Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XI

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t270387-p68-co-...otesilo-x.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.
tych mladych niekto vychoval a chyby deti su v konecnom dosledku skoro vzdy chybami rodicov.
Naposledy upravil taiko : 22.12.15 at 11:56
2 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Tú stránku dávno poznám.
Koľko z tých lietadiel zabezpečuje osobnú prepravu a koľko s tovarom? Na čo je dobré, aby lietadlá ani nezišli na dráhu v NL a krúžia vo vzduchu, kým tie kvety z Juž. Ameriky niekto neskúpi na kvetinovej burze a potom si to ať namieri do cieľa cesty.
Načo k nám chodia jablká z Čile, Belgicka, Holandska, slivky z JAR..., proste z celého sveta, z Ázie. Kedysi sa k nám vozili jonatanky max. z HU, a bolo dobre, lokálne potraviny. Nevieme si dopestovať? Kto na tom zarába je iba obchod, nikto iný. Kde berie právo manipulovať s ľudským zdravím? Aj s ekológiou. Argument, že sa nezrazia, stáva sa, že dochádza k nehodám. Ak by sa to týkalo niekoho z tvojho okolia, budeš stále hovoriť o kvapke v mori?
Vysvetlí mi niekto, prečo sa prepravuje živý dobytok letecky z AU do Číny? Niekto žije stále iba pre súčasnosť a nevidí ďalšie generácie. Zdravé generácie.
jar88, tvoje utópie, už aby nastúpili mladšie ročníky, pretože to nemá konca kraja čo, sa deje vo svete. Ak toto dnes niekto nazýva pokrokom, nemám slov.
Nehnevaj sa na mňa korela, ale akosi mi tie príspevky pripadajú, ako nostalgia za 70 až 80tými rokmi. Nie len tie tvoje, ale všeobecne tu na Porade. Neustále si tu pripomínate, aké to vtedy bolo fajn a teraz je akosi všetko horšie.
---------------------------------------------------
Vždy to píšete, tak akosi nejasne a v náznakoch. Napríklad, načo k nám chodia jablká. Pritom tie jablká k nám nechodia, nevedia chodiť, on ich sem niekto na niečo a pre niečo vozí. Určite to nerobí z nudy, či dlhej chvíle.

Potom napíšeš otázku, "nevieme si dopestovať"? Jasné že dopestovať vieme, ale to nieje to jediné, čo sa musí urobiť, aby boli aj na trhu a nie niekde pohnité. Tu v Senci je trh s domácimi jablkami a funguje. Predáva tam súkromník, čo zdedil role a pestuje ovocie. Predáva lacnejšie, ale aj tak tam často nezájdem, lebo dve - tri jablká kúpim aj v Kauflande. A to ich kupujem denne. Nekúpim predsa 10 kg na dva týždne. Jasné že k tomu ešte napíšeš, že kedysi sa vozili len z HU a "bolo dobre". Možno tebe bolo dobre, ale mne osobne, vôbec jonatanky nechutili a dodnes nechutia.
----------------------------------------------
Veľmi sa zamýšľaš nad tým, čo majú, nemajú robiť iní. Čo im má, nemá vadiť, čo im má, nemá chýbať a podobne. Ale sú to ich životy, ich voľby, ich záujem, nezáujem.
A moje utópie? Aké že utópie? Nadávate a sťažujete sa tu, že nemáte koho voliť, že musíte voliť tých zlodejov. Ja ti tu napíšem, že založte si svoju stranu a volte si svoje potreby. Ale to je utópia, lebo vy chcete politicky pracovať len jeden dva týždne, počas štyroch rokov a keby ste mali svoju stranu, museli by ste politicky pracovať skoro stále. To vám však nevonia, radšej to necháte na iných a následne sa čudujete, že šafária. Boli by sprostí, keby nešafárili keď sa to tak ľahko dá.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Korela, čo som písal o tej nostalgii za 70 - 80 rokmi, vy to tu píšete a vyznie to ako naostalga za socializmom. Pritom to je skôr nostalgia za dobou, kedy sme mali 17, 20 možno 30 rokov. Keď sme mali malé deti a veľké radosti, starosti a plány. V sedemnástich sme mali nové lásky a prd nás trápilo že totalita. Skôr nás trápili, sukne, rifle, šminky, účesy a zábavy. Zažívali sme úspech a radosť, keď sme zohnali čo sme chceli. Naši sa čudovali, že čo z toho máme, veď su to len tretky.
------------------------------
Teraz je to skoro to isté, len teraz sa iné a inak zháňa. Si zhruba v mojich rokoch, tak to musíš poznať. Mala by si vidieť, že teraz je o poznanie lepšie, ale vek vie dať iné radosti. Teraz už nejde o zálety. Skôr ide o rodinu a zázemie v nej.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.
Nandrolon,
ty sa radíš k mladým, alebo k starým?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.


toto hovoria starí už stáročia....

len na prekvapuje, že si sa k nim ( starým) zaradil....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
Nandrolon
Korela, stačí sa pozrieť čo tí "mladí" robia vo firmách.... Na také svinstvá sa staršie ročníky ani nechytajú, takže čakať, že mladí to zachránia? Veď tí sa častokrát nevedia postarať sami o seba a aktívne pomaly až do dôchodkového veku niektorí z nich využívajú mama hotel.
Ak nastúpia mladí, neschopní, ale pritom veľmi draví idúci po chrbátoch ostatných hore až kam sa dá, potom nastúpi tá pravá sodoma gomora.


toto hovoria starí už stáročia....

len na prekvapuje, že si sa k nim ( starým) zaradil....
U neho to tak nieje. On nieje mladý a sprostý, ale ani starý sprostý. On je už skúsený, zabehnutý pracovník. Pred tým bol vystresované mladé ucho, čo nič nevie a ničomu nerozumie. Tak akosi to v našej spoločnosti funguje a vždy fungovalo. Jednoducho civilné mazáctvo a inteligentná šikana. Podstatné je byť starým zamestnancom, to určuje nárok, nie odbornosť. Dokonca to má aj oporu v zákone, ale v inom je zas zakotvené, že sa to zakazuje.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

mna len prekvapuje, že chlap pred 40.-kou sa neradí medzi mladých.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Radim sa medzi mladych. Ale ak sa pozriem, co vyvadzaju moji "sukmenovci" vo veducich statnych vyssich poziciach, komunalnej politike a podobne /nie vsetci, ale dost jednotlivcov/, je mi na zvracanie.
To akoze ked mam iba blizsie k 40-ke ako k 30-ke, tak mam byt predajna prostitutka, ktora kvoli mamonu preda aj vlastnu mater? Korupcia, falos, uplatky /branie a davanie/.
Dnes uz sa medzi nami charakter, chlapske slovo, a lojalita nenosi...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

toto hovoria starí už stáročia.... )
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

chvíľu nedávam na manžela pozor a už umýva okno v kuchyni
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak by sa chcel niekto sťažovať na náš vianočný TV program, stojí to za prečítanie.

Nóri milujú feministickú Popelku. Hoci jej dali mužský hlas
Na Vianoce sa odvysiela zreštaurovaný a zdigitalizovaný film Tri oriešky pre Popolušku. V Osle mu prichystali svetovú premiéru.

Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/20068217/nor...#ixzz3v62zzLEj
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
toto hovoria starí už stáročia.... )
... a majú pravdu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Ak by sa chcel niekto sťažovať na náš vianočný TV program, stojí to za prečítanie.

Nóri milujú feministickú Popelku. Hoci jej dali mužský hlas
Na Vianoce sa odvysiela zreštaurovaný a zdigitalizovaný film Tri oriešky pre Popolušku. V Osle mu prichystali svetovú premiéru.

Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/20068217/nor...#ixzz3v62zzLEj
mne tak dajako " reprízy opakovaných repríz "vianočného charakteru tomuto obdobiu patria....
skôr mi vadí ....nehorázne množstvo reklám na rôzne "lieky".....ktoré treba blízkym kúpiť pod stromec.....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Radim sa medzi mladych. Ale ak sa pozriem, co vyvadzaju moji "sukmenovci" vo veducich statnych vyssich poziciach, komunalnej politike a podobne /nie vsetci, ale dost jednotlivcov/, je mi na zvracanie.
To akoze ked mam iba blizsie k 40-ke ako k 30-ke, tak mam byt predajna prostitutka, ktora kvoli mamonu preda aj vlastnu mater? Korupcia, falos, uplatky /branie a davanie/.
Dnes uz sa medzi nami charakter, chlapske slovo, a lojalita nenosi...
Nenosi ? Povedal by som ako kde a ako kto.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
lujza.j
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-...-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
Na internete je veľa ľudí, čo skúšajú veľa zarobiť. Nie len Slovákov. Aj tí čo si na nich poukázal (brúsitko za 760 Ł) sa usilujú a čakajú na vola, ktorý im na to ich AMG prispeje. Otázka je, koľko tých volov, naozaj prispeje.
S velkou pravdepodobnostou prispejem aj ja. Nepokladam sa za vola, jednoducho sa mi to paci, mam na to, nemusim si brat pozicku, neodtrhnem kvoli tomu rodine od ust, tak nevidim problem
Treba si radost kedy-tedy urobit. Ved presne na toto su peniaze co zarobime.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
taiko
lujza.j
jaj ved ale to su paradne noziky. V NL tiez o cosi lacnejsie ako na SK
http://www.knivesandtools.nl/nl/pt/-...-messenset.htm

Ako obvykle na SK treba za tyzden na novy AMG Mercedes zarobit
Na internete je veľa ľudí, čo skúšajú veľa zarobiť. Nie len Slovákov. Aj tí čo si na nich poukázal (brúsitko za 760 Ł) sa usilujú a čakajú na vola, ktorý im na to ich AMG prispeje. Otázka je, koľko tých volov, naozaj prispeje.
S velkou pravdepodobnostou prispejem aj ja. Nepokladam sa za vola, jednoducho sa mi to paci, mam na to, nemusim si brat pozicku, neodtrhnem kvoli tomu rodine od ust, tak nevidim problem
Treba si radost kedy-tedy urobit. Ved presne na toto su peniaze co zarobime.
Taiko, neblázni. Môj príspevok bol predsa o inom.
---------------------------------------------------------------
Bola to reakcia na to, ako OBVYKLE na SK.
---------------------------------------------------------------
Chcel som tým povedať, že to nieje obvykle len na SK, ale všeobecne na celom svete. Že sú rôzne ponuky na uspokojenie rôznych ľudí a ich rôznych potrieb. Rôznych potešení a rôznych nevyhnutností. Aj jedna a tá istá cigaretka môže dať rôzne dobrý, alebo zlý pocit. Na priblíženie toho potešenia pre nefajčiarov môže poslúžiť napríklad víno. Pri ňom tiež môžeš mať rôzne dobré, alebo zlé pocity. Sú obchodníci, ktorí nakúpia to isté kvalitné víno a za tú istú cenu, ale jeden ho predáva v bežnej fľaši s bežnou vinetou (za 12€) a druhý v luxusnejšej fľaši s luxusnejšou vinetou a ešte aj v luxusnej krabici (za 130€). Jasné že ho predáva aj v luxusnejších priestoroch a pre iných zákazníkov. On ich neoberá o peniaze, predáva im potešenie za primeranú cenu. Za cenu, bez ktorej by to potešenie určite nemali.
------------------------------
Ešte doplním.
Ten prvý obchodník predá 20 000 fliaš po 12€
a ten druhý možno 300 fliaš po 130€
----------------------------------------------------------
Každý z nich zarába a každý z nich robí svojim zákaznikom potešenie.
Naposledy upravil jar88 : 23.12.15 at 09:07
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

korela
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Nandrolon
Radim sa medzi mladych. Ale ak sa pozriem, co vyvadzaju moji "sukmenovci" vo veducich statnych vyssich poziciach, komunalnej politike a podobne /nie vsetci, ale dost jednotlivcov/, je mi na zvracanie.
To akoze ked mam iba blizsie k 40-ke ako k 30-ke, tak mam byt predajna prostitutka, ktora kvoli mamonu preda aj vlastnu mater? Korupcia, falos, uplatky /branie a davanie/.
Dnes uz sa medzi nami charakter, chlapske slovo, a lojalita nenosi...
Nenosi ? Povedal by som ako kde a ako kto.
Nuž u mňa osobne sa to nielen nosí, u mňa je to nevyhnutnosť.
Nemáš slovo, nemáš charakter, nemáš moju lojalitu a nie si viac mojim priateľom, či kamarátom.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa
korela
Niekto vôbec nepochopil moje slová, žiadnu nostalgiu za spomínanými rokmi nemám. Ja som mala vtedy iné starosti, ako popisuješ ty svoje a to ešte dosť generalizuješ.
Ja hovorím iba o prvých rokoch po 89, aké základy sa postavili po zmene štátneho zriadenia.
Zmena štátneho zriadenia??? Stále republika...
Nezabúdaj, že nieje republika, ako republika.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať