Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XI

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t270387-p68-co-...otesilo-x.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

korela
BXLmiami
korela
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
korela
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Akurát budú nááásobne drahšie.Dobré ránko.
Prečo? Koľko sa tam nič nevyrábalo, stroje sa rozpredávali za babku. Koľkí ľudia boli nezamestnaní? To bolo pre štát výhodnejšie vyplácať podpory? Máme nejakú svoju slovenskú zn.?
Nahovárala som bratranca na výrobu príborov, vtedy nebola taká ponuka na trhu, trh bol v podstate voľný, čo som si vyskúšala v podstate na sebe, z nuly za pol roka činnosť vyletela nad očakávanie a neišlo o nič mimoriadne. Bežný artikel.
Príbor - nožnice na plech, lis, dobrúsenie, galvanizácia. Zabaliť.
.
Toľko ich budeme neprozreteľne podporovať, až nás pohltia.
A vieš. že sa tam také veci vyrábali, ako fušky? Prečo by sa nedali legálne, že? Lenže veľkú mašinu nie je možné rozobrať za deň bez dynamitu.



A tá cena! A ceny od nej sa odvíjajúce v tom roku. Nikto sa nebál bomby , ak , tak len výbuchu bomby radosti. Dnes? Pri kúpe vstupenky sa pýtajú , či bude bomba?



Že by ich už vtedy vyprokoval? Sexy bombami za islám?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
BXLmiami
korela
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
korela
Nemohli sa napr. v Dubnici začať robiť veci pre domácnosti? Nože, hrnce, pomôcky, všetko možné, nerezové veci, dizajnérov máme dosť, aj materiálu. Načo niekoho podporujeme?
Akurát budú nááásobne drahšie.Dobré ránko.
Prečo? Koľko sa tam nič nevyrábalo, stroje sa rozpredávali za babku. Koľkí ľudia boli nezamestnaní? To bolo pre štát výhodnejšie vyplácať podpory? Máme nejakú svoju slovenskú zn.?
Nahovárala som bratranca na výrobu príborov, vtedy nebola taká ponuka na trhu, trh bol v podstate voľný, čo som si vyskúšala v podstate na sebe, z nuly za pol roka činnosť vyletela nad očakávanie a neišlo o nič mimoriadne. Bežný artikel.
Príbor - nožnice na plech, lis, dobrúsenie, galvanizácia. Zabaliť.
.
Toľko ich budeme neprozreteľne podporovať, až nás pohltia.
Korela, včerajší deň je už za nami. Už sa nebude opakovať.
To čo bolo pred desiatimi, dvadsiatimi rokmi je nenávratne za nami. Svet išiel ďalej a stále v tom pokračuje a bude pokračovať aj naďalej.
Je to otázka pokroku a pokrok stojí na predošlom pokroku. Určite už neplatí to staré, že celá spoločnosť musí budovať národné hospodárstvo. Teraz to stojí na individualitách a ich schopnostiach a na tom, či im spoločnosť dovolí vyrásť. Zatiaľ je to tu tak, že ak si myslíš, že na niečo máš, najskôr daj spoločnosti na jej blahobyt a potom si rob.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.
Na to si ako prišla?
Že bol potenciál? A aký že?
Že nás niekto povedie za ručičku a Slovák NE ja sám ja viem.
Slovákovi povieš, skúsme to takto, spolu a Slovák NE mňa nikto nebude odrbávať , keby to tak išlo, urobil by si si to sám a podobne.
----------------------------------
Takto by sa dalo o Slovenskom potenciáli písať do HET.
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

evuš
kopretinka
môj havko je chorý,má hnisavé rany na packe,ako sa mu to stalo,netuším.....dúfam,že zaberie liečba a nebude sa to musieť medzi sviatkami rezať v narkóze
Je mi to ľúto, skús okrem liečby - ak by vydržal, máčať v repíkovom odvare...
aj doktor kázal večer repíkom....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela
jar88, iba či ešte zostane dostatok voľného vzdušného priestoru pre lietadlá
Lietadlá lietajú v 3D priestore, narozdiel od áut, ktoré sa pohybujú iba v 2D priestore.
3D priestor je takpovediac nekonečný.
Človek by neveril, aké ťažké sa je úmyselne zraziť vo vzduchu /napr. pri kombate s modelmi, kde lieta napr. 20 modelov v priestore 100 x 100 x 100 metrov/ .
Síce sa to stáva, ale pri dnešnom vzdušnom priestore je to doslova kvapka v mori.
https://www.flightradar24.com/41.39,20.08/3
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Aj táto mapa leteckej prevádzky, pekne ukazuje, kde to ako žije.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Najvyspelejšie mestá sveta, najväčšia letecká preprava, logické.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

V lete som si pár krát všimol, ako prelietava lietadlo vedľa nás a za ním ďalšie dve tri. Na druhej strane opačným smerom skoro to isté a ešte k tomu naprieč sa stretávali iné. Každé z tých lietadiel preletí za 5 až 8 minút od horizontu po horizont.
Keď som si to pozrel na notbuku, na stránke flightradar24, zistil som, že letia 20 až 30 km od seba a že keď niektoré, prelietava priamo ponad nás, preletí asi 70 až 80 km od horizontu po horizont. Z dohľadu sa mi stratí až niekde nad Topolčanmi, Prievidzou a to pozerám z okolia Senca - Pezinka.
------------------------
Pripadá mi to až neskutočné. Ešte k tomu tie trasy. Napríklad Madrid - Šanghaj, Moskva - Hurgada, je toho neskutočne veľa.
-------------------------------
Ale čo z toho, keď sa to deje mimo nás. Lietadlá ponad Slovensko preletia a vôbec sa tu nezastavia. Teda až na pár výnimiek.
Naposledy upravil jar88 : 22.12.15 at 08:09
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ono sa zdá, že sa idú zraziť, ale sú od seba bezpečne vzdialené niekoľko kilometrov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.
Na to si ako prišla?
Že bol potenciál? A aký že?
Že nás niekto povedie za ručičku a Slovák NE ja sám ja viem.
Slovákovi povieš, skúsme to takto, spolu a Slovák NE mňa nikto nebude odrbávať , keby to tak išlo, urobil by si si to sám a podobne.
----------------------------------
Takto by sa dalo o Slovenskom potenciáli písať do HET.
Vieš čo mi napadlo, keď som so prečítala tvoj príspevok? Toľko jedu na Slovákov som už dlho nečítala. Pripomína mi to nápisy po plotoch ešte aj zo 60. r. Žiaľ.
Neviem kde si trčal v 89, keď si nevidel, čo sa tu dialo.
Slovensko má potenciál, iba keby...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Čas od času sa u nás ubytuje jeden pilot na päť nocí. Ráno odchádza o piatej a vracia sa večer. Pýtal som sa ho kam lieta a on že nikam, cvičím tu nováčikov. (nízkonákladová spoločnosť)
Asi to je ten náš veľký potenciál, ktorý tu spomínala korela.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Akurát sa mi nezdá tá vzdialenosť medzi dvoma horizontami /70-80 km/, malo by to byť menej, bude to závisieť od výšky lietadla a rovinnatosti okolitého terénu /zrak nepočítam/.
Dalo by sa to vypočítať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
korela
Ja si uvedomujem, že minulosť sa nedá zvrátiť späť a ani tie rozhodnutia prvých vlád. Veď to ma mrzí zo všetkého najviac, že sme nevyužili vôbec náš potenciál. A ten bol. Mne tu nemusí zakaždým niekto odpísať, že bolo treba investície a kupovať know-how. Slovák nikdy nebol tak hlúpy, aby na všetko nevedel prísť aj sám, alebo v horšom prípade odpozeral.
Na dnešných dňoch vidíme najlepšie, kam sme sa posunuli.
Na to si ako prišla?
Že bol potenciál? A aký že?
Že nás niekto povedie za ručičku a Slovák NE ja sám ja viem.
Slovákovi povieš, skúsme to takto, spolu a Slovák NE mňa nikto nebude odrbávať , keby to tak išlo, urobil by si si to sám a podobne.
----------------------------------
Takto by sa dalo o Slovenskom potenciáli písať do HET.
Vieš čo mi napadlo, keď som so prečítala tvoj príspevok? Toľko jedu na Slovákov som už dlho nečítala. Pripomína mi to nápisy po plotoch ešte aj zo 60. r. Žiaľ.
Neviem kde si trčal v 89, keď si nevidel, čo sa tu dialo.
Slovensko má potenciál, iba keby...
Iba keby čo?
Ja nemám na Slovákov jedy, skôr ľútosť.
-------------------------------------------------------
Ešte doplním korela.
Neraz som tu písal, že naši ľudia si veľmi neuvedomujú, čo všetko stratili, o čo všetko sa denne pripravujú a že aj svoje deti tým okrádajú. Našinec nadáva, že mladí idú do sveta, že sa tam predávajú za judášsky groš, makajú na mamon - peniaze. A tak ďalej. Aj moje deti makajú pre zahraničné korporácie a nechcú tu podnikať. Pritom by mohli, bolo by na čom začínať. Ale nechcú, nechcú tu, na Slovensku.
-----------------------------------------------
Je to dané politikou a zákonmi a úplatkami a rodinkárstvom a ohnutými chrbátmi Slovákov.
Naposledy upravil jar88 : 22.12.15 at 08:40
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Síce na druhej strane je to lietadlo nejakých 11 km vysoko, takže asi je to možné...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Akurát sa mi nezdá tá vzdialenosť medzi dvoma horizontami /70-80 km/, malo by to byť menej, bude to závisieť od výšky lietadla a rovinnatosti okolitého terénu /zrak nepočítam/.
Dalo by sa to vypočítať.
Preto som písal, že prelet 5 až 8 minút. Niektoré letia vo výške 13 000 m a iné 4 800 m a záleží aj na viditeľnosti.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tú stránku dávno poznám.
Koľko z tých lietadiel zabezpečuje osobnú prepravu a koľko s tovarom? Na čo je dobré, aby lietadlá ani nezišli na dráhu v NL a krúžia vo vzduchu, kým tie kvety z Juž. Ameriky niekto neskúpi na kvetinovej burze a potom si to ať namieri do cieľa cesty.
Načo k nám chodia jablká z Čile, Belgicka, Holandska, slivky z JAR..., proste z celého sveta, z Ázie. Kedysi sa k nám vozili jonatanky max. z HU, a bolo dobre, lokálne potraviny. Nevieme si dopestovať? Kto na tom zarába je iba obchod, nikto iný. Kde berie právo manipulovať s ľudským zdravím? Aj s ekológiou. Argument, že sa nezrazia, stáva sa, že dochádza k nehodám. Ak by sa to týkalo niekoho z tvojho okolia, budeš stále hovoriť o kvapke v mori?
Vysvetlí mi niekto, prečo sa prepravuje živý dobytok letecky z AU do Číny? Niekto žije stále iba pre súčasnosť a nevidí ďalšie generácie. Zdravé generácie.
jar88, tvoje utópie, už aby nastúpili mladšie ročníky, pretože to nemá konca kraja čo, sa deje vo svete. Ak toto dnes niekto nazýva pokrokom, nemám slov.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
Ja nemám na Slovákov jedy, skôr ľútosť.
A prečo ich ľutuješ? To, že ich ľutuješ, je dosť výpovedné.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Milí mojipriatelia,známi aj neznámi želám Vám všetkým pokojné a radostné Vianoce
73213_456852961016408_261101367_n.jpg  
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať