Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
Vždy sa musí niečo stať, aby sa nezabudlo na opatrenia? Asi. Tu školstvo, ktovie, kto bude označený ako vinník.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Pred 20 r. som išla v BA po Čulenovej, bolo bezvetrie, čas obeda, leto, slnko, a v tom sa sklátil v pravom uhle na ulicu starý obrovský strom. To bol druhý koniec ulice od Slov. elektrární bližšie k Domu lodníkov. Nikto tam nebol.
Stromy zomierajú postojačky.
len to by nekto mal v zastavanej casti sledovat, ci niektory strom uz neumrel, alebo sa nechysta. Len kto? Ja mam jeden v Goude co sa s nim chodim rozpravat. Ten by mi povedal, keby nieco.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
lujza.j
včera v ba...sa skydol na chlapca konár.....to je dalšia vec tiež sa ako tak dá predchádzať....popíliť staré konáre.....tu sa na všetko sere....
....možno by sa aj tak zlomil....ale isto by menej ublížil
tu nie je nikto z nič zodpovedný......
"nejsou lidi" alebo "dejte mi lidi já to udelám"
Ľudia sú, peniaze vraj nie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
Pred 20 r. som išla v BA po Čulenovej, bolo bezvetrie, čas obeda, leto, slnko, a v tom sa sklátil v pravom uhle na ulicu starý obrovský strom. To bol druhý koniec ulice od Slov. elektrární bližšie k Domu lodníkov. Nikto tam nebol.
Stromy zomierajú postojačky.
len to by nekto mal v zastavanej casti sledovat, ci niektory strom uz neumrel, alebo sa nechysta. Len kto? Ja mam jeden v Goude co sa s nim chodim rozpravat. Ten by mi povedal, keby nieco.
Tiež máš rád stromy? Ja náš neobjímam, takú úctu mám k nemu. Ale prihováram sa mu a ďakujem, že je.
Vyššie som písala, akou tortúrou musí človek prejsť, ak chce niekomu zachrániť život. Po chodníku matky s deťmi chodia, po ceste autá. To bolo nekonečno sa s mestom naťahovať.
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
Az mi srdce''stislo''....az mi je zle,co i len pomysliet
4 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
taiko
Anika61
kasli na druhych, Vsak Ty si mu pravdepodobne zachranila zivot. Na nicom inom nezalezi.
Anička,pre druhýkrát - buď opatrná.Môže sa stať,že vyletí päsť a dostaneš to rovno do nosa.Na prístup k takto ležiacemu sú záchranné zložky trénované,zaisťujú sa.Nikdy nevieš,prečo ten človek leží a v akom je stave - požiadam okoloidúceho chlapa,aby ma istil (nohy môžu kopnúť,ruky vyletieť) a tak sa prihovorím.Určite by som ho ani ja neobišla,ale pamätaj na to
Naposledy upravil taiko : 31.01.15 at 12:23
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Otazka na radio Jerevan:
- Je pravda, ze v komunizme nebudu peniaze?
- Iba ciastocna. U niekoho budu a u niekoho nie.
4 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
Pred 20 r. som išla v BA po Čulenovej, bolo bezvetrie, čas obeda, leto, slnko, a v tom sa sklátil v pravom uhle na ulicu starý obrovský strom. To bol druhý koniec ulice od Slov. elektrární bližšie k Domu lodníkov. Nikto tam nebol.
Stromy zomierajú postojačky.
len to by nekto mal v zastavanej casti sledovat, ci niektory strom uz neumrel, alebo sa nechysta. Len kto? Ja mam jeden v Goude co sa s nim chodim rozpravat. Ten by mi povedal, keby nieco.
Tiež máš rád stromy? Ja náš neobjímam, takú úctu mám k nemu. Ale prihováram sa mu a ďakujem, že je.
Vyššie som písala, akou tortúrou musí človek prejsť, ak chce niekomu zachrániť život. Po chodníku matky s deťmi chodia, po ceste autá. To bolo nekonečno sa s mestom naťahovať.
jaaaj, no ja ten moj objimam furt, ked tam idem. Ja som taky expresivny, Vsetko naplno, nuz musi aj strom vydrzat. Ale zase, co zoberiem, to aj dam. Ja mu dam, co mne netreba a on mne, coho ma on nazvys
Az ludia divne kukaju. Haha ale keby citili co citim ja vtedy .
Naposledy upravil taiko : 31.01.15 at 15:52 Dôvod: gramatika
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Peggynka
taiko
Anika61
kasli na druhych, Vsak Ty si mu pravdepodobne zachranila zivot. Na nicom inom nezalezi.
Anička,pre druhýkrát - buď opatrná.Môže sa stať,že vyletí päsť a dostaneš to rovno do nosa.Na prístup k takto ležiacemu sú záchranné zložky trénované,zaisťujú sa.Nikdy nevieš,prečo ten človek leží a v akom je stave - požiadam okoloidúceho chlapa,aby ma istil (nohy môžu kopnúť,ruky vyletieť) a tak sa prihovorím.Určite by som ho ani ja neobišla,ale pamätaj na to
ved nestras, ked vyleti bude vyletene. Neslobodno dopredu s tym pocitat, to by potom nikto nikoho nikdy nezachranil, ako Anicka vravela. ostatni okoloiduci sa bali, pochybvali, pasti sa obavali a proste nepomohli.
Okrem toho, Anicka vravela, ze pan doleznacky lezal, takze past vyletiet nemohla.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
Otazka na radio Jerevan:
- Je pravda, ze v komunizme nebudu peniaze?
- Iba ciastocna. U niekoho budu a u niekoho nie.
Otázka vo FUN rádiu :
- Je pravda, ze pod vedením sociálnej demokracie budú peniaze?
- Iba ciastocna. U niekoho budu a u niekoho nie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
práve som dočítala a som zhrozená Kde je moje dítě
Odpoved?
Nedávno tu nazval buchač Nórsko provinciou. Je fakt, že sú v ústraní, nie sú na rane každodenne. Zbytočne sa nezviditeľňujú.
Ale tichá voda brehy myje. Toto odporúčam prečítať, skúste si nájsť čas.
http://danahamplova.blog.idnes.cz/c/...e-hygieny.html

"Norsko a nechvalná historie rasové hygieny
To, že skandinávské země měly spolu s nacistickým Německem nejrozsáhlejší programy tzv. rasové hygieny, asi nepatří k příliš známým faktům. Bez této temné, ale zamlčované stránky severské historie však podle mého názoru nemůžeme porozumět případu českých dětí, které matce odebraly norské úřady........Snahy o skutečné šlechtění kvalitní populace však spadají až do 20. století, kdy Skandinávii zachvátilo eugenické nadšení inspirované nacistickými programy nejen svým obsahem, ale i názvem rasová hygiena. Norsko v tomto vývoji nestálo pozadu a jedna z prvních skandinávských laboratoří pro eugeniku a rasovou biologii (tzv. Winderen Laboratory) vznikla právě v Oslu. V letech 1929-1935 pak všechny severské země postupně uzákonily nucené sterilizace méněcenných složek obyvatelstva a v roce 1938 se přidal i Island. Na rozdíl od poválečného Německa, které prošlo de-nacifikací, během níž vzaly za své i eugenické programy, skandinávské státy se svými snahami vylepšit „kvalitu“ populace pokračovaly dál.
Ve Švédsku se nucené sterilizace provozovaly až do roku 1975. A nejednalo se o záležitost okrajovou a patrně ani ne tak zábavnou, jak by se mohlo zdát z románu Stoletý stařík, který vylezl z okna. Norské statisticky se mi nepodařilo dohledat, ale například švédský Státní institut pro rasovou biologii (Statens institut för rasbiologi), v 50. letech přejmenovaný na Státní institut pro lidskou genetiku, se spojuje s více než 60 tisíci případů sterilizací. Oficiální zpráva švédské vlády z roku 2000 k tomu uvádí, že mezi roky 1934 a 1975 došlo k 21 tisícům sterilizací jednoznačně vynucených. U dalších 40 tisíc stále existují dohady o jejich dobrovolnosti."
Atď.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Anika61
lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
Az mi srdce''stislo''....az mi je zle,co i len pomysliet
Na Ta3 hlásateľka oznámila, že chlapček zomrel a hovorkyňa z nemocnice to komentovala a potom mala znovu pokračovať hlásateľka.....nemohla, plakala....dali ďaľšie....po chvíli ju už dávali s uplakanými očami. Poznala ho? Ani nemusela, je to veľmi, ale veľmi smutné, takto chlapčiatko muselo odísť
9 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
kukučka
práve som dočítala a som zhrozená Kde je moje dítě
Odpoved?
Nedávno tu nazval buchač Nórsko provinciou. Je fakt, že sú v ústraní, nie sú na rane každodenne. Zbytočne sa nezviditeľňujú.
...
Atď.
No neviem, či práve provinciou...ale to je jedno.
---------------------------------------------------------------------------
Severné krajiny a zviditeľňovanie ?
Nuž malá otázočka a aj pomôcka ?

Kto vyrába najviac oblečenia s motívom nacistickej svastiky ?
Mám Ti dáť aj nejakú značku ???...či ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To nesledujem. Ale keď máš prehľad, tak asi.
Tú malú si nazval provinčnou (nórskou) speváčkou. :-) => Nórsko = provincia
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Peggynka
taiko
Anika61
kasli na druhych, Vsak Ty si mu pravdepodobne zachranila zivot. Na nicom inom nezalezi.
Anička,pre druhýkrát - buď opatrná.Môže sa stať,že vyletí päsť a dostaneš to rovno do nosa.Na prístup k takto ležiacemu sú záchranné zložky trénované,zaisťujú sa.Nikdy nevieš,prečo ten človek leží a v akom je stave - požiadam okoloidúceho chlapa,aby ma istil (nohy môžu kopnúť,ruky vyletieť) a tak sa prihovorím.Určite by som ho ani ja neobišla,ale pamätaj na to
Neboj Peggynka,myslela som na to,ze ak je mimo a ma zdrapne....mala som muza''na telefone''keby nieco a bolo to pomerne blizko nasho domu...myslim,ze pan to len prehnal s dakym čučom-aj ked alkohol som necitila-a ja mam velmi dobry cuch
A este by som doplnila...moj exmanzel ma ''riadne vycvicil na boj z blizka
Naposledy upravil Anika61 : 31.01.15 at 13:24
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Niečo z "kontroverzného" Bádateľa.
http://www.badatel.net/zdravotna-ses...elnej-posteli/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.hlavnespravy.sk/pozrite-s...ch-ludi/529765

Upozornujem, ze to nie je vhodne pre labilnych jedincov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
kukučka
práve som dočítala a som zhrozená Kde je moje dítě
Odpoved?
Nedávno tu nazval buchač Nórsko provinciou. Je fakt, že sú v ústraní, nie sú na rane každodenne. Zbytočne sa nezviditeľňujú.
Ale tichá voda brehy myje. Toto odporúčam prečítať, skúste si nájsť čas.
http://danahamplova.blog.idnes.cz/c/...e-hygieny.html

"Norsko a nechvalná historie rasové hygieny
To, že skandinávské země měly spolu s nacistickým Německem nejrozsáhlejší programy tzv. rasové hygieny, asi nepatří k příliš známým faktům. Bez této temné, ale zamlčované stránky severské historie však podle mého názoru nemůžeme porozumět případu českých dětí, které matce odebraly norské úřady........Snahy o skutečné šlechtění kvalitní populace však spadají až do 20. století, kdy Skandinávii zachvátilo eugenické nadšení inspirované nacistickými programy nejen svým obsahem, ale i názvem rasová hygiena. Norsko v tomto vývoji nestálo pozadu a jedna z prvních skandinávských laboratoří pro eugeniku a rasovou biologii (tzv. Winderen Laboratory) vznikla právě v Oslu. V letech 1929-1935 pak všechny severské země postupně uzákonily nucené sterilizace méněcenných složek obyvatelstva a v roce 1938 se přidal i Island. Na rozdíl od poválečného Německa, které prošlo de-nacifikací, během níž vzaly za své i eugenické programy, skandinávské státy se svými snahami vylepšit „kvalitu“ populace pokračovaly dál.
Ve Švédsku se nucené sterilizace provozovaly až do roku 1975. A nejednalo se o záležitost okrajovou a patrně ani ne tak zábavnou, jak by se mohlo zdát z románu Stoletý stařík, který vylezl z okna. Norské statisticky se mi nepodařilo dohledat, ale například švédský Státní institut pro rasovou biologii (Statens institut för rasbiologi), v 50. letech přejmenovaný na Státní institut pro lidskou genetiku, se spojuje s více než 60 tisíci případů sterilizací. Oficiální zpráva švédské vlády z roku 2000 k tomu uvádí, že mezi roky 1934 a 1975 došlo k 21 tisícům sterilizací jednoznačně vynucených. U dalších 40 tisíc stále existují dohady o jejich dobrovolnosti."
Atď.
Za to ich Pánboh potrestal najväčšou súčasnou islamskou imigráciou v Európe, to sú paradoxy, a už tu bude neužitočná
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

terezamaria
Anika61
lujza.j
chudatko malé.....rodičia sa môžu aj zblázniť.....
Az mi srdce''stislo''....az mi je zle,co i len pomysliet
Na Ta3 hlásateľka oznámila, že chlapček zomrel a hovorkyňa z nemocnice to komentovala a potom mala znovu pokračovať hlásateľka.....nemohla, plakala....dali ďaľšie....po chvíli ju už dávali s uplakanými očami. Poznala ho? Ani nemusela, je to veľmi, ale veľmi smutné, takto chlapčiatko muselo odísť
Násilné či tragické úmrtia, najmä detí sú tragédiou na celom svete, ak je to v dôsledku prírodnej katastrofy - za to nikto nemôže, ale zrovnať mesto kvôli geopolitike kde zahynie niekoľko stovák detí je zverstvo(omyl zviera nezabíja pre potešenie) to nie sú ľudia.
3 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
.




V prípade záujmu sa môžete zaangažovať. Jazyk si vyberte, aký vám vyhovuje.


http://citizengo.org/pl/16815-wazne-...polne-wartosci
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať