vykašlite sa na hlúposti a skúste organickú stravu.
Je toho síce málo z toho, čo je potrebné spraviť na minimálne zbavenie sa akné, ale ako vravím, začal som s týmto a o 60% zlepšie nie do 2 až 3 týždňov. Je to veľa 2-3 týždne vydržať? Spravte si z toho rutinu a pôjde to! Čas je to najdrahocennejšie aktívum čo máme, tak prečo ho neinvestovať spravne...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Vo svetle mnohých hlúposti,čo si tu popísal (prihrievaním si vlastnej polievočky),doporučujem prečítať si aj toto:
http://www.zzz.sk/?clanok=3371
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

protiakne
Keďže problém s akné mám už niekoľko rokov, rád by som taktiež prispel do diskusie.
Každý, kto si prešiel týmto problémom vie, koľko rôznych prípravkov od kožnej po reklamy na internete použil.
​Naskytá sa tu ale otázka: Nie je cesta ako vyliečiť resp. zabrániť šíreniu akné ako takému?

http://www.protiakne.info/ake-su-naj...posobene-akne/
http://www.protiakne.info/7-prirodny...a-zbavit-akne/

Sú to len dva odkazy, ktoré som dal dohromady, avšak nižšie popíšem v skratke, čo sa mi osvedčilo:

- Vyhodiť mliečne výrobky -> hlavne nízkotučné mlieko, časom prídete na to, že keď už mlieko, tak plnotučné!

- Piť veľa vody -> 3l a viac je minimum. Je to taká detoxikácia organizmu nenásilnou formou.
- Stres a spánok -> Dva hlavné činitele, pokiaľ sa jedná o akné. Viac stresu = viac hormónov v pohybe a pri kombinácií s nedostatkom spánku (cca 5-6 hodín) robí veľmi, veľmi zle nie len pokožke. Vážne, viem o čom hovorím...
- Zelenina -> Samozrejme nedá sa baviť o zdravom jedle ale skôr o "relativne zdravom jedle". Zelenina má, čo sa týka funkcie, to najlepšie čo môžede to seba dostať. A pritom vám to len prospeje. Vykašlite sa na hlúposti a skúste organickú stravu.
Je toho síce málo z toho, čo je potrebné spraviť na minimálne zbavenie sa akné, ale ako vravím, začal som s týmto a o 60% zlepšie nie do 2 až 3 týždňov. Je to veľa 2-3 týždne vydržať? Spravte si z toho rutinu a pôjde to! Čas je to najdrahocennejšie aktívum čo máme, tak prečo ho neinvestovať spravne...
:-D Aj ja sa zaoberám alternatívou,ale iba 20 rokov,tak to možno ovládaš lepšie.
Alternatíva je samozrejme dobrá a aj na akne,ale problém je v tom,že ozdravenie celého organizmu ide zvnutra von a nemáte ho ako urýchliť.Takže podľa mojich skúseností tento proces trvá približne 1-2 roky.No a Vy chcete mať výsledky hned,nie o 2 roky a v tom je problém pri alternatíve.Zmena živ.štýlu,zmena stravovania,zmena pohybových návykov pri tomto type liečby je nutná,ale povedzme si rovno,koľko násťročných je na toto zvyknutých a pripravených?V prvom štádiu detoxikácie sa akne takmer vždy zhorší a často sa zhorší dosť a môžu zostať jazvy na celý život.
Vyhodiť mliečne výrobky-pokiaľ nemáš alergiu,netreba.3 litre vody a viac je nezmysel,pri dlhodobom užívaní takéhoto množstva tekutín by mohol byť problém s obličkami.Stres a spánok súhlasím,dodám dalšie pravidlá-nebabrať,ak potrebujete čistenie treba osloviť profesionála ktorý vie čo robí.Nepeelingovať hnisavé procesy.Slnko hojí ale na zápalových procesoch často hojí hyperpigmentáciami.Atd,atd.
A akne nemusí byť len choroba.Clovek do dospelosti ide s jedným z troch typov pleti-suchý,zmiešaný a mastný.Ten mastný typ pleti pri nesprávnom ošetrovaní robí akne prakticky stále.Príjemný deň.
3 0
reddwarf reddwarf

reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

sisinka99 - O tom silno pochybujem tiez mi to lekarka pisala a bolo to doslova PRD platne. Klasicky postup lekarov je skusat to od eryfluidu, potom duac, skinoren, zineryt, eclaran. Mozem potvrdit ze nic z toho mi nepomohlo a ked uz su lekari v koncoch predpisu roaccutane / aknenormin co som odmietol. Staci si nastudovat neziaduce ucinky + skusenosti zo zahranicia ale aj zo SR, ktore dokazuju ze tie neziaduce ucinky su celkom realne a nie je to "len tak rozpisane" ako to tvrdia lekari tesne predtym ako vam daju podpisat nejaky zdrap papiera...
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Klasický postup lekárov je podľa liečby lege artis.Ale ano,najprv sú antibiotikáEryfluid/ a následne kombinované preparáta/napr.Duac/.A nemyslím,že niekto sa s Roaccutanom hrá len tak bez vysvetlenia.
0 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

Problém je v tom, že sa skúšajú všelijaké mastičky,ktoré síce zaberú,ale len dočasne.Problém treba riešiť vnútorne.Je potrebné zbaviť sa prírodnou cestou škodlivých látok v organizme, vyživiť črevnú fóru, dodať živé baktérie a následne používať kvalitnú prírodnú kozmetiku bez syntetík.Umývať tvár a miesta antibakteriálnym mydlom.Ja som tým prešla, lekári 2roky skúšali mastičky,aj antibiotiká a až toto mi pomohlo. Už je tomu pekných pár rokov...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hlavne to atibakterialne mydielko je bez chemikalii....

http://www.zdravieastyl.sk/zdravie-z...obycajne-mydlo
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať