Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes bol nádherný letný deň. Slnečný, teplý a voňavý. Voňavý bol od pokosenej trávy, ale predovšetkým od zmesi rastúceho rebríčka, lucerky a iných bylín. Mám rada vôňu tejto zmesi a vôňu zrýľovanej zeme. So psíkom sme si urobili veľkú okružnú prechádzku. A užívali sme si ju. Na krátkom asi 200 metrovom chodníku sme sa stretli s ľuďmi pobúrenými i krásnymi, aj s vandalizmom. Hneď z kraja to bola "občianska hliadka" pozostávajúca z dvoch letitých dám, ktoré sa nad čímsi pohoršovali. Pochopila som o 100 m ďalej, čo to bolo. Medzi tým ma na bicyklíku dobehlo dievčatko, taký malý anjelik, vraj ako sa volá psík. Povedala som jej, dali sme sa do rozhovoru o psíkovi a bola som prekvapená, ako dievčatko krásne formuluje vety. Potom som sa chvíľu rozprávala s tatom, fešákom a nemohla som nevystrúhať im obom poklonu. To dievčatko malo 2,5 roka a bolo rozkošné. No a potom som zistila, nad čím sa panie rozčuľovali. Z nových ešte voňavých lavičiek ktosi povyťahoval skrutky a uvoľnil dve dosky, takže bolo riskantné sa na lavičku posadiť. Prešli sme do blízkeho parku, ktorý nemá dobrú povesť, hoci by to mohla byť pýcha sídliska. Na lavičke na pravom chodníku sedel muž, päťdesiatnik, slušne oblečený, pri ňom taká šušťáková taška a v ňom toľko rezignácie, že ma až striaslo. Vybrala som si práve ten pravý chodník, lebo na ľavom sedel nejaký čierny mládežník, ktorý sa mi zdal nadrogovaný. Šťastne sme vyšli a zamierila som si to do blízkej pizzérky na neskorý obed. Špecialitu som zapila pivom, fúj! pivom, lebo víno, ktoré mali v ponuke, vzbudzovalo rovnako málo dôvery. Mali sme to už len na skok domov, a tak sme si na terase vychutnali slniečko, dobrú pizzu a hnusné pivo. Krásny deň to bol. Užívali sme si ho obe, lebo ktovie koľko takých dni ešte bude. S pokojnými chvíľami sa mi spája hudba a tak ju nemôžem opomenúť. Cestou parkom mi znel v ušiach Canon od Johanna Pachelbela. To napriek tomu, že dnes, a vlastne už niekoľko týždňov, ma rozčuľuje všetko nemecké. Lenže barok za to nemôže a jeho hudba je prekrásna.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka
lujza.j
"potešilo".....miesto na 40st...som zistila,že perem na 90st...paráda....mám tam tričko kde je na hodvábe ručne malované.....pranie v šampone a ručne...asi bude v rici...aj triko aj 20e alebo 25...čo stálo.....
Nestal sa zázrak a prežilo?
peggy prežilo..ale...niekde mini dierky na hodvábe....farba sa celkom dá...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
Peggynka
lujza.j
"potešilo".....miesto na 40st...som zistila,že perem na 90st...paráda....mám tam tričko kde je na hodvábe ručne malované.....pranie v šampone a ručne...asi bude v rici...aj triko aj 20e alebo 25...čo stálo.....
Nestal sa zázrak a prežilo?
peggy prežilo..ale...niekde mini dierky na hodvábe....farba sa celkom dá...
a čo perieš, máš oslavovať.. torta, tance na stole, a tak..
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jáj...žabka...aj kuchárske smradľavé háby som nechala na zajtra...
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Petra Nová
Dnes bol nádherný letný deň. Slnečný, teplý a voňavý. Voňavý bol od pokosenej trávy, ale predovšetkým od zmesi rastúceho rebríčka, lucerky a iných bylín. Mám rada vôňu tejto zmesi a vôňu zrýľovanej zeme. So psíkom sme si urobili veľkú okružnú prechádzku. A užívali sme si ju. Na krátkom asi 200 metrovom chodníku sme sa stretli s ľuďmi pobúrenými i krásnymi, aj s vandalizmom. Hneď z kraja to bola "občianska hliadka" pozostávajúca z dvoch letitých dám, ktoré sa nad čímsi pohoršovali. Pochopila som o 100 m ďalej, čo to bolo. Medzi tým ma na bicyklíku dobehlo dievčatko, taký malý anjelik, vraj ako sa volá psík. Povedala som jej, dali sme sa do rozhovoru o psíkovi a bola som prekvapená, ako dievčatko krásne formuluje vety. Potom som sa chvíľu rozprávala s tatom, fešákom a nemohla som nevystrúhať im obom poklonu. To dievčatko malo 2,5 roka a bolo rozkošné. No a potom som zistila, nad čím sa panie rozčuľovali. Z nových ešte voňavých lavičiek ktosi povyťahoval skrutky a uvoľnil dve dosky, takže bolo riskantné sa na lavičku posadiť. Prešli sme do blízkeho parku, ktorý nemá dobrú povesť, hoci by to mohla byť pýcha sídliska. Na lavičke na pravom chodníku sedel muž, päťdesiatnik, slušne oblečený, pri ňom taká šušťáková taška a v ňom toľko rezignácie, že ma až striaslo. Vybrala som si práve ten pravý chodník, lebo na ľavom sedel nejaký čierny mládežník, ktorý sa mi zdal nadrogovaný. Šťastne sme vyšli a zamierila som si to do blízkej pizzérky na neskorý obed. Špecialitu som zapila pivom, fúj! pivom, lebo víno, ktoré mali v ponuke, vzbudzovalo rovnako málo dôvery. Mali sme to už len na skok domov, a tak sme si na terase vychutnali slniečko, dobrú pizzu a hnusné pivo. Krásny deň to bol. Užívali sme si ho obe, lebo ktovie koľko takých dni ešte bude. S pokojnými chvíľami sa mi spája hudba a tak ju nemôžem opomenúť. Cestou parkom mi znel v ušiach Canon od Johanna Pachelbela. To napriek tomu, že dnes, a vlastne už niekoľko týždňov, ma rozčuľuje všetko nemecké. Lenže barok za to nemôže a jeho hudba je prekrásna.
A konkrétne čo bolo pre mňa ?

Že ste sa boli vyvečiť ?

To sme boli aj my
- busom do DS k svokre
- spolu s ňou nás švagriná odviezla k malému dunaju
- dali sme kavik / šomloi / proti smädu / začmudili vzduch
- pozreli plaviacich sa - viď foto
a opačným smerom domov
DSC00030.JPG  
DSC00029.JPG  
1/1
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kua - a to kde zbierali tú štatistiku? Pravde podopodobne v Braislavskom, Trnavskom a Žilinskom kraji (kde sú automobilky a vládne oné....). Pretože to sú hausnumerá - vôbec nereálne....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
peggy prežilo..ale...niekde mini dierky na hodvábe....farba sa celkom dá...
Aspoň máš bezprievahové vetranie.......
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Všera ma potešilo, že som dostala veľa sliviek na lekvár, tak som navarila brečku. A dnes ma nepotešilo, že rachol na mašine trafák a musíme lekvár dovárať ručným miešaním.
Lekvar 005.jpg  
Lekvar 007.jpg  
Lekvar 006.jpg  
Lekvar 001.jpg  
Lekvar 002.jpg  

Lekvar 003.jpg  
Lekvar 004.jpg  
Lekvar 008.jpg  
1/1
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tý brďo - taký kastról mám i ja doma.......

P.S. Už zase sa džubká editor....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Tý brďo - taký kastról mám i ja doma.......
Uja do kastróla...ale máš taký lekvár (po našom povidlá) doma ???
Lebo ja hej...o v tom kastróle robený, čo vidíš na obrázku...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
misoft
Tý brďo - taký kastról mám i ja doma.......
Uja do kastróla...ale máš taký lekvár (po našom povidlá) doma ???
Lebo ja hej...o v tom kastróle robený, čo vidíš na obrázku...
lepšie v kotlíku(je ho viac)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
misoft
Tý brďo - taký kastról mám i ja doma.......
Uja do kastróla...ale máš taký lekvár (po našom povidlá) doma ???
Lebo ja hej...o v tom kastróle robený, čo vidíš na obrázku...
lepšie v kotlíku(je ho viac)
Darovanému koňovi na zub nepozeraj....a keď mi už babka poslala ???
...a čo som dilino, že vyšmarím...

Ale na chalupe mám kotlík (aj) medený, takže nie je problém...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
misoft
Tý brďo - taký kastról mám i ja doma.......
Uja do kastróla...ale máš taký lekvár (po našom povidlá) doma ???
Lebo ja hej...o v tom kastróle robený, čo vidíš na obrázku...
lepšie v kotlíku(je ho viac)
Darovanému koňovi na zub nepozeraj....a keď mi už babka poslala ???
...a čo som dilino, že vyšmarím...

Ale na chalupe mám kotlík (aj) medený, takže nie je problém...
medený je dobrý univerzál, najprv v ňom uvaríš v prvom chode lekvár a potom v druhom chode okolo Vianoc či kedy "silný slivkový vývar" Mne mama vždy vravievala aby som mal pravidelne varenú stravu. Ak nebol k dispozícii slivkový vývar postačila aj chmeľová polievka respektíve bažantí vývar.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
Tý brďo - taký kastról mám i ja doma.......
Uja do kastróla...ale máš taký lekvár (po našom povidlá) doma ???
Lebo ja hej...o v tom kastróle robený, čo vidíš na obrázku...
No práve..... kastról mám.... len obsah akosi v ňom nevidím.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lacotinka
babka - ježibabka
Všera ma potešilo, že som dostala veľa sliviek na lekvár, tak som navarila brečku. A dnes ma nepotešilo, že rachol na mašine trafák a musíme lekvár dovárať ručným miešaním.
Buď rada, že nevaríš klasicky :

40 litrov v 60 litrovom kotli / kúrenie drevom / doba varenia min 4 hodiny
aj o tom si počul len zďaleka je to podstatne dlhšie ako 4 hodiny, ale ty máš vždy pravdu
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

misoft

.lebo je to


Keďže si sa ako priblblý vyhodňar pripojil



aký cca rozmer v cm mala varecha, ktorou som miešal
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zazrela som niekde slivkový lekvár, tak pridám našu fotku - len to bolo tuším dva či tri roky dozadu. Tu máme mierku - košíky. Teda pre správne pochopenie košíky sliviek, ktoré idú dnu. A miešame tak okolo 16-18 hodín. postupne celá rodina.
slivkovy.jpg  
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
zazrela som niekde slivkový lekvár, tak pridám našu fotku - len to bolo tuším dva či tri roky dozadu. Tu máme mierku - košíky. Teda pre správne pochopenie košíky sliviek, ktoré idú dnu. A miešame tak okolo 16-18 hodín. postupne celá rodina.
A najlepšie v košeli s krátkymi rukávmi, tak je to potom aj s odzemkom keď začne prskať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Deti nešportujú, je to drahé, preto priberajú
Vláda chce bojovať proti obezite detí. Zameriava sa však len na čas, ktorý trávia v škole. Pohyb mimo školy platia už rodičia, mnohí si to nemôžu dovoliť.

BRATISLAVA. Deti v súčasnosti málo športujú. Menej pohybu v kombinácii so zlými stravovacími návykmi sa podpisuje pod to, že priberajú.

Vo veku od 11 do 15 trpí na Slovensku obezitou 13 až 15 percent detí. Aj preto ministerstvo školstva predstavilo na najbližších päť rokov akčný plán boja proti obezite.

V ňom si vláda napríklad predsavzala, že podporí športové aktivity detí.
http://ekonomika.sme.sk/c/8000710/de...#ixzz3ldWdSZem
----------------------------------------------
Nemám predplatné, takže neviem z toho krátkeho viac.
ALE
Ani ma to nerozčuľuje a ani neteší...skôr taký pomenší údiv.
Dobre beriem, že vláda chce podporiť telesnú výchovu...a ani nehľadám za tým nejaký populizmus.
Doma z balkóna vidím na školské ihrisko...a vidím tie športové dreva, tak sa ani nečudujem.
Čudujem sa ale skôr tomu, že to ihrisko je aj v prípade pekného počasia viac prázdne (počas vyučovania) ako zaplnené pobehujúcou mládežou.
Skôr tam pobehujú tí vekovo starší, ktorí majú štúdium dávno za sebou a loptu alebo puk naháňajú v rámci nejakého relaxu.
-----------------------------------------------
Vývoj ide síce dopredu...aj to beriem, no už neberiem, že si mnohí rodičia nemôžu ten pohyb detí dovoliť.
Veď každé decko má nejaké tenisky, nejaké tričko a aj kraťasy...či aj toto si mnohí rodičia nemôžu dovoliť ? Výber športov do aleluja...nemusí byť každý futbalista, hokejista a či tenista alebo podobné športy, náročné na financie.
Ale každé decko (aj zo sociálne slabšej rodiny) má mobil, je pripojené na sieť, sedí v Mekáči, žerie (doslovne) hanbáče (fujtajbl, len raz a už nikdy viac)...a surfuje o 106.
Keď vidím tie dievčatá, narvaté s obuvákom do tesných rifiel, tesné tričká...a spod a nad to vytekajú Michelinky, tak je to nevkusné (slušný výraz)...viď vzor http://www.porada.sk/t209990-p102-sr...ml#post2767472
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tu máš zvyšok:
Viac športu v škole

„Treba okrem zamerania sa na budovanie pohybových návykov v ranom veku dbať aj na vybudovanie športových areálov a kvalitu telesnej výchovy,“ píše rezort v návrhu akčného plánu.

Pohyb len počas hodín telesnej výchovy často nestačí. Okrem toho, mnohé deti sa pohybu na telesnej výchove snažia vyhnúť. Mnohé v škole športovať nechcú

„Nechce sa im behať napríklad tisícku. Sú aj deti, ktoré nevedia chytať loptu a podobne,“ hovorí učiteľka na základnej škole v Zborove nad Bystricou Milada Abdul Karimová.

Namiesto neobľúbeného cvičenia v škole, robia deti radšej šport mimo školy, ktorý ich baví.

Takéto kurzy v športových kluboch a organizáciách však nie sú lacné.

Mesačný poplatok za hokejbal stojí napríklad 20 eur. Za gymnastiku v Prešove zaplatia rodičia od 20 do 25 eur za mesiac. Od 20 do 40 eur stojí poplatok v atletických kluboch.

Tréningy plutvového plávania pre jedno dieťa stoja v Bratislave 40 eur mesačne.
Dotácie nestačia

Lacný nie je ani individuálny šport. V Starej Ľubovni stojí napríklad jeden dvojhodinový vstup na mestskú plaváreň dve eurá.

Mnohí rodičia si však takýto náklad navyše nemôžu dovoliť.

Aspoň čiastočne im mohli pomôcť plánované športové poukazy. Po zmene návrhu zákona však nie sú isté.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/8000710/de...#ixzz3ldgLwwVd
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať