Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975
Tweety
Stanislav 1975
Žijete ?
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...
Doma majú z Teba radosť. Myslela som si, že lietaš niekde medzi týmito krajinami.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tweety
Stanislav 1975
Tweety
Stanislav 1975
Žijete ?
ČO my ale Ty si sa tu neukázal poriadne dlho. Čo máš nového?
Málo som doma, teraz výnimočne na pár dní, vačšinou behám , fotím , filmujem, píšem- Irán, Arménsko, Irak, Kurdistan, Sýria...
Doma majú z Teba radosť. Myslela som si, že lietaš niekde medzi týmito krajinami.
heh, jedine do Islamského štátu sa mi nepodarilo sa dostať, všetky moje žiadosti boli zamietnuté a pritom mi to vybavovali dosť veľké zvieratá, ale nedá sa- odpísali mi - IMPOSSIBLE :-),takže to už som vzdal...., ISIL nemá záujem o medializáciu a pritom som chcel urobiť len reportáž z Raqqa a Dier Az Zoar...., ale s kurdmi vedľa sa dobre spolupracuje....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podarené:
http://www.pluska.sk/magazin/zaujima...ampaign=vb2014
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
kukučka
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka
Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/le...u.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...
Veru... tá diskusia - pekné čítanie a v podstate i pravdivé.
A zaujal ma jedej z tých príspevkov - spomenula sa databáza...
Takže - SP (teoreticky) sa chystá na ďalší "bizňis" - predaj tel.čísel a e-mailových adries iným záujemcom - to potom bude otravných telefonátov a SPAMov v e-mail schránkach...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
buchač
kukučka
Aj tá mi prišla v balíku, ako kľúčenka
Balík spomínaš ?
Ajhľa, čo za novoty nám naša "zlatá pošta" vymyslela...

Legendárne žlté lístky končia, Pošta bude na listy upozorňovať esemeskou
http://ekonomika.sme.sk/c/8011303/le...u.html?ref=trz

Diskusia k článku nemá chybu...ale je smutno-tragicko-humorne-pravdivá...
Veru... tá diskusia - pekné čítanie a v podstate i pravdivé.
A zaujal ma jedej z tých príspevkov - spomenula sa databáza...
Takže - SP (teoreticky) sa chystá na ďalší "bizňis" - predaj tel.čísel a e-mailových adries iným záujemcom - to potom bude otravných telefonátov a SPAMov v e-mail schránkach...
Na to som myslel v prvom rade.
No druhý dôvod je zaujímavejší...nazval by som ho dokonca konšpiračný.
Veď nedávno bol v telke (aj tu na Porade) položený problém. Že školy vyžadujú informácie o rodičoch, ktoré nemajú absolútny vplyv na žiaka...

Osobne nemám problém dať kontakt, nech sa poserondia...ale hento už zaváňa "Veľkým bratom"...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
...a preto treba pomôcť VW.
...a kto pomôže ?
Predsa domáca krajina - Nemecko.
...a preto chýbajú investície pre migrantov.
...a kto to odserie ?
Predsa celá Európa.

Jednoduché jak facka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No naco hlasili aky maju prebytok...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač

Na to som myslel v prvom rade.
No druhý dôvod je zaujímavejší...nazval by som ho dokonca konšpiračný.
Veď nedávno bol v telke (aj tu na Porade) položený problém. Že školy vyžadujú informácie o rodičoch, ktoré nemajú absolútny vplyv na žiaka...

Osobne nemám problém dať kontakt, nech sa poserondia...ale hento už zaváňa "Veľkým bratom"...
I o tom kecali...
"Vraj" aby určili, kto je "zákonný zástupca" a podobné kydy....ale v podstate im ide len o to, aby prachy nahrabali cez rôzne dotácie....
Pretože:
http://www.etrend.sk/ekonomika/rodne...-chranene.html
"Rodné číslo je akýmsi kľúčom ku všetkým ostatným osobným údajom, preto by sa malo zverejňovať čo najmenej. Na základe rodného čísla možno získať informácie o konkrétnej osobe z každého systému, v ktorom sa osoba vyskytuje. "
Školy a zriaďovatelia škôl by si mali prečítať zákon o rodných číslach a toto:
http://dataprotection.gov.sk/uoou/sk...sobnych-udajov
-Získavať osobné údaje výlučne na vymedzený alebo ustanovený účel; je neprípustné získavať osobné údaje pod zámienkou iného účelu spracúvania alebo inej činnosti.
-Zabezpečiť, aby sa spracúvali len také osobné údaje, ktoré svojím rozsahom a obsahom zodpovedajú účelu ich spracúvania a sú nevyhnutné na jeho dosiahnutie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Človeka, zodpovedného za haváriu JAKu, pri ktorej zahynul i P.Demitra - odsúdili a vzápäti oslobodili. Na základe akejsi starej amnestie......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Povestna De kvalita je v rici.....nie len pri "das auto"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

- terazky - "das kraksňa...."
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
VW je obyčajný lakomec, málo zaplatili autorovi softvéru, fakt si myslíš že na to mohli len tak ľahko prísť? možno že autor softvéru už má 1 mld a hotovú novú tvár aj identitu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
misoft
VW to riadne pohnojil......
Teraz budú musieť sťahovať vozidlá a odstraňovať ten software, alebo ho upravovať.
A to nehovorím o tom, že ich akcie riadne krachli dole, že dôvera v ich produkty rachla hlučne dole.
Už teraz majú stratu 40mld € - teda hodnota majetku a ďalšie mld € pôjdu na úpravy.
A čo je horšie - týka sa to nielen VW, ale i Škoda a SEAT - podobné motory, podobný software.
...a preto treba pomôcť VW.
...a kto pomôže ?
Predsa domáca krajina - Nemecko.
...a preto chýbajú investície pre migrantov.
...a kto to odserie ?
Predsa celá Európa.

Jednoduché jak facka.
no čo výroba sa presunie na Ukrajinu a problém straty vyriešený.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
VW je obyčajný lakomec, málo zaplatili autorovi softvéru, fakt si myslíš že na to mohli len tak ľahko prísť? možno že autor softvéru už má 1 mld a hotovú novú tvár aj identitu
Ale veď ten "program" - je jednoduché naprogramovať tak, aby detekoval prístroj, ktorým robia tie "certifikačné" skúšky - hneď prehodí palubný počítač do módu "certification" a výsledky ako obrázok.
Veď si len zober obyčajný NB - pracuješ na ňom na touchpade a nadávaš, aké je to na ****, ale pripojíš hlodavca a NB hneď dá možnosť ho používať. A keď ho odpojíš (hlodavca) - zase len ten touchpad....
To isté asi urobil i ten VW software....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
VW je obyčajný lakomec, málo zaplatili autorovi softvéru, fakt si myslíš že na to mohli len tak ľahko prísť? možno že autor softvéru už má 1 mld a hotovú novú tvár aj identitu
Ale veď ten "program" - je jednoduché naprogramovať tak, aby detekoval prístroj, ktorým robia tie "certifikačné" skúšky - hneď prehodí palubný počítač do módu "certification" a výsledky ako obrázok.
Veď si len zober obyčajný NB - pracuješ na ňom na touchpade a nadávaš, aké je to na ****, ale pripojíš hlodavca a NB hneď dá možnosť ho používať. A keď ho odpojíš (hlodavca) - zase len ten touchpad....
To isté asi urobil i ten VW software....
Neviem, nevenujem sa tejto oblasti, len si myslím že to nebolo až elementárne vyhotovené ale možno máš pravdu ale ani tebe sa do počítača nedostane hocikto, a ak áno je program ktorý to vie poslať tam kam má,
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Neviem, nevenujem sa tejto oblasti, len si myslím že to nebolo až elementárne vyhotovené ale možno máš pravdu ale ani tebe sa do počítača nedostane hocikto, a ak áno je program ktorý to vie poslať tam kam má,
Tam ide len o to, aby so "správne" rozlíšilo, čo sa práve deje a čo je pripojené... Každá diagnostika vysiela do PC príkazy, takže i diagnostika v tomto prípade vyslala príkaz o tom, že sa pripojila a počítač v aute sa prepol do "pekného" módu.... ale výsledky boli zlé, len posielalo upravené výstupy.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino...toto nie je tak akoze naáhodicka...verim,ze cielene nacasovane...alebo sa niekto ...naserkal....a praskol to von....
Tak silno chceli predavat dizle v usa...ze to asi aj silno olutovali...uz....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Palino...toto nie je tak akoze naáhodicka...verim,ze cielene nacasovane...alebo sa niekto ...naserkal....a praskol to von....
Tak silno chceli predavat dizle v usa...ze to asi aj silno olutovali...uz....
Lui...takéto situácie nie sú nikdy cieľom náhody...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Palino...toto nie je tak akoze naáhodicka...verim,ze cielene nacasovane...alebo sa niekto ...naserkal....a praskol to von....
Tak silno chceli predavat dizle v usa...ze to asi aj silno olutovali...uz....
TTIP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať