Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Dáša_
zazrela som niekde slivkový lekvár, tak pridám našu fotku - len to bolo tuším dva či tri roky dozadu. Tu máme mierku - košíky. Teda pre správne pochopenie košíky sliviek, ktoré idú dnu. A miešame tak okolo 16-18 hodín. postupne celá rodina.
To máte nejaký špéci recept, že 16 hodzín a edva tam máš 35 litrú
(to aj šólet spravia v peci za 12 )
že si ty ze Záhorá, lebo to iba tam sa móžu tak dlho ondzit s oným

PS
teraz vidím že tých 35 to už sa odvarilo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka
Tu máš zvyšok:

Pohyb len počas hodín telesnej výchovy často nestačí. Okrem toho, mnohé deti sa pohybu na telesnej výchove snažia vyhnúť. Mnohé v škole športovať nechcú

„Nechce sa im behať napríklad tisícku. Sú aj deti, ktoré nevedia chytať loptu a podobne,“ hovorí učiteľka na základnej škole v Zborove nad Bystricou Milada Abdul Karimová.
Takže som sa v podstate nemýlil.
Tie finacie na určité športy nechajme bokom...

Podľa mňa je v celom článku najdôležitejší prvý odstavec.
Že je niekto kiľavý, aj to sa dá zobrať, aj takých som poznal ...ALE tu ide skôr o to, že deti nechcú proste športovať, vyhýbajú sa športu a v poniektorých prípadoch aj tomu pohybu....
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

buchač
Vývoj ide síce dopredu...aj to beriem, no už neberiem, že si mnohí rodičia nemôžu ten pohyb detí dovoliť.
Veď každé decko má nejaké tenisky, nejaké tričko a aj kraťasy...či aj toto si mnohí rodičia nemôžu dovoliť ?

Ale každé decko (aj zo sociálne slabšej rodiny) má mobil, je pripojené na sieť, sedí v Mekáči, žerie (doslovne) ...a surfuje o 106.

si to nejako lachko predstavuješ = šag značkové treba



tí slabší o 105
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

buchač
Kvaka

Mnohé v škole športovať nechcú

Sú aj deti, ktoré nevedia chytať loptu a podobne

Podľa mňa je v celom článku najdôležitejší prvý odstavec.


Že sa vyhýbajú aj tomu prirodzenému pohybu


Lenyvcy jenny



(leží to na babe a čaká na zemetrasenie )
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

čo sa týka športovania a vlastne TV v škole - mám ich zopár na starosti - a faktom je, že ešte ani školský rok poriadne nezačal a už sa hromadia potvrdenia a žiadosti na oslobodenie od TV - sme sa o tom bavili a som presvedčená, že každé dieťa je schopné športovať aj tie s nejakou diagnózou - vyradím určité cviky, ktoré by mohli poškodiť, ale na ostatné fungujem. Nedávno som bola vypomáhať bratrancovi v tábore - bazén denne - veď plavecký tábor , v prípade nepriaznivého počasia len taká vybíjaná - prvé kolo aj s drevami - jáááj loptáááá a úskok, resp. žiaden pohyb - no katastrofa. Druhé sme dali len s tými, ktorí mali naozaj chuť zahrať si - a to už potom lietalo zo strany na stranu. Rozdiel obrovský. Trochu sme ich namotali na Kráľu kráľu daj vojačka - to sa do toho zažrali. Jednoducho treba decká aj trochu motivovať - zahrať si spolu s nimi a trvať na ich aktivite a nepovoliť. Čo sa týka krúžkovej činnosti - faktom je že 20 mesačne v aj tak dosť napätom rozpočte je viac než dosť - a to ozaj nie je ani mekáč, dobitie kreditu raz za dva mesiace a treba čarovať - čo na tom, že decko šikovné. Našťastie to moje má možnosť sa vybehať a vylietať a dokonca aj volejbal si zahrá - fungujú tu voľnočasové aktivity - decká si ich riešia samé. Do toho folklórny súbor relatívne za pánboh zaplať. Moderný tanec musela zanechať aj klasický - jednoducho nedalo sa finančne - a to bola naozaj dobrá aj ju to bavilo. Čo už.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

willma
čo sa týka športovania a vlastne TV v škole - mám ich zopár na starosti - a faktom je, že ešte ani školský rok poriadne nezačal a už sa hromadia potvrdenia a žiadosti na oslobodenie od TV - sme sa o tom bavili a som presvedčená, že každé dieťa je schopné športovať.
Vieš, keď ja si zo školy pamätám hlavne to, že nás všetkýh nútili robiť všetko - bez ohľadu na strach, schopnosti. A myslím, že dodnes majú mnohí ľudia des zo stoja na hlave, skoku ez švédsku debnu a podobných lahôdok, ktoré sa robili na známky. Je síce pekné, že niektorí žiaci aspoň vďaka telesnej zažili, čo je to pocit dostať 1, ale tragédia, ke´d bol slabý žiak a este aj tá telesná miesto radosti z pohybu naháňala iba stresy z nezvládnutých kruhov...
A zase si pamätám telesnú na výške, jeden rok nás mala Mária Mračnová. A to bola telesná o radosti z pohybu - každý si zobral také náradie, ako sa mu páčilo. Kľudne aj badminton, švihadlo, hulahop... A cvičil pre radosť z pohybu. Nemusel dosahovať žiadne méty.
2 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lacotinka
Dáša_
zazrela som niekde slivkový lekvár, tak pridám našu fotku - len to bolo tuším dva či tri roky dozadu. Tu máme mierku - košíky. Teda pre správne pochopenie košíky sliviek, ktoré idú dnu. A miešame tak okolo 16-18 hodín. postupne celá rodina.
To máte nejaký špéci recept, že 16 hodzín a edva tam máš 35 litrú
(to aj šólet spravia v peci za 12 )
že si ty ze Záhorá, lebo to iba tam sa móžu tak dlho ondzit s oným

PS
teraz vidím že tých 35 to už sa odvarilo
zo záhoria nie som a pôvodne boli v kotli tri riadne koše sliviek. Kedysi sa varievalo aj 24 hodín. Taký lekvár sa ale musel rúbať sekerou a pred použitím riediť vodou, teda povariť s vodou Ale zato vydržal aj niekoľko rokov.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Dáška dnešné hodiny TV sú len o fotbale a vybíjanej, sem tam nejaký beh a konec. A mimochodom - skok cez kozu a švédsku debnu bol mojou nočnou morou - ostatné s väčším, či menším sebazaprením som dala
0 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Dáša_
willma
som presvedčená, že každé dieťa je schopné športovať.
Vieš, keď ja si zo školy pamätám hlavne to, že nás všetkýh nútili robiť všetko - bez ohľadu na strach, schopnosti.

A práve vtedy bolo treba nasadiť ten úprimnosnaživý výraz : lepšie to už nejde

(aby blbý telocvik nekazil vysvečko )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
willma
čo sa týka športovania a vlastne TV v škole - mám ich zopár na starosti - a faktom je, že ešte ani školský rok poriadne nezačal a už sa hromadia potvrdenia a žiadosti na oslobodenie od TV - sme sa o tom bavili a som presvedčená, že každé dieťa je schopné športovať.
Vieš, keď ja si zo školy pamätám hlavne to, že nás všetkýh nútili robiť všetko - bez ohľadu na strach, schopnosti. A myslím, že dodnes majú mnohí ľudia des zo stoja na hlave, skoku ez švédsku debnu a podobných lahôdok, ktoré sa robili na známky. Je síce pekné, že niektorí žiaci aspoň vďaka telesnej zažili, čo je to pocit dostať 1, ale tragédia, ke´d bol slabý žiak a este aj tá telesná miesto radosti z pohybu naháňala iba stresy z nezvládnutých kruhov...
A zase si pamätám telesnú na výške, jeden rok nás mala Mária Mračnová. A to bola telesná o radosti z pohybu - každý si zobral také náradie, ako sa mu páčilo. Kľudne aj badminton, švihadlo, hulahop... A cvičil pre radosť z pohybu. Nemusel dosahovať žiadne méty.
Dáša...všetko pekné, ale aj subjektívne.
Vieš, ja si napríklad pamätám (ohľadom TV) zo školy iné. Mali sme dvoch - učiteľ pre chlapcov a učiteľka (samozrejme) pre dievčatá. Obaja boli nie iba pedagógovia, ale aj športovci.
Už ako ženatý som s celou rodinou chodieval na zimák, dievky zaúčať. Nie raz sme stretli oboch učiteľov, ako (v tom voľnom čase) boli s deckami zo školy na ľade tiež. Vieš ako dobre im padlo, keď sme sa s manželkou (chodili sme na tú istú ZŠ) obom prihovorili ??....a obaja nás spoznali a okamžite zaradili do správnych ročníkov.
Lebo obaja sme športovali a boli v tom športe vynikajúci (hrával som neskôr za dorast VSŽ)....keď Ti poviem, že som nie raz suploval učiteľa (občas nestíhal) a preháňal vrstevníkov po telocvični...uveríš ?

To sú iné pocity, to treba zažiť.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

že poplatky za športové aktivity sú vysoké? šak nedobijem decku mobil,nech iba prezvoní rodiča,keď niečo potrebuje a 112 je zadarmo.šak mu nedám každý deň 3 evrá do školy na desiatu,lebo si aj tak iba chujoviny kupujú,ale urobím mu desiatu a hneď je ušetrených aj 70eúr..........
šak to vidím,čo si decká chodia kupovať.....ešte to nechodí do školy,ale o siedmej je v tescu každé ráno a kupuje na raňajky kofolu lebo všetko ostatné je,ako sám krpec sa vyjadril fúúúj.....
a to,že si kupujú denne energeťáky,ani nekomentujem,malo by to byť zakázané rovnako ako alkohol
5 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

kopretinka
že poplatky za športové aktivity sú vysoké? šak nedobijem decku mobil,nech iba prezvoní rodiča,keď niečo potrebuje a 112 je zadarmo.šak mu nedám každý deň 3 evrá do školy na desiatu,lebo si aj tak iba chujoviny kupujú,ale urobím mu desiatu a hneď je ušetrených aj 70eúr..........
šak to vidím,čo si decká chodia kupovať.....ešte to nechodí do školy,ale o siedmej je v tescu každé ráno a kupuje na raňajky kofolu lebo všetko ostatné je,ako sám krpec sa vyjadril fúúúj.....
a to,že si kupujú denne energeťáky,ani nekomentujem,malo by to byť zakázané rovnako ako alkohol
a potom, že hyperaktívne = opatrne s nimi
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podarilo sa.
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...vyssieho-sudu/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...a teraz len začne tóčo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
...a teraz len začne tóčo.
Začne kopať nôžkami? Nič nové. ALe aspoň už nie je preceda.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
buchač
...a teraz len začne tóčo.
Začne kopať nôžkami? Nič nové. ALe aspoň už nie je preceda.
Nejde ani tak o nôžky...že zarobí - veď nič nové.
Veľa ľudí od seba odpudil práve tým svojim správaním...výhody áno, ten zvyšok už ale nie...proste neprekúsne, že musí z kola von.

Ale jedno sa mu musí nechať.
Nie je to hogo fogo právnik...podľa znalých jeden z najlepších na Slovensku a širokom okolí.
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

buchač
Nie je to hogo fogo právnik...podľa znalých jeden z najlepších na Slovensku a širokom okolí.

Myslíš záhorákov ???
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.zive.sk/clanok/108211/it-...omadne-stazuju
A budú problémy. Pribudne ojebabraných....
Qcomp sa zlúčila s Eraser s.r.o. - jav bežný, keby! Eraser je tiež mimo hru http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=301690&SID=6&P=0 - neexistuje.
Inak Eraser - značí guma (ale nie tá ...., ale na gumovanie) - teda táto s.r.o prebrala firmy, ktoré mali "problémy", trochu "podržala" a teraz - jednoducho - sama sa vygumovala.
A kto si objednal tovar, kto reklamoval tovar, kto zaplatil za tovar, ale ho ešte nemá - majú buď smolu, alebo si budú musieť svoje vymáhať súdne.

Teda - podnikanie slovenským štýlom....
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte, nevie náhodou niekto aké sú ceny za jesenné ryľovanie záhrady - na hod. alebo m2? (cca 100m2)
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
veronikasad
Ahojte, nevie náhodou niekto aké sú ceny za jesenné ryľovanie záhrady - na hod. alebo m2? (cca 100m2)
Však to vyrieš tak,ako Dežo

Rýľovanie záhrady z väzenia
Zavreli Dežka do väzenia. Mama mu píše: „Tak, syn môj, ty si zatvorený, my s otcom sme starí, už nevládzeme. Ani tú záhradu nemá kto porýľovať.“ Dežko jej odpovedá: „Záhradu nerýľuj, nič v nej nerob! Ani sa k nej nepribližuj! Lebo zavrú aj vás a mne pridajú!“ Po týždni mama opäť píše: „Nechápem to, syn môj. Prišli policajti, prekopali celú záhradu, nič nenašli, a tak odišli.“ Dežko jej odpovedá: „Ako som mohol, tak som pomohol...“
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať