Zavrieť

Porady

Liečba akné

Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Usporiadat
weillys weillys

weillys je offline (nepripojený) weillys

bry den,,,...mam velke problemy s akne,chodim ku koznej ale ta mi stale dava zineryt,ale mne uz vobec nepomaha,lebo si plet nanho zvykla....je tu toho vela o roaccutane,ale ja by som potrebovala vediet ci je vhodny aj pre 15 rocne dievca.......a teraz ma kozna objednala na tie AHA-kyseliny so 70 percentnou koncentraciou,,,,a neviem ci mi to nemoze uskodit....pretoze som pocula ze sa to ma pouzivat len pri pigmentovych flakoch,a na jazvycky po akne,,ale nie ako liecba akne,,,rozhodujem sa ci nepojdem ku gynekologicke a ze si nevybavim hormonalnu antikoncepciu,ale ani to neviem ci je dva krat dobre riesenie,,,prosiiiim poradte mi,ktore z tychto pripravkov je najlepsi..........dakujem.....
0 0
ingia ingia

ingia je offline (nepripojený) ingia

Ako prebiehala tvoja liečba Roacutanom? že vraj má veľa vedľajších účinkov, užíva sa po krvných odberoch. Lekárka to môjmu synovi tiež odporučila, lebo nič iné na jeho akné nezabralo, lieči sa na to už 2 rok.
0 0
pomooc pomooc

pomooc je offline (nepripojený) pomooc

pridávam sa k zúfalcom ... vyhadzana tvar najma lica pri usiach a krku, ramena, dekolt od 10000malych upchatych porikov po take hnisave bobule na ramenach ... ide leto a vyzeram ako .... dufam ze more slnko mi ten hnus vypalia, lebo pletove vody s alkoholom, pravidelne cistenie pleti u kozmeticky, kozna - eryfluid, zineryt, duac gel,viaderm,dermabion, skinoren, vichy,sirove mydlo, acnemycin nepomahajuuuu ! ... kozmeticka povedala ze to mozu byt potnicky lebo som aj chodila do solarka, ale pochybujem nic sa nezmenilo ked som tam uz par mesiacov nebola ..... kristeee co robit ? neviem ci mi mozte helfnut, no ... dokonca nosim aj kontaktne sosovky takze roaccutane nemozem, pretoze vysusuje sliznicu oci .... uvazujem aj nad laserom ... áách neviem ci sa mi niekto z vas ozve, alebo poradi lebo sama neviem co chcem ... iba *ebaky nechcem ... HEEELP
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
skus ísť k dermatologičke, alebo si kúpiť peeling. prípadne vyskúšaj ten lasér, sused mal s tým problémy chodil do solárka atd a nič nepomáhalo tak šiel na zbrúsenie kože a to mu pomohlo. poraď sa s lekárom
0 0
dievčička dievčička

dievčička je offline (nepripojený) dievčička

Dobrý deň,
aj ja som mala ťažkú formu akné, nič mi nepomáhalo. Jedna pani mi poradila, aby som sa išla vyšetriť na Gastro, či nemám Helicobactera. Test bol pozitívny. Po preliečení sa mi pokožka pomaly sama zlepšovala.
Skúste pouvažovať, či dcéra nemá aj dáke žaludočné ťažkosti, možno len sem-tam. u mňa to bolo ono.
prajem pekný deň.
0 0
JankaBA JankaBA

JankaBA je offline (nepripojený) JankaBA

pomooc Pozri príspevok
pridávam sa k zúfalcom ... vyhadzana tvar najma lica pri usiach a krku, ramena, dekolt od 10000malych upchatych porikov po take hnisave bobule na ramenach ... ide leto a vyzeram ako .... dufam ze more slnko mi ten hnus vypalia, lebo pletove vody s alkoholom, pravidelne cistenie pleti u kozmeticky, kozna - eryfluid, zineryt, duac gel,viaderm,dermabion, skinoren, vichy,sirove mydlo, acnemycin nepomahajuuuu ! ... kozmeticka povedala ze to mozu byt potnicky lebo som aj chodila do solarka, ale pochybujem nic sa nezmenilo ked som tam uz par mesiacov nebola ..... kristeee co robit ? neviem ci mi mozte helfnut, no ... dokonca nosim aj kontaktne sosovky takze roaccutane nemozem, pretoze vysusuje sliznicu oci .... uvazujem aj nad laserom ... áách neviem ci sa mi niekto z vas ozve, alebo poradi lebo sama neviem co chcem ... iba *ebaky nechcem ...

Tiež som mala tento problém,len sa to nestihlo rozšíriť na ramená a dekolt.
Roky ma moja kožná liečila na akné,nič nepomáhalo.
Kamarátka mi dala kontakt na jej kožného a ten sa vyjadril že nejde o akné.
Pol roka som brala antibiotiká a používala maste na predpis,behom mesiaca to bolo lepšie a už rok mám pokoj s pleťou,aj keď je pravda že nepoužívam žiadne voľno predajné krémy ale píše mi ich kožný a robia lekárni.
Pred slnkom sa chránim len kvalitným makeupom.
0 0
ingia ingia

ingia je offline (nepripojený) ingia

Môj syn (15)tiež nemohol roacutane, lekár mu predpísal differine krém. Veľmi mu to pomohlo a to jeho pleť bola veľmi škaredá, ležal aj na kožnom v nemocnici. Dnes si umýva pleť vodou niekoľko krát denne, aby ju nemal spotenú, mokrou vreckou si ju utrie (z DM drogerie na akné bez alkoholu), používa peeling Garnier s ílom a na hydratáciu Excipial hydrolotio z lekárne. Na noc si dá diferine krém. Niekedy iba raz do týždňa. Chodí každý mesiac na kozmetiku, kde mu kozmetička dáva aj laser. Má za sebou aj laserovú kúru - každý druhý deň laser, spolu 10x. Dnes je to úplne iný mladý muž, tvár má hladkú a bez vyrážok. Chce to veľa času a trpezlivosti. Držím palce, nevzdávaj sa.
Naposledy upravil ingia : 12.09.09 at 15:34 Dôvod: doplnenie
0 0
peter9998 peter9998

peter9998 je offline (nepripojený) peter9998

skus pozriet na stranky http://liecba-akne.info - su tam niejake informacie o akne snad ti pomozu
0 0
patrickinho patrickinho

patrickinho je offline (nepripojený) patrickinho

dobry den...mam otazkuu..som chalan v puberte..neviete mi poradit mam dlhodobo akne..mam 18 rokov a akne mam asi tri roky..vyskusal som myslim ze uz vsetky pripravky a nepomaha..stravu myslim ze mam dobru lebo som aktivne hrajuci futbalista..a stravu mam prisposobenu..uz niekolko krat som ziadal o predpisanie mojej koznej o roaccutane ale moja kozna mi nechce predpisat tento liek lebo je vraj velmi drahy pre poistovnu a nemoze to davat hocikomu..a vraj u mna sme nevyskusali vsetky mozne prostriedky..tak chcem sa opytat ci neviete ze ci sa neda s tym robit ked ja sam mam zaujem o ten liek roakutan som oboznameny s liecbou aj moznymi neziaducimi ucinkami..myslite ze by som mal zajst za inou koznou???prosiim o odpoved vdaka..majte sa..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Roaccutan je liekom poslednej voľby na akne a zdrav.poistovna aby ho preplácala vyžaduje predošlu liečbu lokálnu aj celkove antibiotiká opakovane.Ked preukázateľne zlyhaju,vtedy preplatí liečbu Roacutanom.Pokiaľ trváš na Roacutane bez týchto medzistupňov,býva to problém,musíš počítať,že to môže byť na Tvoj učet.
0 0
000andy 000andy

000andy je offline (nepripojený) 000andy

simon22 Pozri príspevok
Po precitani tejto diskusie mam silne nutkanie podelit sa s vami o vlastne skusenosti s akne a jeho liecbou. Zacalo to nevinne niekedy v 15-tich rokoch (pravdepodobne geneticka predispozicia z maminej strany) a zo zaciatku som tomu nepripisoval vacsi vyznam. Ale to viete, v tomto veku sa clovek zacne pozerat aj do zrkadla a musi skonstatovat, ze to nie je bohvieco. Potom som urobil najvacsiu chybu zivota, ked som zacal pouzivat Aknecolor, nevedel som sa ho dlho zbavit. Bola to ako droga, vedel som, ze problem neriesi, ze ho len zakryva, ale potreboval som si v sebe zachovat aspon stipku sebavedomia. Nebolo to lahke, to viete chalan a make-up, urcite sa to nezaobislo bez poznamok okolia a este k tomu to moje ,,profesionalne licenie", ked som mal bud tmavu alebo prilis svetlu tvar, k tomu krk kontrastnej farby atd. Ale jedno sa musi nechat, bez prekrytia by som v takom stave nedokazal vyjst na ulicu. Takto sa to vlieklo osem rokov,
S.
Toto musím uznať,mám ten istý problém,mám 16 a stále aknekolor,ráno vstávať skôr krémovať sa,zase keď idem von(radšej len večer)tak zase sa krémovať,no proste je to kasastrofa,vždy mám v bunde zrkadlo a aknekolor,fakt to nie je nič prijemné,no ale kožná dáva vždy len mastičky a podobné blbosti za 1€ v sklenej nádobe,to nepovažujem za niečo dobré(ani to nepomohol)Asi k nej v piatok zájdem a vážne sa s nou otom porozprávam,je to aj ten problém,bez aknekoloru von ani nejdem,takže ani kožnej,no tam je problém,musí vidieť komplet tvár,nie skovanú za make-upom.
Ale určite skúsim tvoje rad,myslím že si na tom bol ako ja(mne hlavne prekáža červená pleť)Takže určite ďakujem za tento príspevok
0 0
000andy 000andy

000andy je offline (nepripojený) 000andy

Nepozná niekto aj niečo domáce,ako napr. som s dozvedel že mydlo je špatné a chlorová voda,čo by som ešte nemal používať,hlavne na červenú pleť či niečo nepoznáte,nejaké čaje atď..

//Pardon za doublepost,neuvedomil som si že tu som dával odpoveď
0 0
CHlapec88 CHlapec88

CHlapec88 je offline (nepripojený) CHlapec88

Dobrý deň,volám sa Michal,mám 17 rokov.A mám celkom velký problém s Akné.Tvár mám vyhádzanu,červenými,zapálenimy vyrážkami,na bokoch po líícach mám čierne vyrážky taktiež zapálene.Dúfam,že sa tu nájde niekto,a pomoze mi s touto vecou.Ďakujem
0 0
gavliari28 gavliari28

gavliari28 je offline (nepripojený) gavliari28

Skús sa pozrieť na oliveland.sk, majú tam dosť výrobkov, ja som si od nich objednal 60 dňový Exposed set.
0 0
Michal1000 Michal1000

Michal1000 je offline (nepripojený) Michal1000

CHlapec88 Pozri príspevok
Dobrý deň,volám sa Michal,mám 17 rokov.A mám celkom velký problém s Akné.Tvár mám vyhádzanu,červenými,zapálenimy vyrážkami,na bokoch po líícach mám čierne vyrážky taktiež zapálene.Dúfam,že sa tu nájde niekto,a pomoze mi s touto vecou.Ďakujem
Je normalne ze chalani v tvojom veku maju akne,je to spojene s pubertou
0 0
wajda wajda

wajda je offline (nepripojený) wajda

V jednom inom prispevku o akne som uz spominal kozmetiku Himalaya, je to prirodna kozmetika z Indie, velmi kvalitna a za relativne normalne ceny. Proti akne okrem cistiacich pripravkov na plet existuje aj jeden krem, pozri na http://www.mojahimalaya.sk/krem-prot...ory=EB903EB58B.
0 0
Ecinazuz Ecinazuz

Ecinazuz je offline (nepripojený) Ecinazuz

Krém dezinfikuje zapálené miesta, čistia póry do hĺbky, zabraňuje ich upchávanie a zároveň zvlhčuje a upokojuje pokožku. Predchádza tak vzniku širšieho zapáleniu pokožky, ktoré môže zanechať na pleti trvalé jazvičky.
Možno je aj aplikácia formou pleťové masky po dobu 15-ti minut, hojí sa drobné ranky a pokožka dostane toľko potrebnú vlhkosť.
Napomôžete aj jej prekrvenie a rýchlejšiu regeneráciu, zároveň pokožku zbavíte odumretých buniek. Taktiež je možné nanesenie tenkej vrstvy krému na čistú pokožku, v tomto prípade nie je potrebné oplachovanie. Original Skin Cream obsahuje: gáfor a mentol, ktoré pri masáži postihnutého miesta vydávajú hrejivé teplo.
Ďalej obsahuje zložky: glycerín, alkohol, eukalyptový olej, a kalcium.
0 0
Míšatko Míšatko

Míšatko je offline (nepripojený) Míšatko

a kde by sa dal zohnať? predávajú to v lekárni alebo v nejakej drogérii, či len cez net?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

CHlapec88 Pozri príspevok
Dobrý deň,volám sa Michal,mám 17 rokov.A mám celkom velký problém s Akné.Tvár mám vyhádzanu,červenými,zapálenimy vyrážkami,na bokoch po líícach mám čierne vyrážky taktiež zapálene.Dúfam,že sa tu nájde niekto,a pomoze mi s touto vecou.Ďakujem
Michal, pubertálny vek prináša žiaľ aj takéto neduhy. Skôr, ako siahneš po kozmetických prípravkoch, uprav si svoje stravovanie, ktoré najväčším podielom prispieva k tvorbe akné.
Raňajkuj ovocie-jeden druh, nevynechaj desiatu napríklad v podobe ovocia a obeduj teplú stravu s dostatočným obsahom vlákniny. Pol hodinu pred obedom sa dostzatočne napi-nesladený nápoj, po obede nezapíjaj. Olovrant by mal byť v podobe šalátu, alebo kúsku surovej zeleniny a večera s obsahom bielkoviny, napríklad jogurt, alebo biele mäso so šalátom. Vynechaj kofolu a ostatné kolové a sladené nápoje. Tvoja pečeň sa snaží vylúčiť nežiadúce toxické látky a prejavom sú práve akné. Vynásob svoju váhu číslom 28 a dostaneš v ml. množstvo vody, ktoré potrebuješ denne vypiť.! Akné je prejav vnútornej nedostatočnosti vylúčiť nepotrebné zložky.
Iba pri dodržaní zásad zdravej výživy sa môžeš zbaviť akné. Kozmetické prípravky môžu iba doriešiť "vzhľad" kože.
Nezabudni, že sa potrebuješ pohybovať a byť aj na vzduchu. Môžeš doplniť do stravy vit. A. Ak máš zvýšenú chuť na sladké užívaj po dobu aspoň 14 dní Chróm-tablety v čistej forme. Nie Chromslim. Ver tomu, že budeš spokojný. Držím Ti palce k pevnej vôli.
1 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Okrem krému na akné dodávaju aj čaje:
http://www.everest-ayurveda.cz/index.html
Uvedené čaje sa bežne predávaju v biopotravinách, resp. v obchodoch so zdravou výživou. U nás čaj stojí 3,95€.

A ešte zaujímavý článok o koloidných mineráloch - citujem z prednášky Dr. Joe Wallacha MVDr., MUDr., ktorú predniesol v r.1994 v Kansas City. Dr. Wallach bol v r.1991 navrhnutý na Nobelovu cenu:
"K zaistení správnej funkcie vášho tela denne potrebujete okolo 90 látok. Je to 60 minerálov, 16 vitamínov, 12 aminokyselín a 3 mastné kyseliny. Väčšina ľudí si kupuje vitamín C a o ďalších nutných prvkoch nemá ani poňatia. Ak to myslíte s vlastným zdravím vážne, potrebujete denne 90 látok."
http://websk.net/active-koloidne-min...223c2ce8215558
Naposledy upravil JaDo : 08.06.10 at 10:58
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať