Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
potesilo. Fantasticke
už to tu bolo, ale aj tak cool
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
pavol54
Násilné či tragické úmrtia, najmä detí sú tragédiou na celom svete, ak je to v dôsledku prírodnej katastrofy - za to nikto nemôže, ale zrovnať mesto kvôli geopolitike kde zahynie niekoľko stovák detí je zverstvo(omyl zviera nezabíja pre potešenie) to nie sú ľudia.
Kokso, Ty si fakt si nechutny, este aj na smrti dietata si ides polievocku prihrievat. "Velebnosti jdu blejt".
Akú polievočku si Pali prihrieva? Myslíš, že teraz predá viac cesnaku alebo zemiakov?
3 1
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

pavol54
taiko
pavol54
terezamaria
Anika61
lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
Az mi srdce''stislo''....az mi je zle,co i len pomysliet
Na Ta3 hlásateľka oznámila, že chlapček zomrel a hovorkyňa z nemocnice to komentovala a potom mala znovu pokračovať hlásateľka.....nemohla, plakala....dali ďaľšie....po chvíli ju už dávali s uplakanými očami. Poznala ho? Ani nemusela, je to veľmi, ale veľmi smutné, takto chlapčiatko muselo odísť
Násilné či tragické úmrtia, najmä detí sú tragédiou na celom svete, ak je to v dôsledku prírodnej katastrofy - za to nikto nemôže, ale zrovnať mesto kvôli geopolitike kde zahynie niekoľko stovák detí je zverstvo(omyl zviera nezabíja pre potešenie) to nie sú ľudia.
Kokso, Ty si fakt si nechutny, este aj na smrti dietata si ides polievocku prihrievat. "Velebnosti jdu blejt".
Z čoho si tu dovoľuješ ma obviňovať? Akým právom?
Vidíš, dovolí si! Pseudohumanistu ide rozdrapiť od spravodlivého hnevu nad príspevkom "červeného satana", hoci nie je v stave pochopiť jeho zmysel. A nikdy nezabudne primiešať do svojich reakcií síru, keď sa nejedná o vajce na modro alebo o oranžový tulipán.
Máš pravdu, pseudohumanista nikdy nebude plakať a blejt nad tým, že ľudia, na východ od nás, ktorí pred rokom žili pokojným životom, za necelý polrok , ak chcú prežiť, sú nútení bývať v pivniciach, bez jedla, bez hygieny, bez možnosti posielať deti do školy a bez perspektívy, kedy to všetko skončí. A taký osud im pripravili ich spoluobčania, ktorí sa pchajú do EÚ. Ale však, čoby nás to trápilo, kým máme plné bruchá a nevybuchujú bomby v našich mestách!
4 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Petra Nová
pavol54
taiko
pavol54
terezamaria
Anika61
lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
Az mi srdce''stislo''....az mi je zle,co i len pomysliet
Na Ta3 hlásateľka oznámila, že chlapček zomrel a hovorkyňa z nemocnice to komentovala a potom mala znovu pokračovať hlásateľka.....nemohla, plakala....dali ďaľšie....po chvíli ju už dávali s uplakanými očami. Poznala ho? Ani nemusela, je to veľmi, ale veľmi smutné, takto chlapčiatko muselo odísť
Násilné či tragické úmrtia, najmä detí sú tragédiou na celom svete, ak je to v dôsledku prírodnej katastrofy - za to nikto nemôže, ale zrovnať mesto kvôli geopolitike kde zahynie niekoľko stovák detí je zverstvo(omyl zviera nezabíja pre potešenie) to nie sú ľudia.
Kokso, Ty si fakt si nechutny, este aj na smrti dietata si ides polievocku prihrievat. "Velebnosti jdu blejt".
Z čoho si tu dovoľuješ ma obviňovať? Akým právom?
Vidíš, dovolí si! Pseudohumanistu ide rozdrapiť od spravodlivého hnevu nad príspevkom "červeného satana", hoci nie je v stave pochopiť jeho zmysel. A nikdy nezabudne primiešať do svojich reakcií síru, keď sa nejedná o vajce na modro alebo o oranžový tulipán.
Máš pravdu, pseudohumanista nikdy nebude plakať a blejt nad tým, že ľudia, na východ od nás, ktorí pred rokom žili pokojným životom, za necelý polrok , ak chcú prežiť, sú nútení bývať v pivniciach, bez jedla, bez hygieny, bez možnosti posielať deti do školy a bez perspektívy, kedy to všetko skončí. A taký osud im pripravili ich spoluobčania, ktorí sa pchajú do EÚ. Ale však, čoby nás to trápilo, kým máme plné bruchá a nevybuchujú bomby v našich mestách!
Ked uz na mna reagujes Petra, este raz sa opytam, jednoducho, aby si to aj Ty vo svojej zlozitosti pochopila.

" Co ma mrtvy chlapec v Bratislave, ktoreho zabil padnuty strom, spolocne s humanizmom, pseudohumanizmom, cervenymi, modrymi, Ukrajinou, EU, bruchami a bombami, geopolitikou a 100-kami mrtvych deti ( otazne ) vo vojnovom konflikte"

Prosim o jednoduchu odpoved najlepsie s argumentami. Ak sa Ti zda ze ja som ziadne nedal, prenes sa nad tym a skus mi aj tak odpovedat. Vam je to uz vsetko jasne. Ale odpovedz tak aby som to aj ja pochopil. Vasa reakcia by sa zcasti dala chapat, keby som bedakal na fiktivnymi 100-kami deti zabitymi Rusmi v Cecenskom konflikte a nepovsimol si fiktivne deti na Ukrajine (ktore tiez mozno fiktivne zomreli rukami Rusov), ale takto?
Naposledy upravil taiko : 31.01.15 at 18:03
3 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
...
Prosim o jednoduchu odpoved najlepsie s argumentami.
.. Ale odpovedz tak aby som to aj ja pochopil.
Ja môžem ???
Jednou vetou o troch slovách by som vedel...
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
...
Prosim o jednoduchu odpoved najlepsie s argumentami.
.. Ale odpovedz tak aby som to aj ja pochopil.
Ja môžem ???
Jednou vetou o troch slovách by som vedel...
No daj , schvalne
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Havária autobusu - sledujem. Autobus mal zimné pneu len na JEDNEJ náprave - ostatné boli LETNÉ!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Veď sme ľudia ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A opäť cestári..... plne "pripravení"..... je síce pravda, že kydalo, ale ak je na ceste I.tr. 10 cm snehu.... a cestárov nikde....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchač
taiko
...
Prosim o jednoduchu odpoved najlepsie s argumentami.
.. Ale odpovedz tak aby som to aj ja pochopil.
Ja môžem ???
Jednou vetou o troch slovách by som vedel...
No daj , schvalne
Lebo n.......u xxxx ...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

u nás na sídlisku mohli roztopenú kašu odpratať....alebo skôr SME si ju mali sami......ved nech je "sranda"....už to primrzlo.....v pondelok skoro ráno by mal doraziť moj chlap bože ten bude zas mindžovať.....že stredovek tu..
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lui - veď to poznáš, ako sa to robí..... Chodník patrí mestu/obci - odpratávať povinný je ten, ktorý má pozemok/vchod pri ňom. Ak to neurobí, tak pokutu dostane (lebo neodpratal s cudzieho) - a keď sa ozveš - je zle.
Už by bolo na čase, aby sa konečne začala uplatňovať naša Ústava:
čl.2 ods.3: Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
čl.18 ods.1: Nikoho nemožno poslať na nútené práce alebo nútené služby.

Ak by občania neboli ovce - vzali by VZN miest a obcí, zaslali by to na ÚS s tým, že predstavitelia mesta/obce nezákonne nútia občanov vykonávať to, čo nie je v zákone stanovené a pokutujú za to a nútia pracovať bezodplatne (dokonca s hrozbou postihu) na cudzom (mestskom) pozemku, čo je však povinnosťou vlastníka pozemku.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Taiko netušil som, že v tejto všeobecnej téme iba ty rozhoduješ, kto a o čom má písať.
Ale asi nerozumiem, o čom je demokracia.
3 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

taiko
lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
ani nemyslim na to ako sa musia citit. . Ide dieta do skoly a zo skoly uz nepride, lebo nan spadne strom. Otras. vela sily im zelam aj takto remote-ne.
Tiež som na to myslela, že možno mal priniesť domov svoje prvé vysvedčenie... keď mal 7 rôčkov, mohol byť aj prváčik...
Pred rokmi, 1. septembra, som išla zo školy a predomnou nákladiak nešťastne zachytil zadným kolesom chlapča, prechádzajúceho cez cestu... dodnes dúfam, že to nebol jeho prvý aj posledný školský deň... že to vtedy prežil...
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

vidíš taiko...
a ked mu napíšem, čo je zač, tak ma vymažeš....
Naposledy upravil bjuty smis : 31.01.15 at 22:47
0 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
Taiko netušil som, že v tejto všeobecnej téme iba ty rozhoduješ, kto a o čom má písať.
Ale asi nerozumiem, o čom je demokracia.
ako to myslis? Ja rozhodujem? Ako sme na to prisli? Nerozumiem
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
vidíš taiko...
a ked mu napíšem, čo je zač, tak ma vymažeš....
musis pisat co je zac tak, aby si etiketu porady neporusil
2 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
bjuty smis
vidíš taiko...
a ked mu napíšem, čo je zač, tak ma vymažeš....
musis pisat co je zac tak, aby si etiketu porady neporusil

ja viem....LENže ON to vtedy nikdy nepochopí....
2 3
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

AHOJTE , bol by nejaký záujemca po ceste , po Osetsku, Čečensku , Dagestane ?- Na pláne, je prehliadka miest Vladikavkaz, Groznyj, Machačkala a navštívenie aj neslávne známeho Beslanu, kde bol pred časom masaker v škole + návšteva pamatníka + položenie kytice, uctenie si obetí- plánujem to všetko na týždeň s tým, že spalo by sa 2 krát vo Vladikavkaze, 3 v Groznom a asi raz v Machačkale-samozrejme všetko je podľa dohody, nemusí to byť exaktne takto Emotikona smile
Jedná sa o nízkorozpočtovú akciu, normálné hotely , žiadny zbytočný luxus za normálne ceny
predpokladané náklady
VÍZA RUSKO- 100 EUR( aj s vybavením, pozývacím listom všetko )
DOPRAVA- Budapešť - Tbilisi cca. 150 eur
Doprava ostatná ( cca. 1200 km maršutkami, busmi ) 150 eur ( hrubý odhad )
Ubytko- 6 krát hotel - cca. po 35 eur- 200 eur aj s raňajkami
Strava- cca. 200 eur ( hrubý odhad)
Pijatika, alkoholik párty 100 eur ( v Groznom sa moc nepije, alkohol tam predávajú iba 2 hodiny denne aj to ráno , takže jedine si niečo doniest z Ruska )
Úplatky, výpalné - 100 eur ( hrubý odhad )
celkový náklad na 1 osobu- cca. 1000 eur , počítal som s max. cenami, takže cena bude skorej menšia ako vačšia
Príp. záujemcovia nech sa mi hlásia do SS.

Neoficiálne info- na programe je aj audiencia + súkromná večera s predsedom čečenského parlamentu a zároveň pravou rukou prezidenta R. Kadyrova, stretnutie mi potvrdil, nakolko by som s ním chcel prejednať aj nejaké veci- len sa musíme prisposobiť jeho časovému itineáru
Povodne som bol v rokovaní aj so samotným prezidentom, ale nakoniec toto sa neuskutoční,i keď som do toho zapojil kopu vplyvných ľudí - nakoľko jeho excelencia má na 3 roky dopredu nabitý program...,ale nevadí....
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 01.02.15 at 12:30
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975
A plánujem to všetko na týždeň s tým,
...
celkový náklad na 1 osobu- cca. 1000 eur , počítal som s max. cenami, takže cena bude skorej menšia ako vačšia
Predpokladám, že poistku urobíš Ty ...a koľko by asi tak vyšla ???
Lebo kalkulačka on-line dala cifru 222 €...

Union do tak rizikových oblastí ani nepoisťuje...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať