Zavrieť

Porady

Liečba akné

Moja dcéra má hrozne problematickú pleť, lieči ju kožná lekárka, no zlepšenie žiadne. Neviete poradiť nejakého dobrého odborníka na tento problém? Prípadne aj nejaké domáce recepty? Vďaka.
Usporiadat
lenak lenak

lenak je offline (nepripojený) lenak

Na základe vlastnej skúsenosti doporučujem umývať tvár iba teplou vodou, nepoužívať často mydla, ak tak s obsahom síry, vyvarovať sa sladkostí a alkoholu, obmedziť prísun tukov, cukrov a pálivých jedál. Jesť veľa ovocia a zeleniny, dodržiavať pravidelný a výdatný spánok a správny pitný režim. Tvár ošetrovať prírodným bylinným prípravkom Zheng4 akné, na zaciatku 2 - 3 krát denne podľa rozsahu akné , veľmi rýchly účinok.
0 0
wellnesska wellnesska

wellnesska je offline (nepripojený) wellnesska

u mna akne sposobovali prave kvasnice, ja by som doporucila spravit si najskor test na neznasanlivost (nie alergiu) potravin a tak vie predist tvorbe akne ak dodrzis stravovaci plan, aj moja znama sa liecila kvasnicami, ale problem sa jej len zhorsil, preto sa najskor radsej otestuj, kupis ho v lekarnach alebo na internete, food detective sa to vola
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

si robíš reklamu? odkaz na ten test si už písala v niekoľkých príspevkoch.
vyzerá to na hotový liek na všetko, že by? http://www.food-detective.sk/
0 0
marcodelaisla marcodelaisla

marcodelaisla je offline (nepripojený) marcodelaisla

Ahoj,
ja som mal akne od svojich asi 15 rokov, teraz mam 33. Bola to tá najťažšia forma hnisavých abscesov z ktorých pri pri vytláčaní striekal hnis. Fakt hnusné. Pred pol rokom mi kožná lekárka predpísal izotretinoin, ktorý som bral 17 týždňov (každý deň jednu tabletku). Fakt náročná liečba. Schne Vám pri tom pokožka, praskajú pery, vypadávajú vlasy, a máte bolesti celého tela, dokonca aj anemiu. Pozor u žien riziko narodenia degerovaného dieťaťa v prípade otehotnenia. Fakt náročné vydržať.Teraz mám tvár ako bábika. Ani stopy po akné. Prestante už platiť za voľnopredajné prípravky. Sú to nezmysly. Ja som za tie roky minul na nich strašne veľa. Chodte za odborníkom dermatológom. A máte po probléme.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

marcodelaisla Pozri príspevok
Ahoj,
ja som mal akne od svojich asi 15 rokov, teraz mam 33. Bola to tá najťažšia forma hnisavých abscesov z ktorých pri pri vytláčaní striekal hnis. Fakt hnusné. Pred pol rokom mi kožná lekárka predpísal izotretinoin, ktorý som bral 17 týždňov (každý deň jednu tabletku). Fakt náročná liečba. Schne Vám pri tom pokožka, praskajú pery, vypadávajú vlasy, a máte bolesti celého tela, dokonca aj anemiu. Pozor u žien riziko narodenia degerovaného dieťaťa v prípade otehotnenia. Fakt náročné vydržať.Teraz mám tvár ako bábika. Ani stopy po akné. Prestante už platiť za voľnopredajné prípravky. Sú to nezmysly. Ja som za tie roky minul na nich strašne veľa. Chodte za odborníkom dermatológom. A máte po probléme.
už som o tom počula, že je to "zázrak" a že tomu predchádza aj odber krvi.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

lenak Pozri príspevok
Na základe vlastnej skúsenosti doporučujem umývať tvár iba teplou vodou, nepoužívať často mydla, ak tak s obsahom síry, vyvarovať sa sladkostí a alkoholu, obmedziť prísun tukov, cukrov a pálivých jedál. Jesť veľa ovocia a zeleniny, dodržiavať pravidelný a výdatný spánok a správny pitný režim. Tvár ošetrovať prírodným bylinným prípravkom Zheng4 akné, na zaciatku 2 - 3 krát denne podľa rozsahu akné , veľmi rýchly účinok.
Upraviť stravu určite ano,môžete prípadne aj probiotiká,ale mydlo skôr opatrne,saponáty príliš vysušuju,nie sú vhodné,a ani sírové mydlo nie je vhodné,síra je komedogénna,čiže podporuje tvorbu komedonov.Prípravkov na ošetrovanie je dosť,každý si môže vybrať.Ale hlavne neexperimentujte s vlastnou tvárou,máte ju len jednu a nedá sa vymeniť.
0 0
klarka153 klarka153

klarka153 je offline (nepripojený) klarka153

Už asi 3 roky mám problémy s akné.Navštevujem aj kožnú lekárku ale nič mi nepomáha :/ Neviete o niakom účinnom prostriedku proti akné?
Prosím poradte mi:
Po červenej vyrážke sa mi na tvári objaví fialová jazva,neviete či po nejakom časve jazvy zmiznú?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

skús pulzné svetlo v nejakom kozmetickom salóne
http://www.google.sk/search?q=pulzn%...ient=firefox-a
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nezakladaj nové témy, používaj vyhľadávač.http://www.porada.sk/t25111-liecba-akne.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj tu je xy tém:http://www.porada.sk/search.php?searchid=330891
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

kopretinka Pozri príspevok
skús pulzné svetlo v nejakom kozmetickom salóne
http://www.google.sk/search?q=pulzné...ient=firefox-a
Pulzné svetlo na popísaný problém nepomôže,pulzné svetlo je vhodné hlavne na zapálenú formu akne.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

klarka153 Pozri príspevok
Už asi 3 roky mám problémy s akné.Navštevujem aj kožnú lekárku ale nič mi nepomáha :/ Neviete o niakom účinnom prostriedku proti akné?
Prosím poradte mi:
Po červenej vyrážke sa mi na tvári objaví fialová jazva,neviete či po nejakom časve jazvy zmiznú?
Učinných prostriedkov proti akne je množstvo.Treba len maličkosť a síce správny výber pre toho konkrétneho človeka.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Na problematickú pleť sú predsa vynikajúce kvasnice, ale pravé trenčianske droždie - nie sušené chemicky upravované, mŕtve. Aj veľa čerstvých jesť vo forme pomazánok, ale si robiť aj často masku na tvár: rozmiešať čerstvé kvasnice s pár kvapkami mlieka.
A hlavne nevytláčať čierne bodky, chodiť veľa von po lese (nie po meste). Nadstaviť tvár aj teraz zimnému slnku a opáliť tvár.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

hubatá Pozri príspevok
Na problematickú pleť sú predsa vynikajúce kvasnice, ale pravé trenčianske droždie - nie sušené chemicky upravované, mŕtve. Aj veľa čerstvých jesť vo forme pomazánok, ale si robiť aj často masku na tvár: rozmiešať čerstvé kvasnice s pár kvapkami mlieka.
A hlavne nevytláčať čierne bodky, chodiť veľa von po lese (nie po meste). Nadstaviť tvár aj teraz zimnému slnku a opáliť tvár.
Máte pravdu,kvasnice pomáhajú.Okrem pomerne veľkej skupiny ľudí,ktorá kvasnice neznáša,čiže tam škodia.A slniečko pomáha,ano hojí zapálené akne.Problém je len taký jeden malý,a síce že to hojenie vplyvom slnka väčšinou ide fľakmi práve vplyvom slnka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

si tu robíš reklamu?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyhodili ho z onkologických ochorení,tak straší pár tém nižšie.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Ak je akné veľkého rozsahu,tam musí kožná lekárka spraviť ster,ak sa ukáže pozitívny,treba nasadiť antibiotiká,ak nepomôžu,treba si dať spraviť vakcínu,ktorá určite akné vylieči.Vakcína sa musela davat robit do BA na Ružinov.Ale stoji to za to.Ak sa pozitívne akne nevylieči,potom to dedia aj deti.
0 0
reddwarf reddwarf

reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

Mal som problémy niekoľko rokov a poslušne som používal tie svinstvá od kožnej lekárky. Zineryt, duac gel, skinoren,... ani si už nespomínam na názvy. Nič z toho absolútne nezaberalo. Riešenie som si nakoniec našiel sám. Postup popíšem v krokoch:

1. Vyhodiť svinstvá od lekárky do koša
2. Denne vypiť 0,5-1 liter čaju na prečistenie krvi (osvedčil sa mi aj čaj "čisté telo, čistá myseľ"
3. Ráno a večer čistenie pleťovou vodou (napr. Clean&Clear)
4. Prestať cukriť čaj a kávu, obmedziť resp. vylúčiť sladkosti, ochutené minerálky (najmä coca colu) a nezdravé mastné jedla.
5. Homeopatika Gastrocynesine 2ks pred jedlom, prípadne aj po jedle.
6. Používať gél s obsahom čajovníkového oleja - ráno a večer podľa potreby. Mne sa osvedčil gél Acne Treatment Gel - Nelsons Pure & Clear. Dá sa najsť cez google na amerických a anglických e-shopoch. Tiež som si ho objednával z USA. Okrem čajovníkového oleja obsahuje ďalšie výťažky z rastlín ktoré pôsobia hojivo.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

reddwarf Pozri príspevok
Mal som problémy niekoľko rokov a poslušne som používal tie svinstvá od kožnej lekárky. Zineryt, duac gel, skinoren,... ani si už nespomínam na názvy. Nič z toho absolútne nezaberalo. Riešenie som si nakoniec našiel sám. Postup popíšem v krokoch:

1. Vyhodiť svinstvá od lekárky do koša
2. Denne vypiť 0,5-1 liter čaju na prečistenie krvi (osvedčil sa mi aj čaj "čisté telo, čistá myseľ"
3. Ráno a večer čistenie pleťovou vodou (napr. Clean&Clear)
4. Prestať cukriť čaj a kávu, obmedziť resp. vylúčiť sladkosti, ochutené minerálky (najmä coca colu) a nezdravé mastné jedla.
5. Homeopatika Gastrocynesine 2ks pred jedlom, prípadne aj po jedle.
6. Používať gél s obsahom čajovníkového oleja - ráno a večer podľa potreby. Mne sa osvedčil gél Acne Treatment Gel - Nelsons Pure & Clear. Dá sa najsť cez google na amerických a anglických e-shopoch. Tiež som si ho objednával z USA. Okrem čajovníkového oleja obsahuje ďalšie výťažky z rastlín ktoré pôsobia hojivo.
Zdravím,pokiaľ vo Vašom prípade pomohlo homeopatikum Gastrocynesine,je zrejmé,že ťažkosti boli spojené s tráviacim traktom.Reagoval ste zmenou celkových stravovacích návykov,čo je výborné a vhodné.Ale zmeniť Vaše stravovacie návyky kožní lekári nevedia,nemyslíte?Nie anglické a americké pleťové vody ,ale Vy sám ste akne dal do poriadku.Bohužiaľ sú formy,ktoré sa takto vyriešiť nedajú.No a tam prichádzaju na rad tie ,,svinstvá" od nás.
0 0
reddwarf reddwarf

reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

Estetic Pozri príspevok
Zdravím,pokiaľ vo Vašom prípade pomohlo homeopatikum Gastrocynesine,je zrejmé,že ťažkosti boli spojené s tráviacim traktom.Reagoval ste zmenou celkových stravovacích návykov,čo je výborné a vhodné.Ale zmeniť Vaše stravovacie návyky kožní lekári nevedia,nemyslíte?Nie anglické a americké pleťové vody ,ale Vy sám ste akne dal do poriadku.Bohužiaľ sú formy,ktoré sa takto vyriešiť nedajú.No a tam prichádzaju na rad tie ,,svinstvá" od nás.
Je potrebné si uvedomiť že akné je často spojené často s tráviacim traktom. To nie je chrípka ktorá sa dá chytiť... Je nezmysel trieskať do ľudí antibiotiká keď majú akné. Stačí pravidelne čistenie pleťovou vodou a zmena stravovania. Na interenete je toho dosť popísane o "lieku" resp. jede Roaccutane... Toto by som nedal ani nepriateľovi. Hnus. Priznávam že sú prípady kde to nie je tak ľahko riešiteľné, ale prečo lekári do každého hneď trieskajú chémiu? Žiadne testy, maximálne tak krvné testy a hneď každému dávajú to isté. To je celá logika západnej medicíny. Ja sa už nejaký ten čas zaoberám alternatívnou medicínou. Prestal som brať akékoľvek lieky. Dávnejšie ma často bolela hlava a bol som často chorý. Odkedy neberiem lieky ale kvalitné výživové doplnky som vôbec nebol chorý a musím dodať že možnosti prechladnúť bolo až až.... Taktiež ma vôbec odvtedy nebolela hlava a cítim sa oveľa lepšie. Lekárom neverím...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať