Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XI

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t270387-p68-co-...otesilo-x.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

bjuty smis
ale v záujme velkej časti populácie to je a radi si za to zaplatia......inak by to nik nerobil..
p.s. aké banány ty ješ , alebo by si chcel jesť ?
Neviem aké taiko, ja kupujem banány výnimočne, len zrelé, bodkované
a aj to z nich urobím koktail. Zelené nikdy. Čo zelené, to nezdravé.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Kam sa presunula debata do nepodstatností.
Vyslovil som úvahu že sa vo svete vyprodukuje 4,9 ton skleníkových plynov na obyvateľa, ale nikde sa neuvádza koľko je to v ktorom štáte tak ako napríklad pri HDP je to uvedené za každý štát osobitne. Ak sme v HDP so sumou približne 16000dolárov na obyvateľa na 50 mieste, ako sme na tom s tvorbou skleníkových plynov na obyvateľa, a či by sme nemali prispieť k zníženiu tým že sa budeme vyhýbať tovaru od najväčších znečisťovateľov Alebo vám nejde o vašich potomkov?
HDP nemá nič spoločné s tvorbou CO2.
Napríklad ťažká metalurgia a výroba hovädzieho, nemá takú veľkú pridanú hodnotu, ako napríklad výroba liečiv, softvéru a elektroniky. Majú však veľkú produkciu CO2. Tiež produkcia CO2 nieje len škodlivá a už od vzniku života na zemi je jeho hlavným iniciátorom - živiteľom.
-------------------------------------------------------
Veľa ľudí sa nechalo nachytať ekologickou lobby a táraninkami o katastrofickom otepľovaní zeme. Pritom si akosi neuvedomujú, že zem má jednoduchý termoregulačný systém založený na fyzikálnych vlastnostiach prítomných prvkov. Čím väčšia teplota, tým väčší objem vodných pár a tým väčšie tienenie povrchu, ale zároveň aj stenčenie horných vrstiev atmosféry nárastom jej plochy a tým pádom aj poklesom jej účinnosti. Je to dokonalý a neskutočne výkonný regulačný systém.
----------------------------------------------
Velké množství oxidu uhličitého je také rozpuštěno ve světových mořích a oceánech, které tak regulují jeho množství v atmosféře. Pozvolný nárůst globální teploty však ovlivňuje rozpustnost CO2 v mořské vodě a pozitivní zpětnou vazbou se tak dostává zpět do vzduchu další dodatečné množství tohoto skleníkového plynu.
Většina oxidu uhličitého je v mořské vodě vázána chemicky ve formě uhličitanových a hydrogenuhličitanových iontů, což je způsobeno jeho reakci s vápenatými minerály podle rovnice:
CaCO3 + CO2 + H2O ←→ Ca2+ + 2 HCO3-
Tato rovnováha se však se zvyšující teplotou posunuje doleva – dochází tedy k uvolňování oxidu uhličitého do ovzduší.
Velké množství oxidu uhličitého z ovzduší poutá mořský fytoplankton, který jej fotosyntézou přeměňuje na vodu, živiny a další produkty. Tato reakce je závislá na optimální teplotě a s jejím růstem nad optimum klesá.[zdroj?] Tento nejvýkonnější ekosystém poutající vzdušný oxid uhličitý není dosud příliš narušen.[zdroj?]
https://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_uhli%C4%8Dit%C3%BD
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Neviem sice ako to suvisi s tym, co som pisal predtym o dovoze bezneho ovocia z dalekych krajin,, ale jest ovocie vo velkom je podla mna lepsie ako uzivat nandrolon Co povies ?
Nuz a co sa tej vody tyka, taky laicky nazor mam na to. Myslim, ze pred 25 rokmi ludia nekonzumovali tolko proteinov, soli a cukru. Ergo neboli tak dehydrovani ako su ludia dnes. Nehovorim o tom bordeli, ktory ludia do seba tlacia a ktory treba z tela pravidelne vylucovat, aby sa telo nezblaznilo
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

kukučka
bjuty smis
ale v záujme velkej časti populácie to je a radi si za to zaplatia......inak by to nik nerobil..
p.s. aké banány ty ješ , alebo by si chcel jesť ?
Neviem aké taiko, ja kupujem banány výnimočne, len zrelé, bodkované
a aj to z nich urobím koktail. Zelené nikdy. Čo zelené, to nezdravé.


správne.....
myslíš tie, čo sa ešte ráno hompálali v 3m výške v kostarike, potom ich krásne žltučké odtrhli a tryskáčom doručili k vám do lidla ??
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dasa. Si trosku vedla.
Mna nastvalo iba to Taikove detske spravanie, typu ja nechcem tuto hracku, ja chcem druhu... Ale aby som ti odpovedal, takze ja exoticke ovocie a exoticke masove pokrmy /ustrice, musle a podobne sracky/ povazujem pre tunajsieho cloveka za zbytocne, nepotrebne a castokrat vyvolavajuce rozne ochorenia ako napr. alergie.
Ovocie pestujem, ale nekonzumujem, za rok mozno 5 jablk, pricom mam viac ako 5 jabloni kvalitnych odrod.
Moj laicky nazor je taky, ze clovek ma jest iba to, co sa v jeho krajine dochova a dopestuje. Ovocie by ani nemuselo existovat, co sa u zeleniny povedat neda. Ta je 100 x prospesnejsia pre organizmus.
PS kukucka: aky je rozdiel medzi prezretym bananom v predajni a prezretym bananom doma? Vsetky sa oberaju rovnako zelene. Takisto netreba z etylenu robit SARIN, lebo samotny etylen vylucuju samotne banany skladovane pri urcitej teplote. Nie som si isty, ci sa na produkcii etylenu nepouzivaju aj jablka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchac, bjuty, predbehli ste ma.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dasa. Si trosku vedla.
Mna nastvalo iba to Taikove detske spravanie, typu ja nechcem tuto hracku, ja chcem druhu... Ale aby som ti odpovedal, takze ja exoticke ovocie a exoticke masove pokrmy /ustrice, musle a podobne sracky/ povazujem pre tunajsieho cloveka za zbytocne, nepotrebne a castokrat vyvolavajuce rozne ochorenia ako napr. alergie.
Ovocie pestujem, ale nekonzumujem, za rok mozno 5 jablk, pricom mam viac ako 5 jabloni kvalitnych odrod.
Moj laicky nazor je taky, ze clovek ma jest iba to, co sa v jeho krajine dochova a dopestuje. Ovocie by ani nemuselo existovat, co sa u zeleniny povedat neda. Ta je 100 x prospesnejsia pre organizmus.
PS kukucka: aky je rozdiel medzi prezretym bananom v predajni a prezretym bananom doma? Vsetky sa oberaju rovnako zelene. Takisto netreba z etylenu robit SARIN, lebo samotny etylen vylucuju samotne banany skladovane pri urcitej teplote. Nie som si isty, ci sa na produkcii etylenu nepouzivaju aj jablka.
jaaj, a v čom som vedľa? presnejšie to špecifikuj, lebo takto v tom tápem
lebo čo sa týka ovocia, hovorím to isté, čo ty.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
bjuty smis
ale v záujme velkej časti populácie to je a radi si za to zaplatia......inak by to nik nerobil..
p.s. aké banány ty ješ , alebo by si chcel jesť ?
Neviem aké taiko, ja kupujem banány výnimočne, len zrelé, bodkované
a aj to z nich urobím koktail. Zelené nikdy. Čo zelené, to nezdravé.
banány sa pre export oberajú zelené(ako tráva) zvykol som ich kupovať, (aj teraz na Vianoce boli také) do vrecúška dáš trs banánov k nemu 2 - 3 jablká(jablká vylučujú etylén a bez neho banány nedozrejú dáš do špajze na policu a dozrieváreň hotová, žltučké sladučké
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Dasa. Si trosku vedla.
Mna nastvalo iba to Taikove detske spravanie, typu ja nechcem tuto hracku, ja chcem druhu... Ale aby som ti odpovedal, takze ja exoticke ovocie a exoticke masove pokrmy /ustrice, musle a podobne sracky/ povazujem pre tunajsieho cloveka za zbytocne, nepotrebne a castokrat vyvolavajuce rozne ochorenia ako napr. alergie.
Ovocie pestujem, ale nekonzumujem, za rok mozno 5 jablk, pricom mam viac ako 5 jabloni kvalitnych odrod.
Moj laicky nazor je taky, ze clovek ma jest iba to, co sa v jeho krajine dochova a dopestuje. Ovocie by ani nemuselo existovat, co sa u zeleniny povedat neda. Ta je 100 x prospesnejsia pre organizmus.
PS kukucka: aky je rozdiel medzi prezretym bananom v predajni a prezretym bananom doma? Vsetky sa oberaju rovnako zelene. Takisto netreba z etylenu robit SARIN, lebo samotny etylen vylucuju samotne banany skladovane pri urcitej teplote. Nie som si isty, ci sa na produkcii etylenu nepouzivaju aj jablka.
súhlasím, okrem toho že banány vylučujú etylén - nie nevylučujú ony ho absorbujú teplota 18 - 20 doba 5 - 6 dní okrem jablk sa používa aj horiaci etylalkohol v dozrievárni.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Kam sa presunula debata do nepodstatností.
Vyslovil som úvahu že sa vo svete vyprodukuje 4,9 ton skleníkových plynov na obyvateľa, ale nikde sa neuvádza koľko je to v ktorom štáte tak ako napríklad pri HDP je to uvedené za každý štát osobitne. Ak sme v HDP so sumou približne 16000dolárov na obyvateľa na 50 mieste, ako sme na tom s tvorbou skleníkových plynov na obyvateľa, a či by sme nemali prispieť k zníženiu tým že sa budeme vyhýbať tovaru od najväčších znečisťovateľov Alebo vám nejde o vašich potomkov?
HDP nemá nič spoločné s tvorbou CO2.
Napríklad ťažká metalurgia a výroba hovädzieho, nemá takú veľkú pridanú hodnotu, ako napríklad výroba liečiv, softvéru a elektroniky. Majú však veľkú produkciu CO2. Tiež produkcia CO2 nieje len škodlivá a už od vzniku života na zemi je jeho hlavným iniciátorom - živiteľom.
-------------------------------------------------------
Veľa ľudí sa nechalo nachytať ekologickou lobby a táraninkami o katastrofickom otepľovaní zeme. Pritom si akosi neuvedomujú, že zem má jednoduchý termoregulačný systém založený na fyzikálnych vlastnostiach prítomných prvkov. Čím väčšia teplota, tým väčší objem vodných pár a tým väčšie tienenie povrchu, ale zároveň aj stenčenie horných vrstiev atmosféry nárastom jej plochy a tým pádom aj poklesom jej účinnosti. Je to dokonalý a neskutočne výkonný regulačný systém.
----------------------------------------------
Velké množství oxidu uhličitého je také rozpuštěno ve světových mořích a oceánech, které tak regulují jeho množství v atmosféře. Pozvolný nárůst globální teploty však ovlivňuje rozpustnost CO2 v mořské vodě a pozitivní zpětnou vazbou se tak dostává zpět do vzduchu další dodatečné množství tohoto skleníkového plynu.
Většina oxidu uhličitého je v mořské vodě vázána chemicky ve formě uhličitanových a hydrogenuhličitanových iontů, což je způsobeno jeho reakci s vápenatými minerály podle rovnice:
CaCO3 + CO2 + H2O ←→ Ca2+ + 2 HCO3-
Tato rovnováha se však se zvyšující teplotou posunuje doleva – dochází tedy k uvolňování oxidu uhličitého do ovzduší.
Velké množství oxidu uhličitého z ovzduší poutá mořský fytoplankton, který jej fotosyntézou přeměňuje na vodu, živiny a další produkty. Tato reakce je závislá na optimální teplotě a s jejím růstem nad optimum klesá.[zdroj?] Tento nejvýkonnější ekosystém poutající vzdušný oxid uhličitý není dosud příliš narušen.[zdroj?]
https://cs.wikipedia.org/wiki/Oxid_uhli%C4%8Dit%C3%BD
kde som písal o tvorbe CO2? Alebo ty nepoznáš rozdiel medzi skleníkovým plynom a CO2 HDP má veľa myslím si že podstatný vplyv na ich tvorbu. a zem nie je kastról bez vrchnáku že prebytočné pary rozptýlia. zdá sa že píšeš bludy
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Neviem aké taiko, ja kupujem banány výnimočne, len zrelé, bodkované
a aj to z nich urobím koktail. Zelené nikdy. Čo zelené, to nezdravé.
Ešte niekto sa potrebuje vyvyšovať? Uľavilo sa vám?
0 3
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dasa vedla si v tom, ze som podlahol nejakej medialnej masazi a pcham do seba nejake sracky a este k tomu podla nazvu "emericke"...
A nad tvojou otazkou sa mozem len pousmiat a odpovedat, ze bez exotickeho ovocia si viem predstavit zivot. Dokonca aj bez tuzemskeho ovocia. Bez hovadzieho masa si ho predstavit ale neviem...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
kukučka
Neviem aké taiko, ja kupujem banány výnimočne, len zrelé, bodkované
a aj to z nich urobím koktail. Zelené nikdy. Čo zelené, to nezdravé.
Ešte niekto sa potrebuje vyvyšovať? Uľavilo sa vám?
Aj tu http://www.porada.sk/t222741-p4-chol...ml#post2806005 si poniektorí uľavili...dokonca až tak, že som si aj ja "uľavil".
1 3
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Aj aj si často "uľavím" - v trónnej sieni.....
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dasa vedla si v tom, ze som podlahol nejakej medialnej masazi a pcham do seba nejake sracky a este k tomu podla nazvu "emericke"...
A nad tvojou otazkou sa mozem len pousmiat a odpovedat, ze bez exotickeho ovocia si viem predstavit zivot. Dokonca aj bez tuzemskeho ovocia. Bez hovadzieho masa si ho predstavit ale neviem...
no ale ved ja hovorím to isté ovocie nutne nepotrebujeme k životu. Zeleninu skôr. Bielkoviny tiež, v rôznej forme. Aj vo forme hovädzieho mäsa
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Nereagoval som konkrétne na teba, ale na niekoľko posledných príspevkov.
O tom nandrolone si nechaj pre svoju babku, lebo nevieš o čom píšeš. On sa totiž užívať nedá, a ak to zaženiem až do extrému, tak 100 násobné predávkovanie nandrolonom ťa nezabije, ale už 10 násobné predávkovanie vody ťa zabije, ale to hádam vieš, však si najmúdrejší.
Ak by sa dalo, šup s tebou do ignore.
ps: zrejme patríš medzi tých PETfľaškárov, tak sa ťa to dotklo, chápem.
Ja som omylom myslel, ze na mna reagujes, kedze na zaciatku Tvojho prispevku je oslovenie " Taiko ", ktore je zhodou okolnosti zhodne s mojim nickom.
Tu o trafenej husi poznas ? Ved sa nemusis hned rozculovat, ked nieco nevies
btw. ako sa da predavkovat nandrolonom, ked sa neda uzivat ?
Naposledy upravil taiko : 04.01.16 at 20:35
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
bjuty smis
ale v záujme velkej časti populácie to je a radi si za to zaplatia......inak by to nik nerobil..
p.s. aké banány ty ješ , alebo by si chcel jesť ?
Neviem aké taiko, ja kupujem banány výnimočne, len zrelé, bodkované
a aj to z nich urobím koktail. Zelené nikdy. Čo zelené, to nezdravé.
tie banany co kupujeme zlte a bodkovane, prisli do europy zelene ako trava a "dozreju" v etylene v skladoch.
http://www.portofantwerp.com/nl/node/6390
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4006168/
http://www.catalyticgenerators.com/?...GFYaAonu8P8HAQ
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
ale v záujme velkej časti populácie to je a radi si za to zaplatia......inak by to nik nerobil..


p.s. aké banány ty ješ , alebo by si chcel jesť ?
ja banany nejem, ale moja carnica veru je a take ake som popisal. Len uz jej chutia menej, odkedy jedla cerstve odtrhnute zo stromu.
A ten princip, co spominas bohuzial funguje. Ide len o to, ci na to ludia prisli sami, alebo ich niekto zmanipuloval. Myslim to tak, ci je nazaj potrebne, ziaduce, zdrave mat napr. banany na stole kazdy den v roku.
Nuz a co sa tej velkej casti populacie tyka, aj u nas velka cast populacie voli Fica, co vsak neznamena, ze ho budem volit aj ja
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja nejem kopec veci....nerevem pre to a zijem....ale clovek nikdy nevie....co mu pride na chut a kedy.....moja mam banany teda ee....teraz jej idu na chut....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pretože je tam niečo, čo potrebuje.
Písalo sa tu, že ovocie človek nepotrebuje. Neviem si predstaviť život bez ovocia. Vždy sme mali aj za socíku doma ovocie a zeleninu.
Keď čítam Sulíka, že v Ružinove kde bývali, nebolo dostať mäso, banány, pomaranče, tak fakt neviem, čo si mám o ňom v tomto zmysle myslieť. Nech si to preverí.
Či išlo o 70., 80. roky, ja som nikdy nemala problém nakúpiť žiadne potraviny, čo spomína. Neviem, čo tým sleduje.
V 70. r. sme bývali v Karlovke, všetky obchody boli normálne zásobované, a v samoobsluhe v Centrume sa pri pultovom predaji dal kúpiť každý druh mäsa, aj v meste, ešte aj sviečková. Keď sme sa presťahovali sem, tak detto. Bolo všetko. Dnes sa napr. nestretnem vôbec s vnútornosťami, neprekáža mi to, pretože máme malého psa, ale ako niekto prestravuje dnes vlčiaka, si neviem predstaviť. Kedysi bežne pľúcka, slezina, a iné, rôzne kosti, dnes zohnať špikovú kosť do polievky je pre mňa umenie. Kam tie vnútornosti idú? Do granúl? Do paštét?
Alebo o ne nie je záujem?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať