Zavrieť

Porady

Liečba akné

Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Usporiadat
janina987 janina987

janina987 je offline (nepripojený) janina987

Susedina dcéra má tak isto veľmi problematickú pleť, chodí pravidelne na kozmetiku, myslím, že jej to veľmi pomáha a kozmetička jej doporučila kozmetiku mary kay. Je síce drahá, ale zlepšenie u jej dcéry je viditeľné.
0 0
korri666 korri666

korri666 je offline (nepripojený) korri666

Dobrý deň, mám 24 rokov a v puberte som mala len menšie problémy s vyrážkami,ale navštevovala som kožnú, mastičky, vodičky som poznala. No už som túžila po čistej pleti ved som mala 23 rokov a mňa tie vyrážky neopustili, tak mi gynekológ predpísal antikoncepciu na vyrážky určenú, pleť som mala priam nádhernú, no musela som ju vysadiť, kvoli vedľajším účínkom a musím konštatovať, že mám pleť teraz ešte v katastrofálnejšom stave a to uz ubehol pol rok co ju neuzivam, mam uz vyrazky aj na dekolte a chrbte, nepomaha zinok, b vitamíny ani aloe vera zvnutra ani zvonka potieranie. ako to mám riešiť? moja kožná navrhla len chemický peeling len neviem ci je to správne zase vyhodim za nieco peniaze a stravim zase nejaky cas pokusmi a mozno ziaden vysledok a vela zien si to ani nepochvalovalo. dakujem za radu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Doporučujem použiť vyhľadávač, pred zakladaním novej témy !

(téma preložená )
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

korri666 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám 24 rokov a v puberte som mala len menšie problémy s vyrážkami,ale navštevovala som kožnú, mastičky, vodičky som poznala. No už som túžila po čistej pleti ved som mala 23 rokov a mňa tie vyrážky neopustili, tak mi gynekológ predpísal antikoncepciu na vyrážky určenú, pleť som mala priam nádhernú, no musela som ju vysadiť, kvoli vedľajším účínkom a musím konštatovať, že mám pleť teraz ešte v katastrofálnejšom stave a to uz ubehol pol rok co ju neuzivam, mam uz vyrazky aj na dekolte a chrbte, nepomaha zinok, b vitamíny ani aloe vera zvnutra ani zvonka potieranie. ako to mám riešiť? moja kožná navrhla len chemický peeling len neviem ci je to správne zase vyhodim za nieco peniaze a stravim zase nejaky cas pokusmi a mozno ziaden vysledok a vela zien si to ani nepochvalovalo. dakujem za radu
Nemám osobnú skúsenosť, našla som však celkom zaujímavý článok v Medicína pro praxi Skús pozrieť.
3 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Moja kamarátka mala po 40-tke a stále mala vyrážky ako v puberte. Keďže kožná lekárka si nevedela rady, odporúčila jej spraviť odbery so zameraním na štítnu žľazu, a výsledky boli katastrofálne.
Teraz je už po operácii štítnej žľazy a tvár aj celé telo má krásne čisté bez jedinej vyrážky. Podotýkam, že problémovú pleť mala od mladosti, takže bolo možno potrebné vyšetrenie už vtedy a nemusela sa trápiť jednak s pleťou a možno keby bola vtedy brala nejaké lieky, aj štítna žľaza by nemusela ísť von.
0 0
Lori24 Lori24

Lori24 je offline (nepripojený) Lori24

Dobry den neviete mi poradit nejaky osveceny ani nie tak drahy pripravok proti zvacseniu porov ...Dakujem ( pre mužov )
0 0
monica111 monica111

monica111 je offline (nepripojený) monica111

Na základe skúsenosti môžem na akné určite odporučiť čisto prírodné produkty OK Alfu a OK Gel. Je dôležité telo prečistiť hlavne zvnútra - práve na to je tá OK Alfa a potom zvonka natierať OK Gelom. OK Alfa+ pôsobí antibakteriálne, antibioticky, protizápalovo - likviduje v tele všetky zápalové a hnilobné procesy. OK gel dezinfikuje, vysušuje a krásne hojí. Môjmu synovi, ktorý je v puberte to nádherne čistí pleť. Keď sa ešte objaví na tvári zapálené akné, stačí natrieť zo dva razy gelom a je po vyrážke . ...treba jednoducho vyskúšať
Neviem, kedy sem znovu nazriem,
Naposledy upravil arizona : 12.08.10 at 11:08 Dôvod: porušenie etikety
0 0
Lance Lance

Lance je offline (nepripojený) Lance

Ak môžem dať vlastnú skúsenosť, mal som akné od 15tich do 21 rokov, mám veľmi mastnú pleť, bolo to strašné, žiadne mastičky ani reklamné hlúposti nezaberali, až v 21ke (teda pred pár mesiacmi) som si vravel, že zájdem k inému kožnému. Ten mi hneď navrhol nejakú metódu, ktorú volali "zlupovačka". Bolo to založené na tom, že mi namiešali masť z kyseliny glykolovej (ktorá sa v lekárni z neznámych príčin nedá dostať) a potieral som si ňou pleť vždy pred spaním. Bola to 12% kyselina, zo začiatku to neznesiteľné pálilo (ale len cca 5 minút po natretí), takto to pokračovalo (mal som na to úžasnú reakciu, sestrička kožného mi povedala, že by som mohol robiť reklamu na tú masť, viditeľné zlepšenie po týždni) a raz týždenne som šiel ku kožnému a sestrička mi naniesla na tvár 30% tú istú kyselinu (jeden zákrok stál 30eur). Tvár bola po zákroku ešte cca 5-6 hodín celá červená ako spálená, takto to prebiehalo 5 týždňov. (prvý týždeň sa mi odlupovala odumretá pokožka, na čo boli tiež krémy, aby tie zlupy nebolo vidno, keď sa ide niekam do spoločnosti, niekomu sa to vraj lúpalo dlhšie) Po ukončení som opäť zistil, že sa to vracia, tak som poprosil o 12%nú masť, ktorú mi dávajú až doteraz za krásne 1 euro (vydrží cca mesiac pri dennom používaní). Akné vymizlo na 95%, ostali jedine malé jazvičky, ktoré ma netrápia, zapálené bolestivé vyrážky sa mi už vôbec nerobia. Čo som počul od sestričky, postupnosť zákrokov je 30%, 50% a 70% kyselina glykolová, no ja som mal vysokú reakciu už na 30tku, takže sme vyššie ani nešli. Vyskúšajte, ja som s tým maximálne spokojný.
0 0
Lance Lance

Lance je offline (nepripojený) Lance

+ dodávam, že keci v zmysle nejedz čokoládu, korenisté veci atď boli fakt len kecmi, keby som jedol aj sucháre a pil minerálku, tak by som to akné mal .. pri tejto masti môžem zjesť čo len chcem a žiadne akné sa nerobí (ale musím priznať, že tie keci ma odnaučili za tých 6 rokov jesť čokoládu )
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

a to ako do akého veku si plánuješ spaľovať pleť? koža raz začne starnúť a jej obnova bude v háji.....
0 0
Lance Lance

Lance je offline (nepripojený) Lance

lujza.j Pozri príspevok
a to ako do akého veku si plánuješ spaľovať pleť? koža raz začne starnúť a jej obnova bude v háji.....
pokožka pôsobila ako spálená len prvý týždeň ... teraz pri natretí masťou necítim absolútne žiadne pálenie a nemám ani žiadne začervenanie ... a vraj tá masť je vhodná pre "starších" ľudí na vyhladenie vrások a ešte nejaké veci ..
ale aj tak, keby si mala 6 rokov akné, s ktorým sa hanbíš výjsť na ulicu, tak by si bola rada, že si na také niečo prišla ...
ako myslíš obnova v starobe?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Lance Pozri príspevok
pokožka pôsobila ako spálená len prvý týždeň ... teraz pri natretí masťou necítim absolútne žiadne pálenie a nemám ani žiadne začervenanie ... a vraj tá masť je vhodná pre "starších" ľudí na vyhladenie vrások a ešte nejaké veci ..
ale aj tak, keby si mala 6 rokov akné, s ktorým sa hanbíš výjsť na ulicu, tak by si bola rada, že si na také niečo prišla ...
ako myslíš obnova v starobe?
Ako dlho si takto udržuješ svoju pleť?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

A do akej miery si si ešte upravil stravu?
0 0
Lance Lance

Lance je offline (nepripojený) Lance

katalóg Pozri príspevok
Ako dlho si takto udržuješ svoju pleť?
niekoľko málo mesiacov (2-3) ... teraz som bol týždeň chorý a práve mi masť došla, takže som si po ňu nebol a akné sa mi neurobilo za ten týždeň skoro žiadne ... čiže budem postupne znižovať dávky a dávať si masť len na problematické miesta, kde sú ešte jazvičky a tak ... ak by to bolo nebezpečné, tak by ma na to kožný určite upozornil, keďže tú masť mi vydáva práve on
stravu som nemusel po užívaní mastičky vôbec nijako upravovať
0 0
macacko macacko

macacko je offline (nepripojený) macacko

ja som ešte ako 22 ročná mala strašné akné. az sa kolegyna naštvala a objednala ma ku kozmeticke. odtrpela so si 3 návštevy, pri ktorých mi to tých zapálených pupákov pichala normálnou lekárskou ihlou a odporučila mi aknestop pletovu vodu a denný krém od Ryor. A pomohlo. tak skúste. asi nie vo všetkých lekárňach to dostať a v Tevos drogeriach.
0 0
monicka7299 monicka7299

monicka7299 je offline (nepripojený) monicka7299

Ja som mala od 15 r. akné a brutálne vyrážky, ktoré som mala po celej tvári -zápaly podkožné a rôzne..... Chodila som na korektívnu dermatológiu, laser, hormonálne tabl., čistenie aj chemické aj mechanické a nič......nič...nič... až minulý rok som sa nejako náhodou dostala ku značke a výrobkom .....na tvári nemám nič..... dokonca microdermálna sada mi zlepšuje stav rozšírených pórov. Momentálne môj syn má 15 rokov a začali sa mu robiť akné, tak som mu nasadila prípravky na akné a výsledok je fantastický..... ,moja sesternica mala totál vredy, suchú, citlivú pleť a 43 rokov a už nemá... .....
Naposledy upravil Chobot : 12.10.11 at 15:30
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

monicka7299 Pozri príspevok
Ja som mala od 15 r. akné a brutálne vyrážky, ktoré som mala po celej tvári -zápaly podkožné a rôzne..... Chodila som na korektívnu dermatológiu, laser, hormonálne tabl., čistenie aj chemické aj mechanické a nič......nič...nič... až minulý rok som sa nejako náhodou dostala ku značke a výrobkom .....na tvári nemám nič..... dokonca microdermálna sada mi zlepšuje stav rozšírených pórov. Momentálne môj syn má 15 rokov a začali sa mu robiť akné, tak som mu nasadila prípravky na akné a výsledok je fantastický..... ,moja sesternica mala totál vredy, suchú, citlivú pleť a 43 rokov a už nemá... .....
Monicka, účelom porady je poskytovať bezplatné rady a návody a nie robiť si reklamu na svoju podnikateľskú činnosť. Navyše spôsob, akým prezentuješ úžasné vlastnosti výrobkov, ktoré predávaš, je ošúchaná. Snáď mi nechceš tvrdiť, že tie tvoje výrobky pomáhajú všetkým bez rozdielu a sú tak úžasné.

V budúcich príspevkoch sa prosím sústreď na odborné rady, nie na lacnú reklamu tvojich produktov. Všetci vieme, že existujú kozmetické firmy ako Avon, Oriflame, a podobné tvojej, netreba to zdôrazňovať, že len tie tvoje pomáhajú.
0 0
monicka7299 monicka7299

monicka7299 je offline (nepripojený) monicka7299

OK ...to je moja skúsenosť .... nič iné mi nepomohlo a nepísala som to za účelom zisku ale ako radu.... Ďakujem za pochopenie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
spolužiačka mi hovorila,že tiež mala taký problém...
umývala si postihnuté miesta odvarom z púpalkoy (kúpila si čaj, urobila odvar a vlažným potierala postihnuté miesta) povedala,že jej to pomohlo ako nič iné...
0 0
rebekasun rebekasun

rebekasun je offline (nepripojený) rebekasun

Ja som na akne brala lieky a maste od koznej lekarky, aj som sa preliecovala 2 roky tetracyklinom ... to bolo kedysi ... nepacilo sa mi ze takto musim do seba cpat chemiu, so slabym a docasnym ucinkom ... este som vyskusala aj antikoncepciu diane - plet som mala ako babetko - nadhernu ... ale tiez som sa chcela vyhnut chemii, tak som s tym prestala a akne sa vratilo. mam uz po tridsiatke a vselico vyskusane. teraz pouzivam sirove mydlo (druhy mesiac) - ucinok je vyborny, aj ked babetkovska plet to zatial nie je. Verim ze k vycisteniu pomohlo aj pitie mlieka z kombuchy - vraj to cisti telo zvnutra. Poznam dievcinu ktora mala akne toho najhorsieho stupna - laicky ohodnotene - a jej pomohli okrem liekov aj vodne posty. Tak hadam to niekomu pomoze ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať